مل رابینز

از دایره امن تان خارج شوید – مل رابینز

مل رابینز قانون 5 ثانیه

مل رابینز در این ویدیو (زمان: 03:36) در مورد خارج شدن از دایره امن تان صحبت می کند. این ویدیو بخشی از صحبت های مل رابینز در تِد می باشد. او همچنین در مورد قانون 5 ثانیه صحبت می کند و می گوید آن 3 ثانیه ای که خودتان را مجبور می کنید از تخت خارج شوید، خیلی سخت است، اما زمانی که بلند می شوید، عالیست.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

آیا می دانستید که در حال حاضر یک سوم آمریکایی ها از زندگی شان احساس نارضایتی دارند؟ این یعنی 100 میلیون نفر، دیوانه کنندست.

موضوعی که راجع به بزرگسال بودن جالب هست این است که وقتی 18 سالتان می شود، کسی به شما نمی گوید که الان کار شما این است که از خودت مراقبت کنی و منظورم از مراقبت این است که خودتان را وادار کنید کارهایی را انجام دهید که اصلاً دلتان نمی خواهد انجام دهید تا به آن چیزی تبدیل شوید که قرار است باشید.

می خواهم هر چیزی که می دانم را در کمتر از 18 دقیقه به شما بگویم. در مورد اینکه چطور به خواسته تان برسید. الان از شما می خواهم یک هزارم ثانیه وقت بگذارید و به چیزی که می خواهید، فکر کنید. 

  کلیپ انگیزشی چطور کنترل روزم را به دست بگیرم؟ (1) - مل رابینز

 

فردا صبح ساعت تان را برای 30 دقیقه زودتر کوک کنید و وقتی زنگ خورد آن ملافه ها را بردارید، کنار بزنید، بلند شوید و روزتان را شروع کنید. چرت نزنید، تأخیر نکنید و نگویید «5 ثانیه دیگر بیدار می شوم، مِل که اینجا نیست ما را ببیند»، انجامش دهید.

دلیلی که می خواهم این کار را انجام دهید این است که شما با اینکار با نیروی جسمانی مورد نیازتان روبرو می شوید و منظور از این نیروی جسمانی، نیرویی هست که برای تغییر رفتارتان به آن نیاز دارید.

به این دلیل است که در هر حوزه ای از زندگی تان که بخواهید تغییری ایجاد کنید، واقعیتی وجود دارد که باید بدانید:

هیچوقت حسش نیست.

 

شما با افرادی که طوری با شما صحبت می کنند که خودتان با خودتان صحبت می کنید، رفت و آمد نمی کنید. پس از سرتان بیرون کنید. احساسات تان دارند شما را نابود می کنند. برایم مهم نیست که چه احساسی دارید ولی برایم مهم است که چه چیزی می خواهید و اگر به چگونگی احساس تان گوش کنید، وقتی زمان انجام کاری که در راستای خواسته تان است، می رسد، می بینید که حس انجام آن کار را ندارید، چون هیچوقت حسش نیست.

  کلیپ انگیزشی چطور کنترل روزم را به دست بگیرم؟ (2) - مل رابینز

شما باید از دایره امن تان خارج شوید، این به معنی ریسک کردن نیست، فقط به معنی بیرون آمدن از دایره امن تان است.

آن 3 ثانیه ای که خودتان را مجبور می کنید از تخت خارج شوید، خیلی سخت است، اما زمانی که بلند می شوید، عالیست.

بنابراین یک چیز دیگر که می توانید از آن استفاده کنید، من آن را «قانون 5 ثانیه» نامیده ام، ذهن شما در 33 هزارم ثانیه می تواند یک حالت چهره را پردازش کند. به سرعت این کار را انجام می دهد.

کار دیگری که خیلی سریع می تواند انجام دهد این است که اگر ایده ای دارید که تمایل به انجامش دارید، اگر در عرض 5 ثانیه آن را انجام ندهید، ترمز اضطراری را می کشید و آن ایده را در نطفه خفه می کنید. آن را کُشتید.

اگر وقتی که آهنگ دارد پخش می شود، دلتان می خواهد که بلند شوید برقصید، اگر تا 5 ثانیه بلند نشوید، باز هم ترمز اضطراری مغزتان را کشیده اید.

 

اگر امروز از سخنرانی کسی ایده ای به شما الهام شد و در عرض 5 ثانیه کاری نکردید، یک یادداشت بنویسید و برای خود این متن را پیامک کنید، هر نیروی فیزیکی ای که شما را با ایده تان درگیر کند، ترمز اضطراری را می کِشید و آن ایده را می کُشید.

  5 نشانه پایان رابطه عاطفی - مل رابینز

مشکل شما ایده ها نیستند، مشکل شما عملی نکردن آن ایده هاست. آنها را می کُشید، تقصیر من نیست. تقصیر هیچکس نیست. شما خودتان با خودتان دارید این کار را می کنید. بس کنید.

 

من فکر می کنم زمانی که شما احساس می کنید گیر افتاده اید یا احساس نارضایتی در زندگی تان دارید، یک علامت است و علامت این نیست که زندگی تان از بین رفته است، بلکه علامت این است که یکی از اصلی ترین نیازهایتان برآورده نشده است، نیاز شما به کشف کردن.

هر چیزی در زندگی تان یا در مورد بدن تان رشد می کند، سلول هایتان دوباره خلق می شوند، مو، ناخن. در طول زندگی تان همه چیز رشد می کند و روح شما هم به کشف و رشد نیاز دارد و تنها راهی که به آن دست پیدا می کنید این است که خودتان را مجبور کنید که از دایره امن تان خارج شوید.

شما تا الان از قانون 5 ثانیه استفاده کردید؟ اگر تجربه ای در مورد خارج شدن از دایره امن تان دارید حتما این پایین در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها