قدرت کلام – روز دوم

بفرست برای دوستت
تحقق وعده های الهی

فهرست مطالب

ممکن است تحقق وعده های الهی به آن صورتی که شما انتظارش را دارید و طبق زمانبندی شما صورت نگیرد، اما خداوند، خدایی وفادار به عهد است.

هر کدام از ما در قلب مان آرزوها و اهدافی داریم؛ وعده هایی که مصریم تحقق یابند. شاید باور داشته باشید که فرزندی وارد زندگی تان می شود یا سلامتی تان را دوباره به دست می آورید یا به زودی در سازمانی دولتی استخدام می شوید.

در اعماق وجودتان می دانید که خداوند با روح شما از آن وعده سخن گفته است. او مسئول زایش چنین باوری در درون شماست. اما بیشتر اوقات، تحقق وعده ی الهی زمانبر است و ما ناامیدی های متعددی را پشت سر می گذاریم و به همین دلیل، منفی نگر می شویم و دائم فکر می کنیم که وعده الهی تحقق نخواهد یافت.

 

دلیل اینکه خیلی از مردم به تحقق وعده های الهی باور ندارند این است که دلزده می شوند و خیلی زود دست از تلاش بر می دارند. اما اینکه شما اتفاقی را نمی بینید به این معنا نیست که خداوند کاری نمی کند.

زمانبر بودن تحقق امری، به این معنا نیست که خداوند ما را از یاد برده است. ذهنتان می گوید «تمام شد»، اما احساس تان می گوید «به هیچ وجه تمام نشده است. آری، شرایط غیرممکن به نظر می رسند اما این بدان معنا نیست که پروردگار آنچه را گفته محقق نخواهد ساخت.»

  معرفی جدیدترین آموزش ها و سخنرانی های جول اوستین

 

خداوند به آنچه می گوید وفادار است. تمام وعده هایش «آری» و «آمین» هستند. به این معنا که اگر شما آنچه را بر عهده تان است به خوبی انجام دهید و با اینکه تحقق وعده غیرممکن به نظر می رسد، به کارتان ایمان داشته باشید و به فکر و احساسات تان و همچنین مردم اجازه ندهید که با القائات شان شما را از راهی که هستید منحرف سازند، آنگاه خواهید دید که چگونه وعده های الهی در فصل و وقت مناسب خود محقق خواهند شد.

 

ممکن است تحقق وعده های الهی به آن صورتی که شما انتظارش را دارید و طبق زمانبندی شما صورت نگیرد، اما خداوند، خدایی وفادار به عهد است. وعده محقق خواهد شد.

پروردگار شما را سرخورده نخواهد کرد. آن چنان که در کتاب مقدس می فرماید: 

« من هرگز شما را مأیوس و بی یار و بی یاور رها نمی کنم.»

پس با اطمینان می توانیم بگوییم:

«خداوند یاور من است. هیچ ترسی به خود راه نخواهم داد. چه کسی جز خداوند می تواند یاری رسان من باشد؟»

 

باید بگذارید این تفکر تا اعماق وجودتان نفوذ کند. خداوند می فرماید:

  سریال «10 نکته ناب از جول اوستین» - قسمت هشتم

«من تو را مأیوس نخواهم کرد. همه چیز درست خواهد شد. زمام همه ی امور در دست من است. من می دانم که گزازش های پزشکی چه می گویند، می دانم که شرایط اقتصادی چگونه به نظر می رسد، کسانی را که با تو دشمنی می کنند، می بینم. می دانم که چقدر آرزوهایت بزرگ اند، پس به حرفم خوب گوش کن، من تو را مأیوس نخواهم کرد. نخواهم گذاشت سرخورده شوی. اجازه نخواهم داد آن مشکل بر تو غلبه کند. کاری خواهم کرد که تو پیروز میدان باشی.»

اگر ما پیوسته به خداوند توکل کنیم، او هم با ما سخن خواهد گفت. او همیشه راهی جلوی پای ما قرار خواهد داد، گرچه ممکن است شرایط طوری به نظر برسد که انگار هیچ راهی وجود ندارد. او به شما برای هر نبردی قدرت، برای هر تصمیم گیری ای خردمندی و برای هر درکی آرامش خواهد بخشید.

 

خداوند از شما در برابر اشتباهات و خطاها حمایت می کند. وقتی در شرایطی ناعادلانه قرار می گیرید، او پاداش شما را خواهد داد. او وعده داده است که نه تنها آرزوهایتان، بلکه حتی تمایلات پنهان قلب تان را نیز برآورده خواهد ساخت.

 

جسارت این را داشته باشید که به خداوند توکل کنید و همه چیز را به او بسپارید. به همان جای امن باز گردید. دست از نگرانی، اضطراب و این فکر که آیا خواسته تان محقق می شود یا نه، بردارید. خداوند شما را در کف دستانش نگه داشته است. او هرگز در تحقق وعده هایش ناکام نشده و خوشبختانه هرگز هم ناکام نخواهد شد.

  سریال «10 نکته ناب از جول اوستین» - قسمت یازدهم

جملات تأکیدی روز دوم

من ایمان دارم که وفاداری خداوند را تجربه خواهم کرد. اصلاً نگران نخواهم بود. هیچ شکی نخواهم داشت. به او توکل خواهم کرد و می دانم که مأیوسم نخواهد کرد. من به هر وعده ای که خداوند در قلبم نهاده، جان خواهم بخشید. همان چیزی خواهم شد که خداوند مرا به خاطر آن آفریده است. 

این باور من است.

قسمت های دیگر را هم بخوانید:

Rating 2.50 from 2 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

233 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×