خلاصه کتاب لعنت به تو، پول اثر دن لاک

بفرست برای دوستت
خلاصه کتاب لعنت به تو پول

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب لعنت به تو پول (پول لعنتی) دن لاک (F.U Money) را با هم بخوانیم. اکثر ما هر روز کارهایی را که دوست نداریم انجام می دهیم و با افرادی که دوست نداریم کار می کنیم. شاید شما رئیسی داشته باشید که ناعادلانه مطالبه گر است اما نمی تواند آن شغل را رها کنید زیرا به پول لعنتی نیاز دارید.

شاید افرادی که با آنها کار می کنید یا افرادی که در اطرافتان زندگی می کنید را دوست نداشته باشید اما شرایط ترک آنها را ندارید. مثالی که تقریباً برای همه صادق است، زمانی است که از گفتن نظرات واقعی خود به دیگران خودداری می کنید، زیرا می ترسید واکنش آنها آسیب واقعی به زندگی شما وارد کند. در تمام این شرایط، شما آزاد هستید تا آنچه را که می خواهید انجام دهید. هیچ کس اسلحه را روی سر شما نمی گذارد تا شما را مجبور به ادامه این کارها کند.

اگر عصبانی کردن شما توسط دیگران تأثیری بر شما نداشته باشد و اگر می‌توانید بدون به خطر انداختن سبک زندگی ‌تان، پل‌ های پشت سرتان را خراب کنید، یعنی دست یابی به پول لعنتی برای شما اهمیت چندانی ندارد. امروز می خواهم در مورد اینکه چرا باید نیازمند پول باشید و چگونه می توانید آن را به دست آورید صحبت خواهم کرد.

 

منظور از پول لعنتی چیست؟

منظور از پول لعنتی، رهایی از نگرانی های مالی و رهایی از یک روال کاری ثابت است. تعریف دقیق سطح «پول لعنتی» یعنی مقدار پولی که بتواند ماندگاری بی‌پایان ثروت را که برای ادامه سبک زندگی دلخواه لازم است، بدون نیاز به کار کردن برای کسی یا کمک دیگران، فراهم کند. کلمه کلیدی در اینجا «سبک زندگی دلخواه» است. مسئله فقط پول نیست، بلکه «سبک زندگی» هست که مهم است.

دن لاک یک مشاور بیزینس، نویسنده، مدرس، متخصص فروش و کپی رایتینگ است که تصمیم گرفت کتابی در مورد مفهوم پول لعنتی بنویسد. او در کتاب لعنت به تو پول خود می گوید آزادی به این معنی است که:

زمان خود را دقیقاً همانطور که می خواهید صرف کنید تا بتوانید هر زمان که بخواهید بیدار شوید و سپس هر کاری که می خواهید انجام دهید.

مثلا بتوانی آزادانه به کارهایی مانند اسکی، موج ‌سواری یا دوچرخه ‌سواری بپردازی، سوار هواپیما ‌شوی تا یک ماه را در هاوایی استراحت کنی، یا فقط چیزی را برای انجام دادن یادداشت نکنید. همه چیز به این بستگی دارد که بتوانید سبک زندگی دلخواه خود را بدون اتکا به شغل یا کمک شخص دیگری داشته باشید.

 

2 راه سریع برای کسب پول لعنتی

در ادامه خلاصه کتاب لعنت به تو پول دن لاک آمده است که یک راه سریع و یک راه آهسته برای به دست آوردن پول لعنتی وجود دارد.

راه آهسته یعنی:

در طول سال ها که به کار مشغول هستید پول خود را برای سن 50 یا 60 سال سرمایه گذاری کنید تا بتوانید بازنشستگی بسیار خوبی داشته باشید. اما پس ‌انداز کردن پول لعنتی معمولاً گزینه ایده آلی برای داشتن زندگی رویایی شما نیست زیرا از ایمنی کافی برحوردار نمی باشد. شما باید این نکته را بدانید که احتمال سقوط بازارها و تورم همیشه وجود دارد.

  لیست اهداف زندگی - 101 هدف زندگی جک کنفیلد

راه سریع یعنی:

بتوانید برای خودتان کارآفرینی کنید تا به درآمد خوبی برسید. کتاب دن راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را به شما توصیه می کند که در آن بخشی از کار را برون سپاری می کنید یا شرکت های وابسته محصول شما را بازاریابی می کنند.

 

9 ویژگی یک کسب و کار آنلاین موفق و بی نقص

ترجیحات سبک زندگی شما هر چه که باشد، باید مطمئن شوید که این تجارت با آنها مطابقت دارد. کسب و کار آنلاین بی نقص دارای 9 ویژگی زیر است:

۱- کاری را که دوست دارید انجام دهید زیرا اگر این کار را نکنید به این معنی است که وقت خود را صرف کارهایی می ‌کنید که نمی ‌خواهید انجام دهید و این در تضاد با اهدافتان برای شروع کسب و کار است.

۲- اطمینان حاصل کنید که تقاضای بلندمدتی برای چیزی که ارائه می دهید وجود دارد. این برای حفظ کسب و کار شما در طول زمان لازم است. اگر مردم به اندازه کافی از چیزی که شما ارائه می‌دهید راضی باشند کمک می‌کند تا مسیرتان را ادامه دهید.

۳- بدنبال علاقه خود بروید تا هرگز مجبور نباشید به مکانی فیزیکی که دوست ندارید برای کسب درامد متصل شوید. همچنین رفت و آمدهای که باعث اتلاف وقت شما مس شود را حذف کنید. این کتاب افرادی را فهرست می کند که در خانه های خود در ساحل یا حتی در یک قایق در وسط دریاچه کار می کنند.

۴- شما می توانید در مقایسه با مقدار پولی که به دست می آورید، کار کمتری انجام دهید.

۵- همچنین شما این امکان را دارید که با کمک فناوری ها و فروشندگان خارجی به رشد سریع دست پیدا کنید.

۶- کسب و کار اینترنتی هزینه راه‌اندازی پایینی دارد، بنابراین شما به زمان کمتری برای بازگرداندن سرمایه ‌گذاری نیاز دارید و مجبور نیستید از طریق شراکت، کنترل و ارزش سهام خود را از دست بدهید.

۷- شما نیاز به کارمند ندارید، بنابراین به حاشیه سود بالا شما کمک می کند.

۸- از طریق عدم نیاز به شراکت و کارمند شما می توانید پول بیشتری برای خود پس انداز کنید. همچنین می توانید در زمان به دلیل عدم نیاز به مدیریت دیگران صرفه جویی کنید.

۹- و در نهایت، باید به کسب درآمد غیرفعال بپردازید یعنی مشاغل خدماتی که در آن زمان خود را با پول لعنتی مبادله می کنید، به اندازه کافی مقیاس پذیر نیستند و آزادی شما را برای صرف زمان به گونه ای که می خواهید محدود می کنند.

 

چند ویژگی شخصیتی مناسب برای شروع بیزینس آنلاین

دن لاک علاوه بیان نکاتی در مورد نوع کسب ‌وکار به چندین ویژگی شخصیتی نیز پرداخته است که باید روی آن کار کرد.

اول، او می گوید که شما باید یک غرور دقیق و اندازه گیری شده ای داشته باشید، زیرا بدون این باور که شما شایسته موفقیت هستید، رسیدن به آن غیرممکن خواهد بود. این به شما اعتماد به نفس می ‌دهد تا شروع به ایجاد یک کسب ‌و کار کنید و نسبت به آن اطمینان داشته باشید.

شما برای داشتن کسب و کار اینترنتی باید به سطح بالاتری از اعتماد به نفس دست پیدا کنید زیرا این یک کارعادی نیست که اکثر مردم می توانند آن را انجام دهند. در واقع شما برای دست یابی به پول لعنتی از طریق کسب و کار اینترنتی باید کمی عجیب و غریب باشید زیرا وقتی نحوه رفتار یک فرد معمولی را با یک فرد عجیب و غریب مقایسه می کنید، مشخص می شود که روش عادی هرگز به شما چیزی را که می خواهید نمی دهد.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۲2 (آخر)

دن برای کسانی که فکر می‌ کنند تبدیل شدن زندگی به دستاوردهای شخصی خودخواهانه است، استدلال محکمی را ارائه می‌ کند. او می گوید اگر افراد بیشتری این نوع اعتماد به نفس را داشته باشند، دنیا جای بهتری خواهد بود.

ما هرگز نمی فهمیم که چند نفر در دنیا به جای اینکه زندگی خود را صرف انجام یک کار اداری کنند تا به راحتی حقوق دریافت کنند می توانستند کارهای بزرگی انجام دهند که به نفع همه ما باشد.

 

ارزش زمان خود را بدانید

درس مهم دیگر این است که ارزش وقت خود را بدانید. برای انجام این کار، باید مقدار پولی را که می ‌توانید در ساعت به دست آورید را مشخص کنید، سپس به این فکر کنید که این تعداد باید چقدر باشد تا سبک زندگی ‌ای که واقعاً می‌خواهید داشته باشید را بدست آورید.

شما باید به طور مداوم برای افزایش ارزش زمان خود تلاش کنید. این بدان معناست که شما باید کارهایی را که با ارزش ‌گذاری های شما مطابقت ندارد را حذف کنید. اگر زمانی را برای چیزی صرف می‌ کنید اما ارزشی را که می‌خواهید دریافت نمی‌کنید یا ارزش آینده زمان خود را از طریق یادگیری یک مهارت جدید افزایش نمی‌ دهید، آن فعالیت کاری را حذف کنید.

هنگامی که کار شما به ثمر رسید و شروع به کسب درآمد مؤثر کردید، زمان آن فرا می  رسد که کارهای بیشتری با کمک دیگران انجام دهید. برای هر کاری که انجام می ‌دهید، باید به بازده سرمایه‌ گذاری زمان خود فکر کنید. برخی از مردم نیم ساعت جلوتر رانندگی می کنند تا مقداری در خرید غذا صرفه جویی کنند. هر چه پول بیشتری به دست آورید، این نابرابری شدیدتر می شود.

سرمایه گذاری روی زمان، راهی برای اجتناب از انجام کارهایی است که نمی خواهید انجام دهید و راهی برای زندگی بر اساس شرایط خودتان است.

 

دانلود رایگان مقدمه کتاب لعنت به تو پول دن لاک

ما در نگرش نیک این کتاب دن لاک را به طور کامل و به شکلی متفاوت و به بهترین شکل ممکن برای شما ترجمه کرده ایم، چون شخصا اعتقاد دارم که این کتاب فوق العاده ارزش چندین بار خواندن را دارد. بیشتر با این کتاب آشنا شوید:

[دانلود ویدیو]

 

هر چقدر که می خواهید پول در بیاورید

کتاب پول لعنتی یا لعنت به تو پول دن لاک می گوید که چگونه باید خود را از بازار کاری که در حال فروپاشی است نجات دهید و تا حدی که می خواهید در طول زندگی پول بدست آورید.

  خلاصه کتاب شیب اثر ست گادین

 

این کتاب دن لاک به شما کمک می کند تا

✔️ چگونه بدون  شغل در زمان بیماری امرار معاش کنیم؟

✔️ چگونه خود را از همه کسانی که به دنبال مشاغل مشابه شما هستند متمایز کنید؟

✔️ آنچه که کسب و کارها واقعاً در مواقع نیاز به آن نیاز دارند و مایلند برای آن پول زیادی بپردازند چیست؟

✔️ چگونه با دانستن یک مفهوم ساده 3 قسمتی در دوران رکود رشد بیشتری داشته باشیم؟

✔️ چرا رئیس خود را ثروتمند کنید و خود را خسته و شکسته رها کنید؟ کشف کنید که همه میلیونرهای جوان چه چیزهای مشترکی دارند و چگونه باید رد پای آنها را برای موفقیت دنبال کنید؟

✔️ با هیچی شروع کنم؟ در اینجا شما می توانید گام به گام، بدون استراتژی ها مشخص برای به دست آوردن آنچه می خواهید، بدوم نیاز به دیگران و با کمترین سرمایه شروع کنید.

✔️ آیا می دانستید 55 درصد از میلیونرها قبل از اینکه اولین سرمایه میلیونی خود را به دست آورند، در مورد ثروتمند شدن وسواس داشتند؟ راز داشتن انگیزه و اشتیاق بی‌دردسر و غیرقابل توقف در زندگی خود را کشف کنید تا به شما کمک کند میلیون‌ها دلار به دست آورید! شاید حتی خیلی خیلی بیشتر!

“پول لعنتی این است که زندگی خود را بر اساس شرایط خود، امکانات و نه محدودیت ها سپری کنید.”

👇این خلاصه کتاب ها رو هم بخون👇

Rating 4.54 from 13 votes

آموزش پیشنهادی

guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

دن لاک فوق العادست

mahyakermani
mahyakermani
3 ماه قبل

دن لاک یکی از مدرس هایی هست که دوره های فوق العاد کاربردی و عملی در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه میده. کتاب هاش هم مطمئناً همینطوره. مرسی بابت مطالبی که از دن لاک میذارید.

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×