مقاله جامع زندگینامه جول اوستین – جول اوستین کیست؟

زندگینامه جول اوستین

 

 در این مقاله زندگینامه جول اوستین را به صورت کامل می توانید بخوانید، با من همراه باشید

جول اوستین کیست؟

 

بیوگرافی جول اوستین

 

جول اوستین متولد ۵ مارس ۱۹۶۳ میلادی است که معادل ۱۳۴۱ شمسی می باشد و ۵۶ سال سن دارد.

او به عنوان کشیش ارشد کلیسای لیکوود پس از فوت پدرش مشغول به کار شد. کلیسایی که بزرگترین کلیسای پروتستان (شاخه ای از مسیحیت) و در شهر هیوستون آمریکا واقع است.

✔ جول اوستین کشیش، نویسنده، روانشناس انگیزشی و سخنران می باشد که هر هفته یکشنبه ها در این کلیسا جلوی ۱۶ هزار نفر به مدت تقریبا ۳۰ دقیقه سخنرانی می کند.

سخنرانی های هفتگی او توسط بیشتر از ۷ میلیون بیننده در هفته و بیشتر از ۲۰ میلیون نفر در ماه در بیش از ۱۰۰ کشور دیده یا شنیده می شود.

او نویسنده کتاب های زیادی می باشد که هفت تای آنها جزو کتاب های پرفروش نیویورک تایمز به شمار می آیند که در ادامه به بعضی از کتاب های او اشاره می کنم.

مخاطبان جول اوستین به او لقب «کشیش خنده رو» را دادند و سخنرانی هایش را با تکنیک های فن بیان با جذابیت به خصوصی همراه می کند طوری که وقتی پای صحبت های او می نشینید گذشت زمان را احساس نمی کنید.

جول اوستین و کلیسای لیکوود

می دانید من چگونه کلیسای لیکوود را پیدا کردم؟

کلیپ زیر را ببینید:

 

 

متن کلیپ بالا:

می دانید ما چگونه این کلیسا را پیدا کردیم؟

فقط با یک تماس تلفنی.

اینگونه کل ماجرا شروع شد. ما داشتیم تلاش می کردیم تا یک سالن سخنرانی بسازیم اما برای بار دوم زمینی که پیدا کردیم قبل از ما به فردی دیگر فروخته شد.

من کاملاً ناامید شده بودم. دیگر نمی توانستیم زمین دیگری پیدا کنیم.

وقتی می بینید به روش خودتان نمی توانید به خواسته تان برسید، به خاطر این است که خداوند چیز بهتری را برای شما در نظر گرفته است.

ممکن است در آن لحظه نتوانی آن را ببینی، در این لحظه فقط باید به خداوند اعتماد کنی.

یک روز بعدازظهر در دفترم مشغول انجام کارم بودم. دوستی که چندین سال بود با او حرف نزده بودم با من تماس گرفت. او گفت جول من یک ایده دارم، بیا برای ناهار بریم بیرون.

روز بعد هنگام ناهار او به من گفت که تیم بسکتبال راکتز از مرکز کامپک رفتند و لیکوود قصد دارد تا زمین را دوباره برای فروش قرار دهد.

وقتی این قضیه را شنیدم انگار دوباره جان گرفتم. می دانستم که باید پیگیر این قضیه شوم.

زمین مال شهرداری بود. بعد از خوردن ناهار با شهردار تماس گرفتم. او یکی از دوستان خانوادگی ما بود. به او گفتم که ما علاقمند به خرید این زمین هستیم.

او گفت جول من فکر می کنم اگر کلیسای لیکوود در مرکز کامپک باشد، برای شهر هوستون خیلی خوب می شود.

خداوند می داند که چطور افراد مناسب را سر راه شما قرار دهد. زمانی که مالکان آن دو زمین قبلی زمین شان را به ما نفروختند ناراحت شدم و به نظر عادلانه نمی آمد.

حقیقت این است که این کار را خودشان نکردند، بلکه خداوند خواست تا آنها زمین را به من نفروشند. آن زمین ها از همان اول قرار نبود که مال ما شوند.

اگر آنها کاری را که من می خواستم را انجام می دادند الان ما مرکز کامپک را از دست داده بودیم.

لیکوود در آن سمت شهر در حال رشد بود. جایی که خیلی صنعتی بود و سالیان سال بود که شرایط خیلی بدی داشت.

سال های زیادی لیکوود در ساختمان های فلزی همراه با نیمکت های فلزی و پارکینگ شلوغ بود. اما ما ساختمان های چوبی قابل حملی برای نگهداری از کودکان هم داشتیم.
بعضی ما را دست کم می گرفتند و می گفتند شما استطاعت مالی کافی را ندارید و افراد لایقی نیستید.

اما آمدن ما به اینجا مثل بیرون آمدن ما از سردرگمی بود و درواقع به جایی آمده بودیم که خداوند به ما قول داده بود.

این ساختمان در مسیر راه یکی از شلوغ ترین آزادراه های کشور بود. همچنین در یکی از زیباترین مناطق شهر بود، تیم بسکتبال راکتز در اینجا برنده دو دوره قهرمانی جام جهانی شده بود و الان اینجا تبدیل به کلیسای لیکوود شده است.

 


 

جول اوستین و خانواده اش

 

جول اوستین کیست؟

 

جول اوستین متولد ۱۹۶۳ می باشد که در سال ۱۹۸۷ یعنی در سن ۲۴ سالگی با ویکتوریا اوستین که خود متولد ۱۹۶۱ است و دو سال از جول بزرگتر می باشد، ازدواج کرد.

پدر جول که یک کشیش بود، او را تشویق می کرد تا در کلیسا سخنرانی کند اما او نمی پذیرفت و علاقه ای نداشت. در نهایت جول اوستین در سال ۱۹۹۹ پس از فوت پدرش کار پدرش را ادامه داد و به جای پدرش کشیش ارشد کلیسای لیکوود شد. او هیچوقت تصورش را هم نمی کرد که راه پدرش را ادامه دهد.

 

داستانی از جول اوستین در مورد پدرش

زندگینامه جول اوستین

 

پدرم در سن هفتاد سالگی فوت کرد. او می دانست روزی کشیش کلیسایی با هزاران نفر جمعیت خواهد شد. تا آن زمان در سال ۱۹۳۰ چنین موضوعی بی سابقه بود اما خداوند در نوجوانی این رؤیای بزرگ را در فلب او کاشت.

او چنین هدفی را برای خود انتخاب کرد اما سال ها طول کشید تا به آن برسد. پدر و مادرم در سال ۱۹۵۹ در لیکوود با ۹۰ نفر شروع کردند. آنها مراسم های خود را در یک فروشگاه غذایی متروکه برگزار می کردند.

برای سیزده سال لیکوود خیلی رشد کمی داشت در حالی که پدرم تمام تلاشش را می کرد اما با وجود تمام آن تلاش ها لیکوود بعد از چندین سال هنوز کمتر از ۲۰۰ نفر جمعیت داشت.

او می توانست فکر کند که:

«خدایا حتما من اشتباه الهام تو را فهمیدم، حتما آن هدف و آن رؤیایی که در قلب من کاشتی اشتباه بود. من فکر کردم تو به من وعده کلیسایی با هزاران نفر جمعیت را داده ای.»

اما او به جای این نگرش، تمام تلاش خود را انجام داد و سعی می کرد بهترین خود باشد تا اینکه چند سال بعد در سال ۱۹۷۲ خداوند درها را برای او باز می کند. مردم از شهرهای دیگر برای شرکت در مراسم های او می آمدند.

وضع به گونه ای شده بود که دیگر در آن مکان جا نمی شدند. بنابراین سالنی با ظرفیت هزار نفر ساختند، بعد دوهزار نفر و بعد چهارهزار نفر و بعد هشت هزار نفر و در نهایت به هدفی که انتخاب کرده بود، رسید.

پدرم ایمان خود را حفظ کرده بود، به خاطر اینکه خیلی طول کشیده بود، اعتراض و یا ناشکری نمی کرد. خیلی اوقات ما هم در طول مسیر رسیدن به اهدافمان ناامید می شویم.

اما باید وقتی دچار این بحران روحی می شویم به خودمان یادآوری کنیم که تمام این ها بخشی از روال کار است و باید این سختی ها را تحمل کنیم تا به انتهای مسیر و جایی که هدف مان قرار دارد، برسیم.

 

 

 

جول اوستین و همسرش ویکتوریا

ویکتوریا همسر جول اوستین نیز کشیش می باشد و همراه جول در این کلیسا سخنرانی می کند. حاصل ازدواج آنها دو فرزند پسر و دختر به نام های جاناتان و الکساندرا می باشد.

جول و ویکتوریا به سرعت در بین مردم محبوب شدند و طرفداران زیادی را پیدا کردند به طوری که در طول یک سال مخاطبان آنها از ۵۰۰۰ نفر به ۲۸۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد و به گفته ی مجله ی فوربز کلیسای لیکوود بزرگترین کلیسای غیرفرقه ای آمریکا شناخته شد.

 

جول اوستین و همسرش

 

در سال ۲۰۰۳ این کلیسا توانست مرکز کامپک، جایی که پیش از آن تیم بسکتبال هیوستون راکتز ساکن آنجا بود را نیز بدست آورد و تا ۱۸ ماه بعد مشغول بازسازی آنجا بودند. این کلیسا ۱۶ هزار صندلی دارد.

جول اوستین کتابی نوشته است به نام «Become a better you» که اخیراً به فارسی با نام «نسخه ی بهتر خودت» توسط ترجمه خانم «افسانه مقدم» و انتشارات «نسل نواندیش» به چاپ رسیده است.

او این کتاب را به خانواده خود یعنی همسر، پسر و دخترش تقدیم کرده است و در ابتدای کتاب در مورد آنها اینگونه نوشته است:

تقدیم به ویکتوریا، عشق من در زندگی:

ممنونم که من را باور داری و تشویق می کنی تا کارهای بزرگتری انجام دهم. عشق، دوستی و روح مهربان تو تمام روزهای زندگی ام با تو را به هدیه تبدیل کرده است.

بدون تشویق های تو به این جایگاه نمی رسیدم. به تو احترام می گذارم، تو را تحسین می کنم و مشتاقم باقی عمرم را با تو بگذرانم.

 

جول اوستین و همسرش

 

تقدیم به جاناتان، پسر عزیزم:

ممنونم که چنین پسر شگفت انگیزی هستی! تو مهربان و محترم هستی و حس شوخ طبعی بی نظیری داری. هوش، ذکاوت و استعدادهایت من را شگفت زده می کند.

اوقاتی را که با هم سپری می کنیم گنجینه ای گرانبها برای من است. تو قرار است تأثیری شگرف بر دنیای ما بگذاری. افتخار می کنم که تو را «پسرم» خطاب کنم.

 

جول اوستین و همسرش

 

تقدیم به الکساندرا، جواهر کوچک من:

ظاهری زیبا داری و باطنت هم زیباست. قلبی رئوف داری که از مهربانی و شفقت سرشار است. باهوش و بامزه و صدایی شبیه به فرشتگان داری.

وقتی آواز می خوانی عشق خداوند را احساس می کنیم. من به تو افتخار می کنم و همیشه اولین طرفدارت خواهم بود!

 

جول اوستین و دخترش

 

 

کتاب های جول اوستین

 

بیوگرافی و زندگینامه جول اوستین

 

جول اوستین کتاب های زیادی را نوشته است که اسامی انگلیسی آنها را در زیر آورده ام.

 • Think Better, Live Better
 • Wake Up to Hope
 • Your best life now
 • Become a better you
 • The Power of I Am
 • I Declare
 • Lead Vertically
 • You can You will
 • I Hope You Dance

اما متأسفانه کتاب های کمی از جول اوستین در ایران چاپ شده است که اسم چندتا از کتاب های فیزیکی او را که خودم خوانده ام را به شما می گویم:

 

کتاب های جول اوستین

 

 • هرروز پنجشنبه است
 • آرامش در پرتو ایمان
 • بهترین زمان زندگی شما در این لحظه
 • انسان بهتر
 • قدرت من هستم

(اگر شما کتاب دیگری نیز خوانده اید در قسمت نظرات بنویسید)

همچنین تا جایی که من می دانم یک کتاب از ویکتوریا اوستین نیز در ایران چاپ شده است:

 • دست های خدا بسته نیست

 

من در سایت نگرش نیک به همراه کلیپ های کامل جول اوستین که زیرنویس می کنم، کتاب های الکترونیکی مربوط به هر فیلم را نیز قرار می دهم که شما پس از تهیه هر فیلم می توانید به صورت رایگان این کتاب های الکترونیکی را هم دریافت کنید.

اما من در اینجا یکی از بهترین کتاب های الکترونیکی او را برای شما قرار می دهم تا شما رایگان بتوانید دانلود کنید، کافیست روی عکس زیر کلیک کنید:

کتاب های جول اوستین

 

سخنرانی های جول اوستین

 

زندگینامه جول

 

سخنرانی های زیادی از او به صورت ترجمه شده و زبان اصلی وجود دارد و با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید سخنرانی کامل و ناقص زیادی را از او در اینترنت پیدا کند.

من در طول این مدتی که این سایت را راه اندازی کردم سعی کردم بهترین و جدیدترین سخنرانی های جول اوستین را ترجمه و زیرنویس کرده و در اختیار کاربران عزیز سایتم قرار دهم.

تا این لحظه موفق شدم ۵۰ سخنرانی از او ترجمه کنم که اسامی آنها را در زیر می توانید مشاهده کنید:

۱- دشمنان شما باعث رشد شما هستند

۲- آمادگی در مسیر رسیدن به هدف

۳- خارج کردن افکار منفی از ذهن

۴- مهم قلب شماست که با خدا باشد

۵- چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم؟

۶- چگونه به راحتی به دیگران وابسته نشویم؟

۷- چگونه بر خستگی و ناامیدی غلبه کنیم؟

۸- چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟

۹- همه چیز از قبل برای شما مهیا شده است

۱۰- چگونه از قدرت کلام مان در زندگی به نفع خود استفاده کنیم؟

۱۱- چطور روابط مان را بهبود بخشیم؟

۱۲- چگونه فردی خاص باشیم؟

۱۳- اتفاق خوب در راه است

۱۴- ارزش خود را بدانید

۱۵- شما دوست داشتنی هستید

۱۶- چگونه به صدای درون خود گوش کنیم؟

۱۷- چگونه از یک بیمار به یک پزشک تبدیل شویم؟

۱۸- فراوانی نعمت ها

۱۹- فقط اطاعت کنید

۲۰- شما در حال رشد و تکامل هستید

۲۱- ثروت بیش از حد

۲۲- چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

۲۳- بیست و یکمین روز شما

۲۴- چقدر برای رسیدن به خواسته تان اشتیاق دارید؟

۲۵- دنیای خدای ما

۲۶- چگونه در ذهن خود احساس ضعف نکنیم؟

۲۷- چگونه باور درست و مثبت بسازیم؟

۲۸- چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

۲۹-  خدا حواس اش به من هست

۳۰- چگونه محدودیت های ذهنی خود را از بین ببریم؟

۳۱- چگونه ایمان خود را به خدا تقویت کنیم؟

۳۲- کنترل زندگی شما دست کیست؟

۳۳- چگونه مشکلات را پشت سر بگذاریم؟

۳۴- قدرت ایمان

۳۵- قدرت موهبت الهی

۳۶- شما برای من اهمیتی ندارید!

۳۷- سال آینده، همین موقع!

۳۸- خدا برای شما برنامه دارد

۳۹- خودت باش

۴۰- جبران زمان سختی ها

۴۱- ایجاد ارتباط عالی با افراد موفق

۴۲- وعده خداوند در راه است

۴۳- ایجاد نگرش درست در برابر مشکلات زندگی

۴۴- چگونه نگرش منفی را به مثبت تبدیل کنیم؟

۴۵- خدا منبع شماست

۴۶- چگونه با بی انگیزگی مبارزه کنیم؟

۴۷- شما کامل و مجهز هستید

۴۸- خدمت به دیگران

۴۹- پاداش صداقت در کار

۵۰- موفقیت پس از شکست

 

برای دریافت سمینارهای کامل جول اوستین و همچنین دریافت کد تخفیف تا انتهای مقاله همراه من باشید.

 

سخنرانی های جول اوستین به عنوان یک کشیش بیشتر شبیه به مشاوره روانشناسی و موفقیت فردی می باشد و به هیچ عنوان صرفا برای مسیحیت نیست و شباهت های زیادی به قرآن و اسلام نیز دارد به طوری که پس از شنیدن حرف های او احساس خوبی پیدا می کنید و ایمان تان نیز تقویت می شود.

او در سخنانش سعی می کند:

 • ما را بیشتر با خدا آشنا کند.
 • باورهای مثبت ما را تقویت کند.
 • نگرش ما به مشکلات و در کل به مسائل مختلف روزمره را تغییر دهد.
 • باور های جدیدی در ما ایجاد می کند و ایمان ما را قوی می کند.

کلیپ های زیر را در مورد تغییر باورها ببینید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آپارات - جول اوستین

 

 

برخی از بهترین جملات جول اوستین

 

زندگی نامه جوئل آستین

 

وقتی خداوند شما را از مشکلات رها می کند، وقتی شما را از اعتیاد نجات می دهد و شرایط خانواده شما را تغییر می دهد، دیگر سعی نمی کند تا اشتباهات گذشته و نقاط ضعف شما را به یاد بیاورد و به رخ تان بکشد.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانیم در زندگی بکنیم این است که بر علیه خودمان اقدام کنیم. یعنی مثلا بر روی اشتباهاتمان تمرکز کنیم. به اندازه کافی در اطراف ما افراد و شرایط مختلفی وجود دارند که می خواهند علیه ما باشند، پس ما دیگر نباید علیه خودمان باشیم.

خداوند بدون اینکه قدرت انجام کاری را به شما بدهد، هیچوقت از شما نمی خواهد آن کار را انجام دهید. مثلا وقتی از شما می خواهد از دوستی که باعث شکست شما می شود دوری کنید درواقع قصدش این نیست که چیزی را از شما بگیرد، بلکه می خواهد چیز بهتری را به شما بدهد.

وقتی صدایی درون تان به شما می گوید که فلان کار را انجام دهید و شما انجام می دهید، در واقع دارید بذری شگفت انگیز می کارید که به این معناست که قرار است محصولی شگفت انگیز نیز برداشت کنید.

اگر کسی دارد پشت سر شما حرف می زند، نیازی نیست کاری انجام دهید، کافیست او را نادیده بگیرید و همواره به سمت جلو حرکت کنید.

برخی از افراد تلاش می کنند تا شما را طعمه کنند و از اینکه با شما وارد جر و بحث و جدل بشوند، خوشحال می شوند. عمداً کارهایی می کنند تا شما را خشمگین کنند. اگر شما طمع کنید و تسلیم شوید درواقع به آنها اجازه داده اید تا شما را کنترل کنند.

نباید وقت تان را با این بازی ها تلف کنید. شما سرنوشتی دارید که باید همواره تلاش کنید تا به آن برسید. پس روی چیزهایی که برایتان مهم هست تمرکز کنید.

وقتی مشکلی دارید و با کمک خدا موفق به حل آن می شوید، باید یک کار مهم انجام دهید.

آن هم اینکه باید به افرادی که با همان مشکل شما مواجه شده اند کمک کنید تا آن را حل کنند.

✔ اگر می خواهید واقعیتی که در زندگی تان قرار است اتفاق بیفتد را ببینید نباید آنچه را که با چشم تان در ظاهر می بینید، قبول کنید بلکه باید به صدایی که درون تان می شنوید، ایمان داشته باشید. چون این صدا یا این الهامات درونی تان از طرف خداوند است.

✔ باید خودمان را دوست داشته باشیم و قبول کنیم که دوست داشتنی هستیم. مردم غالبا یکدیگر را تحت شرایط خاصی دوست می دارند. اما خداوند بدون هیچ شرایطی ما را دوست دارد.

 

زندگی نامه یا بیوگرافی جول اوستین

 

خیلی از اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه چه دستاوردهایی در زندگی داشته ایم یا دیگران چگونه با ما برخورد می کنند، می دانیم. نکته اینجاست که تمام این ها می تواند تغییر کند.

مثلا اگر ارزش خود را در اینکه چه ماشینی داریم یا چه خانه ای داریم بدانیم، وقتی آنها را از دست بدهیم، احساس بی ارزشی می کنیم. پس ما باید ارزش خود را در این بدانیم که فرزند خدای بزرگ هستیم.

اینکه دیگران چه در مورد ما می گویند و چگونه با ما برخورد می کنند، مشخص نمی کند که ما چه کسی هستیم.

چیزی که خداوند آفریده است را دست کم نگیرید.

مجبور نیستید چیزی را به کسی ثابت کنید. مجبور نیستید دیگران را تحت تأثیر خود قرار دهید. اگر شما همواره در حال اثبات خود به دیگران هستید، انگار دارید روی تردمیل می دوید. کافیست به یک نفر بخواهید ثابت کنید که شما چقدر خوب هستید، آنوقت می بینید که نیاز دارید خودتان را به افراد دیگری نیز ثابت کنید. پس از این تردمیل پیاده شوید.

وقتی می بینید به روش خودتان نمی توانید به خواسته تان برسید به این خاطر است که خداوند چیز بهتری را برای شما در نظر گرفته است.

به جای گله و شکایت کردن از خدا، سعی کنید چیزی را پیدا کنید تا بابت آن خدا را شکر کنید. چون شما فردی هستید که روی نکات منفی تمرکز نمی کند بلکه روی نکات مثبت و فراوانی ها تمرکز می کند. چون شما فردی خاص هستید و باید حاضر باشید کاری را انجام دهید که دیگران حاضر نیستند انجام دهند.

اجازه ندهید شرایط ناخوشایندی که در اوایل مسیر مجبورید تحمل کنید شما را از نعمت های بی شماری که ادامه نصیب تان می شود، دور کند.

کلام شما مانند بذر است. وقتی شما در مورد خود سخن می گویید انگار دارید بذری می کارید. یعنی هر چه که در مورد خود به زبان بیاورید در نهایت در زندگی شما به حقیقت تبدیل می شوند. جایگاه کنونی شما حاصل سخنانی هست که تا به حال در مورد خود گفته اید. قدرت کلام خود را دست کم نگیرید.

 

داستانی از دارن هاردی در مورد جول اوستین

 

اثر مرکب

 

دارن هاردی یکی از نویسندگان و سخنرانان بزرگ موفقیت و کسب و کار، نویسنده کتاب اثر مرکب، در کتاب دیوانگان ثروت ساز خود، داستانی در مورد دارن هاردی تعریف می کند. او می گوید:

چندسال پیش وقتی با جول اوستین و همسرش در خانه شان در هوستون تگزاس نشسته بودم، گیر داده بودم چیزی از این مردِ با استعداد یاد بگیرم.

تنها سوالی که برای پرسیدن اش برنامه ریزی کرده بودم، این بود: «چه طور این کار را کردی؟ چه جوری توانستی سرپرستی این شرکت عظیم را به عهده بگیری و آن را رهبری و مدیریت کنی؟»

جواب، شیوه ی کارکردن مرا متحول کرد و وقتی آن جواب را به بقیه گفتم، آنها هم متحول شدند. جواب جول جزییات سفری بود که همه ی کارآفرینان باید طی کنند.

جول گفت: «وقتی برای اولین بار این شرکت را از پدرم تحویل گرفتم، سعی می کردم همه چیز را انجام دهم، مجالس عروسی، ترحیم، غسل تعمید، سعی می کردم همه کارها را خودم انجام دهم. بروشورها و تبلیغات تلویزیونی را ویرایش میکردم، نور صحنه را هم. و سازمان راکد شد.

سازمان می توانست به اندازه ای رشد کند که وقت من اجازه می داد. من هم خسته شده بودم و در نتیجه شرکت از حرکت ایستاد. چیزی باید عوض می شد.

به همین خاطر دوباره برگشتم و با خودم فکر کردم چه کار می توانم بکنم تا تفاوتی در کل شرکت به وجود آورد؟ و بعد، فهمیدم که کار، کار آن ۲۵ دقیقه یکشنبه هاست که برنامه ی کشیش تلویزیونی شروع می شود و بعد، در تمام دنیا به نمایش گذاشته می شود.

اگر این نمایش عالی باشد، همه چیز جلو خواهد رفت. بنابراین بی خیال کل کارها شدم و شروع کردم به تمرکز روی آن ۲۵ دقیقه.»

این برنامه واقعی جول اوستین است:

چهارشنبه ها کل روزش را می گذارد به فکر کردن، جست وجو و یادداشت برداری در مورد چیزی که می خواهد یکشنبه در موردش حرف بزند. پنج شنبه متن سخنرانی اش را واو به واو می آورد روی کاغذ. کل جمعه را می گذارد برای حفظ آن، همین.

شنبه متن سخنرانی اش را دو بار برای جمعی خصوصی در کلیسا می خواند. یکشنبه؟ نور، دوربین، حرکت، بووم! جادویی ست. چون کل انرژی یک هفته اش را گذاشته است برای انجام دادن اش.

دوشنبه بیخیال کار می شود. فقط استراحت و آرامش، سه شنبه کسب و کارش را رهبری می کند. به دفترش می رود و روی چیزی که انتظار دارد، نظارت و بررسی اعمال می کند.

در ضمن، سه شنبه ها روزی ست که مختص رسانه هاست. دو بار با او مصاحبه کرده ام و حدس بزنید چه روزی بوده؟ بله. سه شنبه.

 

۳ راز موفقیت از جول اوستین

 

راز اول: اتفاقات مثبت را به زندگیتان دعوت کنید

هرچیزی که در زندگی ما وجود دارد یا در آینده با آن برخورد می کنیم را خودمان به زندگی خود دعوت می کنیم. چگونه؟ با کلام خود و با باورهایی که داریم.

وقتی قانون دنیا این شکلی است که خودمان قادر هستیم تا اتفاقات را برای خودمان بسازیم پس چرا با کلام و باورهای خود افکار مثبت را به زندگی مان دعوت نکنیم؟

 

راز دوم: هیچوقت تسلیم نشوید

چندوقت پیش مردی در لابی هتلی به من گفت که آرزویش این بوده که کسب و کار خودش را راه اندازی کند، بعد شروع کرد و همه چیز داشت خوب پیش می رفت، خیلی انگیزه داشت ولی در ادامه مجموعه ای از موانع سر راهش قرار گرفت و متأسفانه باعث شد که در کسب و کارش شکست بخورد.

آن مرد فکر کرد که همه چیز تمام شده است، ولی نه، فقط شاید زمان مناسبی برای انجام آن کار نبوده است. روی چیزهایی که خدا به شما وعده داده است، تسلیم نشوید، نگذارید رؤیاهایتان از همان ابتدا از بین برود.

ممکن است در گذشته آن چیزی که می خواستید اتفاق نیفتاده و نتیجه ای نگرفته باشید ولی بدانید که هر چیزی زمان مشخص خودش را دارد و خداوند نعمت هایش را برای شما نگه داشته است.

 

راز سوم: وسوسه نشوید و مقاوم باشید

وسوسه سراغ همه می آید. اینکه وسوسه شویم که دیگر نمی توانیم تحمل کنیم، دیگر تلاش مان نتیجه نمی دهد، مقاومت بس است و باید تسلیم شویم.

باید هر روز به دنبال نیت های قلبی خودمان بگردیم، از خودمان بپرسیم که آیا در مسیر درستی قرار داریم یا نه؟ باید هر روز بدانیم در کجای مسیر قرار گرفته ایم تا از مسیر درست منحرف نشویم.

 

کشیش خنده رو

مخاطبان جول اوستین به او لقب کشیش خنده رو داده اند. او در سخنرانی هایش همانطور که قبلا گفتم از طنز و داستان های طنز استفاده می کند و همین تکنیک سخنرانی او باعث جذابیت و درک بهتر حرف های او می شود.

خود جول اوستین در این مورد می گوید:

من زیاد لبخند می زنم، در واقع همیشه لبخند به لب دارم و دست خودم نیست. از وقتی نوزادی کوچک بودم همین طور بودم.

هفت سال داشتم که در یک تصادف آسیبی شدید به سرم وارد شد. برخی از دوستانم برای ملاقات من به اتاق اورژانس آمدند، نگران بودند که غمگین باشم یا گریه کنم.

وقتی وارد شدند من روی تخت دراز کشیده بودم و بعدها به من گفتند:

«وقتی آمدیم به پهنای صورت لبخند می زدی!»

خداوند من را اینگونه آفریده است. گاهی مردم لبخندهای بی اندازه ی من را دست می اندازند.

شاید فکر کنی اگر فردی به جای اخم کردن لبخند بزند، دیگران را خوشحال می کند، اما در مورد من می گویند:

«چرا این قدر لبخند می زند؟!»

تقریباً انگار منظورشان این است که حتماً یک تخته کم دارم!

چند ماه پس از اینکه پدرم به رحمت خدا رفت، شروع به سخنرانی کردم. کسی من را «کشیش خنده رو» خطاب کرد. این نام مستعار واقعاً همه گیر شد.

کمی پس از آن خبرنگار معروف با من مصاحبه کرد و با لحنی پر از کنایه گفت:

«شهرت یافتن به نام کشیش خنده رو چه احساسی دارد؟»

پاسخ من باعث شگفتی او بود و گفتم:

«من این لقب را دوست دارم، من خوشحال هستم. باور دارم خداوند می خواهد خوشحال باشیم، پس با این مسأله مشکلی ندارم.»

دهانش از تعجب باز مانده بود و نمی دانست چه بگوید. نمی خواهم به اعمال و گفتار دیگران اجازه بدهم بر من تأثیر بگذارند و من را از جایگاهی که خداوند برایم در نظر گرفته است دور کند.

یک روز کلیپی را دیدم که ادای من را درآورده بودند. من را در حال سخنرانی نشان می داد و هربار که لبخند می زدم دندان جلویی من غیژ صدا می داد و یک ستاره روی آن می درخشید.

شبیه تبلیغ خمیردندان شده بود! گمان کنم خودم بیشتر از دیگران به این کلیپ خندیدم. با خودم فکر کردم یک ذره هم ناراحت نشدم.

من زیاد لبخند می زنم. اگر کسی خوشش نمی آید می توانم باز هم لبخند بزنم. کسی چه می داند؟ شاید شرکت های سازنده خمیردندان بخواهند اسپانسر برنامه تلویزیونی من بشوند!

باید توانایی خندیدن به خودت را داشته باشی. اجازه نده انتقادهای نابجا باعث استرس بشوند. تمام حواس خود را بر چیزهایی متمرکز کن که خدا برایت ذخیره کرده است.

نمونه ای از داستان ها و طنزهایی که جول اوستین در سخنرانی هایش استفاده می کند را در کلیپ های زیر می توانید ببینید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر جول اوستین در مورد خدا

خدا پدر ماست. کسی که ما را خلق کرده است. کسی که به ما هدف می دهد، سرنوشت ما را مشخص می کند.

خب این برای بعضی از افراد سخت است که کسی را که نمی توانند ببینند باور کنند. اما بستگی به این دارد که باور داشتن به ایمانت را انتخاب می کنی یا خیر؟

کلیپ زیر را در همین مورد ببینید:

 

 

 

یک پیشنهاد ویژه:

این پیشنهاد فقط به آنهایی که تا اینجا با من همراه بوده اند، داده می شود.

برای دریافت پکیج کامل سمینارهای جول اوستین یعنی ۵۰ سمینار تصویری یعنی ۱۲۵۰ دقیقه فایل تصویری، یک کد تخفیف به شما هدیه داده می شود.

این کد تخفیف به ارزش ۲۹ هزار تومان می باشد.

کد تخفیف:

packoff29

برای تهیه این پکیج روی عکس زیر کلیک کنید و پس از اضافه کردن محصول به سبد خرید خود از کد تخفیف بالا در کادر مربوطه استفاده کنید:

 

زندگینامه جول اوستین

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما لینک کوتاه زیر را برای یکی از دوستانت بفرست.

 

لینک کوتاه مقاله:

negareshenik.ir/?p=1789

۳۷
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

۳۷ دیدگاه

 • محمود
  2 سال پیش

  سلام مطالب بسیار جالب و تاثیر گذاری است.

  • +B
   2 سال پیش

   سپاس از همراهی شما…

 • rousa2020
  1 سال پیش

  سلام.من سالهاست مذهبم رو راهی برای رسیدن به خدا و سامات دادن زندگی انتخاب کردم….سالها تلاشم با رسیدن به صحبت های جناب اوستین نتیجه بخش شد.! اگر اون نبود بی شک راه من دورتر بود…
  من از جمله خداوندا من ایمان دارم شروع کردم…وقتی الهامی و نویدی از اینده به قلب شما میفته فقط بگویید lord i believe!!!!
  من با تکرار و احیای ایمانم توسط سخنرانی جول اوستین کل حقیقت اینده ام رو دیدم!! و متوجه پیشگویی هام شدم.قلبا درک کردم فانی قریب اجیب..خدا چقدر نزدیک است! فقط تقضا کنیم.لطفا. و کمی پافشاری طلوع خداوند در زندگی شما هم بسیار بسیار نزدیکه💜💜💜💜🌹🌹🌹🌹 درود خدا بر بنده برحق و سرافراز جناب جول اوستین.و سپاس از زحمات شما عزیزان

 • هستی
  1 سال پیش

  عالیه دوست عزیز🙏🙏🙏🙏

 • اصغر
  1 سال پیش

  با سلام جول استین بی نظیره چهره این فرد پر از ایمان و امید هست و با گوش دادن به سخنرانی های او در بیمارستان من جان و امید می گیرم بسیار مثبت اندیش شده و نسبت به گزارشات پزشکی ام دیگر حساسیت شدید مثل قبل ندارم چون به گفته جول خداوند دست و قلبم را گرفته و بهترین ها را برای من در نظر گرفته. وقتی سخنرانی های او را گوش می دهم اتفاقات خوبی برایم رخ می دهد ممنون از شما عزیزان

 • ن
  1 سال پیش

  سلام مطالب شما بسیار عالی بود نور همراه شما

 • .......
  1 سال پیش

  ایشون کشیش هستن و حول حرفهای ایشان در انجیل و کتاب مقدس است و موعظه هایشان از این هاست پس چه طور هیچ ربطی به کشیش بودنشان ندارو و البته هیچ ربطی به قران نداره و توجیه و دروغ گفتن و مکر ناراستی بسیار زشت است خداوند ما زنده است اوست که بذر امید نجات ماست

 • ترنم
  1 سال پیش

  سخنان اقای استین خیلی به قلبم نشست و خیلی احساس ارامش دارم زمانی که کلیپ های ایشون رو میبینم و اعتقاداتم رو محکم تر کرده.
  من خیلی دنبال افکار مثبت اندیشی بودم هیچ یک به اندازه حرف های ایشون انرژی بخش نیست. جون حرف های ایشون بوی خدا میده
  ممنونم از خداوند که ایشون رو سر راهم قرار داد تا به خدا نزدیکتر بشم.

 • مبین
  1 سال پیش

  دادش ببین عاشقتم نمی دونستم از کجا سخنرانی هاشو بگیرم عاشقتم کتاب هاشو تو برنامه های مخطلف پولی کرده بودند بعد هم میگفتند کتاب ها رایگان هستند کتا بخونید!!
  شاید یکی پولش نداره اخه من دنبال کتاب هاش میگشتم نا امید شده بودم کلا خیلی وقت بود کتاب خونه هم نداشت نمی دونم چرا ولی سخنرانی های ناقص میدیدم و در اخر کارم به این سایت رسید هزارن سپاس به خاطر این کار شما❤❤❤

  • 1 سال پیش

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که نظرتون جلب شده، مرسی از محبت شما…

 • Elahe
  1 سال پیش

  سلام و خداقوت. من ایشون رو نمیشناختم و با خوندن این مقاله باهاشون آشنا شدم، بسیار جالبه که یک کشیش اینقدر محبوب مردم هست و واقعا سخنرانیش به دل میشینه

  • 1 سال پیش

   سلام دوست عزیز
   بله واقعا همینطوره، خیلی جالب و تأثیرگذار هست.
   امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید بوده باشه.
   متشکرم از همراهی شما.

 • مهلا
  12 ماه پیش

  سلام
  من کتاب هرروز پنج شنبه است رو خوندم و کتاب دیگه ای از ایشون خریدم به نام دنیای درون ترجمه کمال مرادی اما دیگه کتابی پیدا نکردم.
  کارتون عالیه و حتما ادامه بدید…
  موفق باشید👏

  • 12 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   کار خوبی کردید، کتاب آرامش در پرتو ایمان، انسان برتر، بهترین زمان شما در این لحظه هم ترجمه شده هستند میتونید از کتابفروشی ها تهیه کنید.
   مرسی از انرژی مثبت تون.
   شاد و پیروز باشید…

 • محمدرضا محمدی
  11 ماه پیش

  جول اوستین سخنران و نویسنده و روانشناخت قهاری است.او با صحبت هایش انسان ها را به درک بهتر از خدا میرساند.زندگینامه او هم خود یک تعریفی از خدا در زندگی انسان هاست. چقدر خوب میشد که ما انسان ها به درک از این مورد برسیم که که دین ها و ایین های مختلف فقط برای شناخت بهتر خدا در زندگی ما ظاهر شدند.و من کتاب تفکر بهتر,زندگی بهتر از جوا اوستین رو به شما پیشنهاد میکنم. {زنگیتان سرشار از موفقیت}

  • 11 ماه پیش

   بسیارعالی،
   خیلی ممنونم از نظر خوب و ارزشمندتون آقای محمدی عزیز

 • ساسان
  11 ماه پیش

  سلام و عرض ادب
  در مورد مطالب زیبایتان ممنونم ، من سخنرانی از ایشان در خصوص شادی و شاد بودن و اینکه بزرگترین دزد زندگی ما نگرانی است را گوش دادم و بعد از آن تصمیم گرفتم هر روز که سر کار می روم جلو آینه که می ایستم تلقین به شادی و خنده نمایم بعد از گذشت دو ماه استرس ها و نگرانی های من از بین رفت و به شادی واقعی رسیدم خدا را شکر
  خواستم تجربه ام را از نیرو گرفتن از سخنرانی آقای اوستین را در اختیارتان بگذارم بازم سپاسگزارم

  • 11 ماه پیش

   سلام دوست عزیزم
   خداروشکر که روی زندگی شما هم مثل من اثرگذار بودند.
   این حرف ها روی نگرش و احساس آدم خیلی تأثیر میذارن، موافقم با شما…
   متشکرم که تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   شاد باشید.

 • saeed
  11 ماه پیش

  سلام. من یه کتاب از جول اوستین خوندم به نم باز هم خدا هست…واقعا زیبا بود اگه تونستین شما هم بخونید

  • 11 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   بسیارعالی، مرسی که معرفی کردید، حتما اگر پیداش کنم میخونم.
   شاد باشید

 • محبوبه
  10 ماه پیش

  سلام.کتاب نسخه ی بهتر خودت از جول اوستین نیز عالی ست

  • 10 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   بله این کتاب هم عالیه، یک چاپش هم که برای انتشارات نشر آسیم هست و با ترجمه آقای مهدی قراچه داغی، به نام «انسان برتر» ترجمه شدست.

 • کمال
  9 ماه پیش

  لطفا ترجمه سخنرانی جول اوستین درخصوص
  You are fully loaded
  رو اگر امکان داره برام بفرستید.
  سپاس
  @tekish

  • 9 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه این سخنرانی جزو ۴۰ تا سخنرانی ترجمه و زیرنویس شده نیست. در آینده اگر ترجمه شد حتما در اختیارتون قرار میدم.
   متشکرم از همراهی شما.

 • یوسفی
  9 ماه پیش

  وقت بخیر
  ضمن تشکر و دعای خیر برای مهیاوترجمه از این فرد خاص و مفید
  ویدئو دوم در این صفحه(زندگی نامه جول اوستین و همسرش
  ) قابل دانلود نیست لطفا رفع بفرمایید
  ممنون از شما

  • 9 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   متشکرم از لطف تون.
   لینک های دانلود مجدد بررسی و اصلاح شدند.
   متشکرم از همراهی و توجه شما

 • آیت
  8 ماه پیش

  با سلام و تشکر. بسیار عالیست. خداوند را کاملا در نزدیکی خود میبینم و میتوانم با او مشورت نمایم. چشمانم را میبندم و خود را در شهر مکه احساس میکنم. این کلام محمد امین است که توسط مسیح مقدس بر زبان جول اوستین جاری است. موفق و سربلند باشید.

  • 8 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   مرسی از شما و نکته ای که فرمودید

 • علی رباط
  6 ماه پیش

  ممنونم از خلاصه و مفید بودن مطالب خیلی لذت بردم و لینک شما رو توی گروه های با ارزش مثبت فرستادم عالی بود مطالب

  • 6 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم مطالب رو به صورت مؤثر بتونید توی زندگیتون همواره به کار بگیرید و زندگی متفاوتی رو تجربه کنید.
   ممنونم از همراهی شما.

 • Parisa
  4 ماه پیش

  ممنون واقعا عالییییییه خیلی از خواندن کتابی که تهیه کردید لذت بردم سخنرانی ها هم عالی بود و از نظر روحی واقعا نیاز داشتم کتاب قدرت من هستم از جوئل اوستین خوندم واقعا عالیه امیدوارم همیشه موفق باشید بهترینها را از خداوند برای شما می خوام

  • 4 ماه پیش

   خوشحالم که با مطالب من رو دنبال می کنید، دمتون گرم
   موفق باشید

 • نرگس سیدی
  4 ماه پیش

  از سایت خوبتون ممنونم…چند سال است به دنبال سخنرانی های کامل ایشون هستم…

  • 4 ماه پیش

   خوشحالم که راضی هستید، مرسی از انرژی مثبت تون

 • زهرا
  2 ماه پیش

  ممنون از اطلاعات خوب و با ارزش شما.پاینده بمانید

اَه، بدشانسی آوردی
کد تخفیف 10%
پووووچ شد که
کد تخفیف 15%
پووووچ
کد تخفیف 20%
کد تخفیف 25%
کد تخفیف 30%
شانس خود را امتحان کنید
برای شروع بازی، کافیست ایمیل خود را وارد کنید