چالش قانون جذب در 21 روز | تمرین + ویدیو

بفرست برای دوستت
چالش ۲۱ روزه قانون جذب

فهرست مطالب

اگر می خواهید مراحل قانون جذب را در جهت افزایش انگیزه و تمرکز سپری کنید، ما به شما چالش قانون جذب در 21 روز را در سایت نگرش نیک پیشنهاد می کنیم. شما می توانید از این رویکرد برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ در جهت تغییر زندگی خود استفاده کنید. هدف این چالش قانون جذب در 21 روز این است که شما را به تمرکز دقیقی برساند و توانایی شما را برای رسیدن به هر چیزی که می خواهید افزایش دهد.

ما در مقاله ای دیگر کامل یاد دادیم که اصلا قانون جذب چیست و چطور می توان از آن استفاده کرد. اکنون می خواهیم یک چالش 21 روزه را با استفاده از این قانون طی کنیم. اگر به دنبال کشف حقیقت هستید و یا می خواهید توضیحات مفصل در مورد تمرین ها و تکنیک های خاص این چالش را یاد بگیرید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

این را بدانید که اگر هدفی را بیشتر از هر چیزی در زندگیتان بخواهید، بدون هیچ شکی مستقیماً به سمت شما حرکت می کند و داشتن آگاهی از نحوه استفاده از قانون جذب مثل یک کاتالیزور شما رو به با سرعت بیشتری به سمت هدف تان پیش می برد.

قانون جذب

تمرینات قانون جذب در 21 روز

روز اول: ذهن خود را پاک کنید.

این روز را به آرامی سپری کنید، تمرینات تنفسی اولیه را انجام دهید و عمداً استرس هایی را که ممکن است اخیراً شما را از اهدافتان عقب نگه داشته است، رها کنید. شما برای جذب رویاهای جدید و هیجان انگیز به یک لوح تمیز (روح تازه) نیاز دارید.

در اینجا چند تمرین ساده تنفسی برای شروع آورده شده است.

 • از طریق بینی نفس عمیق بکشید، ریه های خود را پر کنید و احساس کنید دیافراگم شما بزرگ می شود. این حالت را به مدت 4 ثانیه نگه دارید.
 • نفس خود را از طریق دهان آزاد کنید، مثل اینکه یک آه بزرگ می کشید.
 • اولین مرحله از چالش قانون جذب در 21 روز به اتمام رسید! در صورت نیاز هر چند وقت یکبار آن را تکرار کنید.

 

روز دوم: در زندگی خود فضا ایجاد کنید.

دومین روز از چالش قانون جذب در 21 روز به محل زندگی و کار خود نگاه کنید و چیزهایی که شما را به یاد افکار منفی می اندازد یا خیلی زیاد شما را به گذشته گره می زند پاک کنید (مثلاً اشیایی که شما را به یاد روابط قدیمیتان می اندازند).

اطراف خود را با چیزهایی احاطه کنید که با خوش بینی، رشد و اشتیاق همراه هستند. این موضوع منجر به بهبود حداکثر انرژی و پاکسازی ذهن و روح شما می شود.

 

روز سوم: هدف خود را کشف کنید.

در این بخش از پالش 21 روزه شما باید به آنچه که می خواهید فکر کنید. و بعد سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 • برای چه این هدف را میخواهید؟
 • آیا واقعا آن هدف را می خواهید؟

هنگامی که به هدف خود فکر می کنید، تصور کنید که به آن دست پیدا کرده اید و تا زمانی که واقعاً به هدفتان نرسیده اید برای آن تلاش کنید.

 

روز چهارم: هدف خود را با کلمات درست بیان کنید.

تمام کلماتی که ممکن است شما را به هدفتان نزدیک کند آزمایش کنید و کلماتی را که روزانه از آن استفاده می کنید تغییر دهید تا زمانی که کلمات مناسب را پیدا کنید. آنها را یادداشت کنید و در جایی قرار دهید که بتوانید ببینید. یک تکنیک خوب این است که کلمات را کنار یا روی آینه خود قرار دهید!

  آیا کتاب راز حقیقت دارد؟ | نقد کتاب راز + نظر بزرگان در مورد راز

 

روز پنجم: یک برنامه گام به گام تهیه کنید.

هر مرحله ای را که برای رسیدن به هدف نهایی خود نیاز دارید یادداشت کنید. این روش به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که در حال تلاش به سمت اهداف قابل دستیابی هستید و هر مرحله را در ذهن شما عینی و واقعی می کند.

 

روز ششم: یک تابلوی آرزوها بسازید.

این تمرین از شما می‌خواهد عکس‌ها و کلماتی را انتخاب کنید که به بهترین نحو نشان‌دهنده اهداف و رویاهای شما باشد، و آنها را طوری روی تابلو ثبت کنید که برایتان الهام‌بخش باشد. شما می توانید در این مرحله هر چقدر که دوست دارید خلاق باشید!

برای مثال، اگر می‌خواهید روابط عاطفی سالمی داشته باشید، روی تابلو رویای خود تصاویر روابط سالمی را که می‌شناسید نصب کنید. یا می توانید از جملات الهام بخش در زمینه روابط عاطفی کمک بگیرید.

 

روز هفتم: آهنگ تجلی را انتخاب کنید.

در روز هفتم از چالش قانون جذب در 21 روز آهنگی را انتخاب کنید که رویای شما را به تصویر بکشد. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک هدف حرفه ای یا تناسب اندام هستید، یک آهنگ ورزشی و اگر به دنبال عشق هستید، یک آهنگ رویایی را انتخاب کنید. آن را پخش کنید، با آن برقصید، آواز بخوانید و با آن ارتباط برقرار کنید.

 

روز هشتم: تجسم اولیه

حداقل ده دقیقه در روز را در یک مکان آرام سپری کنید. جایی روی اهدافتان تمرکز کنید که کسی مزاحمتان نشود و به ساخت تصویری واضح از رویاهایتان بپردازید.

در اینجا برخی از موثرترین نکات برای بهبود تکنیک های تجسم شما آورده شده است:

 • برای تصور رویاهایتان علاوه بر قدرت بینایی و احساس از دیگر حواستان هم کمک بگیرید. شما باید بوها و صداها را نیز تجسم کنید.
 • استفاده از مدیتیشن و یا هیپنوتیزم درمانی نیز می تواند با جلوگیری از حواس پرتی و افزایش تمرکز به کاوش عمیق در تجسم شما کمک کند.
 • شما همچنین می توانید از هنر، نوشتن و موسیقی برای تجسم رویاهایتان استفاده کنید! چشم انداز خود را به تصویر بکشید، نقاشی کنید یا در مورد آن بنویسید. و آنها را را در قسمتی از خانه یا محل کارتان که معمولاً قابل مشاهده است نصب کنید تا مرتباً رویاهایتان را به شما یادآوری کند.
 • کاملاً خود را در چالش قانون جذب در 21 روز غوطه ور کنید، به خودتان اجازه دهید رویاهایتان را احساس کنید، بطوری که انگار واقعاً در حال وقوع است. با خودتان تکرار کنید به زودی خواهد شد!

 

روز نهم: عبارات تاکیدی خود را طراحی کنید.

از عبارت یا عبارات روز چهارم برای کنار هم قرار دادن جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید. این کار باعث تقویت باورهای شما می شود، و در نتیجه شما می توانید آنچه را که می خواهید جذب کنید. عبارات تاکیدی را در آینه بگویید، لبخند بزنید و بگذارید طنین انداز شوند. اگر هر روز آنها را تکرار کنید احتمالاً بهترین نتایج را خواهید گرفت.

  12 راه ساده و کاربردی برای تقویت حافظه کوتاه مدت

برای مثال، برخی از جملات تاکیدی مثبت روزانه زیر را امتحان کنید:

“من فردی قدرتمند هستم.”

“تمام زمینه های زندگی من سرشار از انرژی مثبت است.”

“من ارزش دوست داشتن را دارم. عشق در اطراف من وجود دارد”.

 

روز دهم: درباره رویای خود بنویسید.

بگذارید ذهنتان بدون فیلتر پرسه بزند و تا جایی که می توانید رویاهایتان را بنویسید. مثلا،

 • چه شکلی است.
 • چرا شما آن را می خواهید.
 • زندگی کردن چگونه خواهد بود.

به هیچ وجه خود را سانسور نکنید، حتی اگر افکار یا احساسات منفی در شما رخنه می کند.

 

روز یازدهم: الگوهای تفکر منفی را کشف کنید.

در این مرحله از چالش قانون جذب در 21 روز باورها و فرضیاتی را که ممکن است شما را عقب نگه دارند، پیدا کنید و به آنها خیره شوید. سعی کنید سوالات زیر را از خود بپرسید…

 • شک و نگرانی شما چیست؟
 • مفروضات شما چقدر «واقع بینانه» هستند؟
 • وقتی جوان بودید چه پیام هایی را از دیگران دریافت کردید که باعث شده است فکر کنید نمی توانید خواسته های خود را به حقیقیت تبدیل کنید؟

وقتی موفق شدید به این سؤالات پاسخ دهید، می توانید الگوهای فکری خاص خود را کشف کنید و آنها را در زمان اضطراب و نگرانی شناسایی کنید تا با آنها مبارزه نمایید.

 

روز دوازدهم: الگوهای تفکر منفی را به چالش بکشید.

برای هر باور محدودکننده‌ای که در تمرین قبلی کشف کردید، توضیحی بنویسید و در آن ذکر کنید که چرا آن باور را دارید.

سپس، یک باور مثبت جدید بنویسید و آن را جایگزین باور منفی قدیمی کنید. می توانید از آنها برای طراحی جملات تاکیدی اضافی استفاده کنید یا فقط یک بار در روز به لیست مثبت نگاه کنید.

 

روز سیزدهم: ارزش خود را بررسی کنید.

روزهای 11 و 12 می توانند سخت باشند، بنابراین روز سیزدهم را به مراقبت از خود اختصاص دهید و به چیزهایی فکر کنید که عزت نفس شما را افزایش می دهد.

اگر این متد شما را کمک کرد، سعی کنید ده چیزی را که دوست دارید و برای خود ارزش قائل هستید، بشمارید. شما لایق داشتن هر آنچه می خواهید هستید!

 

روز چهاردهم: با یک شیء ارتباط برقرار کنید.

چیزی را پیدا کنید که نشان دهنده هدف شما باشد، مانند یک سنگ، قطعه جواهر یا یک زیور.

شیء را انتخاب کنید که 21 روز همراه شما باشد تا شما را زمین گیر می کند و پتانسیل هایتان را به شما یادآوری نماید.

همچنین، در مورد فواید مختلف شفابخش کریستال تحقیق کنید. طیف وسیعی از کریستال‌ها و سنگ‌های مختلف می‌توانند به شما در تمرکز روی قانون جذب کمک کنند و قدرت تجلی شما را تقویت کنند.

 

روز پانزدهم: تجسم چند دیدگاه

در این مرحله از چالش قانون جذب در 21 روز با تصور رویای خود از منظر شخص ثالث، یک لایه جدید به تجسم های خود اضافه کنید. به جزئیات جدید توجه کنید، تصویری شدیدتر و هیجان انگیزتر از آنچه می خواهید به دست آوردید بسازید.

 

روز شانزدهم: یک لیست سپاسگزاری را تهیه کنید.

بسته به سبک زندگی تان، هر روز یا هر هفته 3 تا 5 چیز را که باعث می شود احساس قدردانی کنید در لیست سپاسگزاریتان بنویسید. هدف از این کار این است که زندگی شما سرشار از انرژی مثبت شود تا شما چیزهای مثبت را جذب کنید.

  معرفی 17 تا از مهم ترین مهارت های فروش

 

روز هفدهم: برنامه خود را دوباره مرور کنید.

در این مرحله از چالش قانون جذب در 21 روز نگاهی دوباره به برنامه روز پنجم بیندازید و به این فکر کنید که حالا کجا هستید. آیا چیزی نیاز به تغییر دارد؟ تا حالا چه دست آوردی داشته ای؟

در صورت لزوم برنامه جدیدی را تنظیم کنید و به قدم هایی که برداشته اید افتخار کنید.

 

روز هجدهم: به دنبال نشانه ها باشید.

روز هجدهم از چالش قانون جذب در 21 روز کائنات اغلب نشانه هایی می فرستد تا شما را به سمت چیزهایی که نیاز دارید راهنمایی کنند، اما برای دیدن این نشانه ها باید شهود خود را تقویت کنید. امروز چشمان خود را برای دعوت های غافلگیرکننده باز نگه دارید.

 

روز نوزدهم: عشق هدیه دهید.

روز نوزدهم چالش قانون جذب را به مهربانی، شفقت و سخاوت اختصاص دهید تا به دوستان و غریبه ها احساس خوبی داشته باشید. این به شما مانند دفترچه یادداشت سپاسگزاری، کمک می کند تا فرکانس فراوانی را به جای فرکانس فقدان ارتعاش دهید، و همچنین شما را در فضای مناسب برای رسیدن به آنچه نیاز دارید قرار می دهد.

در اینجا چند ایده ای را که امروز برای دستیابی به اهدافتان باید انجام دهید وجود دارد:

 • به 20 نفر از عزیزانتان مهربانی هدیه دهید.
 • در 5 مورد مختلف با خودتان مهربان باشید.
 • شکرگزار 10 نعمت مختلف در زندگیتان برای رسیدن به شادی باشید.
 • به افرادی که دارای افسردگی و اضطراب هستند کمک کنید.

 

روز بیستم: زندگی کنید.

برنامه‌ریزی کنید. مثلا تصور کنید که شریک زندگی دارید، برای تعطیلاتتان برنامه ریزی کنید یا لباس‌هایی را که دوستشان دارید بخرید. این روش باعث کاهش شکاف ارتعاشی بین شما و رویاهایتان می شود.

 

روز بیست و یک روز: آنچه را که می خواهید جذب کنید، آزاد کنید.

در نهایت، باید یاد بگیرید که شادی زندگی را همانطور که هست ببینید، و بپذیرید که کائنات آنچه را که می خواهید دقیقاً در زمان درست برای شما ارسال می کند.

به قدرت تجلی خود ایمان داشته باشید، اما آرزوی خود را رها کنید و با دانستن این که می توانید زندگی رویایی خود را داشته باشید، احساس امنیت کنید.

 

کلام آخر چالش قانون جذب در 21 روز

تمرین قانون جذب در 21 روز روشی برای ایجاد یک تغییر پایدار می باشد. طبق قانون جذب، هیچ اتفاقی در مسیر زندگی شما اتفاقی رخ نمی دهد، بلکه شما آن اتفاق را جذب می کنید؛ برای همین شما می‌توانید با آگاهی و استفاده از قانون جذب ۲۱ روزه به اهداف کوچک و بزرگ خود برسید.

آیا شما هم برای چالش قانون جذب در 21 روز در راستای تجلی شادی آماده هستید؟ انجام می دهید؟ فقط یک تصمیم با آن فاصله دارید. همین الان تصمیم بگیرید و طبق برنامه 21 روزه که به شما داده ایم، عمل کنید. نظرات خود را برای تیم نگرش نیک ارسال کنید.

همچنین اگر دوست داشتید بدانید چطور از قانون جذب در یک روز استفاده کنید، یعنی دقیقا از زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید تا زمانی که شب به خواب می روید چطور از قانون جذب استفاده کنید، مقاله زیر را بخوانید:

مطالعه مقاله قانون جذب در یک روز

 

Rating 3.44 from 61 votes

آموزش پیشنهادی
نقشه راه قانون جذب
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا اربابی
سارا اربابی
1 سال قبل

عالی بود لذت بردم

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  سارا اربابی
1 سال قبل

خداروشکر

haniyeh
haniyeh
1 سال قبل

حتما این چالش قانون جذب رو انجام میدم ممنونم نگرش نیک

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  haniyeh
1 سال قبل

خیلی هم عالی، موفق باشی 💪

سینا
سینا
4 ماه قبل

عالی

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط سینا

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×