استیو هاروی

مغز شما چطور کار می کند؟ – استیو هاروی

مغز انسان چطور کار می کند؟

استیو هاروی در این ویدیو (زمان: 03:31) در مورد عملکرد مغز انسان صحبت می کند. با مثالی بسیار جذاب به شما توضیح می دهد که مغز انسان چطور کار می کند؟ او اعتقاد دارد که نقطه ای که امروز در آن قرار داریم به خاطر افکارمان هست که ما را به این نقطه رسانده است. 

عملکرد مغز انسان

تماشای آنلاین و دانلود کلیپ انگیزشی

متن ویدیو

شما باید مدل فکری تان را تغییر دهید و این فاکتور تعیین کننده ای است که در زندگی به کجا می روید. همه ی ما، نقطه ای که امروز در آن قرار داریم به خاطر افکارمان هست که ما را به این نقطه رسانده است. اگر از جایگاه فعلی تان راضی نیستید، خودتان را خارج از آن تصور کنید.

 

مغز شما به 2 قسمت تقسیم شده است، مثبت و منفی، خوب و بد، روی چیز دیگری کار نمی کند. هیچ فضای خنثی ای در مغزتان وجود ندارد. یا مثبت و خوب هست یا منفی و بد هست.

هر قسمت از مغز شما میلیون ها کارگر کارخانه در هر بخش دارد. میلیون ها کارگر کارخانه در بخش مثبت دارید و میلیون ها کارگر کارخانه در بخش منفی دارید.

  11 نکته برای موفقیت - استیو هاروی

 

در بخش جلویی هر کدام از این کارخانه ها در مغزتان، یک سرکارگر قرار دارد. یک سرکارگر مثبت دارید و یک سرکارگر منفی. شما مسئول شان هستید. شما رئیس کارخانه هستید. حدس بزن چه شده است؟

ما همانی هستیم که فکر می کنیم. شما نمی توانید یک دنیای دیگر بسازید اما می توانید دنیای خودتان را بسازید.

پس از آنجایی که مغزتان دو قسمت دارد، اجازه بدهید به شما نشان دهم که چطور کار می کند.

شما صبح از خواب بیدار می شوید و می گویید «من امروز احساس نرمالی ندارم، از دنده چپ از رختخواب بیدار شدم. من آدم سحرخیزی نیستم». 

سرکارگز منفی این صدا را می شنود. جلو می آید و می گوید «چه گفتی؟» تو می گویی «من امروز از دنده چپ بیدار شدم، خودم نیستم، من آدم سحرخیزی نیستم». او می گوید «هر طور تو بخواهی»، می گوید «هی، رئیس بیدار شده و گفته آدم سحرخیزی نیست، قرار است امروز روز بدی داشته باشد، او احساس نرمالی ندارد، برویم کارمان را شروع کنیم.»

  نداری، چون درخواست نکردی - استیو هاروی

 

میلیون ها کارگر کارخانه، شروع به تولید افکاری می کنند که چیزی که شما گفتید را توجیه کنند. پس حالا حدس بزن که چه می شود؟

من از ساعت زنکوکم متنفرم که امروز صبح من را بیدار کرد. مجبورم در این ترافیک بیرون بروم. حوصله رانندگی کردن را امروز ندارم. حتی افرادی که با آنها کار می کنم را دوست ندارم. نمی توانم این ماشین قراضه را تحمل کنم که امروز باید دوباره سوارش شوم. دلم می خواست کاش یک ماشین جدید داشتم اما با این ماشین قراضه دارم رانندگی می کنم و این حرف ها همینطور ادامه دارد و روز شما در ساعات اولیه روز به چیزی که خودتان مشخص کردید، تبدیل می شود.

 

اما می توانی صبح بیدار شوی و بگویید «می دانی چیست؟ امروز قرار است یک روز فوق العاده باشد. انتظار دارم امروز یک اتفاق خیلی خوب برایم بیفتد.» سرکارگر مثبت می گوید «چه گفتی؟» می گویی «گفتم امروز یک روز فوق العاده خواهم داشت، انتظار دارم امروز اتفاق خوبی برایم بیفتد.»

  قدرت تصویرسازی ذهنی - استیو هاروی

سرکارگر مثبت بر می گردد و می گوید «خب همه به من توجه کنید، استیو امروز یک روز فوق العاده خواهد داشت. او انتظار دارد امروز اتفاق شگفت انگیزی برایش بیفتد. دوستان بیایید آن را برایش عملی کنیم. بیایید این افکار را برایش تولید کنیم.»

 

همان مغز است. «نمی توانم برای سرکار رفتن صبر کنم. شاید شغلی نباشد که می خواهم اما حداقل یک شغل دارم. سپاسگزارم که یک ماشین دارم که می توانم امروز با آن به سرکار بروم. سپاسگزارم که ماشین ندارم اما حداقل پای رفتن تا ایستگاه قطار را دارم. امروز قرار است یک روز عالی باشد.

ذهن شما اینگونه کار می کند. 24 ساعت روز، 7 روز هفته، هیچوقت خاموش نمی شود. نگرش تان را تغییر دهید تا بتوانید مقام و منزلت تان را هم تغییر دهید.

نظر شما در مورد عملکرد مغز انسان چیست؟ به نظر شما مغز انسان چطور کار می کند؟ حتما این پایین در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها