مقاله خدا کیست؟ – جول اوستین و مورگان فریمن

6 ماه پیش

 

خدا کیست؟ 

مورگان فریمن (Morgan Freeman) بازیگر و کارگردان آمریکایی است که در فیلم های پرفروش بسیاری بازی کرده است.

او در سال ۲۰۱۶ یک مستندی با نام «داستان خدا با مورگان فریمن» را ساخته است که در آن سعی دارد تا به مردم نشان دهد که دین های الهی دیگر زندگی پس از مرگ را چگونه تصور می کنند و نظرشان راجع به خدا چیست؟

در این کلیپی که برایتان آماده کردم مورگان فریمن به کلیسای جول اوستین و ویکتوریا اوستین رفته و نظر آنها را در مورد اینکه «خدا کیست؟» می پرسد و سپس نظر خود را در این مورد می گوید.

 

دانلود رایگان کلیپ «خدا کیست؟»

شما می توانید این کلیپ کوتاه ۵ دقیقه ای را به صورت رایگان دانلود کنید یا از همینجا آنلاین تماشا کنید:

 

 

کلیپ انگیزشی جول اوستین دانلود رایگان

 

متن کلیپ «خدا کیست؟»

مورگان فریمن:

من به اینجا آمدم تا بیبنم چگونه ۱۰هزار نفر مسیحی می توانند یک تجربه شخصی هدفمند با خدایشان داشته باشند؟

کشیش های این کلیسای بزرگ، جول اوستین و ویکتوریا اوستین موافقت کردند که با من قبل از شروع مراسم شان ملاقات کنند و من را وارد فلسفه خودشان بکنند.

جول اوستین:

امروز می خواهم به آنها چیزی یاد بدهم که بتوانند همین امروز بعدازظهر از آن استفاده کنند. من خیلی با اصول و قواعد کاری ندارم، سعی می کنم گفته هایم عملی و کاربردی باشد.

امروز می خواهم در مورد «استفاده از چیزی که خدا به شما می دهد» صحبت کنم و وقتی که شما امروز کلیسا را ترک می کنید می گویید که رفتن من امروز به کلیسا خیلی باارزش بود.

 

واقعا خدا کیست

 

می توانیم با هم یک دقیقه دعا کنیم؟

خدایا به خاطر امروز از تو متشکرم، خدایا به خاطر تمام مردمی که امروز به اینجا آمدند یا از تلویزیون ما را تماشا می کنند یا در رادیو به ما گوش می کنند از تو می خواهیم که کلمات مناسب را برای صحبت به ما بدهی تا همه بتوانند حضور و قدرت تو را احساس کنند و در نتیجه بتوانند شجاعت، امید و انگیزه را در درون خود احساس کنند و بدانند که در کف دستان تو جای دارند. خدایا از تو می خواهم نعمت های بزرگی به من بدهی. آمین.

باعث افتخارمان هست که امروز کنار ما هستی.

مورگان فریمن:

من هم متشکرم، خیلی خوشحالم که امروز با شما هستم.

ویکتوریا اوستین:

خیلی خوب است که امروز در خانه ی خدا هستیم و من از اینکه امروز اینجا با شما هستم بسیار هیجان زده می باشم. ما اینگونه طراحی شده ایم که وقتی با خداوند در ارتباط هستیم، می خواهیم بهترین خودمان باشیم. چون قدرت را در وجودت احساس می کنی و می توانی به آن اعتماد کنی.

جول اوستین:

هیچوقت بدون هیجان، بدون اراده، بدون تمرکز روی اهدافتان، زندگی نکنید. با چیزی که خداوند به تو می دهد طغیان به پا کن. جرأت داشته باش تا پله های رسیدن به ایمان را طی کنی.

 

خدا کیست

 

مورگان فریمن:

سوال من از تو این است که خدا کیست؟

جول اوستین:

خدا پدر ماست.

کسی که ما را خلق کرده است.

کسی که به ما هدف می دهد،

و سرنوشت ما را مشخص می کند.

خب این برای بعضی از افراد سخت است که کسی را که نمی توانند ببینند باور کنند. اما بستگی به این دارد که باور داشتن به ایمانت را انتخاب می کنی یا خیر؟

مورگان فریمن:

تو انتخاب کردی که ایمانت را باور داشته باشی.

 

مستند خدا کیست

 

جول اوستین:

وقتی عیسی آمد گفت ببین من آمدم تا به زندگی معنا بخشم، من به مردم می گویم که تو می توانی همانطور که با دوستت صحبت می کنی در تمام طول روز با خدای خود هم در ذهنت صحبت کنی.

مثلا می توانی بگویی خدایا به خاطر امروز از تو متشکرم. من فکر می کنم که خداوند به همان اندازه که تو از او بخواهی می تواند در زندگی تو حضور داشته باشد.

به همین خاطر است که ما همیشه سعی می کنیم یکشنبه ها به مردم آموزش دهیم تا محدودیتی برای حضور خداوند در زندگی شان قائل نباشند.

مورگان فریمن:

خدا برای انسان های مختلف معناهای مختلفی دارد و اینجا تو خدا را به عنوان یک شخص در نظر می گیری، یک شخص قابل دسترس و مفید.

 

خالق خدا کیست؟

 

ویکتوریا اوستین:

روح خداوند در درون ما وجود دارد و این یک زندگی روحانی و معنوی است و این قدرت درونی در وجود توست و این همان چیزی است که ما نیاز داریم تا آن را در درون مان پیدا کنیم.

مورگان فریمن:

در مراسم ما ده هزار نفر افرادی که خدا را می پرستند و خدمت رسان هستند، وجود دارد.

هر کدام از آنها تجربیات شخصی خود را در ارتباط با خداوند دارند و این موضوع به طور واضح وجود خدا درون شما را بیان می کند که می تواند همان الهامات و قدرت درونی شما باشد.

خداوند برای افراد مختلف معناهای مختلفی دارد.

نور گرم خورشید، شنیدن صدای موسیقی، صدایی که ما را به سمت جلو حرکت می دهد یا حتی یک دوست می تواند باشد و اگر شما از من بپرسید که خدا کیست؟، من می گویم:

در یک نگاه، او ذره ای از وجود همه ی ماست.

خداوند در درون شماست. خداوند در درون من هست.

درون من کسی است که «منِ واقعی» را شکل می دهد.

خدای درون من همان بهترین نسخه من است.

خدای درون من همان کسی است که من تلاش می کنم تا به آن تبدیل شوم. همان کسی است که من قصد دارم تا به او تبدیل شوم».

 

خدا کیست

 

به نظر شما خدا کیست؟

نظر خود را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

بدون دیدگاه

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!