قدرت کلام – روز اول

بفرست برای دوستت
قدرت کلام جول اوستین

فهرست مطالب

خداوند همیشه ما را با روش های معمولی پاداش نمی دهد. مواقعی وجود دارد که او کم کم نعمت هایش را به ما عطا می کند. باید روزهایمان را با ایمان کامل بگذرانیم.

یکی از دوستانم می خواست وارد دانشگاه بزرگی شود، اما برای پرداخت شهریه ی آن به بورس تحصیلی نیاز داشت. او ماه ها قبل از شروع سال تحصیلی درخواست خود را برای دریافت این کمک هزینه ارائه داده بود. 

با این که نمره هایش آنقدر خوب بودند که می توانست به راحتی وارد آن دانشگاه شود، اما به او خبر دادند که از اعطای بورس تحصیلی به وی معذورند. برای همین، دوستم به جای ورود به آن دانشگاه، در یک دانشگاه دوساله ثبت نام کرد.

 

به نظر می رسید که رؤیای رفتن به آن دانشگاه بزرگ برایش رنگ باخته و این شرایط تغییرناپذیر است. همه ی شواهد دال بر این بود که رفتن به آن دانشگاه غیرممکن است، اما تنها چند هفته قبل از شروع کلاس های دانشگاه از دفتر بورس تحصیلی دانشگاه با او تماس گرفتند و گفتند که شرایط اعطای بورس تحصیلی خاص به او فراهم شده است. آنها به دوستم پیشنهاد کردند به جای یک کمک هزینه تحصیلی دوساله، یک بورسیه کامل چهارساله دریافت کند که برکتی انفجاری بود.

 

ممکن است گمان کنید اوضاع فعلی تان همیشگی است. مدت هاست که در این اوضاع به سر می برید. همه ی شواهد حاکی از آن است که خروج از این اوضاع غیرممکن است. اما خداوند امروز به شما می گوید:

  سریال «10 نکته ناب از جول اوستین» - قسمت سوم

«باید آماده شوی. وضع فعلی ات دائمی نیست. من برکات انفجاری را سر راهت قرار می دهم. من بیش از آنچه حقت است به تو پاداش اعطا خواهم کرد. من بیش از درآمد عادی ات به کارت برکت خواهم بخشید. من به صورت کاملاً ناگهانی اوضاع زندگی ات را عوض خواهم کرد.»

معنی واقعی کلمه ی «انفجار» این جا نمود می یابد. انفجار یعنی:

افزایش ناگهانی و وسیع

این همان چیزی است که خداوند برای هر کدام از ما می خواهد. ناگهان بدون اینکه انتظارش را داشته باشی از راه می رسد. اتفاقی که عادی و کوچک نیست. پیش پا افتاده هم نیست بلکه افزایشی وسیع است. به این معنی که آنقدر شگفت انگیز است که در می یابید جز دست خداوند هیچ دست دیگری نمی تواند این تغییر را ایجاد کند.

این درست همان اتفاقی است که برای آقایی پیش آمد. او چندی پیش به کلیسای محل اقامتش رفت و مبلغ زیادی را به منظور کمک به دولت اهدا کرد. 

 

این مبلغ یک دهم دارایی آن زمانش بود. در واقع یکی از اقوامی که هرگز همدیگر را ندیده بودند، ارث زیادی به او رسیده بود. 

این مرد حتی نمی دانست با آن مرحوم فامیل است. این ارثیه همانند هدیه ای بود که زندگی مرد و خانواده اش را وارد مرحله ی کاملاً جدیدی کرد. حالا نه تنها می توانست تمام اقساط خانه اش را یکجا بپردازد، بلکه می توانست اقساط خانه های چندین نفر دیگر را نیز پرداخت کند.

  سریال «10 نکته ناب از جول اوستین» - قسمت پنجم

من شما را نمی شناسم. اما باور دارم که بسیاری از افراد، چنین اقوام دور و ناشناخته ای دارند.

من به برکات انفجاری خداوند ایمان دارم. یکی از قدیسین در کتاب مقدس می گوید:

«ما عظمت نامحدود، غیرقابل شمارش و فراوان لطف خداوند را می بینیم.»

 

و این لطف را به صورتی خواهیم دید که هرگز در گذشته تجربه نکرده بودیم. شاید به نظر برسد که نمی توانید در جهان واقعی به آرزهایتان برسید. احتمالاً حساب و کتاب کرده اید و دیده اید که هرگز نمی توانید از زیر بار بدهی هایتان بیرون بیایید. همه ی ارقام را بارها محاسبه کرده اید. اما خداوند می گوید:

«تو هنوز برکات انفجاری من را ندیده ای. تو هنوز عظمت بی حد و حصر لطف من را ندیده ای. من برکاتی دارم که سال های آینده ی تو را فرا می گیرد. برکات فزاینده ی من فراتر از محاسبات معمول تو خواهد بود.»

 

آموخته ام که خداوند همیشه ما را با روش های معمولی پاداش نمی دهد. مواقعی وجود دارد که او کم کم نعمت هایش را به ما عطا می کند. باید روزهایمان را با ایمان کامل بگذرانیم. اما وقتی با یکی از این برکات انفجاری مواجه شویم، به جای اینکه از مرحله 7 به 8 و بعد 9 برویم، خداوند ما را از 7 به 8 و بعد ناگهان به 63 و 64 می برد. این همان افزایش وسیع است.

  مقاله مولتی ویتامین روح (جملات جول اوستین) - قسمت هشتم

جملات تأکیدی روز اول

من ایمان دارم که برکات بی نظیر خداوند در زندگی ام جاری اند. من انفجاری از خوبی های خداوند را خواهم دید که به ناگاه زیاد و زیادتر خواهند شد. من عظمت بی حد و حصر لطف خداوند را تجربه خواهم کرد و همین تجربه مرا به جایگاهی بالاتر از آنچه آرزویش را داشتم ارتقا می دهد. برکات انفجاری سر راه من قرار خواهند گرفت. 

این باور من است

قسمت های دیگر را هم بخوانید:

Rating 4.00 from 1 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

233 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×