داستان های انگیزشی از جول اوستین – قسمت هشتم

2 ماه پیش
کمک به دیگران

در این قسمت یاد می گیریم که برای کمک به دیگران چه شرایطی نیاز داریم و

چرا و چطور می توانیم به دیگران کمک کنیم

 

داستان های انگیزشی موفقیت از جول اوستین:

قسمت هشتم: 

 

داستان های کوتاهی از جول اوستین که

هر قسمت در مورد یک موضوع هست

(به همراه فیلم)

 

چگونه به دیگران کمک کنیم؟

همه ی ما در یک زمان هایی از زندگی مان الطاف خداوند نصیب ما شده است. مثلاً:

وقتی که حالمان خوب نبود و گزارشات پزشکی خوشایند نبودند، ولی خداوند ناگهان شرایط را به نفع ما تغییر می داد و الان کاملاً سالم هستیم.

کسی که عاشق اش بودیم را از دست دادیم، فکر نمی کردیم دیگر بتوانیم زندگی کنیم. اما خداوند به ما قدرت و آرامش بخشید و الان حتی از قبل هم قوی تر هستیم.

ما همیشه به خاطر این که خداوند ما را خلق کرد، شکرگزار بوده ایم و می دانستیم که این از الطاف خداوند بوده است اما نکته اینجاست که:

اینکه فقط یک بیمار شکرگزار باشیم کافی نیست بلکه باید یک قدم بیشتر بردارید و از یک بیمار تبدیل به یک پزشک شوید.

خداوند به دعاهای شما جواب داده است و پسر شما به راه درست برگشته است، پس برو به آن مادری که با پسرش این مشکل را دارد، کمک کن. او را تشویق کنید و به زندگی امیدوار کنید.

کلیپ زیر از جول اوستین را ببینید:

 

 

کمک به دیگران

 

متن کلیپ بالا:

اینکه فقط یک بیمار شکرگزار باشیم، کافی نیست، بلکه فقط باید یک قدم بیشتر بردارید و از یک بیمار تبدیل به یک پزشک شوید.

شما اکنون درمان شده اید پس باید به یکی دیگر هم کمک کنید تا حال اش خوب شود. شما الان اعتیاد خود را ترک کرده اید پس باید به یک نفر دیگر هم کمک کنید تا اعتیاد خود را ترک کند.

خداوند فقط به خاطر اینکه شما حالتان خوب شود درمان تان نکرده است، این می تواند یک دلیل باشد اما تنها دلیل نیست. او شما را درمان کرد تا شما هم بتوانید شخصی دیگر را درمان کنید.

فقط کافی نیست که مجذوب کاری شویم که خدا برای ما انجام داده است و از او تشکر کنیم.

اینها خوب هستند، اما شما مسئول این هستید که به افرادی که در موقعیت مشابه شما قرار گرفته اند، کمک کنید.

 

عکس کمک به دیگران

 


 

یکی از دوستانم کمردرد شدیدی داشت و چندین سال بود که با این بیماری داشت دست و پنجه نرم می کرد.

او اخیراً دکتر جدیدی پیدا کرده است که خیلی از او خوشش می آید. چیزی که این دکتر را برای او بسیار خاص کرده بود این بود که این دکتر به مدت ۱۰ سال مثل دوستم دچار کمردرد شدیدی بود.

او چندین جراحی متعدد را پشت سر گذاشت و حالا کمرش کاملاً خوب شده است.  دوست من بسیار هیجان زده بود چون دکترش مشکلی که او در حال حاضر دارد را پشت سر گذاشته بود.

موضوعی که شما نمی توانید با کلاس رفتن یا خواندن کتاب آن را کاملاً درک کنید.

اما به محض اینکه شما یک دردی را تجربه می کنید یا از یک سردرگمی نجات می یابید یا از یک مبارزه بیرون می آیید، یک نگرش خاص در شما به وجود می آید که افرادی که این موضوع را تجربه نکردند، نمی توانند چنین نگرشی داشته باشند و نمی توانند آن را درک کنند.

کلیپ زیر از جول اوستین را ببینید:

 

 

کمک به دیگران

 

متن کلیپ بالا:

من نمی دانم که مبارزه با اعتیاد چه حسی دارد، نمی دانم که درمان دارویی چه حسی دارد. نمی دانم که پیشروی در مسیر نادرست و انجام کار اشتباه چه حسی دارد، چون این شرایط را تجربه نکرده ام.

نمی توانم شما را تشویق کنم و یا شما را درک کنم اما وقتی شما یک موضوعی را تجربه می کنید مثلا:

✔ داشتید دوران درمان سرطان را طی می کردید

✔ یا داشتید از همسر خود طلاق می گرفتید

✔ یا از یک سردرگمی نجات پیدا کردید

✔ یا دوران بچگی سختی را پشت سر گذاشته اید

در یک نگاه می توان گفت که در واقع به شما هدیه ای بخشیده شده است، شما به طور ویژه ای لیاقت این را پیدا کرده اید که به شخص دیگری که در شرایط مشابه شما قرار گرفته است، کمک کنید.

شما می دانید که او الان چه حسی دارد. درد، ناامیدی و تمام افکاری که الان در ذهن شان در حال مبارزه با آنها هستند، شما می توانید از روش هایی به آنها کمک کنید که هیچکس دیگر نمی تواند.

دلگرمی های شما تأثیر بیشتری روی آنان می گذارد، چون دارید از تجربه هایتان صحبت می کنید و قبلا در شرایط مشابه قرار داشتید.

 


 

شرایط کمک به دیگران

همه ما چیزهایی برای بخشیدن داریم چون در زندگی مان شرایط مختلفی را تجربه کرده ایم. نیاز نیست که حتما خیلی موضوع بزرگ یا غم انگیزی باشد.

مثلاً شما در حال گذراندن یک واحد درسی خیلی مشکل در دانشگاه هستید. سخت تلاش می کنید و درس می خوانید، دوست تان می آید تا به شما کمک کند.

شما هم دعا می کنید، ایمان خود را حفظ می کنید. مطمئنا کار آسانی نبود اما خداوند تلاش های شما را به ثمر رساند و شما توانستید آن درس سخت را قبول شوید.

اکنون شما شرایط کمک به دیگران را دارید. حالا ممکن است شما هم دوستی داشته باشید که در حال گذراندن آن درس است.

ولی مثل گذشته شما اصلا این درس را نمی فهمد، کلی استرس دارد و در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هست. شما الان دیگر بیمار نیستید بلکه تبدیل به یک پزشک برای کمک به دیگران شده اید.

چیزهایی که بلدید، استراتژی ها و نکاتی که می دانید را به آنها هم بدهید. برایشان یک متن دلگرم کننده بفرستید، هرکاری می توانید انجام دهید تا آنها هم از این مشکل عبور کنند.

 

کمک به دیگران

 

چرا باید به دیگران کمک کنیم؟

اگر اجازه دهید تا چیزی که خداوند به شما بخشیده است در وجودتان جاری شود، آنوقت باز هم از این نعمت ها وارد زندگی شما می شود.

اگر به دیگران کمک کنید تا از مشکلی که عبور کرده اید، آنها هم بتوانند عبور کنند آنوقت باز هم وقتی به مانعی برخوردید خدا به شما کمک می کند تا از آن مانع عبور کنید.

در گذشته ما خودمان به التیام نیاز داشتیم
اما اکنون خودمان التیام دهنده دیگران هستیم.

 

در گذشته ما خودمان به دلگرمی نیاز داشتیم
اما اکنون خودمان دلگرم کننده دیگران هستیم.

 

در گذشته ما خودمان به معجزه نیاز داشتیم
اما اکنون خودمان معجزه ی دیگران هستیم.

خیلی وسوسه کننده است اینطور فکر کنیم که خدایا من الان دیگر مرکز کامپک را دارم، به همین قانع هستم. خدایا تو ویکتوریا را به من دادی و من زندگی خوبی دارم، خیلی به من لطف کردی.

نباید اجازه دهید این جملات شما را متوقف کنند. اگر شما چیزی که الان دارید را به دیگران نبخشید پس چیز جدیدی هم وارد زندگی شما نخواهد شد.

اینکه بتوانی یا نتوانی این سلامتی، برکات و الطاف را در زندگی خود نگه داری بستگی به این دارد که چگونه با آنها رفتار می کنی.

اگر همیشه به دیگران زندگی ببخشی، به آنها دلگرمی بدهی و کاری کنی زندگی آنها بهتر شود، آنوقت الطاف الهی جدیدی دوباره وارد زندگی تو خواهد شد.

 

کمک به دیگران

 

داستان انگیزشی جول اوستین – پارت اول:

 

 

کمک به دیگران

 

متن کلیپ بالا:

زن جوانی را می شناسم که در یک محیط نامناسب بزرگ شد دور از والدینش به سر می برد و از این یتیم خانه به یتیم خانه دیگری منتقل می شد.

در یک شرایط غیرمنصفانه ای به سر می برد که نمی توانست هیچ کنترلی روی آن داشته باشد. اما به لطف خداوند یک خانواده دوست داشتنی پیدا شد که او را به سرپرستی قبول کردند.

به او زندگی بخشیدند، او را بزرگ کردند و امروز او به جای اینکه یک فرد سخت گیر و عصبانی و خشمگین باشد، فردی سالم و کامل شده است.

او الان ازدواج کرده است، از دانشگاه فارغ التحصیل شده است و همچنین ۳ فرزند زیبا دارد. او واقعا شکرگزار خداوند است. او می داند که خوبی خداوند بود که همیشه از او مراقبت کرد و افراد خوبی را وارد زندگی اش کرد.

اما فقط به شکرگزاری اکتفا نکرد و مرتباً دارد به خانم های جوان دیگری که در شرایط مشابه او هستند کمک می کند. آنها را راهنمایی می کند، به خانه اش می برد، با آنها به خرید می رود.

کاری می کند تا آنها احساس لیاقت و عشق بکنند. به آنها می گوید که چگونه می توانند پیشرفت کنند و مهم نیست که چه کسی هستند و کجا می خواهند بروند.

کاری که او به عنوان یک التیام دهنده انجام می دهد نشان می دهد که او فقط نخواست یک بیمار شکرگزار باشد. فقط نخواست بگوید که ببینید که خدا برای من چه کاری انجام داده است، بلکه او به مرحله دوم پیش رفت و تبدیل به یک پزشک برای دیگران شد.

پس تعجبی ندارد که او همیشه شاهد این الطاف و نعمت ها در زندگی اش باشد. چون او چیزی را که خداوند به او اعطا کرده بود را به دیگران نیز می بخشید.

 

عکس کمک به دیگران

 

یکی از دلایلی که خداوند او را مورد لطف خود قرار داد این بود که می دانست که می تواند به او اعتماد کند که چیزی را که به او می دهد را او هم به دیگران می دهد و با آنها تقسیم می کند.

خدا می دانست که او فقط به بیمار شکرگزار بودن اکتفا نخواهد کرد بلکه تبدیل به یک پزشک برای کمک به دیگران خواهد شد.

من فکر می کنم که اگر تا به حال شما شاهد درمان، لطف، نعمت یا فزونی از طرف خداوند نبوده اید به خاطر این بوده است که مثل این خانم متعهد نشده اید تا آنها را با دیگران سهیم شوید.

خداوند چیزی را که به ابراهیم گفت به ما هم می گوید:

«من شما را مورد لطف خود قرار می دهم به شرطی که شما هم متعهد شوید که دیگران را مورد لطف خود قرار می دهید.»

هر چیزی که به شما آسیب بزند را از شما دور می کنم و شرایط بد را به نفع شما تغییر می دهم، تنها به شرطی که شما هم مثل این خانم عمل کنید و به دیگران کمک کنید تا در جایی که می خواهند قرار گیرند.

 


 

داستان انگیزشی جول اوستین – پارت دوم:

 

 

کمک به دیگران

 

متن کلیپ بالا:

داشتم با خانمی که پسرش در خدمت سربازی کشته شده بود، صحبت می کردم. او خیلی درمانده بود به حدی که فکر می کرد دیگر نمی تواند به زندگی ادامه دهد.

سالیان سال بود که او همچنان عزادار پسرش بود و ناامید و افسرده و عصبی شده بود. نمی توانست که درک کند چرا این اتفاق افتاده است.

او صحبت های مرا شنید، اینکه زندگی قرار نیست همیشه بر وفق مراد ما باشد. ما باید همیشه به سمت جلو حرکت کنیم و نباید اجازه دهیم که سوگواری هایی که در یک دوره ای از زندگی داریم تا ابد همراه ما باشد.

من می دانم که این کار آسانی نیست. من در این شرایط قرار نگرفته ام اما می دانم که زندگی کردن با افسردگی و تلخی فقط باعث می شود که شما بیشتر به سمت پایین کشیده شوید و زندگی را برایتان سخت تر می کند.

وقتی او حرف های مرا در تلویزیون شنید که می گفتم خداوند همه چیز را تحت کنترل خود دارد و بدان که او یک شروع دوباره را برای تو رقم خواهد زد، آنقدر عصبانی شد که سر تلویزیون فریاد کشید و گفت جول تو نمی دانی که من چه چیزی کشیده ام!

در اعماق قلب اش می دانست چیزی که شنیده است کاملاً درست است اما درد او بسیار عمیق بود. بعد از شش سال شنیدن سخنرانی های هفتگی من در نهایت تصمیم گرفت تا یک قدم به جلو گام بردارد.

درگیر برنامه ای شد که به سربازان قدیمی و افرادی که در ارتش زخمی شده بودند، کمک می کرد. در محله خودش مکانی را به این کار اختصاص داد.

او گفت که نمی توانم بگویم چقدر من مورد لطف خداوند قرار گرفته ام و چه نعمت هایی که با کمک کردن به این خانواده ها بدست نیاوردم.

او در پایان به من گفت که می خواهم بابت تمام فریادهایی که آن زمان سرت کشیده ام، عذرخواهی کنم!

نکته ای که می خواهم بگویم این است که:

به محض اینکه او تصمیم گرفت که به دیگران کمک کند، خودش نیز التیام پیدا کرد و آرام شد.

تا زمانی که احساس عصبانیت و خشم داشت و تمرکزش روی این موضوع بود که زندگی برایش ناعادلانه است. هیچ اتفاق خوبی برایش نیفتاده بود.

اما زمانی که تصمیم گرفت که تبدیل به یک پزشک شود و به دیگران کمک کند خداوند هم به او هرچه که می خواست را داد، لذت و تکاملی به او بخشید که هیچوقت در رؤیایش هم نمی توانست ببیند.

 

متن کمک به دیگران

 

اگر از این قسمت لذت بردید،  آدرس زیر را کپی کرده و برای دوستی که فکر می کنید به آن نیاز دارد، حتما ارسال کنید:

negareshenik.ir/story8

۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

بدون دیدگاه

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!