قدرت کلام – روز هفتم

بفرست برای دوستت
قدرت کلام

فهرست مطالب

وقتی با شرایطی مأیوس کننده مواجه می شوید، وقتی چیزی را از دست می دهید، در همان صفحه توقف نکنید. به جلو حرکت کنید. فصل جدیدی پیش روی شماست، اما باید بخواهید که پا به فصل جدید بگذارید.

طبق آنچه در کتاب مقدس آمده، تمام روزهای زندگی ما در دفتر خداوند نوشته شده است. او تقریباً هر قسمت از زندگیمان را از آغاز تا پایان در آن ثبت کرده است. خداوند از هر نومیدی، خسران و هر چالش ما آگاه است. خوشبختانه داستان شما با پیروزی به پایان می رسد. فصل نهایی داستان شما با این نتیجه گیری به پایان می رسد که شما توانسته اید سرنوشتی را که خداوند برایتان رقم زده با موفقیت به سرانجام برساند.

نکته کلیدی این است:

وقتی با شرایطی مأیوس کننده مواجه می شوید، وقتی چیزی را از دست می دهید، در همان صفحه توقف نکنید. به جلو حرکت کنید. فصل جدیدی پیش روی شماست، اما باید بخواهید که پا به فصل جدید بگذارید.

ما گاهی اوقات بیش از اندازه سعی می کنیم روی این که چرا موضوعی آن طور که می خواستیم پیش نرفته، تمرکز کنیم. مثلاً این که چرا ازدواجمان با شکست روبرو شده، یا چرا موقعیت کاری ای که برایش بسیار کار کردیم، به ما داده نشده است. شاید حکمت آنچه را تجربه می کنید نفهمید اما کماکان به جلو گام بردارید و اجازه ندهید تلخی ها ریشه بدوانند. در آینده به فصلی از کتاب زندگیتان خواهید رسید که کمک تان می کند همه چیز را بفهمید.

  مقاله معرفی سایت رسمی جول اوستین

دختر ما، الکساندرا، وقتی بچه ای بیش نبود، شیفتة چیدن قطعه های پازل در کنار هم بود. هر چند هفته یک بار برایش یک پازل جدید می خریدیم تا همراه با او، آن را درست کنیم. گاهی اوقات دو تا سه روز طول می کشید که یک پازل را تکمیل کنیم.

گاهی اوقات به قطعه ای از پازل بر می خوردیم که انگار با هیچ قسمت از آن جور در نمی آمد. بعد از این که تلاش می کردیم با قرار دادن آن قطعه در قسمت های مختلف پازل، جایش را پیدا کنیم و موفق نمی شدیم، به این نتیجه می رسیدم که حتماً ایراد از کارخانة سازنده آن است. شاید آن ها اشتباهاً یک قطعه اضافی را داخل بسته گذاشته اند یا قطعه ای از یک پازل دیگر در این جعبه افتاده است.

اما هربار که این اتفاق می افتاد، وقتی که کم کم به مرحله پایانی تکمیل پازل نزدیک می شدیم، جای کاملاً مناسبی برای آن قطعه اضافی پیدا می کردیم. پس آن مشکل اولیه چه بود؟ این که هنوز همه قطعه های دیگر پازل به طور کامل کنار هم چیده نشده بودند.

  مقاله مولتی ویتامین روح (جملات جول اوستین) - قسمت ششم

ممکن است همین اتفاق دقیقاً برای شما و زندگیتان رخ دهد. ممکن است مسائل و چالش هایی برایتان پیش بیاید که اصلاً دلیلشان را نفهمید. از خودتان می پرسید: جول، اگر خداوند این قدر به فکر من است، پس چرا زندگی ام به این روز افتاده است؟ چرا در شغلم پیشرفت نکردم؟ معنای این اتفاقات را نمی فهمم.

بله، ممکن است چیزهایی که می گویید درست باشد، اما این را بدانید که قطعاتی از پازل زندگی شما هنوز در کنار هم قرار نگرفته اند. اگر ایمان خود را حفظ کنید، دیری نمی پاید که می بینید چگونه هر شکست، هر نومیدی و حتی هر فقدان، قطعه ای از پازل شما هستند. شاید این حقیقت را نیز کشف کنید که اگر این مسئله یا چالش برایتان اتفاق نیفتاده بود، هرگز نمی توانستید به آن چیزهای فوق العاده ای که خداوند برای آینده تان مقدر فرموده است دست یابد.

شاید هنوز نتوانید حقیقت را ببینید، اما خداوند قطعه های مناسبی را در اختیار دارد تا پازل شما را کامل کند. ممکن است این پازل الآن درست به نظر برسد، اما دلسرد نشوید، قطعه دیگری وجود دارد که به زودی می آید و پازلتان را تکمیل می کند.

  قدرت کلام - روز صفرم

جملات تأکیدی روز هفتم

من ایمان دارم که خداوند طرحی عالی برای زندگی من دارد. او گام های مرا هدایت می کند، گرچه هیچ وقت نمی دانم چگونه این کار را می کند. می دانم که موقعیت من در نظر خداوند شگفت آور نیست. او هر کاری می کند به نفع من است. طبق زمانبندی بی نقص پروردگار، همه چیز درست خواهد شد.

قسمت های دیگر را هم بخوانید:

Rating 4.50 from 2 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

239 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×