برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

قدرت کلام – روز صفرم

3805 مشاهده

اگر فرض کنیم افکار ما مانند جسم ما می باشد، آنوقت کلمات ما مانند روح می باشد، به عبارتی با بیان افکارمان به آن روح و انرژی می بخشیم.

کلمات شبیه دانه هستند. وقتی کلمات را با صدای بلند بیان می کنیم، ریشه می گیرند و رشد می کنند. اگر از کلمات مثبت استفاده کنیم، زندگی ما در مسیر مثبت رشد می کند.

کلمات مثل سکان کشتی است. با آنکه سکان کشتی کوچک است اما می تواند یک کشتی بزرگ را هدایت کند.

به همین شکل کلمات شما مسیر حرکت زندگی شما را مشخص می کند. یعنی اگر مدام حرف های منفی بزنید، خود را در مسیر شکست قرار می دهید و اگر حرف های مثبت بزنید خود را در مسیر موفقیت و پیروزی قرار می دهید.

هر چیزی را که به آن فکر کنیم، به زبان بیاوریم و پیش بینی کنیم به واقعیت تبدیل می شود. به همین دلیل است که باید مراقب افکار و کلماتی که به زبان می آوریم باشیم.

با این حال خیلی ها خیلی راحت حرف هایی را می زنند که به ضرر خودشان تمام می شود مانند:

هرگز به زندگی دلخواه خودم دست پیدا نمی کنم

هرگز موفق نخواهم شد

هرگز همسر مورد علاقه خود را پیدا نخواهم کرد

هرگز نمی توانم این مهارت را یاد بگیرم

این افراد متوجه نیستند که با حرف هایشان دارند آجرهای دیوار شکست زندگی خود را بنا می کنند و تبدیل به بزرگترین دشمن خود می شوند.

اصلاً این حرف ها را به زبان نیاورید. شاید این حرف ها به ذهن تان خطور کند اما این اشتباه را نکنید که آنها را بیان کنید.

قدرت کلام معنی اش همین است. یعنی کلام شما چنین قدرتی دارد که هر چیزی را که به زبان بیاورید به واقعیت تبدیل می شود.

بسیار پیش آمده که فکری منفی از ذهنم گذشته و نزدیک بوده آن را بر زبان بیاورم اما جلوی خودم را گرفتم و اینطور فکر کردم که:

«من درباره ی شکست با آینده ام صحبت نمی کنم. من درباره ی شکست با زندگی ام صحبت نمی کنم. برعکس، من درباره ی خوبی ها با زندگی ام حرف می زنم.»

 

چگونه از قدرت کلام خود به نفع خود استفاده کنیم؟

کلمات ما روی اعتماد به نفس ما می تواند تأثیر مثبت با منفی بگذارد. یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس از طریق کلام است. یعنی باید از کلمات مثبت استفاده کنید.

این را هم بخوانید:  قدرت کلام - روز نهم

می توانید در مورد لیاقت و توانمندی هایی که دارید با خود جلوی آینه صحبت کنید تا تأثیر قدرت کلام را در رشد اعتماد به نفس تان احساس کنید.

نکته بعدی که باید توجه کنیم هنگام بروز سختی ها و مشکلات است. باید مراقب حرف هایی که میزنیم باشیم. اینکه چگونه در مورد این مشکلات حرف میزنیم، شکایت می کنیم یا دنبال راه حل هستیم، تأثیر فراوانی در اینکه چه مدتی در این شرایط دشوار باقی می مانیم، دارد.

به عنوان یک اصل همیشه مدنظر خود داشته باشید که:

شما با کلمات خود تکلیف حال و روزتان را مشخص می کنید.

از امروز سعی کنید از کلمات مناسب استفاده کنید و نگرش مناسب داشته باشید تا کم کم برایتان به عادت تبدیل شود و شرایط برای شما در جهت بهتر شدن تغییر پیدا کند.

شاید شما الان در برهه سختی از زندگی تان قرار گرفته باشید، اما اجازه دهید شما را به چالش بکشم.

از کلمات نه برای توصیف موقعیت تان، بلکه برای تغییر آن استفاده کنید. از ین سری مقالات «قدرت کلام» که به مرور در سایت قرار داده می شود، به عنوان راهنمایی روزانه در جهت اعلام پیروزی تان استفاده کنید. سلامتی را اعلام کنید. خوبی را اعلام کنید. فراوانی را اعلام کنید.

باید کلمات تان را در همان مسیری بیان کنید که دوست دارید زندگی تان در آن مسیر به پیش رود. 

قدرت کلام و ارتباط موثر

روزانه ممکن است با افراد زیادی در ارتباط باشیم.

مثلا اگر می خواهیم از کسی انتقاد کنیم باید روش آن را بیاموزیم تا مبادا چیزی بگوییم تا شخص از ما آزرده خاطر شود. ما در قبال حرف هایمان پاسخگو هستیم.

مردی می گفت:

«زنم می داند که او را دوست دارم. نیازی نیست که این حرف را به او بزنم. من چهل سال قبل که با او داشتم ازدواج می کردم به او گفتم دوستت دارم»

قدرت کلام را درک کردید؟

در رابطه با همسرتان شما هم دوست دارید که این جمله زیبای «دوستت دارم» را از طرف مقابل تان بشنوید، حالا بماند که دوست دارید در عمل هم از او کارهایی را که این جمله را اثبات می کند ببینید، کاری ندارم، بحث ما در مورد قدرت کلام است.

این را هم بخوانید:  قدرت کلام - روز ششم

 

کلیپ انگیزشی قدرت کلام جول اوستین

نتیجه گیری

وقتی اجازه ندهید کلمات منفی از دهان تان خارج شوند و کلماتی سرشار از ایمان و پیروزی را به سوی آینده بفرستید، خواهید دید که چگونه زندگی تان وارد مرحله ای کاملاً جدید می شود.

برای همین پیشنهاد می کنم قسمت های بعدی سری مقالات قدرت کلام را که به مرور در سایت قرار داده می شود را ادامه دهید. این مقاله، روز صفرم بود و تا روز 31 ام ادامه دارد. روزهای بعدی برگرفته از کتاب جول اوستین به نام «آرامش در پرتو ایمان» می باشند. پیشنهاد می کنم حتما حتما حتما بخوانید.

آیا تابحال تأثیر قدرت کلام را در زندگی خود دیده اید؟ اگر تجربه ای دارید، حتما این پایین در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

کتاب های پیشنهادی جول اوستین


 • کتاب انسان بهتر اثر جول اوستین با ترجمه آقای مهدی قراچه داغی در انتشارات آسیم به چاپ رسیده است. معرفی کتاب انسان بهتر در کتاب انسان بهتر اثر جول اوستین با 7 اقدام مهم برای بهبود زندگی آشنا خواهید شد:...

  28,300 تومان


 • کتاب باز هم خدا هست اثر جول اوستین با ترجمه ی خانم نجمه کارگر خرم آبادی در انتشارات آوای شمال به چاپ رسیده است. کلام ما قدرت شگفت انگیزی دارد. وقتی سخن می گوییم به آن جان می بخشیم. ما...

  14,800 تومان


 • کتاب تفکر هزاره جدید نوشته جول اوستین، پرفروش‌ ترین نویسنده نیویورک تایمز، به شما کمک می‌کند که از طرز فکر منفی، ذهنیت محدود کننده و فشارهایی که دیگران بر شما وارد می کنند، رهایی یابید. دیگر کتاب های جول اوستین...

  35,000 تومان


 • معرفی کتاب سطح دیگری از تفکر کتاب سطح دیگری از تفکر اثر جول اوستین با ترجمه ی آقای منصور بیگدلی توسط انتشارات بهار سبز به چاپ رسیده است. جول اوستین در این کتاب، 10 روش تفکر قدرتمند برای برخورداری از...

  15,800 تومان


 • کتاب بهتر از همیشه زندگی کنید اثر جول اوستین با ترجمه ی آقای حسین کامیاب توسط نشر شهبد به چاپ رسیده است. در بخشی از این کتاب می خوانیم: بسیاری از مردم با عزت نفس کم روزگار می‌ گذرانند، به...

  25,200 تومان


 • کتاب خودت را آماده تغییر کن اثر جول اوستین و با ترجمه ی آقای حسین کامیاب توسط انتشارات الینا به چاپ رسیده است. دیگر کتاب های جول اوستین   22,000 تومان 18,700 تومان خرید آنلاین محصول کتاب قدرت فیض جول اوستین با...

  19,800 تومان


 • کتاب قدرت فیض جول اوستین با ترجمه فریبا جعفری نمینی در انتشارات نسل نواندیش به چاپ رسیده است. این کتاب 280 صفحه دارد. ویدیو معرفی کتاب قدرت فیض جول اوستین https://as1.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/e822281f85aa02745e5e2938b674fbe622336443-480p.mp4 متن ویدیو سلام من عاطفه کشفی هستم، امیدوارم حالتون...

  49,900 تومان


 • کتاب قدرت من هستم در سال ۲۰۱۵ چاپ شد و تبدیل به پرفروش ‌ترین و محبوب ‌ترین کتاب ‌های جول اوستین شد. در بخشی از این کتاب می خوانیم: همه ما با چالش‎ها، شرایط ناامیدکننده و ناعادلانه مواجه می‎شویم. در...

  29,800 تومان


 • کتاب «قدرت من هستم» در سال ۲۰۱۵ چاپ شد و تبدیل به پرفروش ‌ترین و محبوب ‌ترین کتاب ‌های جول اوستین شد. جول اوستین در این کتاب در مورد قدرت کلام صحبت می‌کند. جول اوستین در کتاب قدرت من هستم...

  65,000 تومان


 • کتاب هر روز پنجشنبه است اثر جول اوستین با ترجمه ی خانم شبنم سمیعیان، توسط انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است. این کتاب در 415 صفحه نوشته شده است. معرفی کتاب هر روز پنج شنبه است https://aspb2.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/b1ad1699582db41db8432de0beb123876120301-360p.mp4 متن ویدیو سلام...

  33,800 تومان


 • معرفی کتاب می توانی اگر بخواهی کتاب می توانی اگر بخواهی نوشته ی جول اوستین با ترجمه ی نسرین شاهسون توسط انتشارات الینا به چاپ رسیده است شما هر آنچه را که برای موفقیت لازم است درون خود دارید. هوش،...

  14,400 تومان

قسمت های دیگر را هم بخوانید:

blank
نگرش نیک

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

این مطالب را هم حتما بخوانید:

نظر شما برای ما خیلی مهم است و تک به تک نظرات شما خوانده و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
× پشتیبانی