خلاصه کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل + ویدیو

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب
کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل را با هم بخوانیم. مطمئنم پس از شنیدن اسم این کتاب اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است که منظور ارل نایتینگل از “عجیب ترین راز” چیست؟ پس می خواهیم همین اول بدون هیچ اضافه گویی بروم سراغ اصل مطلب و به شما این راز را بگویم.

اگر الان فرصت مطالعه این مقاله رو نداری، از انتهای همین صفحه پی دی اف این مقاله رو دانلود کن

خلاصه کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل در یک جمله

عجیب ترین راز ارل نایتینگل نگرش نیک

یک مقاله ۴۴ صفحه‌ای برگرفته شده از یکی از سخنرانی‌های انگیزشی هفتگی ارل نایتینگل برای کارمندان سازمان خودش، عجیب‌ترین راز را اینطور بیان می‌کند که:

“شما همان چیزی هستید و می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.”

عجیب‌ترین راز” اولین آلبوم کلام گفتاری بود که با فروش بیش از ۱ میلیون نسخه برنده Gold Record شد.

 

معرفی کتاب عجیب ترین راز

تعریف موفقیت ارل نایتینگل نگرش نیک

کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل در واقع اولین بار در سال 1956 توسط ارل نایتینگل در قالب فایل صوتی ارائه شد (نه متنی) که بعدها به صورت کتاب چاپی هم منتشر شد. ما قبلا در سایت نگرش نیک کتاب صوتی عجیب ترین راز را که یک فایل صوتی 35 دقیقه ای است، در هر سه نسخه تصویری، متنی و صوتی قرار داده بودیم. صوت فارسی قسمت اول این کتاب را با صدای خودم (سید محمد باقرپور) برای شما آماده کرده ام، می توانید گوش کنید یا دانلود کنید:

[دانلود صوت فارسی]

 

عنوان فصل های کتاب عجیب ترین راز

  • فصل ۱: موفقیت چیست؟
  • فصل ۲: عجیب‌ترین راز این است که…
  • فصل ۳: باور کنید و موفق شوید
  • فصل ۴: شما در صندلی راننده هستید
  • فصل ۵: بهای موفقیت
  • فصل ۶: امروز شروع کنید

 

مروری بر فصل های کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل

در خلاصه کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل تمام فصل های این کتاب که شامل ۶ فصل است را مرور خواهیم کرد:

فصل 1: موفقیت چیست؟

اگر ۱۰۰ نفر که در سن ۲۵ سالگی و از موقعیتی یکسان شروع می‌کنند را در نظر بگیرید، هیچ می‌دانید چه اتفاقی در سن ۶۵ سالگی برای این مردان و زنان می‌افتد؟

طبق گفته نایتینگل،  تا زمانی که ۶۵ ساله می‌شوند، یک نفر ثروتمند می‌شود، چهار نفر به استقلال مالی می‌رسند، پنج نفر همچنان کار خواهند کرد، و ۵۴ نفر آن‌ها ورشکسته می‌شوند.

او اضافه می‌کند: “تنها شخصی که موفق می‌شود شخصی است که به طور مستمر و فزاینده ایده‌آلی ارزشمند را تحقق می‌بخشد. کسی که می‌گوید :من قرار است به این تبدیل شوم” و بعد به سمت آت هدف حرکت می‌کند.:

“موفقیت تحقق بخشیدن مستمر و فزاینده به ایده‌آلی ارزشمند است.”

 

فصل ۲: عجیب‌ترین راز این است که…

“افراد هدف‌دار موفق می‌شوند چون می‌دانند به کدام سمت می‌روند. به همین سادگی.”

  خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

“ما تبدیل به چیزی می‌شویم که به آن فکر می‌کنیم.”

 

فصل ۳: باور کنید و موفق شوید

“ذهن انسان آخرین قاره بزرگ و کشف نشده روی زمین است.”

“هر چیزی که در زندگی واقعا ارزشمند است رایگان در اختیار ما قرار می‌گیرد – ذهن ما، روح ما، جسم ما، امیدهای ما، رویاهای ما، خواسته‌های ما، هوش ما، عشق ما به خانواده و فرزندان و دوستان و کشورمان.”

“تردیدهای ما خیانت‌کار هستند و باعث می‌شوند خوبی‌هایی که ممکن است به دست آوریم را به خاطر ترس از تلاش کردن از دست بدهیم.”

 

فصل ۴: شما در صندلی راننده هستید

“معمار جهان راه‌پله ای نساخته که به جای مشخصی ختم نشود.”

 

فصل ۵: بهای موفقیت

از تفکر به اینکه از چه چیزی می‌ترسید اجتناب کنید. هر بار فکری ترس‌آور یا منفی وارد خودآگاه شما می‌شود، آن را با تصویر ذهنی هدف مثبت و ارزشمند خود جایگزین کنید.

“به مدت ۳۰ روز، باید کنترل ذهن خود را به دست بگیرید. ذهن باید فقط به چیزی فکر کند که شما به آن اجازه می‌دهید. فقط کافی‌ست بدانید به کجا می‌روید. به علاوه حفظ دیدگاهی مثبت و شاد، بیش از هر زمانی برای خود فداکاری کنید. با آگاهی به اینکه دستاوردهای شما در زندگی نسبت مستقیم با فداکاری‌های شما دارند.”

 

فصل ۶: امروز شروع کنید

موفقیت نتیجه کسب درآمد نیست؛ کسب درآمد نتیجه موفقیت است – و موفقیت نسبت مستقیم با خدمات ما دارد.

دقت کنید: این من را یاد نقل‌قولی از زیگ زیگلر انداخت: “شما می‌توانید هرچه در زندگی میخواهید داشته باشید اگر فقط به افراد دیگر کمک کنید به چیزی که می‌خواهند برسند”

موفقیت شما همیشه با توجه به کیفیت و کمیت خدماتی که ارائه می‌دهید سنجیده می‌شود. قبل از اینکه انتظار بازدهی داشته باشید، باید خدماتی ارائه کرده باشید.

“هیچ انسانی نمی‌تواند غنی شود مگر اینکه دیگران را غنی سازد.”

 

خلاصه کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل در چند جمله

جملات ارل نایتینگل

نایتینگل باور دارد بیشتر مردم از اهمیت عجیب‌ ترین راز غافل هستند و به جای آن، در انفعال و بی‌ عملی غوطه‌ ور می‌ شوند. آن‌ها بی‌ هدف و ناراضی‌ اند و معنای زندگی را گم کرده‌ اند. این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چگونه طرز فکر یا ذهنیت خود را طوری عوض کنید که بتوانید در زمینه کاری خود جزو ۵ درصد افراد موفق قرار بگیرید.

ارل نایتینگل در انتهای کتاب، چالشی 30 روزه را به منظور پیاده‌سازی عجیب‌ترین راز ارائه می‌کند. این آزمون برای خلق عادت‌های جدید و سالم طراحی شده که تمرکز آن‌ ها، بر دستیابی به اهداف، با کمک غلبه بر چرخه مسموم افکارِ منفی است.

شک به خود، نگرانی، ترس و دیگر احساسات منفی، بدون تردید شما را در زندگی عقب می اندازند. چنانکه قانون کاشت و برداشت می گوید، اگر این احساسات منفی را در خاک ذهن خود بکارید، خرمن اضطراب، ترس و شکست را برداشت خواهید کرد.

ذهن شما و فراتر از آن، کائنات، تفاوت بین محصول مثبت و منفی را درک نمی‌ کنند. چه سم بکارید چه امید، معادل آنچه که کاشته‌ اید را برداشت خواهید کرد. به محض اینکه تمرکز شجاعانه، آرام و مثبت بر یک هدف را جایگزین افکار محدود کننده و منفی کنید، فقر مالی، عاطفی و معنوی را با فراوانی عوض خواهید کرد و انواع ثروت‌ها از همه نوع در زندگی شما جاری خواهند شد.

  بهترین روش های تندخوانی و تبدیل شدن به یک تندخوان

 

یک مثال جالب و کاربردی از کتاب عجیب ترین راز

خلاصه کتاب ارل نایتینگل

دو تا کشتی را در نظر بگیرید. کشتی اول را تصور کنید که برنامه سفر معین و نقشه راه دارد. کاپیتان و خدمه کشتی می‌دانند که دقیقاً به کجا می خواهند بروند و چه مدت طول می کشد تا به آنجا برسند. پس یعنی کشتی یک هدف مشخص دارد.

حالا کشتی دوم را در نظر بگیرید. درست مثل کشتی اول اما بدون کاپیتان، بدون خدمه و بدون برنامه سفر معین یا نقشه راه؛ در یک کلام یعنی بدون هدف. فقط موتور کشتی را روشن می کنیم و می گذاریم حرکت کند.

فکر می‌کنم موافق باشید که این کشتی اگر از بندر خارج شود یا غرق می‌شود یا به ساحلی دور افتاده و متروکه می رسد. این کشتی به‌جایی نمی‌تواند برود، چرا؟ چون هدف ندارد، نه مقصدی دارد و نه راهنمایی.

زندگی انسان هم دقیقاً به همین شکل است. جامعه امروزه شبیه یک کاروان در زمان جنگ است. کل جامعه مثل کاروان کشتی‌هایی که باید با سرعت کندترین کشتی حرکت کنند تا شکل خود را حفظ کنند، دارند برای محافظت از ضعیف‌ترین حلقه خود آرام‌تر حرکت می‌کنند.

به همین دلیل زندگی کردن امروزه این‌قدر ساده شده است. امروزه ذهن و یا استعداد زیادی برای زندگی کردن و تأمین خانواده نیاز نیست. ما در یک سطح حداقلی امنیت به سر می‌بریم. تنها کار لازم برای موفقیت این است که تصمیم بگیریم چقدر می‌خواهیم بالاتر از این سطح امن باشیم.

 

نقل‌قول‌های محبوب کتاب عجیب ترین راز

جملات انگیزشی ارل نایتینگل

“اگر یک انسان معمولی به قدرتی که روی زندگی و سرنوشت خود دارد پی ببرد، در وضعیتی دائمی از شگفتی و سپاسگزاری زندگی خواهد کرد.”

“اجازه ندهید ترس از مدت زمانی که رسیدن به یک خواسته زمان می‌برد مانع انجام آن شود.”

“بزرگترین اشتباهی که می‌توانید بکنید این است که باور کنید مشغول کار برای شخص دیگری هستید. امنیت شغلی دیگر تمام شاه. نیروی پیش‌برنده یک حرفه باید از خود شخص ناشی شود. یادتان باشد، کمپانی صاحب مشاغل است؛ اما خود شما صاحب حرفه‌تان هستید!”

“تنها کاری که باید بکنید این است که بدانید به کجا می‌روید. پاسخ‌ها به خواست خود سراغ شما می‌آیند.”

“هر چه حس شدیدتری به یک ایده یا هدف داشته باشیم، آن ایده با اطمینان بیشتری در اعماق ناخودآگاه ما جای گرفته و ما را در مسیر رسیدن به آن هدایت می‌کند.”

“یاد بگیرید از هر لحظه از زندگی خود لذت ببرید. همین حالا شاد باشید. منتظر نباشید چیزی خارج از شما باعث خوشبختی‌تان در آینده شود. به این فکر کنید که زمانی که برای گذراندن دارید چقدر ارزشمند است، چه حین کار گذرانده شود و چه در کنار خانواده. باید از هر دقیقه لذت برد و آن را حس کرد.”

  ۵ تکنیک فروش اینترنتی

 

دانلود نسخه کامل ویدیو و پی دی اف کتاب عجیب ترین راز

ما در بخش ویژه سایت نگرش نیک، نسخه کامل این کتاب را با بالاترین کیفیت، با صدای خود ارل نایتینگل در نسخه های ویدیویی (دارای صدای ارل نایتینگل، زیرنویس فارسی و انگلیسی) و پی دی اف فارسی و انگلیسی برای شما آماده کرده ایم.

اگر تمایل داشتید این آموزش را به همراه سایر آموزش هایی که از ارل نایتینگل در سایت نگرش نیک قرار داده ایم، دریافت کنید، همین الان می توانید اشتراک خود را تهیه کنید و بلافاصله یادگیری تان را شروع کنید. روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

دانلود پی دی اف خلاصه کتاب عجیب ترین راز

دوستان گلم، برای راحتی کار شما فایل پی دی اف این مقاله را برای شما آماده کرده ام که می توانید آن را دانلود کنید و متن این مقاله را همراه خود داشته باشید.

[دانلود پی دی اف]

👇این خلاصه کتاب ها رو هم بخون👇

Rating 3.82 from 17 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

عالی بود

sahar binseshpajooh
sahar binseshpajooh
1 سال قبل

کوتاه، مفید و کاربردی، متشکرم

alireza
alireza
1 سال قبل

لطفا خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل رو هم بذارین

sasan vafa
sasan vafa
1 سال قبل

باقرپور نوش جونت هر چی از این سایت در میاری، مطالبی که می ذاری هیچ جا نیست، دمت گرم داداش

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

فوق العاده بود

مهران محمدی
مهران محمدی
8 ماه قبل

خیلی مفید بود

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×