مقاله خدا کیست؟ – جول اوستین و مورگان فریمن

بفرست برای دوستت
خدا کیست؟

فهرست مطالب

در این مقاله، مورگان فریمن نزد جول اوستین می رود و از او در مورد اینکه خدا کیست سوال می پرسد.

 

خدا کیست؟ 

مورگان فریمن (Morgan Freeman) بازیگر و کارگردان آمریکایی است که در فیلم های پرفروش بسیاری بازی کرده است.

او در سال 2016 یک مستندی با نام «داستان خدا با مورگان فریمن» را ساخته است که در آن سعی دارد تا به مردم نشان دهد که دین های الهی دیگر زندگی پس از مرگ را چگونه تصور می کنند و نظرشان راجع به خدا چیست؟

در این کلیپی که برایتان آماده کردم مورگان فریمن به کلیسای جول اوستین و ویکتوریا اوستین رفته و نظر آنها را در مورد اینکه «خدا کیست؟» می پرسد و سپس نظر خود را در این مورد می گوید.

 

دانلود رایگان کلیپ «خدا کیست؟»

شما می توانید این کلیپ کوتاه 5 دقیقه ای را به صورت رایگان دانلود کنید یا از همینجا آنلاین تماشا کنید:

 

 

کلیپ انگیزشی جول اوستین دانلود رایگان

 

متن کلیپ «خدا کیست؟»

مورگان فریمن:

من به اینجا آمدم تا بیبنم چگونه 10هزار نفر مسیحی می توانند یک تجربه شخصی هدفمند با خدایشان داشته باشند؟

کشیش های این کلیسای بزرگ، جول اوستین و ویکتوریا اوستین موافقت کردند که با من قبل از شروع مراسم شان ملاقات کنند و من را وارد فلسفه خودشان بکنند.

جول اوستین:

امروز می خواهم به آنها چیزی یاد بدهم که بتوانند همین امروز بعدازظهر از آن استفاده کنند. من خیلی با اصول و قواعد کاری ندارم، سعی می کنم گفته هایم عملی و کاربردی باشد.

امروز می خواهم در مورد «استفاده از چیزی که خدا به شما می دهد» صحبت کنم و وقتی که شما امروز کلیسا را ترک می کنید می گویید که رفتن من امروز به کلیسا خیلی باارزش بود.

 

واقعا خدا کیست

 

می توانیم با هم یک دقیقه دعا کنیم؟

خدایا به خاطر امروز از تو متشکرم، خدایا به خاطر تمام مردمی که امروز به اینجا آمدند یا از تلویزیون ما را تماشا می کنند یا در رادیو به ما گوش می کنند از تو می خواهیم که کلمات مناسب را برای صحبت به ما بدهی تا همه بتوانند حضور و قدرت تو را احساس کنند و در نتیجه بتوانند شجاعت، امید و انگیزه را در درون خود احساس کنند و بدانند که در کف دستان تو جای دارند. خدایا از تو می خواهم نعمت های بزرگی به من بدهی. آمین.

باعث افتخارمان هست که امروز کنار ما هستی.

مورگان فریمن:

من هم متشکرم، خیلی خوشحالم که امروز با شما هستم.

ویکتوریا اوستین:

خیلی خوب است که امروز در خانه ی خدا هستیم و من از اینکه امروز اینجا با شما هستم بسیار هیجان زده می باشم. ما اینگونه طراحی شده ایم که وقتی با خداوند در ارتباط هستیم، می خواهیم بهترین خودمان باشیم. چون قدرت را در وجودت احساس می کنی و می توانی به آن اعتماد کنی.

جول اوستین:

هیچوقت بدون هیجان، بدون اراده، بدون تمرکز روی اهدافتان، زندگی نکنید. با چیزی که خداوند به تو می دهد طغیان به پا کن. جرأت داشته باش تا پله های رسیدن به ایمان را طی کنی.

 

خدا کیست

 

مورگان فریمن:

سوال من از تو این است که خدا کیست؟

جول اوستین:

خدا پدر ماست.

کسی که ما را خلق کرده است.

کسی که به ما هدف می دهد،

و سرنوشت ما را مشخص می کند.

خب این برای بعضی از افراد سخت است که کسی را که نمی توانند ببینند باور کنند. اما بستگی به این دارد که باور داشتن به ایمانت را انتخاب می کنی یا خیر؟

مورگان فریمن:

تو انتخاب کردی که ایمانت را باور داشته باشی.

 

مستند خدا کیست

 

جول اوستین:

وقتی عیسی آمد گفت ببین من آمدم تا به زندگی معنا بخشم، من به مردم می گویم که تو می توانی همانطور که با دوستت صحبت می کنی در تمام طول روز با خدای خود هم در ذهنت صحبت کنی.

مثلا می توانی بگویی خدایا به خاطر امروز از تو متشکرم. من فکر می کنم که خداوند به همان اندازه که تو از او بخواهی می تواند در زندگی تو حضور داشته باشد.

به همین خاطر است که ما همیشه سعی می کنیم یکشنبه ها به مردم آموزش دهیم تا محدودیتی برای حضور خداوند در زندگی شان قائل نباشند.

مورگان فریمن:

خدا برای انسان های مختلف معناهای مختلفی دارد و اینجا تو خدا را به عنوان یک شخص در نظر می گیری، یک شخص قابل دسترس و مفید.

 

خالق خدا کیست؟

 

ویکتوریا اوستین:

روح خداوند در درون ما وجود دارد و این یک زندگی روحانی و معنوی است و این قدرت درونی در وجود توست و این همان چیزی است که ما نیاز داریم تا آن را در درون مان پیدا کنیم.

مورگان فریمن:

در مراسم ما ده هزار نفر افرادی که خدا را می پرستند و خدمت رسان هستند، وجود دارد.

هر کدام از آنها تجربیات شخصی خود را در ارتباط با خداوند دارند و این موضوع به طور واضح وجود خدا درون شما را بیان می کند که می تواند همان الهامات و قدرت درونی شما باشد.

خداوند برای افراد مختلف معناهای مختلفی دارد.

نور گرم خورشید، شنیدن صدای موسیقی، صدایی که ما را به سمت جلو حرکت می دهد یا حتی یک دوست می تواند باشد و اگر شما از من بپرسید که خدا کیست؟، من می گویم:

در یک نگاه، او ذره ای از وجود همه ی ماست.

خداوند در درون شماست. خداوند در درون من هست.

درون من کسی است که «منِ واقعی» را شکل می دهد.

خدای درون من همان بهترین نسخه من است.

خدای درون من همان کسی است که من تلاش می کنم تا به آن تبدیل شوم. همان کسی است که من قصد دارم تا به او تبدیل شوم».

 

خدا کیست؟

 

به نظر شما خدا کیست؟

نظر خود را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

Rating 3.25 from 8 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

236 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحررضایی
سحررضایی
4 سال قبل

باسلاااام.خداوند خیرمطلقه،خداوند مهربانترین مهربانانه،وقتی خداوند خودش رو مهربانترین مهربانان خطاب کرده این یعنی از پدر و مادر هم برای ما مهربانتر و دلسوزتره.پس کسی که از پدر و مادر نسبت به ما مهربانتره پس قطعا خیلی باید خوب باشه و نمیتونه واسه ما جز خوبی چیز دیگه ای بخواد.خداوند از روح خودش در ما دمیده تا ما خوبی هارو از خودمان ساطع کنیم و تجلی گاه صفات خداوند باشیم.خداوند جهان و تمام زیبایی هاشو واسه ما خلق کرده و مارو نماینده ی خودش در روی زمین قرار داده که ما هم مثل خودش باشیم،خداوند به این دلیل از روح خودش در ما دمیده که ما هم بتونیم مثل خدا باشیم،یعنی مهربان باشیم،بخشنده باشیم،ستارالعیوب باشیم،بنده نواز باشیم،قدرتمند و قوی باشیم،ثروتمند و غنی باشیم،چون خداوند هم بی نهایت غنی و ثروتمنده،خالق باشیم و شگفت انگیزترین زندگی رو واسه خودمون خلق کنیم،خدابه این دلیل از روح خودش در ما دمیده که ماهم بتونیم مثل خودش خالق باشیم،یعنی خالق زندگی خودمون باشیم،عالیترین سرنوشت خودمون رو خلق کنیم،خداوند به ما قدرت تفکر و انتخاب داده تا ما بتونیم با افکار آگاهانه زندگیمون رو خلق کنیم،خداوند سیستم جهان رو طوری طراحی کرده که هرکس بتونه با اندیشه هاش و توجهش زندگی و دنیای اطرافش خلق کنه.سیستم جهان طوری طراحی شده که ما به هرچیزی که بیشتر توجه کنیم،به هرچی بیشتر فکر کنیم از همون به مراتب بیشتر وارد زندگیمون میشه.در واقع خداوند فرض رو براین میذاره که ما به هرچیزی که توجه کنیم اونو میخوایم.حالا فرق نداره اون چیز خوبی باشه یا بدی،ما میتونیم افکارمونو آگاهانه انتخاب کنیم و فقط به چیزهایی که دلمون میخواد وارد زندگیمون بشه توجه کنیم که همین فکر کردنش هم لذت بخشه یا اینکه بالعکس میتونیم صبح تا شب به چیزهایی که نمی خوایم وارد زندگیمون بشه توجه کنیم.چون دنیا خیرملطقه،دنیایی که در اون زندگی می کنیم دنیایی است از وفورنعمت.از هرچیزی که ما می خوایم بی نهایت هست.ثروت بیش از حد نیاز همه هست،سلامتی بیش از حد هست،خونه،اتومبیل و تموم چیزهای که ما دوست داریم برای همه به وفور یافت میشه.حالا انتخاب با خود ماست که به چیزهای که دوست داریم توجه کنیم یا چیزهایی که دوست نداریم.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  سحررضایی
3 سال قبل

عالی بود

Sam
Sam
4 سال قبل

واژه ها قادر به توصیف خدا نیستند
همین

رحمت اله پورعلی عنران
رحمت اله پورعلی عنران
1 سال قبل

خداوند قادر مطلق ، آنقدر عظیم است که از درک و شعور ما خارج است و هرکسی به اندازه درک خودش می تواند او را بشناسد .
خداوند را نمیشود دید .مانتد جریان الکتریسیته که با چشم دیده نمیشود اما نشانه هایی وجود دارد که میتوانی درک کنی که این جریان برقرار است مثل روشن شدن لامپ .
نشانه های خداوند هم همه جا وجود دارد .از طلوع خورشید گرفته تا درخشش ماه و ستاره همه از خداوند سخن میگویند . کسی جز خودش تاکنون نتوانسته چنین خلق کند . ما انسان ها هم نشانه هایی از خداوند هستم و جود او را در خودمان احساس میکنیم . فقط باید در راه او قدم برداریم تا بیشتر او را بشناسیم

زهرا
زهرا
5 ماه قبل

اگه میخواهی خدا رو بشناسسی و عاشقش بشی تو اسمان ها دنبالش نگرد. اون تو درونته . اون خیللی بهت نزدیکه

نیما
نیما
3 ماه قبل

خدا خوده ما هستیم خدا درونه همه ادماست خدای آسمان ها تخیله ذهنی ادماست دنیای دیگر تخیله ذهنی آدمهاست بهشت و جهنم تخیله ذهنی آدمهاست……

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×