خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور + سمینار ۱۹۸۸

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور را با هم بخوانیم و لذت ببریم. اگر می خواهید بوسیله یک کتاب کاربردی – انگیزشی افکار شما تا چند ماه آینده تغییر کند، قانون جذب را یاد بگیرید، عزت نفس شما تقویت یابد و دیدگاه شما نسبت به جهان تغییر پیدا کند، کتاب تو ثروتمند زاده شده ای (You Were Born Rich) اثر باب پراکتور برای شما یک گزینه عالی است. این کتاب، معروف ترین کتاب باب پراکتور است.

دیدگاه های باب پراکتور بسیار خوش بینانه و نشاط آور است. اگر نسبت به نظرات او در مورد دین، زندگی و خانواده آگاه باشید، قطعا کتاب او را دوست خواهید داشت.

کتاب تو ثروتمند زاده شده ای، مجموعه عظیمی از مهارت‌ها و استراتژی‌ها برای تقویت عزت نفس شما و احساس بهتر نسبت به خودتان نوشته شده است. همچنین این کتاب به شدت بر ثروت پولی متمرکز است. به طور خلاصه این کتاب به استراتژی های مالی، شخصی و ثروت آفرینی می پردازد.

خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای نگرش نیک

 

خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور

همه ما باید درک عمیقی از پول و قوانین حاکم بر جذب آن داشته باشیم. این که پول برای هر فردی که در یک جامعه متمدن زندگی می کند مهم است، غیرقابل انکار می باشد.

پول یک خدمتکار است و شما سرور آن هستید. این در حالیست که “شانس” نقش مهمی در موفقیت مالی دارد، اما باید بدانید که به خودی خود هرگز کافی نیست.

پول تنها زمانی ارزشمند است که از آن استفاده شود زیرا قرار نیست پول احتکار شود. این نگرش به معنای پخش، استفاده و لذت بردن از آن است اما بدان معنا نیست که باید آن را هدر داد.

یکی از راهکارهای ثروتمند شدن مردم، وضعیت هوشیاری آنها نسبت به پول است که از آن به عنوان “آگاهی رفاه” یاد می کنیم. برای توسعه این آگاهی، باید خودتان را از قبل در مقدار پولی که می خواهید، تصور کنید. برای موفقیت باید ذهن ناخودآگاه خود را متقاعد کنید که شما فردی ثروتمند هستید.

در لایه زیرین سطح آگاهی شما، گنجینه بزرگ ذهن ناخودآگاه شما قرار دارد و این دقیقا بخشی از شخصیت شما است که ما می خواهیم بر آن تأثیر بگذاریم. هر ایده، برنامه یا هدفی ممکن است از طریق تکرار افکاری که توسط ایمان قدرت می گیرد در ذهن ناخودآگاه کاشته شود. شما باید به این درک برسید که اگر شما به دنبال ثروت هستید، ثروت نیز به دنبال شما است.

شما باید ذهن خود را به روی جریان انرژی فکری باز کنید تا تصویری از ثروت در ذهن شما ایجاد شود. شما باید به داشتن رفاه فکر کنید. زیرا آگاهی ذهنی از رفاه همیشه مقدم بر ثروت است.

 

به خودتان تبریک بگویید بخاطر…

به خودتان به خاطر ثروتمند بودن تبریک بگویید زیرا ثروتمند به دنیا آمدید.

اکثر مردم به نتایج بدست آمده از زندگی خود نگاه می کنند و سپس اجازه می دهند که این نتایج، افکار آنها را پوشش دهد. این طرز تقکر یک چرخه خودکشی است.

خداوند به شما این توانایی را داده است که هر ایده ای را که می خواهید بسازید. پس ایده های باشکوه را انتخاب کنید و سرنوشت خود را کنترل کنید.

در مورد این کتاب، تمرکز ما بر ساختن ثروت است. تصور کنید که ثروت زیادی دارید و تکرار کنید:

«پول خدمتکار من است، و من ارباب او هستم.»

 

دقیقا چقدر پول می خواهید؟

کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور

در ادامه خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای آمده است که شما باید تصمیم بگیرید که برای چه هدفی پول می خواهید. اول از همه، شما باید بدانید که مسئول امور مالی خود هستید. شما باید بیمه فوت و از کارافتادگی داشته باشید. همچنین باید حداقل 10 درصد از آنچه را که بدست می آورید پس انداز کنید و باید 20٪ (و نه بیشتر) از پولی را که بدست می آورید برای پرداخت بدهی هایی که ممکن است متحمل شوید استفاده کنید.

نظم بخشیدن به وضعیت مالی فعلی شما شبیه به این است که ماشین خود را برای یک سفر طولانی آماده کنید.

ذهن شما می تواند به هر چیزی “فکر” کند. هر کاری که در حال حاضر انجام می دهیم، مثل چرت زدن یا ورزش کردن، قبلا آن را تصور کرده ایم. بنابراین ما اول فکر می کنیم و بعد کاری را انجام می دهیم.

هر چیزی که خلق شده یا انجام شده، از چرخ تا فرود روی ماه، در ابتدا چیزی بیش از یک تصویر در ذهن بشریت نبوده است.

شما “معمار ذهنی” سرنوشت خود هستید. تصویر خود را از رفاه بسازید و بر آن تصویر پایدار باشید.

گوته می گوید: قبل از اینکه بتوانید کاری را انجام دهید، ابتدا باید طوری رفتار کنید که انگار آنچه را که می خواهید بدست آورده اید. مثلا طوری رفتار کنید که انگار ثروتمند هستید.

اگر بتوانید فردی را به من نشان دهید که به دستاوردهای بزرگ رسیده است، من می توانم شخصی را به شما نشان دهم که به توانایی خدادادی خود برای رسیدن به آنچه تصور می کند، ایمان زیادی دارد. ایمان همیشه معجزه گر بوده است.

در واقع ایمان، پل ارتباطی مستقیم بین خدا و شما برای رسیدن به خواسته هایتان در طول زندگی است.

باور داشته باشید که آنچه باید اتفاق بیفتد برای شما رخ می دهد. کسانی که در راه رسیدن به خواسته هایشان شکست می خورند به دلیل عدم توانایی آنها نیست بلکه ناشی از عدم ایمان است.

آرام باشید و خود را در مسیری که می خواهید تصور کنید. شما باید همیشه آرزوهای خود را در ذهنتان تصور کنید و ایمان داشته باشید که تحقق خواهند یافت.

  خلاصه کتاب عادات موفقیت میلیونرها اثر دین گرازیوسی

نگرش مشتاقانه شما به نوبه خود باعث می شود که اعمال و رفتار شما تغییر کند و افرادی به سمت شما جذب می شوند که با شما همفکر هستند.

این هرگز کافی نیست که فقط زمانی به خودتان ایمان داشته باشید که شور و شوق خاصی را در خودتان احساس می کنید یا زمانی که اقبال خوبی برایتان پیش می آید. ایمان پراکنده هرگز کافی نیست. عادت کنید که هر روز با ایمان به خود، خدا و برنامه ای که خدا برایتان مشخص کرده است، شروع کنید و روز را به پایان برسانید.

انتظار می تواند مکانیزم محرکی باشد که هر خیری را که می خواهید جذب زندگی شما کند. با این حال، اگر احتیاط نکنید، می تواند به سرعت به یک دشمن مخرب و کشنده نیز تبدیل شود. تنها چیزی که اکنون مهم است، خواسته و انتظار شماست.

شما باید علاوه بر باور داشتنِ خودتان، انتظار به دست آوردن خواسته هایتان را داشته باشید. هیچ کس و هیچ چیز جز شما نمی تواند باعث شود که شما این واقعیت را ببینید. خواسته های شما نیروی متحرکی هستند که شما را در جهت رویاهایتان حرکت می دهند.

انتظار نیروی جذابی است که رویای شما را در جهت شما حرکت می دهد.

خود را در حال حرکت به سمت ثروتی که می خواهید و به سمت شما جذب می شود ببینید. همانطور که دو اتومبیل در حال حرکت به سمت یکدیگر می توانند انتظار برخورد داشته باشند، شما باید انتظار داشته باشید که با ثروتی که به سمت شما حرکت می کند و شما به آن ایمان دارید، در تماس باشید. شما دقیقا همانطوری هستید که در مورد خودتان فکر می کنید.

سرعت ارتعاش باب پراکتور

برای رسیدن به سعادت سه مرحله مشخص وجود دارد:

 1. تصویری را در ذهن خود بسازید.
 2. آن را به خدا بسپارید، ایمان داشته باشید که شرایط لازم را برای شما فراهم خواهد کرد.
 3. با جان و دل انتظار داشته باشید که پاداش تلاش خود را دریافت می کنید.

ایمان، اصل اساسی قانون جذب است که بر رفاه شخصی شما حاکم است. قانون ارتعاش تفاوت بین ذهن و ماده را توضیح می دهد. هیچ چیز بیکار نمی نشیند همه چیز در حالت ارتعاش دائمی است.

“سرعت ارتعاش” را “فرکانس” می نامند و فرکانس های بالاتر قدرت بیشتری دارند.

افراد به طور کلی به دو دسته خوش بین و بدبین تقسیم می شوند. قانون قطبیت بیان می کند که برای هر مثبت یک منفی وجود دارد. شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از این تیپ های شخصیتی را بپذیرید. از طریق اراده آزاد، شما توانایی تغییر ارتعاشات یا فرکانس های خود را دارید.

گفته می شود وقتی دو جسم دقیقاً در یک فرکانس، ارتعاش می کنند که با هم در هماهنگی هستند. بنابراین شما به همه چیز در جهان متصل هستید.

به محض اینکه افکار خاصی را انتخاب می کنید، سلول های مغز شما تحت تأثیر قرار می گیرند. آنها شروع به ارتعاش و ارسال امواج الکترومغناطیسی می کنند. وقتی روی این افکار تمرکز می کنید، دامنه ارتعاش را افزایش می دهید و فرکانس را تقویت می کنید. بنابراین شما تبدیل به یک ایستگاه پخش می شوید و سرعت رسیدن خود به اهداف تان را بیشتر می کنید، یعنی به آنها نزدیک تر می شوید. (کلمه کلیدی اینجا «تمرکز» هست).

هوایی که شما تنفس می کنید مملو از انواع ارتعاشاتی است که دائماً با داخل و خارج مغز شما در ارتباط است. اگر مراقب نباشید، می توانید به راحتی تبدیل به یک کشتی بدون سکان شوید. در مقابل، اگر تمرکز کنید، افکاری را انتخاب می کنید که با خواسته های شما هماهنگ است.

هر چیزی که شما به دنبال آن هستید، آن هم به دنبال شما است. بنابراین، هر چیزی که می خواهید از قبل متعلق به شماست. شما فقط باید نسبت به آنچه در حال حاضر دارید آگاه تر شوید.

کل این کتاب برای این طراحی شده است که به شما کمک کند تا بفهمید چگونه با ارتعاشات مثبت هماهنگ شوید و چگونه مثبت بمانید تا آنچه را که نیاز دارید جذب کنید.

همه چیز در جهان توسط یک قانون اساسی اداره می شود:

ایجاد یا متلاشی شدن. اگر چیزی در حال رشد نیست، باید در حال مرگ باشد.

اگر شما از ریسک کردن خودداری می کنید، هیچگاه در زندگی نمی توانید رضایت واقعی را به دست آورید. حتی اگر شما بعنوان فردی خستگی ناپذیر تلاش کند تا از همه خطرات اجتناب کنید، باز هم به ناچار شکست خواهید خورد.

هر کس در زندگی “ایمن بازی کند” نسبتاً جوان می میرد. اگرچه بسیاری از این افراد برای سال‌های متمادی «زنده» می‌مانند، اما قلب‌شان از تپش باز می‌ماند، زیرا حقیقت این است که آنها هرگز زندگی نکرده‌اند.

 

ریسک پذیری

در بخشی دیگر از کتاب تو ثروتمند زاده شده ای آمده است که شکست ما را به یک فرد بازنده تبدیل نمی کند. ما هرگز واقعاً شکست نمی خوریم زیرا همیشه ظرفیت تلاش دوباره را حفظ می کنیم.

در واقع شما به محض اینکه هدفی را تعیین می کنید، ریسک می کنید. این امر باید بُعدی از هیجان را به زندگی شما اضافه کند.

ترس از ریسک کردن چیزی است که ما از طریق آموزش آموختیم. در حالت طبیعی، انسان ها ریسک پذیر هستند. ریسک کردن به این معنی نیست که شما بی مسئولیت هستید.

افرادی که ریسک می‌کنند، افرادی آگاه هستند و موقعیت‌ها را با اعتماد به نفس بررسی می‌کنند، توانایی‌های خود را به خوبی می‌شناسند و از خود تصویری عالی دارند. فردی که شرایط را با دقت تجزیه و تحلیل می کند، خود را بر اساس آن شرایط آماده می کند و سپس در مواجهه با ترس خود را فردی موفق تصور می کند، این فرد یک ریسک پذیر واقعی است.

 • ریسک پذیران به ندرت ضرر می کنند.
 • خود را به عنوان یک ریسک پذیر تصور کنید.
 • خطی که برد و باخت را از هم جدا می کند، برایشان بسیار باریک است.
  خلاصه کتاب لعنت به تو، پول اثر دن لاک

هنگامی که افراد در یک زمینه خاص مهارت پیدا می کنند، معمولاً تصمیم می گیرند یادگیری را متوقف کنند و بنابراین پیشرفت نمی کنند. فقط اقلیتی باهوش از افراد متخصص می شوند. اینها کسانی هستند که می توانند سهم خود از درآمد را مطالبه و دریافت کنند.

اگر آگاهانه در تلاش نیستید تا از خطی متوسط ​​به سمت خطی عالی حرکت کنید، در واقع به سمت عقب حرکت می کنید زیرا شخص دیگری در آنجا در حال عبور است. فقط “یک گاز دیگر از سیب” ممکن است تمام چیزی باشد که برای موفقیت لازم دارید. شاید عاملی که شما را به لیگ‌های بزرگ سوق می‌دهد، توانایی شما برای تداوم است.

فقط یک بار دیگر، با اشتیاق تلاش کنید، تا بتوانید پیشرفت های خود را از معمولی به خارق العاده مشاهده کنید. همه افراد مشهور رویاپرداز بوده اند. آنها به آنچه می توانستد باشند فکر کردند و سپس وارد عمل شدند. همیشه به آینده روشنی که در راه است نگاه کنید. خودتان را در حال انجام کاری ببینید که اکنون فقط رویای انجام آن را دارید.

می توانید از قانون تضاد استفاده کنید تا بفهمید چه کاری باید انجام دهید. قانون تضاد می گوید که هر چیزی مخالفی دارد. اگر بدنبال این هستید که بفهمید چرا نمی توانید کاری را که می خواهید انجام دهید، طبق قانون، باید بتوانید بفهمید که چگونه می توان آن را انجام داد.

همه چیز زمانی امکان پذیر است که تمرکز خود را روی این بگذارید که چگونه می توانید و بعد از خودتان بپرسید که چرا نمی توانید. ایده‌ها مانند قطار هستند، یکی همیشه دنبال دیگری می‌رود.

 

طبیعت کاملاً از خلاء متنفر است

تا زمانی که چیزی را از دست ندهید نمی توانید چیزی را به دست آورید. شما باید برای آنچه می خواهید “فضایی ایجاد کنید”. قبل از اینکه جایی برای چیزهای جدید باز کنید، باید چیزهای قدیمی را رها کنید.

انسان ها به ایده ها و چیزهای قدیمی پایبند هستند، زیرا به توانایی خود برای تولید ایده ها و چیزهای جدید ایمان ندارد. شما باید به نقطه ای برسید که متوجه شوید هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید تولید کنید وجود ندارد. شما قادرید هر چیزی را که می خواهید، داشته باشید و انجام دهید.

 

۶ درس قدرتمند و تاثیرگذار از کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور

 در این قسمت از خلاصه کتاب تو ثروتمند زاده شده ای می خواهیم 6 درس قدرتمند از این کتاب را با هم یاد بگیریم:

1- ثروتمند شدن سخت است.

هیچ کس از راه شانس ثروتمند نشد زیرا هر فرد ثروتمندی برای جمع آوری ثروت بسیار سخت کار کرد. هیچ میانبری برای رسیدن به ثروت وجود ندارد و به همین دلیل، همه افرادی که می خواهند پول کلان به دست آورند باید آماده باشند تا به سختی ثروتمند شوند.

2- بهترین راه برای جذب پول، آگاهی از رفاه است.

همیشه تصور کنید که مقدار پولی را که می خواهید در اختیار داشته باشید دارید. این تخیل، ذهن ناخودآگاه شما را برای دریافت پول آماده می کند و باعث می شود آن مقدار پولی که می خواهید را جذب کنید.

3- مطالعه نکردن شما را از نظر مالی موفق نمی کند.

کتاب ها شما را ثروتمند نمی کنند. آنها فقط دانشی را به اشتراک می گذارند و این دانش تنها زمانی مؤثر است که شما آن را به کار بگیرید و اجرا کنید.

4- رها کن

همه چیز برای کسانی که رها می کنند ممکن می شود. رها کردن به این معنی است که نگران آینده خود نباشید و اعتماد داشته باشید که همه چیزهایی را که برای رسیدن به اهداف مالی خود نیاز دارید به دست خواهید آورد. اعتماد داشته باشید که هر اتفاقی که باید بیفتد تا به اهداف مالی خود برسید رخ می دهد.

5- آرزوی بدون توقع، بی اثر است.

آرزو داشتن برای دستیابی به اهداف ضروری است و اگر اهداف با توقع همراه نباشند، تبدیل به آرزو می شوند. یک آرزو قوی باید با توقع همراه باشد، زیرا یک طرز فکر پر توقع مانع از ریشه کن کردن عقاید می شود.

6- آنچه را که نیاز ندارید ببخشید تا آنچه را که نیاز دارید دریافت کنید.

چیزهایی را که نیاز ندارید هدیه دهید تا فضایی ایجاد کنید که طبیعت آنچه را که نیاز دارید به شما بدهد زیرا طبیعت همیشه یک فضای خالی را پر می کند.

قانون رفاه می گوید “چیزهای جدید زمانی به دست می آیند که چیزهای قدیمی را رها کنید.” – باب پراکتور

بنابراین، اگر چیزی می خواهید، به عنوان مثال، لباس نو، تمام لباس هایی را که به ندرت می پوشید، ببخشید تا به زودی لباس های جدید بخرید. این همان قانون خلا است که بالاتر در مورد آن صحبت کردیم و یک ویدیو هم در این مورد دیدیم.

 

16 نقل قول تاثیرگذار از کتاب تو ثروتمند زاده شده ای

باب پراکتور در کتاب تو ثروتمند زاده شده ای، می گوید “شما می توانید به هر چیزی که می خواهید برسید.” او همچنین تکنیک های مختلفی را ارائه می دهد که می توانید برای رسیدن به اهداف خود پیاده سازی کنید.

 1. ما در “اقیانوسی” از انرژی فکری شناور هستیم، جایی که تمام دانش در آن وجود دارد. در واقع، به هر کجا در طبیعت نگاه می کنیم، چشمان ما با فراوانی در تماس است. زیرا طبیعت چیزی به نام شکست نمی شناسد.
 2. ایمان توانایی دیدن نادیدنی ها و باور به چیزهای باورنکردنی است و این چیزی است که مؤمنان را قادر می سازد آنچه را که غیرممکن است دریافت کنند.
 3. ایمان حلقه اتصال بین خدا و شما است، بنابراین ایمان با ارزش ترین دارایی غیرفیزیکی شماست.
 4. وقتی از ارتباط خود با نیروی خلاق آگاه شدید، یعنی شما با حقیقت در ارتباط هستید. شما نمی توانید با چیزی جز انرژی مثبت، نیرومند و درخشان جهان در ارتباط باشید.
 5. جهان و شما بخشی زنده از روح ابدی هستید. در نهایت شما نتایجی را که هر روز در زندگی خود به دست می آورید تغییر خواهید داد.
 6. بیشتر افرادی که نمی‌توانند به اندازه کافی پول جمع کنند تا به زندگی خود بپردازند، همان افرادی هستند که به راحتی تحت تأثیر نظرات دیگران قرار می‌گیرند.
 7. اگر می‌خواهید پول داشته باشید، یکی از کارهایی که هرگز نباید انجام دهید، این است که نگران این باشید که آیا پولی را که می‌خواهید، به دست خواهید آورد یا نه.
 8. باید به خدا به عنوان یک روزی دهنده بزرگ غیبی بنگرید که در تمام تارهای وجود شما ساکن است و همچنین باید درک کنید که در لحظه ای که تصویر را در ذهن خود شکل دادید، خداوند وارد عمل می شود و شما وارد یک ارتعاش کاملاً جدید می شوید.
 9. تردیدها، ترس ها، بدبینی و تفکر منفی زندگی را مسموم می کند. آنها انرژی، اشتیاق، جاه طلبی، امید، ایمان و هر چیز دیگری که زندگی را هدفمند، شاد و خلاق می کند، از بین می برند.
 10. بسیاری از بزرگترین رهبران جهان صرفاً به این دلیل که “با آهنگ طبل نواز دیگر راهپیمایی کردند!” توسط همتایان خود، بدعت گذار تلقی می شدند، در واقع این افراد صدای آرام درون خود را دنبال می کردند.
 11. من معتقدم” شما قبلاً درک کرده اید که نمی توانید در دنیای مادی خود ثروت داشته باشید مگر اینکه برای اولین بار ثروت را در ذهن خود تجسم کنید. اما این واقعا به چه معناست؟ این بدان معناست که هر یک از ما قبل از اینکه بتوانیم بر فقری که در دنیای بیرون ما را احاطه کرده است غلبه کنیم، ابتدا باید بر فقری که در اعماق خودمان مدفون است غلبه کنیم.
 12. 12. جهان منظم است. هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد. تصاویری که در ذهن شگفت‌انگیز خود می‌کارید، فوراً نیروی جذابی ایجاد می‌کنند که بر نتایج زندگی شما حکومت می‌کند.
 13. شما باید فردی ریسک‌پذیر شوید تا به عظمتی که با آن متولد شده‌اید، تبدیل شوید.
 14. لطفا درک کنید، شما هرگز نمی توانید بیش از حد چیزی را هدیه دهید. با این وجود، وقتی می بخشید، انتظار دارید که در ازای آن چیزی را دریافت کنید. شما به ندرت از آن منبعی که به آن هدیه داده اید دریافت خواهید کرد.
 15. خدا همیشه خود را به طور کامل بیان می کند. بنابراین، هر نقصی که وجود داشته باشد، همیشه نتیجه شیوه‌های تفکر فردی یا جمعی ماست.
 16. میل، نیروی حرکتی است که شما را در جهت رویاهایتان حرکت می دهد و انتظار، نیروی جذابی است که رویای شما را به سمت شما حرکت می دهد.
  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 20

 

جمع بندی

کتاب تو ثروتمند زاده شده ای سیستم کامل و اثبات شده ای را برای استفاده از پتانسیلی که در درون شما وجود دارد برای دستیابی به رفاه مالی، عاطفی، فیزیکی و معنوی به شما می دهد. باب پروکتور که در سراسر جهان به عنوان یکی از جامع‌ترین نویسنده های توسعه شخصی شناخته می‌شود، چشمان شما را به ذخایر عمیق استعداد و توانایی که در اعماق وجود شما نهفته است باز می‌کند.

👇این خلاصه کتاب ها رو هم بخون👇

Rating 5.00 from 9 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
20 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

عااالی بود متشکرم

طیبه بهرامی
طیبه بهرامی
1 سال قبل

خیلی کتاب خوبی به نظر می رسه، چطور می تونم نسخه کاملش رو داشته باشم؟

mahdi aram
mahdi aram
1 سال قبل

باب پراکتور خیلی آدم بزرگی بود، خدا رحمتش کنه، خیلی چیزا ازش یاد گرفتم

گلی
گلی
1 سال قبل

خیلی مفید بود برام، مرسی آقای باقرپور عزیز

نرگس اسکندری
نرگس اسکندری
1 سال قبل

به خودم تبریک میگم که ثروتمند به دنیا اومدم
این جمله رو خیلی دوست داشتم از این کتاب

عالی هستید، امیدوارم همیشه عالی بمونید و عالی تر بشید.

sahar binseshpajooh
sahar binseshpajooh
1 سال قبل

این کتاب رو خوندم از سایت تون
خیلی ترجمه خوبی داشت
هم ویدیوش رو دیدم هم پی دی افش رو خوندم دوبار

خوشحالم که با نگرش نیک اشنا شدم

محمود بهمنی
محمود بهمنی
1 سال قبل

فوق العاده بود، کتاب تو ثروتمندزاده شده‌ای فوق العاده ست

یعقوب دهقانی
یعقوب دهقانی
1 سال قبل

عالیه هر خطش الهام بخشه

Alireza
Alireza
1 سال قبل

Big liiiiike

محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

این کتاب عالیه به همه رفقا پیشنهاد میکنم

mahyakermani
mahyakermani
4 ماه قبل

پول همیشه باید در جریان باشه. مطالبی که راجعه به فرکانس و ارتعاش گفته تا حدودی مثل مطالب کوین ترودو هست. خیلی خوبه که خلاصه یک کتب رو داخل سایت میذارید ممنون.

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×