خلاصه کتاب تزلزل ناپذیر اثر تونی رابینز

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب تزلزل ناپذیر اثر تونی رابینز را با هم بخوانیم. نویسنده پرفروش تونی رابینز کتاب راهنمای دقیق و کاربردی در مورد اصول، قوانین و روانشناسی سرمایه گذاری در اقتصاد غیرقابل پیش بینی امروزی ارائه می دهد. او بینش هایی را از مصاحبه با بیش از 50 نفر از بزرگترین “اساتید پول” جهان، از جمله وارن بافت، به دست می آورد.

تونی رابینز یک راهنمای ساده و کاربردی برای دستیابی به “آزادی مالی” ارائه می دهد. او در مورد سرمایه ‌گذاری در صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مشترک، صندوق‌ های شاخص و برنامه ‌های بازنشستگی مشاوره ارائه می‌کند، اما فراتر از منوی معمول، او اصول اولیه و شهودی برای دستیابی به «آرامش ذهن» مالی را نیز بازگو می ‌کند.

رابینز به هدف واقعی به دست آوردن پول توجه می کند: داشتن یک زندگی پربار و رضایت بخش با شرایط خود. نگرش نیک راهنمای گرم، خوش ذوق و مفید خود را به مشاوران مالی، دانشجویان بازرگانی و افرادی که می خواهند آینده مالی خود را کنترل کنند توصیه می کند.

خلاصه کتاب تزلزل ناپذیر از آنتونی رابینز

آموزه ها

 • هیچ کس نمی تواند به طور مداوم روند آینده بازار سهام را پیش بینی کند، اما پیش بینی برای موفقیت ضروری نیست.
 • برای برنده شدن در «بازی مالی»، باید «آنچه را که می توانید کنترل کنید» کنترل کنید.
 • راز دستیابی به ثروت، ترکیب سرمایه گذاری در طول عمر است.
 • از خود در برابر رکودهای بازار با ایجاد سبدی که «به طور گسترده در سطح جهانی متنوع است» محافظت کنید.
 • اکثر مردم از هزینه هایی که به شرکت های خدمات مالی برای مدیریت سرمایه گذاری های خود می پردازند بی اطلاع هستند.
 • مردم به طور گسترده – و اغلب به حق – به مشاوران مالی خود بی اعتماد هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که پاداش یک سرمایه گذاری بیشتر از خطرات آن است.
 • دارایی هایی که به دست می آورید باید منعکس کننده ماهیت اهداف مالی شما باشد.
 • در زمان ‌های ناپایدار، مغز شما می ‌خواهد ترسیده باشد: به آن گوش ندهید.
 • «آزادی مالی» شما را قادر می سازد تا زندگی مورد نظر خود را داشته باشید.

 

خلاصه کتاب تزلزل ناپذیر اثر تونی رابینز

اعتماد به نفس و آرامش در دنیای ناپایدار

ناامنی مالی یکی از منابع اصلی اضطراب در زندگی معاصر است. مردم رویای داشتن «آرامش ذهنی» را در سر می پرورانند که بدانند می توانند نیازهای خود را برآورده کنند و بدون نگرانی از رکود ناگهانی یا تقاضای مالی، امکانات رفاهی را برای خود و خانواده خود فراهم کنند.

«شما به بینش ها، ابزارها، مهارت ها، تخصص و استراتژی های خاصی نیاز دارید که شما را برای دستیابی به رفاه واقعی و پایدار توانمند کند.»

مردم آرزو دارند که از نظر مالی و روانی «تزلزل ناپذیر» باشند. زمانی که ترس از عدم قطعیت بر آنها حکومت نمی کند و اقتصاد متلاطم آنها را متزلزل نمی کند، تزلزل ناپذیر می شوند. با این حال از زمان رکود 2008، جهان مملو از عدم اطمینان به نظر می رسد. نرخ  ‌های بهره نزدیک یا زیر صفر بوده و سرمایه‌ گذاری‌ های «ایمن» در اوراق بازدهی ناچیزی دارند. حتی برخی از متفکران برتر در دنیای مالی گیج شده اند.

«بزرگترین تهدید برای رفاه مالی شما مغز شماست.»

اگر گیج شده اید، خبر خوب این است که چند نفر اطلاعات محکم و پاسخ های قابل اجرا برای چالش های مالی شما دارند. این متخصصان متوجه شده اند که چگونه می توان در زمان های بد و خوب، پاداش های قابل توجهی دریافت کرد.

آنها عبارتند از ری دالیو، مدیر صندوق سرمایه گذاری، جک بوگل، چشم انداز صندوق شاخص، مری کالاهان اردوز، مدیر عامل شرکت جی پی مورگان، تی. بون پیکنز، میلیاردر نفتی و وارن بافت، سرمایه گذار افسانه ای. در مصاحبه ‌ها، این افراد و سایر افراد موفق در امور مالی و تجارت، قوانینی را که باید برای «دستیابی به رفاه واقعی و پایدار» دنبال کرد، توصیف کردند.

«در کمال وحشت، متوجه شدم که طرح (k)401 با نام تجاری [شرکت] ما… مملو از وجوه متقابل گران، «هزینه های ادار»” بیش از حد و کمیسیون های سنگین بود.»

اگرچه مذاکره در مورد زندگی مالی شما می تواند دشوار و استرس زا باشد، استراتژی های آنها ساده و شهودی است. به عنوان مثال، هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند، بنابراین تلاش نکنید. شما می توانید بدون اینکه بتوانید ببینید آینده چه چیزی به ارمغان می آورد به موفقیت مالی دست پیدا کنید.

در عوض، ذهن خود را با «آنچه می توانید کنترل کنید، نه آنچه نمی توانید» هماهنگ کنید و مطمئن باشید که «آنچه را که می توانید کنترل کنید.» بر اساس ترس از آینده تصمیم نگیرید. از آنجایی که اقتصاد همیشه در نوسان است، برنامه ای آگاهانه تهیه کنید که اکنون شما را برای رکود اقتصادی بعدی آماده می کند.

 

سقوط در افق

انسان ‌ها مهارت بقا را توسعه دادند تا بتوانند الگوهای موجود در محیط خود را تشخیص دهند. این آگاهی نشان می ‌دهد که چگونه اولین مردم یاد گرفتند که از حیوانات خطرناک دوری کنند، شکار کنند در جایی که احتمالاً گله‌ ها ظاهر می ‌شوند، و بدانند چه زمانی و کجا باید محصول بکارند. زندگی متمدن پایدار به «شناخت الگو» بستگی دارد. مانند آب و هوا، بازارهای مالی از الگوهایی پیروی می کنند. سرمایه گذاران موفق از این الگوها به نفع خود استفاده می کنند.

«شما هرگز راه خود را به سمت آزادی مالی به دست نخواهید آورد. راه واقعی ثروتمند شدن این است که بخشی از پول خود را کنار بگذارید و آن را سرمایه گذاری کنید تا در طول سالیان متمادی ترکیب شود.»

تأثیر عمیق بهره مرکب با یک الگوی شناخته شده و در دسترس مطابقت دارد. بافت بیشتر ثروت عظیم خود را به اثرات انباشته بهره مرکب نسبت می دهد. با این حال، تأثیر چشمگیر آن تا حدی به شروع جوانی و ادامه آن در طول زندگی بستگی دارد. در یک مثال ساده اما چشمگیر، فردی را در نظر بگیرید که از 27 سالگی تا زمان بازنشستگی، 300 دلار در ماه سرمایه گذاری می کند.

  چرا احساس کمبود انرژی و خستگی دارید؟

با ترکیب سود 10 درصد، این فرد تا سن 65 سالگی 1589733 دلار جمع آوری می کند. افراد به ندرت تنها با یک حقوق ثروتمند می شوند. راه رسیدن به ثروت و آزادی از طریق پس انداز پول و سرمایه گذاری ثابت در طول سالیان متمادی است.

«دانشمندان علوم اعصاب دریافته ‌اند که بخش ‌هایی از مغز که زیان‌ های مالی را پردازش می‌ کنند، همان بخش ‌هایی هستند که به تهدیدات مرگبار پاسخ می ‌دهند.»

«پولم را کجا بگذارم؟» یک نگرانی دشوار و مهم است. با توجه به رکود اقتصادی سال 2008 و نوسانات فعلی جهانی، سوال این است که چگونه می توان از رکود اجتناب ناپذیر بعدی بازار جان سالم به در برد. باز هم، شناخت الگوها بسیار مهم است. یاد بگیرید که الگوهای بازار را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنید.

 

7 واقعیت

هفت ویژگی رکود بازار باید برنامه هر سرمایه گذار را شکل دهد:

 1. اصلاحات بازار سالانه اتفاق می افتد.
 2. اصلاحات کمی از رکود 10 درصدی فراتر رفته و به بازارهای نزولی تبدیل می شوند.
 3. هیچ کس نمی تواند به طور قابل اعتمادی رشد یا رکود بازار را پیش بینی کند.
 4. با وجود رکودهای دوره ای، بازار در نهایت بالا می رود.
 5. بازارهای نزولی از یک چرخه ثابت سه تا پنج ساله پیروی می کنند.
 6. رکود بازار تبدیل به جهش می شود، همانطور که اعتماد به اضطراب و ترس تبدیل می شود.
 7. خارج شدن از بازار به طور کلی خطرناک ترین راه است.

 

پرداخت برای عملکرد ضعیف

خلاصه کتاب تزلزل ناپذیر تونی رابینز

بیشتر مردم سرمایه گذاری می کنند تا برای بازنشستگی پس انداز کنند یا آزادی زندگی خود را داشته باشند. موفقیت مالی و امنیت شما را قادر می سازد تا زندگی خود را انتخاب کنید. متأسفانه، کارمزدهای بیش از حدی که صنعت خدمات مالی دریافت می کند، می تواند سرمایه گذاری بسیاری از افراد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

تحقیقات AARP نشان می دهد که 71٪ از آمریکایی ها از پرداخت هزینه برای برنامه های (k)401 خود آگاه نیستند. چنین کارمزدهای بیش از حد و اغلب پنهانی می تواند تا دو سوم ارزش پرتفوی یک فرد را از بین ببرد.

متأسفانه، این نشان می دهد که بسیاری از مردم، بدون توجیه، معتقدند که صنعت مالی منافع آنها را در اولویت قرار می دهد. بیشتر اوقات، اینطور نیست. برای یک سرمایه گذار، حذف کارمزدهای بیش از حد گامی مثبت به سوی آینده ای سودآور است.

 

صندوق های سرمایه گذاری مشترک و طرح های (k)401

بسیاری از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری های قابل اعتماد و کم ریسک هستند با صندوق های سرمایه گذاری مشترک شروع می کنند. در ظاهر، این یک انتخاب خوب و نسبتاً محافظه کارانه به نظر می رسد: شما می توانید از بین صندوق های متقابل بی شماری انتخاب کنید و آنها متنوع هستند، که ریسک شما را کاهش می دهد.

اما صندوق های سرمایه گذاری برای صنعت مالی و وال استریت سود بیشتری نسبت به مشتریان خود دارند. شرکت ‌ها با هدف اصلی به حداکثر رساندن سود برای سهامداران خود کار می ‌کنند و نه مشتریانشان.

«مشکل این است که کناره نشینی حتی برای مدت کوتاه ممکن است پرهزینه ترین اشتباه باشد.»

از آنجایی که مدیران صندوق سهام را معامله می کنند، فضای زیادی برای خطاهای انسانی دارند. هر بار که آنها سهامی را معامله می کنند، شما یک کارمزد تراکنش مربوطه را پرداخت می کنید. حتی اگر قیمت سهام به اندازه ای افزایش یابد که کارمزد را جبران کند، زمانی که در نهایت سهام را بفروشید باید مالیات بر سود بپردازید.

هزینه ها و مالیات های بیش از حد می تواند ارزش یک صندوق سرمایه گذاری مشترک را تا 30٪ یا بیشتر کاهش دهد. اجتناب از صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری مشترک و سرمایه ‌گذاری در صندوق‌ های شاخص را در نظر بگیرید، که شامل چند معامله در یک شاخص استاندارد است و در نتیجه کارمزد کمتر و صورت‌ حساب‌ های مالیاتی کمتری را به دنبال دارد.

«اگر انگیزه های مشاور خود را درک نکنید، ممکن است متوجه شوید که برای آینده مالی او معجزه کرده اید در حالی که به طور بالقوه آینده خود را نابود کرده اید.»

دولت طرح ‌های (k)401 را ابداع کرد تا به مردم اجازه دهد سرمایه‌ گذاری‌ های کسر مالیات را به عنوان بخشی از پس‌ اندازهای بازنشستگی خود انجام دهند.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک - قسمت 5

اکثر افرادی که برنامه های (k)401 دارند از پرداخت هزینه ها بی اطلاع هستند. در واقع، دولت تا سال 2012، صنعت مالی را ملزم به ارائه حسابداری عمومی دقیق از هزینه هایی که از حساب های (k)401 دریافت می کند، نداشت – و در آن زمان، از زبانی استفاده می کند که اکثر افراد غیرحرفه ای نمی توانند بدون صرف زمان زیاد رمزگشایی کنند. صنعت خدمات مالی از افرادی که پول را در حساب های بازنشستگی می گذاشتند کارمزدهای متعددی دریافت می کرد.

«برای من، دریافت مشاوره درجه یک یک تغییر بازی بوده و باعث صرفه جویی زیادی در پول و زمان من شده است.»

یک محقق مشخص کرد که در طول زندگی، یک کارگر متوسط که 30000 دلار درآمد دارد و 5٪ از درآمد خود را پس انداز می کند، 154794 دلار هزینه پرداخت می کند. هزینه برای کسانی که درآمد بالاتری دارند به نسبت بالاتر است.

برای معلمان، پرستاران و کارمندان غیرانتفاعی، حتی بدتر است زیرا قانون امنیت درآمد بازنشستگی کارکنان ایالات متحده در سال 1974 برنامه های آنها را پوشش نمی دهد. لابی‌ گران صنعت تلاش‌ های دولت برای حذف این هزینه ‌های پنهان را خنثی کردند.

 

مراقب مشاوران مالی باشید

حدود 40 درصد از آمریکایی ها مشاوران مالی دارند و این درصد برای کسانی که دارایی 5 میلیون دلار یا بیشتر دارند، دو برابر بیشتر است. با این حال، 60 درصد از افراد مورد بررسی در سال 2016 به مشاوران مالی بی اعتماد هستند.

آنها معتقدند مشاوران فقط برای تامین منافع خود عمل می کنند. شرکت ‌های مالی بزرگ مجبور شده ‌اند میلیاردها دلار به دلیل سوء استفاده از وجوه مشتریان پرداخت کنند.

«یکی از دلایلی که چرا تنوع بسیار حیاتی است این است که از ما در برابر تمایل طبیعی انسان برای چسبیدن به هر چیزی که احساس می کنیم می دانیم محافظت می کند.»

در حالی که بیشتر میلیون ‌ها کارمند در مؤسسات مالی بزرگ صادق هستند، برخی از کارکنان صنعت مالی برای یافتن سود برای شرکت‌ های خود تحت فشار هستند.

آنها انگیزه ای برای اولویت دادن به کارفرمایان خود بر مشتریان خود دارند و اغلب، تسلیم این فشار می شوند. حدود 90 درصد از 310000 مشاور مالی آمریکایی در واقع کارگزارانی هستند که هدف اصلی آنها فروش محصولات مالی است. انگیزه آنها محافظت از منافع بلندمدت مشتریان نیست، بلکه فروش و به حداکثر رساندن سود برای سهامداران است.

«تخصیص دارایی صرفاً به ایجاد ترکیب مناسبی از انواع مختلف سرمایه گذاری، [و] تنوع بخشی در بین آنها به گونه ای است که ریسک های خود را کاهش دهید و پاداش خود را به حداکثر برسانید.»

اما می توانید یک مشاور مالی پیدا کنید که در یک شرکت بزرگ کارگزار نباشد. مشاور مالی مناسب می تواند در زمینه های مختلف از جمله سرمایه گذاری، مالیات و بیمه مشاوره های ارزشمندی ارائه دهد.

مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده مستقل از نظر قانونی موظفند منافع مشتریان خود را بر منافع خود ترجیح دهند. آنها تنها 10٪ از تمام مشاوران سرمایه گذاری را تشکیل می دهند – اما آنها آنجا هستند و شما می توانید آنها را پیدا کنید.

«وقتی واقعاً تزلزل ناپذیر هستید، حتی در میان طوفان نیز اعتماد به نفس تزلزل ناپذیری دارید.»

بسیاری از مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده نیز به عنوان کارگزار ثبت نام می کنند و هر دو طرف را بازی می کنند. مشاور مستقل مناسب را با تایید مدارک و صلاحیت های او پیدا کنید.

شما کسی را می خواهید که می داند چگونه با افراد در شرایط شما کار کند، به شما کمک کند تا به اهداف خود دست یابید، باید با مشاور خود رابطه برقرار کنید، شخصی که باید شما را راهنمایی کند تا به امیدها و رویاهای شما برای داشتن یک «زندگی فوق العاده» برسید.

 

اصول اصلی

سرمایه گذاران موفقی مانند وارن بافت «فقط خوش شانس» نیستند. آنها جهان را به شکلی منحصر به فرد می بینند و به آن نزدیک می شوند. آنها با وسواس عملکرد، با رعایت چهار اصل اصلی که نحوه سرمایه گذاری آنها را شکل می دهد، عمل می کنند. «چهار هسته» را به عنوان بخشی از «کتاب بازی سرمایه گذاری» خود اعمال کنید:

 1. «نبازید» – سرمایه گذاران موفق نسبت به ضرر بیزاری خاصی دارند زیرا باخت بازگشت به جایی را که شروع کرده اند دشوارتر می کند. این موضوع زمان و پول است. شما می توانید سال ها را برای جبران ضرر تلف کنید. سرمایه گذاران موفق از خود در برابر «رویدادهای غیرمنتظره» و «غافلگیری های ناخوشایند» محافظت می کنند که ممکن است آنها را به عقب براند.
 2. «ریسک / پاداش نامتقارن» – بازدهی که انتظار دارید باید بسیار بیشتر از خطراتی باشد که با آن روبرو هستید. هدف هر روش سرمایه گذاری کنترل ریسک و افزایش بازده است.
 3. «کارایی مالیاتی» – موفقیت سرمایه گذاری را با مقدار خالصی که حفظ می کنید اندازه گیری کنید. هرگز عواقب مالیاتی را نادیده نگیرید. مدیریت نادرست بدهی های مالیاتی بالقوه می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد که در غیر این صورت یک سرمایه گذار می تواند از آن استفاده درستی کند.
 4. «تنوع» – ابعاد مختلف پورتفولیوی خود را تغییر دهید. انواع سرمایه گذاری ها و چیزهایی را که در بازارها و ارزهای مختلف جهانی سرمایه گذاری می کنید، متنوع کنید، و – از آنجایی که زمان بندی می تواند همه چیز باشد – «در طول زمان».
  خلاصه کتاب 168 ساعت اثر لورا واندرکام

 

ذهن ثروتمند

خلاصه کتاب تونی رابینز

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، مردم می توانند بدترین دشمنان خودشان باشند. این تا حدودی به دلیل تکامل مغز است. هنگامی که با یک تهدید روبرو می شوید، خواه حمله یک گوشتخوار باشد یا یک ضرر مالی بزرگ، غریزه بقا وارد می شود و مردم برای جان خود فرار می کنند. تصمیم گیری مالی تحت چنین فشاری می تواند منجر به فاجعه شود.

برای جبران این انگیزه، یک «چک لیست کنترل داخلی» داشته باشید و نظم لازم را داشته باشید تا آن را به شدت دنبال کنید. سقوط بازار ممکن است عواقب فوری و مرگبار حمله یک ببر دندان ‌دار را نداشته باشد، اما عواقب آن همچنان می تواند فاجعه ‌بار باشد، مانند نابودی پس‌ اندازهای دوران بازنشستگی شما. برای سرمایه گذاران، «80٪ از موفقیت روانشناسی و 20٪ به مکانیک است.»

 

خطاهای رایج

سرمایه گذاران به طور طبیعی مستعد چندین خطای رایج هستند. خوشبختانه، این اشتباهات راه حل های نسبتاً ساده و آسانی دارند. مردم تمایل دارند به دنبال اطلاعاتی باشند که باورهای آنها را تأیید کند. این «سوگیری تایید» است. برای مقابله با آن، به افرادی که با نظرات شما تناقض دارند نیز گوش دهید.

«مانند پوکر، سرمایه ‌گذاری یک بازی با مجموع صفر است: فقط تراشه ‌های زیادی روی میز وجود دارد. وقتی دو نفر یک سهم را معامله می کنند، یکی باید برنده شود و دیگری باید ببازد.»

سرمایه گذاران رویدادهای اخیر را با روندهای در حال انجام به دلیل نقص شناختی به نام «سوگیری اخیر» در هم می آمیزند و به رویدادهای اخیر اهمیت بیشتری می دهند تا تجربیات گذشته زمانی که به این فکر می کنید که در آینده چه کاری انجام دهید. یک سرمایه گذار ممکن است سهامی را خریداری کند که سابقه اخیر عملکرد قوی دارد.

هنگامی که ارزش آن کاهش می یابد، سرمایه گذار به طور ناگهانی «فروش» می کند. با داشتن فرآیندی برای بازیابی تعادل عاطفی خود و پیروی از یک قانون سرراست، مانند «نفروش» زمانی که اوضاع پر از مشکلات است، از این امر اجتناب کنید. یکی دیگر از خطاهای رایج، به ویژه در زمان های آشفته اقتصادی، این است که از ترس از دست دادن اقدام کنید.

سرمایه گذاران از ضرر مالی متنفر هستند و ممکن است برای جلوگیری از آن دست به هر کاری بزنند. با این حال، «اصلاحات و بازارهای نزولی» هم ریسک‌ ها و هم فرصت ‌ها را ارائه می‌ کنند. علاج فرار از ترس علم و آمادگی است.

«اگر شما بدون تسلط بر دنیای درونی بر دنیای بیرونی تسلط داشته باشید، چگونه می توانید واقعاً و پایدار باشید؟»

فضایل و اهداف واقعی دستیابی به ثروت و «آزادی مالی» به دست آوردن رضایت شخصی و داشتن «کیفیت فوق العاده زندگی» است. بدون رضایت و آرامش خاطر، موفقیت و پول هیچ معنایی ندارد. مهم ‌ترین مهارتی که باید به آن مسلط شد «هنر تحقق» است.

 

درباره نویسنده

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) که به تونی رابینز (Tony Robbins) معروف است و خیلی ها از روی صمیمیت او را تونی صدا می زنند، نویسنده پرفروش ترین کتاب ها در زمینه رشد فردی، سخنران، مربی موفقیت و مشاور رشد فردی در 29 فوریه 1960 میلادی (9 اسفند 1338 شمسی) در شمال هالیوود در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد.

تونی رابینز یکی از مشهورترین و برجسته ترین نویسندگان و سخنرانان رشد فردی و انگیزشی در جهان است. او برای بازرگانان، تیم های ورزشی، رهبران غیرنظامی، موسیقیدان ها و افراد معمولی سمینارهای آموزشی برگزار می کند.

 

خلاصه نهایی

کتاب تزلزل ناپذیر اثر تونی رابینز، راهنمای قدرتمندی برای دستیابی به آزادی و امنیت مالی است. در این کتاب، تونی رابینز با استفاده از تجربیات برخی از برترین سرمایه‌گذاران و مشاوران مالی جهان، به مخاطبان خود راهکارها و استراتژی‌ های عملی برای ساخت ثروت و رسیدن به امنیت مالی ارائه می‌دهد و همچنین اهمیت کنترل احساسات خود و توسعه ذهنیت برنده، برای موفقیت در دنیای مالی بیشتر از هر چیز دیگری مورد تاکید قرار می‌گیرد.

تونی رابینز توسط کتاب تزلزل ناپذیر (Unshakeable) به خوانندگان کمک می‌کند تا یک پایه محکم برای آینده مالی خود بسازند و به آزادی مالی واقعی دست پیدا کنند. این کتاب برای از بین بردن ترس و عدم اطمینان، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ساخت یک پرتفویی که قادر به مقابله با نوسانات بازار باشد، به خوانندگان برنامه‌های عملی و استراتژی‌هایی ارائه می‌دهد.

داستان‌های الهام‌بخش و مشاوره‌های عملی، کتاب تزلزل ناپذیر تونی رابینز را تبدیل به یک منبع خاص برای هر کسی کرده است که به دنبال کنترل زندگی مالی خود و دستیابی به موفقیتی دائمی می‌باشد.

Rating 5.00 from 12 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایمان خسروی
ایمان خسروی
1 ماه قبل

به نظرم بازار ایران و وضعیت اون با امریکا متفاوت هست کتاب ها خوب هستن و می شه ایده گرفت ولی الگو قرار دادن اون برای ایران درست نیست ما باید بتونیم خودمون الگویی که داخل ایران جواب می ده رو ایجاد یا پیدا کنیم.

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×