کتاب الکترونیکی

مقاله 4 کلید روشنایی برای روشن کردن علاقه

ایجاد علاقه نسبت به کسب و کار

4 کلید روشنایی برای روشن کردن علاقه

راه های پیدا کردن شغل مورد علاقه

علاقه مثل جریان برق است در کلید لامپ. همیشه آن جاست، حتی وقتی لامپ خاموش است، جریان برق آنجاست. در کابل ها منتظر است تا روشن شود.
اگر می خواهید علاقه را حس کنید، مثل جریان برق، فقط کافی است که کلیدش را فشار دهید.

اما چطور کلید علاقه را فشار دهید؟

چهار کلید روشنایی برای روشن کردن علاقه تان وجود دارد که در سر و قلب تان هستند:

کلید شماره یک: در مورد کاری که می کنید، علاقه به خرج دهیدشغل مورد علاقه

این همان کلیدی ست که همه روی اش متمرکز می شوند و معتقدند تنها چیزی است که اهمیت دارد. این طور نیست. اشتباه نکنید. این فقط یک کلید است؛ ولی در ضمن، همان کلیدی ست که باید بیشتر از همه حواستان به آن باشد.
مردم همیشه می گویند: «ولی من علاقه ای به کارم ندارم». 
علاقه تان نسبت به کاری که انجام میدهید را بیش از حد رمانتیک نکنید. هیچ چیز ھمیشه عالی نیست. همین الان این فکر را از سرتان بیندازید بیرون.
فریب کلید پر زرق و برق اولی را نخورید. لامپی که با این کلید روشن شود، شاید ظرف چند لحظه بترکد و شما را با پاهای کبود و خونی به خاطر راه رفتن در تاریکی، تنها بگذارد.

  دارن هاردی - مردم در مورد شما چه فکری می کنند؟

 

کلید شماره دو: در مورد دلیل انجام یک کار علاقه به خرج دهید

اغلب کاری را که انجام می دهند دوست ندارند (95 درصد مواقع)، اما هرچه قدر هم کاری که آن روز باید انجام دهند، سخت و دردناک باشد، باز به خاطر علاقه ای که به علت انجامش دارند، تاریکی ها و کدر بودن ها از بین می روند.
اگر واقعاً به نتایج کاری که می کنید علاقه داشته باشید (دلیل انجام اش)، آن وقت می توانید آن 95 درصد اوقات سخت کاری را با لطف و احساس بگذرانید.

 

کلید شماره ی سه: در مورد شیوه ی انجام یک کار، علاقه به خرج دهید

بسیاری از مردم از سومین کلید، فعال می شوند، یعنی علاقه نشان دادن به شیوه ی انجام کار.
این کلید نسبت به بقیه کلیدها چالش بیشتری دارد. مکانیک ها، باغبان ها، رانندگان تاکسی، حسابداران، وکلا و مدیران عاملی که با کلی علاقه و لذت کارشان را انجام می دهند.
آنها اشتیاق و برتری را وارد کارشان کرده اند. نه به خاطر کاری که انجام می دهند یا دلیل انجام اش، بلکه به خاطر شیوه ی انجام کار.
می توانید کلید «شیوه ی انجام کار» را هر موقعی روشن کنید. این کار می تواند به سادگی آماده شدن برای یک ملاقات باشد. برای این کار فقط لازم است حدی از حضور ذهن، لذت و انرژی را در کارهایی بیاورید که انتخاب می کنید.

  مقاله رسیدن به موفقیت با از بین بردن بهانه ها

علاقه داشتن به شغل

 

کلید شماره چهار: در مورد اینکه برای چه کسی کار می کنید، علاقه به خرج دهیدشغلی که به آن علاقمند هستید

این کلید راهی ست به سمت پایان، شاید نسبت به این که چه کار می کنید، به چه دلیلی انجام می دهید. یا حتی این که چگونه عملی اش می کنید، احساسی نداشته باشید؛
ولی دوست دارید آن را به خاطر شخصی انجام دهید که از آن سود میبرد. این شخص شاید فرزندان، خانواده، جامعه، کشور یا هر شخصی دیگری باشد؛ ولی نباید خودتان باشید.

 

وقتی در مورد کسب و کار یا زندگی حرفه ای تان فکر می کنید، شاید آنچه انجام می دهید خیلی الهام بخش نباشد. شاید هیچ ماموریت بزرگ یا دلیل عالی برای انجام اش نداشته باشید. شاید علاقه ی خیلی زیادی هم به شیوه ی انجام کارهای روزانه نداشته باشید.

اما شاید این کار منبع اصلی برای کمک، پشتیبانی و فراهم کردن امنیت مالی برای کسی باشد که عاشق اش هستید و میخواهید از او مراقبت کنید.

  مقاله هفت گام برای تسلط بر احساسات 

اگر خیلی ساده تمرکز ذهنی تان را روی این مساله بگذارید که با آنچه انجام می دهید و دلیل و شیوه ی انجام اش به چه کسی خدمت می کنید، خیلی زود علاقه تان به وجود می آید، کلید روشن می شود و کل فرآیند معنای بهتری پیدا می کند.


در این دام نیفتید که «من علاقه ای به کاری که انجام می دهم، ندارم». علاقه فقط در مورد آن چیزی نیست که انجام می دهید. می توانید علاقه ای دائمی و امیدبخش در مورد دلیل و شیوه ی انجام یا شخصی داشته باشید که کارتان را برای او انجام می دهید.

اگر آن انتخاب برای شما به شکل جذابی اهمیت داشته باشد، این که کدام کلید را انتخاب کنید، اصلا مهم نیست۔ وقتی کلید را فشار می دهید، آن کلید برای تان آدرنالین لازم را فراهم می کند، آن هم برای مقاومت مقابل سقوط ها و پیچ وخم های مسیر موفقیت.

 

کسب و کار مورد علاقه

 

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 150 کیلوبایت

 

این مقاله برگرفته از کتاب «دیوانگان ثروت ساز» اثر دارن هاردی می باشد، برای تهیه نسخه چاپی این کتاب روی عکس زیر کلیک کنید:

کتاب دیوانگان ثروت ساز از دارن هاردی

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها