داستان های انگیزشی از جول اوستین – قسمت سوم

9 ماه پیش
رسیدن به هدف

 

داستان های انگیزشی موفقیت از جول اوستین:

قسمت سوم

 

داستان های کوتاهی از جول اوستین که

هر قسمت در مورد یک موضوع هست

(به همراه فیلم)

 

در اینجا نمی خواهم در مورد هدفگذاری یا چگونگی انجام آن صحبت کنم. بلکه می خواهم در مورد یک پله بعد از هدفگذاری صحبت کنم. یعنی:

در مرحله اول فرض می کنم شما هدفگذاری را بلد هستید و آن را برای خود انجام داده اید و مسیر را برای خود تا مقصد مشخص کرده اید.

و مرحله دوم این است که چگونه در این مسیر خودتان را برای تک تک مراحل تا رسیدن به هدف یا مقصد نهایی تان آماده کنید.

 

راه های رسیدن به هدف

 

خیلی اوقات شما برای خود اهداف مشخصی را انتخاب می کنید، در جهت آنها گام بر می دارید اما هیچ پیشرفتی نمی بینید. خیلی اوقات هم پیش می آید که پس از هدفگذاری و تعیین مسیر متوجه می شوید که باید یک سری از موانع و سختی ها را پشت سر بگذارید.

در این مرحله خیلی ها کنار می کشند و تسلیم می شوند. خیلی ها حاضر نیستند که این سختی ها را تحمل کنند و یا شاید حتی فکر کنند که قدرت تحمل آن را ندارند.

اما بدانید که خداوند اگر بداند شما تحمل مقابله با اتفاقی دشوار را ندارید، هیچوقت به آن اجازه نمی دهد وارد زندگی شما شود.

داستان کوتاه زیر از جول اوستین را ببینید:

 

 

جول استین

 

متن فیلم:

وقتی که من و ویکتوریا متوجه شدیم که ویکتوریا پسر اولمان «جاناتان» را حامله هست، خیلی هیجان زده شدیم. با والدینمان تماس گرفتیم، به دوستان مان گفتیم.

بعد از چند هفته شروع کردیم با هم اتاق کودک را آماده کردیم، مبلمان را جا به جا کردیم، تمام چیزی که می توانستیم در موردش فکر کنیم این بود که این بچه در راه است.

اما شش ماه بعد پاهای ویکتوریا شروع به ورم کردن کرد، کمرش شروع به درد گرفتن کرد، شب ها نمی توانست خوب بخوابد، بعضی از صبح ها حالت تهوع داشت.

ما پیش دکتر برگشتیم و گفتیم:

«دکتر، برای ویکتوریا مشکلی پیش آمده است. او کلی وزن اضافه کرده است، پاهایش ورم کرده است، او راحت نیست، می شود چیزی به ما بدهید تا خوب شود؟»

گفت:

«نه متأسفم، تمام این ها بخشی از مسیر است. اگر می خواهید بچه به دنیا بیاورید باید دوره ای از ناراحتی را سپری کنید.»

شاید شما از اضافه وزن پیدا کردن خوشتان نیاید، اما این لازم است، با این کار برای آن چیزی که دارد می آید، فضا ایجاد می شود.

پاهایتان ممکن است ورم کنند، کمرتان ممکن است درد بگیرد. ناراحتی هست ولی غیرمعمولی نیست، بدون این مسیر شما آماده نخواهید شد.

اصول مشابهی در زندگی وجود دارد. همه ما رؤیاهایی داریم که خداوند در قلبمان قرار داده است، اهدافی که ما می خواهیم آن را عملی کنیم. ما می دانیم که در مسیر رسیدن به هدف هستیم اما اغلب از مسیر ناامید می شویم.

بیشتر از آن چیزی که فکر می کنیم، طول می کشد، ما شکست های سختی داشته ایم، ما ضرر کرده ایم، کسی کار اشتباهی با ما کرده است، ما فکر می کنیم که نمی تواند درست باشد چون ناراحت هستم، اما مانند حاملگی این جزئی از مسیر رسیدن به هدف است.

 

رسیدن به اهداف

 

سراغ هر چیزی که می روید هر درگیری، هر ناامیدی، هر تأخیری، اگر نگرش درست داشته باشید و آن را حفظ کنید آنگاه:

نیرویی در شما ذخیره می شود،

شما را قوی تر می کند،

شخصیت شما را رشد می دهد و

باعث پیشرفت و بزرگ شدن شما می شود.

نکته اینجاست که قبل از هر چیزی باید خودتان را آماده کنید.

بین زمانی که خداوند رؤیا را در قلب شما قرار می دهد و زمانی که آن رؤیا تحقق می یابد، یک دوره آماده سازی وجود خواهد داشت. فقط  به خاطر اینکه شما خواسته خود را اعلام کرده اید به این معنی نیست که وعده شما عملی خواهد شد.

این بستگی به ما دارد که امتحان را قبول شویم. باید دوران سخت را بگذرانیم، فصل های ناراحتی، زمان های تنهایی، وقتی که ما آن را درک نمی کنیم، در حالی که کار درست را انجام می دهیم ولی پیشرفتی نمی کنیم.

این همان زمانی است که افراد زیادی دست از رؤیاهایشان می کشند. آنها در مسیر رسیدن به هدف بودند و خواسته خود را اعلام کرده بودند اما چون نمی خواستند مسیر آماده سازی را بگذرانند هیچوقت به خواسته خود دست نیافتند و لحظه موعود را ندیدند.

 

مسیر رسیدن به هدف

 

تا اینجا متوجه شده ایم که باید پس از هدفگذاری، خود را برای پیمودن این مسیر آماده کنیم و ذهن خود را برای گذراندن موانع احتمالی پیشاپیش برنامه ریزی کنیم.

حال می خواهم در مورد این موضوع صحبت کنم که گاهی اوقات این آماده شدن در مسیر رسیدن به هدف ممکن است خیلی طولانی شود. یادتان باشد که از طولانی شدن زمان آماده سازی دلسرد نشوید، به خاطر اینکه در مکان مناسبی نیستید دست از بهترین بودن تان بر ندارید.

دوستان تان از شما جلو زده اند، آنها ازدواج کرده اند بچه دار شده اند ولی شما هنوز هیچ کاری نکرده اید.

آنها در خانه جدید زندگی می کنند ولی شما هنوز در خانه قدیمی تان هستید.

به انجام دادن کار درست ادامه دهید چون به زودی لحظه موعود شما می رسد. در طول مسیر آماده سازی شاید پیشرفت چندانی نبینید اما به یک نقطه ای می رسید که خداوند می گوید:

«بسیار خب تو اکنون آماده شده ای! امتحانات را گذرانده ای، تو سهم خودت را انجام داده ای و حالا اجازه بده من سهم خودم را انجام دهم، بگذار تو را به طور ناگهانی به سمت هدفت سوق دهم.»

من معتقدم که خیلی از شماها همین الان در نزدیکی پیشرفت ناگهانی هستید، شما امتحان گذرانده اید، کار درست را در زمان دشواری انجام داده اید، حال برای مراحل جدید آماده شوید، برای شتاب گرفتن آماده شوید.

داستان کوتاه زیر از جول اوستین را ببینید:

 

 

جول استین

 

متن فیلم:

یک گیاه چینی به اسم «بامبو چینی» وجود دارد. این گیاه برای چهار سال اول به ندرت بالاتر از سطح زمین رشد می کند.

شما به سختی می توانید ببینید که چه چیزی اتفاق می افتد اما در زیرزمین جایی که شما نمی توانید ببینید او دارد یک سیستم انبوه از ریشه را توسعه می دهد.

در سال پنجم وقتی که ریشه ها محکم جای گرفتند گیاه به سرعت به اندازه ۲۴ متر رشد می کند. از صفر تا ۲۴ متر فقط در یک سال.

اما چیزی که سال پنجم را امکان پذیر می کند آن چهار سال آماده سازی است. بدون آن سال های رشد در زیر زمین هیچ رشدی در بالای سطح زمین نخواهد بود.

مثل این گیاه، شاید شما پیشرفتی نبینید، شما از خودتان می پرسید که چرا خداوند کاری نمی کند؟

شما تمام تلاش تان را کرده اید ولی موفقیتی نمی بینید، فکر می کنید پیشرفتی نمی کنید اما آن چیزی که شما نمی توانید ببینید درون شماست که ریشه هایتان دارند پایین می روند.

در زمان مناسب، وقتی خدا بداند شما آماده اید شما وارد سال پنجم زندگی تان می شوید، جایی که ناگهان رشد سریعی پیدا می کنید، ناگهان از بستر بیماری نجات پیدا می کنید، ناگهان سلامتی تان بر می گردد، ناگهان فرد مناسب را ملاقات می کنید.

 

راه های رسیدن به هدف

 

اما نکته این جاست که شما باید مشتاق باشید تا این مسیر را طی کنید.

ما نتیجه سال پنجم را می خواهیم بدون آن که چهار سال آماده سازی را بگذرانیم اما بدون آن سال ها برای توسعه شخصیت مان و ثابت کردن ایمان مان به خداوند و بدون انجام دادن کار درست وقتی که ناراحت هستیم، آن پیشرفتی که باید را نمی بینیم.

گاهی اوقات ما فکر می کنیم که خدایا من حاضرم، آماده شده ام و دارم کار درست را انجام می دهم اما فقط خداوند می داند که شما را کجا می برد.

شاید از نظر خودتان برای چیزی که در ذهنتان دارید آماده باشید اما هنوز برای آنچه که خداوند در نظر دارد، آماده نیستید.

چیزی که او برای شما برنامه ریزی کرده است خیلی بزرگتر و هیجان انگیزتر خواهد بود.

 

۲
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

۲ دیدگاه

 • ایرج
  2 ماه پیش

  مطالب بی نظیرند . حرف دل کسانی است که جول بیان میکنه ، واقعا بینظیره .
  من در زندگی روحانی خودم با کمک خداوند باین گونه نتایج رسیدم، و هنوز هم در مسائل دیگر در حال انتظار برای کار خداوند هستم. جلال بر نامش

  • 2 ماه پیش

   مرسی از انرژی مثبت و همراهی شما، خوشحالم که افرادی مثل شما مخاطب مطالب سایت من هستند.
   موفق باشید