خلاصه کتاب نیروی حیات اثر تونی رابینز

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب نیروی حیات اثر تونی رابینز (Life Force) را با هم بخوانیم. در این کتاب یاد می گیرید که چگونه پیشرفت های جدید در علم پزشکی می تواند کیفیت زندگی شما و کسانی را که دوست دارید تغییر دهد؟

 

توصیه

سخنران و مربی به نام آنتونی رابینز و مهندس، کارآفرین و نویسنده ای به نام پیتر اچ. دیاماندیس یافته های جدیدی را در مورد پیشرفت های شگفت انگیز در زمینه سلامت و طول عمر ارائه می دهند. آنها درباره فناوری ‌های جدیدی که می‌ توانند اندام‌ها را ترمیم کنند، ژن‌ها را ویرایش کنند، با سرطان و بیماری آلزایمر مبارزه کنند و در نهایت پیری را معکوس کنند صحبت می‌ کنند.

آنها نکات علمی را در زمینه تغییرات سبک زندگی که می توانید اکنون بکار ببرید تا جوان تر به نظر برسید ارائه می دهند. این دو ترکیبی از حکایات شخصی، تحقیقات علمی و داستان هایی در مورد اینکه چگونه پزشکی دقیق می تواند زندگی افراد را تغییر می دهد ارائه می دهد. علم آنها برای هر کسی که به دنبال زندگی طولانی تر و سالم تر است جذاب خواهد بود.

 

برداشت

  • پیشرفت‌ در پزشکی جوان ‌سازی، مراقبت‌ های بهداشتی را متحول کرده است.
  • علم ممکن است به زودی پیری را متوقف کرده و حتی آن را معکوس کند.
  • فناوری های جدید پزشکی می توانند اندام ها را ایجاد کنند، ژن ها را ویرایش کنند و بدن شما را از نظر عملکردی جوان تر کنند.
  • مکمل ها و درمان های در حال تکامل می تواند به شما کمک کند جوان تر به نظر برسید.
  • رژیم غذایی، ورزش، خواب و سبک زندگی به شما کمک می کند تا سالم تر شوید و با پیری مبارزه کنید.
  • پزشکی دقیق به دنبال شکست بیماری قلبی، سکته مغزی، سرطان، بیماری خودایمنی، دیابت و آلزایمر است.
  • یک ذهنیت مثبت می تواند به شما کمک کند به اندازه کافی طولانی زندگی کنید تا از پیشرفت های تحقیقاتی در مورد طول عمر استفاده کنید.

 

خلاصه کتاب نیروی حیات (Life Force)

پیشرفت‌ در پزشکی جوان ‌سازی

پیشرفت‌ در پزشکی جوان ‌سازی، مراقبت‌های بهداشتی را متحول کرده است.

پزشکی در حال تغییر گسترده است. دانشمندان در حال ایجاد فناوری های جدیدی هستند که می توانند با بیماری ها مبارزه کنند و به زودی می توانند پیری را با قدرت سلول های بنیادی درمان کنند.

“شما نه تنها این قدرت را دارید که از ریشه دواندن بیماری در بدن خود جلوگیری کنید، بلکه این قدرت را دارید که سلامت و شادابی خود را به حداکثر برسانید.”

سلول های بنیادی بدون محدودیت خود را تقسیم و تجدید می کنند و به آنها قدرت شفابخشی باورنکردنی می دهد. هزاران آزمایش بالینی در حال انجام است.

استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری هایی از جمله پارکینسون، آلزایمر، دیابت و مشکلات قلبی و کبدی می باشد.

 

توقف پیری توسط علم

علم ممکن است به زودی بتواند پیری را متوقف کرده و حتی آن را معکوس کند.

افراد متوسط در ایالات متحده تا سن 79 سالگی زندگی می کنند. از اواسط دهه بیست زندگی شما، دچار یک افول سیستماتیک گسترده می شود. فراتر از علائم قابل مشاهده مانند موهای خاکستری و چین و چروک، تغییرات بافت و اندام رخ می دهد و سطح هورمون کاهش می یابد. دیوید سینکلر، دانشمندی که جوان ‌سازی را مطالعه می ‌کند، معتقد است که پیری یک بیماری و ریشه همه بیماری‌ های دیگر می باشد اما قابل درمان است.

  6 گام تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل

ممکن است زمان آنقدر دور نباشد که ما جوانی خود را در طول زندگی حفظ کنیم.

اگر بدن شما یک پیانو است، ژنوم شما کلید آن است. اپی ژنوم بازیکنی است که تصمیم می گیرد کدام کلیدها را فشار دهند. زمانی که اپی ژنوم به سلول‌ های شما می ‌گوید ژن‌های اشتباه را «روشن» یا «خاموش» کنند، نتیجه حاصل می‌ شود.

 

جوانسازی و ایجاد اندام ها توسط فناوری های پزشکی

فناوری های جدید پزشکی می توانند اندام ها را ایجاد کنند، ژن ها را ویرایش کنند و بدن شما را از نظر عملکردی جوان تر کنند.

دانشمندان در حال کار بر روی راه های ابتکاری برای کمک به افرادی هستند که اندام هایشان از کار افتاده است. برای مثال، دکتر آنتونی آتالا، تقریباً 20 سال است که مثانه های سه بعدی انسان را «چاپ» می کند. اخیراً، پزشکان ریه‌ های خوک را به‌ طور ژنتیکی تغییر داده ‌اند تا جایگزین ریه‌ های انسان شوند و حتی بهتر از آن‌ ها عمل کنند. آنها در حال ساخت اندام های جدید از جمله کبد و کلیه از سلول های بنیادی بیماران هستند.

علم جدید در سرطان به نام CAR T-cell درمانی، به جای تکیه بر جراحی های تهاجمی و شیمی درمانی، سیستم ایمنی بیمار را تحریک می کند. این درمان منجر به بهبود دائمی علائم در 83 درصد از افراد مورد آزمایش شد، اما باید بدانید که می ‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند و فقط برای برخی سرطان ‌ها موثر است. شرکت تجهیزات پزشکی اینسایتک در حال کار بر روی درمان متمرکز اولتراسوند برای درمان بیماری پارکینسون است. این روش نوعی جراحی غیرتهاجمی مغز است.

ژن درمانی فرصتی برای ما است تا به معنای واقعی کلمه بیماری را به طور کامل از بین ببریم، نه اینکه فقط درمان کنیم.

CRISPR یک فناوری ویرایش ژن است که جایگزین DNA آسیب‌ دیده یا از دست رفته درون سلول می‌شود. DNA بد را با DNA خوب تعویض می‌ کند. در حالی این روش ویرایش ژن‌ های معیوب را تصحیح می‌کند، ژن درمانی نسخه‌ های کاملاً جدید و صحیحی را اضافه می ‌کند.

تکنیک تبدیل شدن یک ژن به یک سلول در حال حاضر در حال انجام آزمایشات بالینی است و می تواند با بیماری ها مبارزه کند و در نهایت ممکن است پیری را درمان کند.

اگر بتوانیم سیگنال‌ های سلولی واضح و به ‌موقع دوران جوانی ‌مان را بازیابی کنیم، یا آنچه را دیوید سینکلر «اطلاعات گمشده ‌مان» می ‌نامد پیدا کنیم، ممکن است دوباره خود ۲۰ ساله ‌مان را تجسم کنیم.

شرکت بیواسپلایس در برابر هشت بیماری رایج پیشرفت کرده است: استئوآرتریت، آلزایمر، تاندونیت، بیماری دژنراتیو دیسک، اسکار مزمن ریه، طاسی الگوی مردانه، و تومورهای جامد و مایع مانند لوسمی. این شرکت موفق به نفوذ در مسیر Wnt از طریق داروهای مولکولی کوچک شد.

این بخش یک مسیر سیگنال‌ دهی سلولی است که به سلول‌ های بنیادی خاصی نفوذ می ‌کنند و در صورت لزوم آنها را بالا یا پایین می ‌کنند تا فرد را به پایه جوانی خود بازگرداند. این پیشرفت درمانی که در حال حاضر تحت آزمایشات FDA قرار دارد، بدن را ترمیم می کند تا از نظر عملکردی جوان تر شود.

  8 راه تسلط بر هنر ارتباطات - جیم ران

 

دوست دارید جوانتر به نظر برسید؟

مکمل ها و درمان های در حال تکامل می تواند به شما کمک کند جوان تر به نظر برسید.

امروزه تعدادی از درمان ها برای افزایش نشاط و افزایش طول عمر شما در دسترس است و باعث می شود سال ها در زندگی از سلامتی برخوردار باشید. پپتیدها پروتئین های کوچکی هستند که به بافت ها و اندام های شما کمک می کنند تا خود را ترمیم کنند. متفورمین با فشار بر میتوکندری سلول ها عمل می کند و بدن شما را ترغیب می کند تا خود را ترمیم کند.

سطح هورمون ها با افزایش سن کاهش می یابد. درمان بهینه سازی هورمونی می تواند از قلب و مغز شما محافظت کند و اثرات فیزیکی پیری را کاهش دهد. مکمل‌ های NAD+ مانند NMN می‌ توانند با مشارکت با سیرتوئین به شما کمک کنند جوان بمانید. این ها سیگنال‌ هایی هستند که ژن ‌های طول عمر سلولی را تنظیم می ‌کنند.

مواد مغذی مانند ویتامین D-3، روغن ماهی امگا 3، منیزیم، ویتامین  K، کولین، کراتین و 23 Vitals می توانند برای سلامتی و طول عمر مفید باشند. برخی از افراد عوارض جانبی کمی را از این مداخلات گزارش می دهند، بنابراین مکمل ها را فقط از یک منبع معتبر تهیه کنید و آنها را فقط زیر نظر یک پزشک معتمد مصرف کنید.

ریزش مو اغلب با پیری همراه است. شرکت دانمارکی هارکلینیکن از مواد طبیعی برای تولید شامپوها، نرم کننده ها و سرم های شب استفاده می کند که با ریزش موی ناخواسته مبارزه کرده و حجم مو را افزایش می دهد. چندین شرکت، از جمله تیسویوز و فولیکا، در درمان ‌های کاشت مو مبتنی بر سلول ‌های بنیادی برای تحریک رشد موهای جدید پیشگام هستند.

سلول‌ های بنیادی می ‌توانند پوست را جوان کنند و آزمایش‌ هایی برای آن عملکرد در حال انجام است. اگر نمی ‌خواهید سلول‌ های بنیادی در صورتتان تزریق شود، درمان‌ های کرایوفسیال و لیزر می ‌توانند پوست شما را بهبود بخشند.

 

دوست دارید با پیری مبارزه کنید؟

رژیم غذایی، ورزش، خواب و سبک زندگی به شما کمک می کند تا سالم تر شوید و با پیری مبارزه کنید.

رژیم غذایی معمولی غربی، پر از شکر، گوشت قرمز و غذاهای فرآوری شده است که به بروز بیماری ها و پیری سریع‌ تر کمک می‌ کند. پزشک و محقق دکتر اورنیش توصیه می کند که این کربوهیدرات های «بد» را با میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات و محصولات سویا مانند توفو جایگزین کنید. رژیم غذایی گیاهی برای سلامتی مطلوب است.

روزه داری متناوب به شما کمک می کند تا از بیماری جلوگیری کنید و جوان بمانید. روزه داری در یک بازه زمانی مشخص باعث می شود بدن شما از مصرف مداوم و هضم غذا استراحت می دهد. این دوره استراحت یک فرآیند بازسازی را فعال می کند که می تواند سن بیولوژیکی بدن شما را کاهش دهد.

راه های زیادی برای روزه گرفتن وجود دارد. به عنوان مثال، شام را زود میل کنید و صبحانه را حذف کنید و 12 تا 16 ساعت از غذا پرهیز کنید. گزینه دیگر رژیم “5:2” است که در آن شما دو روز از هفته یک رژیم غذایی بسیار کم کالری می خورید و پنج روز دیگر را به طور معمول می خورید. اطمینان حاصل کنید که بدن را هیدراته کنید: روزانه نصف وزن بدن خود را در آب بنوشید.

  خلاصه کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورت

انتخاب سبک زندگی روزمره و اساسی شما، تأثیر عمیقی بر کیفیت زندگی و طول عمر شما خواهد داشت و این انتخاب ‌ها کاملاً در دستان شما هستند.

ورزش کافی باعث سلامتی و طول عمر می شود. 15 دقیقه ورزش در روز می تواند امید به زندگی شما را به طور متوسط سه سال افزایش دهد. یکنواختی مهم است، اگرچه همه چیز می تواند شگفت انگیز باشد.

انجام تمرینات با فرم صحیح، به مرور زمان بهترین نتایج را ایجاد می کند.

“این ها کارهای کوچکی است که به طور مداوم و بی وقفه انجام می شود که در طول زمان به نتایج عظیمی منجر می شود.”

دکتر واکر محقق خواب معتقد است که خواب پایه سلامتی است. اگر بزرگسالان به طور منظم کمتر از هشت ساعت بخوابند، خطر مشکلات جدی پزشکی افزایش می یابد. دکتر واکر چندین مرحله را برای کمک به خواب خوب پیشنهاد می کند. ابتدا ارزیابی کنید که آیا خواب کافی دارید یا خیر. به زمان خواب و بیداری منظم پایبند باشید.

با رفتن به رختخواب کمی زودتر از زمانی که قصد دارید بخوابید، به خودتان فرصت کافی برای خوابیدن بدهید. اتاق خواب خود را خنک نگه دارید. سیر یا گرسنه به رختخواب نروید و الکل و کافئین را در عصر محدود کنید. اگر کم خوابید، به پزشک مراجعه کنید.

ادامه دارد…

👇این خلاصه کتاب ها رو هم بخون👇

Rating 5.00 from 8 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×