جول اوستین

کلیپ انگیزشی جول اوستین – چطور احساس ارزشمندی کنیم؟

احساس ارزشمندی

در این کلیپ انگیزشی، جول اوستین در مورد احساس ارزشمندی

نسبت به خودمان صحبت می کند.

 

موضوع کلیپ انگیزشی جول اوستین:

چطور احساس ارزشمندی کنیم؟

مدت:

10 دقیقه و 48 ثانیه

 

این کلیپ انگیزشی را همینجا آنلاین تماشا کنید یا از طریق دکمه زیر دانلود کنید:

 

 

کلیپ انگیزشی جول اوستین دانلود رایگان

 

متن کلیپ انگیزشی جول اوستین

ما قرار نیست در زندگی مان مدام در حال جنگیدن باشیم، نتوانیم به رؤیاهایمان برسیم یا نتوانیم به دیگران لطف و رحمت برسانیم. کمبود سرنوشت نهایی شما نیست، شما ساخته شده اید تا یک زندگی سرشار از فراوانی داشته باشید.

اما اگر برای مدتی طولانی در حال جنگیدن هستید، به راحتی ذهنیت کمبود را در خود پرورش می دهید. مثلا فکر می کنید که:

من هیچوقت نمی توانم خانه ای زیبا بخرم،

من هیچوقت آنقدر پول نخواهم داشت تا بتوانم واقعا خانواده ام را خوشبخت کنم.

اما تا زمانی که به کمبود فکر می کنید به «ثروت بیش از حد» دست پیدا نمی کنید. شما باید باور کمبود را در خود از بین ببرید و باور فراوانی را در خود به وجود بیاورید.

اکثر اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه دیگران چگونه با ما رفتار می کنند یا چقدر در زندگی موفق بوده ایم یا اینکه چقدر زندگی بی نقصی داشته ایم، می دانیم.

مسأله اینجاست که تمام این موضوع ها می توانند تغییر کنند. اگر شما ارزش خود را در اینکه دیگران چطور با شما رفتار می کنند، بدانید، اگر زمانی به شما آسیب بزنند یا شما را ناامید کنند  آنوقت شما احساس بی ارزش بودن می کنید.

 

احساس ارزشمندی

 

ارزش شما به دستاوردهای شما نیست…

اگر شما ارزش خود را از دستاوردهای خود بگیرید مثل اینکه:

چقدر درآمد دارید؟

چه ماشینی دارید؟

یا چه القابی برای خود درست کرده اید؟

آنوقت اگر مشکلی پیش بیاید و جایگاه قبلتان را از دست بدهید، مثلا اگر کسب و کارتان شکست بخورد، آنوقت شما نیز احساس بی ارزشی می کنید.

 

ارزش شما به عملکرد شما هم نیست…

بعضی افراد به خاطر اینکه در زندگی شان اشتباهات مختلفی کرده اند احساس خوبی نسبت به خودشان ندارند. مثلاً در موقعیتی قرار ندارند که انتظارش را داشتند و حالا در زندگی شان احساس ناامنی و حقارت می کنند.

اینجور افراد ارزش خود را در عملکرد خود می دانند، اینکه دیگران چگونه با شما رفتار می کنند، ارزش شما را تغییر نمی دهد. اینکه در مورد شما چه می گویند یا با شما چه کاری می کنند، شخصیت شما را خراب نمی کند. اشتباهاتی که مرتکب شده اید، از ارزش شما کم نمی کند.

آنها کارهایی هستند که صرفا شما انجام دادید و نشان دهنده ی شخصیت شما نیست.

 

ارزش شما به دارایی های شما هم نیست…

شما می توانید خانه بزرگتری بخرید یا ماشین بهتری داشته باشید، اما این ها شما را ارزشمندتر نخواهد کرد. این چیزها فقط میزان دارایی شما را افزایش می دهد نه میزان ارزش درونی شما را.

شما با داشتن یک آپارتمان کوچک و بدون هیچ لقبی هم ارزشمند بودید. یک موقعیت شغلی خوب ممکن است به شما اعتبار ببخشد،  اما تأثیری در میزان احساس ارزشمندی شما ندارد.

شما ممکن است یک مادر خانه دار باشید که در هر حال بزرگ کردن بچه هایش هست، ممکن است اعتبار یک مدیر را نداشته باشید، اما همان قدر ارزشمند هستید.

  کلیپ انگیزشی جول اوستین - قدرت کلام

ارزش شما در اینکه چه می کنید، چه درآمدی دارید یا چه کسانی را می شناسید، نیست. این ها معیارهایی ظاهری هستند که قابل تغییر می باشند.

 

احساس ارزشمندی

 

اما دشمن تمام مدت تلاش می کند تا ما را بی ارزش جلوه دهد. او عاشق این است که:

شما اجازه دهید حرفی که دیگران در مورد شما می زنند، به شما احساس حقارت بدهد یا

اینکه زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه کنید یا

وقتی احساس خوب نسبت به خودتان داشته باشید که به جایگاه آنها برسید یا در همسایگی آنها زندگی کنید یا عملکرد بی نقصی داشته باشید یا

حتما وقتی اعتیادتان را ترک کردید، بعد احساس ارزشمندی کنید.

اما بدانید که انجام دادن هیچ کاری باعث نمی شود که شما ارزشمندتر شوید، نه چیزی که بدست می آورید نه چیزی که بر آن غلبه می کنید، شما همین الان هم ارزشمند هستید.

خداوند شما را اشرف مخلوقات آفریده است، شما بی نظیر هستید. از شما فقط یکی در جهان موجود است، شما خاص هستید و خداوند شما را بی همتا آفریده است. هیچوقت مثل شما در جایی وجود نخواهد داشت.

پس شانه هایتان را عقب ببرید و با اعتماد به نفس حرکت کنید، چون شما خارق العاده آفریده شده اید.

بسیاری از مردم همیشه می خواهند خودشان را ثابت کنند. آنها نمی توانند نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند مگر اینکه به دیگران ثابت کنند که چقدر مهم هستند.

به همکاران شان ثابت کنند که چقدر بااستعداد هستند، به منتقدانشان ثابت کنند که آنها در مورد او اشتباه می کنند.

اینگونه افراد مدام در حال جنگیدن هستند، آنها همیشه مجبورند که بهتر از دیگران کار کنند، بهتر از بقیه رانندگی کنند یا بهتر از بقیه لباس بپوشند.

بسیار حس آزادی بخشی است وقتی متوجه می شوید که نیازی ندارید چیزی را به کسی اثبات کنید. مجبور نیستید دیگران را تحت تأثیر قرار بدهید، اینگونه فشارها را از روی دوش خود بردارید.

رقابت کردن، ثابت کردن چیزی به دیگران یا تحت تأثیر قرار دادن آنها انرژی بسیار زیادی می خواهد. اگر همواره در حال ثابت کردن خود به دیگران هستید مثل این است که روی تردمیل بدوید.

به محض اینکه خودتان را به یک نفر ثابت کنید می بینید که افراد دیگری هم هستند که باید آنها را هم تحت تأثیر قرار بدهید و این یک چرخه ی پایان ناپذیر است.

پس از این تردمیل پیاده شوید. شما سخت تلاش می کنید اما به هیچ جایی نمی رسید. بدانید که مجبور نیستید چیزی را به کسی ثابت کنید.

 

احساس ارزشمندی کنید

 

این روزها استفاده از برندهای معروف خیلی مهم شده است. خیلی علاقه داریم فلان کفش را بپوشیم، فلان عینک را بزنیم، فلان کیف را داشته باشیم یا فلان ماشین را داشته باشیم و فلان گوشی موبایل را بخریم.

اگر خیلی باحال تر از این حرف ها باشید حتی می خواهید زیرپوش تان هم برند باشد و اینگونه می توانیم احساس خوبی نسبت به خودمان داشته باشیم.

گاهی اوقات آنقدر اسم برندهای دیگر را روی خودمان می گذاریم که اسم خودمان را هم فراموش می کنیم.

می خواهم به شما بگویم که اسم شما بسیار مهم تر از اسم تمام آن برندهایی هست که روی خود می گذارید و هیچ مشکلی در داشتن این برندها یا راندن ماشین های لوکس و پوشیدن لباس های مارک نیست.

  کلیپ انگیزشی جول اوستین - از بین بردن محدودیت های ذهنی

اما اجازه ندهید که آنها دلیل احساس خوبتان نسبت به خودتان باشند. به خاطر اینکه چیزی که امروز برایتان خیلی جذاب هست و به نوعی آخرین و جدیدترین مدل هست، چندوقت دیگر قدیمی خواهد شد.

اگر شما ارزش خود را در دارایی های خود بدانید. باید مدام دنبال برندها، موقعیت ها و دوست های جدید باشید و این کار انرژی را از شما می گیرد.

انقدر سخت نگیرید. شما نمی توانید ارزشمندتر از الان تان شوید. شما می توانید لباس های بیشتری بخرید، دوستان بیشتری داشته باشید، اما این چیزها ارزش شما را تغییر نخواهند داد.

 

احساس لیاقت

 

اگر ارزش خود را از حمایت، تأیید و دلگرمی های دیگران بگیرید، آنگاه اگر به هر دلیلی آنها آن کارها را برای شما انجام ندهند شما احساس بی ارزشی می کنید.

تا زمانی که آنها به شما بگویند عالی هستید، شما احساس عالی بودن می کنید. اما مشکل این است که اگر آنها نظرشان را عوض کنند و دیگر از شما تعریف نکنند، شما هم دیگر احساس عالی بودن ندارید.

نمی توانید ارزش خود را بر اساس چیزی که دیگران به شما می دهند، قرار دهید.

کار مردم خیلی جالب است. یک روز به شما می گویند که زیبا هستی و روز بعد می گویند هیچ اهمیتی برایم نداری. یک روز با دیدن مسیح خدا را سپاس می گویند و روز بعد می گویند که او به صلیب کشیده شود.

اگر بدون وجود دیگران نمی دانید که چه کسی هستید پس وقتی آنها شما را ترک کنند، سردرگم خواهید شد.

آنها شما را در گمراهی قرار می دهند چون هویت شما در گروی چیزی بود که آنها از شما ساخته بودند. سپس شما تلاش خواهید کرد تا فردی دیگر را پیدا کنید تا به شما بگوید که چه کسی هستید.

بدانید که شما به دیگران احتیاج ندارید تا به شما بگویند که چه کسی هستید. آنها شما را ناامید می کنند، به شما حسادت می کنند، آنها همچنین مشکلات خودشان را دارند.

اجازه بدهید تا خدایتان به شما بگوید که شما چه کسی هستید. ارزش و قدر و منزلت خود را از خدای خود بگیرید. او به شما می گوید که شما اشرف مخلوقات هستید، شما بی نظیر هستید، شما یک ثروت ارزشمند هستید.

 

جملات جول اوستین

 

ممکن است کسی دقیقا برخلاف این حرف ها را به شما بگوید، تو استعداد نداری، جذاب نیستی، شخصیت خوبی نداری. شما باید این حرف ها را با یک گوش بشنوید و از گوش دیگر بیرون کنید. آنها نمی توانند میزان ارزش شما را مشخص کنند.

چیزی که آنها می گویند یا کاری که آنها می کنند چیزی از اشرف بودن مخلوقات شما کم نمی کند.

دیگر اجازه ندهید که طرز رفتار دیگران با شما باعث شود که شما احساس کوچکی و حقارت بکنید. آنها سرنوشت شما را کنترل نمی کنند، آنها به شما زندگی نبخشیده اند.

آنها شما را وارد این جهان نکردند، آنها شما را به برتری انتخاب نکرده اند، آنها شما را تأیید نکرده اند. ارزش و هویت خودتان را در اختیار دیگران قرار ندهید. حتی انسان های خوب اطرافتان هم نمی توانند هر چیزی که شما به آن نیاز دارید را به شما بدهند.

کسی که شما را خیلی دوست دارد نمی تواند همواره به شما حس تأیید، ارزش و اعتبار و احساس امنیت بدهد.

  کلیپ انگیزشی جول اوستین - چگونه صبح خود را شروع کنیم؟

مشکل این که می گویم از مردم این چیزها را نخواهید این است که مردم مشکلات خودشان را دارند.

آنها هم در حال دست و پنجه نرم کردن با احساس ناامنی، ترس، آسیب و زخم و ناکارآمدی هستند. آنها نمی توانند بهتر از این عمل کنند، این برایشان عادی است.

 

حرف های جول اوستین

 

کسانی که زندگی خودشان خوب نیست می توانند زندگی شما را هم خراب کنند. اگر شما ارزش خود را در چیزی که آنها به شما می دهند، بدانید شما هم مثل آنها ناکارآمد خواهید شد. اجازه ندهید که اینگونه افراد بقیه زندگی شما را هم خراب کند.

اگر کسی به شما آسیبی بزند یک میلی به درونی کردن این احساس وجود دارد که فکر کنید حتما مشکل از من است، اگر من جذاب تر بودم او مرا ترک نمی کرد. اگر کمی باهوش تر بودم دوران کودکی بدی نداشتم.

اما بدانید که این موضوع هیچ ربطی به شما ندارد، رفتار دیگران با شما ناشی از آسیب ها و زخم های گذشته خودشان است. صدمه زدن به آدم ها باعث صدمه زدن به آدم های دیگر هم می شود.

اجازه ندهید چیزی که آنها می گویند شخصیت شما را تعریف کند. اجازه ندهید چیزی که نتوانستید بدستش بیاورید، باعث شود خود را سرزنش کنید.

بدانید که اگر کسی به شما می گوید شما لایق این نیستید که کسی شما را دوست داشته باشد، این یک دروغ است. اگر به شما می گویند که شما جذاب نیستید، این هم یک دروغ دیگر است.

اما اگر شما ارزش خودتان را بر مبنای این دروغ ها قرار دهید آنوقت شما هیچ ارزشی برای خود قائل نخواهید بود.

اگر کسی به شما بدی کرده، به جای اینکه به خودتان بگیرید، تا حالا اینگونه فکر کردید که شاید آنها به زندگی خود گند زده باشند، شاید آنها احساس بدی نسبت به خود داشته باشند یا شاید آنها خود را لایق دوست داشتن کسی نمی دانند.

الان به این دلایل می خواهند کاری کنند تا شما هم همین احساس را داشته باشید.

 

ارزش قائل شدن برای خود

 

ممکن است فکر کنید که هیچوقت پدر و مادر یا اطرافیان تان شما را نپذیرفته اند. حتی از وجود شما خوشحال نیستند و شما را تأیید نمی کنند.

حقیقت این است که این موضوع هیچ ربطی به شما ندارد، بلکه ناشی از مشکلات و احساس ناامنی هست که خودشان در زندگی دارند.

وقت خودتان را صرف گرفتن چیزی از آنها نکنید که نمی توانند به شما بدهند.

من افرادی را می شناسم که 80 ساعت در هفته کار می کنند تا فقط به پدر و مادرشان ثابت کنند که آدم موفقی هستند، تا به اطرافیان شان ثابت کنند که به اندازه کافی خوب هستند.

دست از این کارها بردارید، وگرنه به زودی ناامید خواهید شد. دیگر تلاش نکنید افرادی را که قرار نیست برای شما باشند را مجبور کنید که به نفع شما کار کنند. به خاطر اینکه افراد نزدیک به شما از وجود شما خوشحال نیستند، احساس حقارت نکنید.

اگر نیاز به تأیید آنها داشتید، تا الان گرفته بودید. اگر نگرفتید به این معناست که شما برای تبدیل شدن به کسی که خدا شما را برای آن خلق کرده است، نیازی به تأیید آنها ندارید.

گاهی اوقات ما نمی دانیم که چه کسی هستیم. ممکن است احساس کنید معمولی و متوسط هستید و هیچ چیز بزرگی در وجودتان نیست.

اما به خاطر خالق تان چیزی در وجود شما هست که شما را بسیار ارزشمند ساخته است.

 

اگر از این کلیپ انگیزشی لذت بردید، حتما آدرس زیر را برای دوستان خود بفرستید:

https://negareshenik.ir/value

 

guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میم
میم
4 سال قبل

عالی بود، ممنونم??

فرناز
فرناز
4 سال قبل

فوق العاده ???
ممنون بخاطر زحماتی که می کشید.

مهدی
مهدی
2 سال قبل

خیلی قشنگ بود مرسی خدا خیرتون بده من خودم خیلی این مشکل رو داشتم الان می‌خوام با کمک خدا برطرفش کنم التماس دعا دارم از شما مدیر محترم سایت