قدرت کلام – روز صفرم

بفرست برای دوستت
قدرت کلام

فهرست مطالب

اگر فرض کنیم افکار ما مانند جسم ما می باشد، آنوقت کلمات ما مانند روح می باشد، به عبارتی با بیان افکارمان به آن روح و انرژی می بخشیم.

کلمات شبیه دانه هستند. وقتی کلمات را با صدای بلند بیان می کنیم، ریشه می گیرند و رشد می کنند. اگر از کلمات مثبت استفاده کنیم، زندگی ما در مسیر مثبت رشد می کند.

کلمات مثل سکان کشتی است. با آنکه سکان کشتی کوچک است اما می تواند یک کشتی بزرگ را هدایت کند.

به همین شکل کلمات شما مسیر حرکت زندگی شما را مشخص می کند. یعنی اگر مدام حرف های منفی بزنید، خود را در مسیر شکست قرار می دهید و اگر حرف های مثبت بزنید خود را در مسیر موفقیت و پیروزی قرار می دهید.

قدرت کلام یعنی چه

هر چیزی را که به آن فکر کنیم، به زبان بیاوریم و پیش بینی کنیم به واقعیت تبدیل می شود. به همین دلیل است که باید مراقب افکار و کلماتی که به زبان می آوریم باشیم.

با این حال خیلی ها خیلی راحت حرف هایی را می زنند که به ضرر خودشان تمام می شود مانند:

هرگز به زندگی دلخواه خودم دست پیدا نمی کنم

هرگز موفق نخواهم شد

هرگز همسر مورد علاقه خود را پیدا نخواهم کرد

هرگز نمی توانم این مهارت را یاد بگیرم

این افراد متوجه نیستند که با حرف هایشان دارند آجرهای دیوار شکست زندگی خود را بنا می کنند و تبدیل به بزرگترین دشمن خود می شوند.

اصلاً این حرف ها را به زبان نیاورید. شاید این حرف ها به ذهن تان خطور کند اما این اشتباه را نکنید که آنها را بیان کنید.

  قدرت کلام - روز هشتم

قدرت کلام معنی اش همین است. یعنی کلام شما چنین قدرتی دارد که هر چیزی را که به زبان بیاورید به واقعیت تبدیل می شود.

بسیار پیش آمده که فکری منفی از ذهنم گذشته و نزدیک بوده آن را بر زبان بیاورم اما جلوی خودم را گرفتم و اینطور فکر کردم که:

«من درباره ی شکست با آینده ام صحبت نمی کنم. من درباره ی شکست با زندگی ام صحبت نمی کنم. برعکس، من درباره ی خوبی ها با زندگی ام حرف می زنم.»

 

چگونه از قدرت کلام خود به نفع خود استفاده کنیم؟

کلمات ما روی اعتماد به نفس ما می تواند تأثیر مثبت با منفی بگذارد. یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس از طریق کلام است. یعنی باید از کلمات مثبت استفاده کنید.

می توانید در مورد لیاقت و توانمندی هایی که دارید با خود جلوی آینه صحبت کنید تا تأثیر قدرت کلام را در رشد اعتماد به نفس تان احساس کنید.

نکته بعدی که باید توجه کنیم هنگام بروز سختی ها و مشکلات است. باید مراقب حرف هایی که میزنیم باشیم. اینکه چگونه در مورد این مشکلات حرف میزنیم، شکایت می کنیم یا دنبال راه حل هستیم، تأثیر فراوانی در اینکه چه مدتی در این شرایط دشوار باقی می مانیم، دارد.

به عنوان یک اصل همیشه مدنظر خود داشته باشید که:

شما با کلمات خود تکلیف حال و روزتان را مشخص می کنید.

از امروز سعی کنید از کلمات مناسب استفاده کنید و نگرش مناسب داشته باشید تا کم کم برایتان به عادت تبدیل شود و شرایط برای شما در جهت بهتر شدن تغییر پیدا کند.

  سریال «10 نکته ناب از جول اوستین» - قسمت نهم

شاید شما الان در برهه سختی از زندگی تان قرار گرفته باشید، اما اجازه دهید شما را به چالش بکشم.

از کلمات نه برای توصیف موقعیت تان، بلکه برای تغییر آن استفاده کنید. از ین سری مقالات «قدرت کلام» که به مرور در سایت قرار داده می شود، به عنوان راهنمایی روزانه در جهت اعلام پیروزی تان استفاده کنید. سلامتی را اعلام کنید. خوبی را اعلام کنید. فراوانی را اعلام کنید.

باید کلمات تان را در همان مسیری بیان کنید که دوست دارید زندگی تان در آن مسیر به پیش رود. 

قدرت کلام و ارتباط موثر

روزانه ممکن است با افراد زیادی در ارتباط باشیم.

مثلا اگر می خواهیم از کسی انتقاد کنیم باید روش آن را بیاموزیم تا مبادا چیزی بگوییم تا شخص از ما آزرده خاطر شود. ما در قبال حرف هایمان پاسخگو هستیم.

مردی می گفت:

«زنم می داند که او را دوست دارم. نیازی نیست که این حرف را به او بزنم. من چهل سال قبل که با او داشتم ازدواج می کردم به او گفتم دوستت دارم»

قدرت کلام را درک کردید؟

در رابطه با همسرتان شما هم دوست دارید که این جمله زیبای «دوستت دارم» را از طرف مقابل تان بشنوید، حالا بماند که دوست دارید در عمل هم از او کارهایی را که این جمله را اثبات می کند ببینید، کاری ندارم، بحث ما در مورد قدرت کلام است.

 

کلیپ انگیزشی قدرت کلام جول اوستین

نتیجه گیری

وقتی اجازه ندهید کلمات منفی از دهان تان خارج شوند و کلماتی سرشار از ایمان و پیروزی را به سوی آینده بفرستید، خواهید دید که چگونه زندگی تان وارد مرحله ای کاملاً جدید می شود.

  قدرت کلام - روز پنجم

برای همین پیشنهاد می کنم قسمت های بعدی سری مقالات قدرت کلام را که به مرور در سایت قرار داده می شود را ادامه دهید. این مقاله، روز صفرم بود و تا روز 31 ام ادامه دارد. روزهای بعدی برگرفته از کتاب جول اوستین به نام «آرامش در پرتو ایمان» می باشند. پیشنهاد می کنم حتما حتما حتما بخوانید.

آیا تابحال تأثیر قدرت کلام را در زندگی خود دیده اید؟ اگر تجربه ای دارید، حتما این پایین در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

قسمت های دیگر را هم بخوانید:

Rating 3.86 from 7 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

235 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×