0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

گزیده ای از بهترین نکات مصاحبه با جول اوستین

نگرش نیک 987 بازدید

سخنرانی های جول اوستین بیشتر روی باور، ایمان و نگرش ما نسبت به خدا، مشکلات و زندگی اطراف مان تأثیر دارد. جول اوستین در سال های اخیر مصاحبه های زیادی با افراد مختلف داشته است که به نکات مهمی اشاره می کند. معمولاً از او در این مصاحبه ها در مورد کلیسا، زندگی شخصی، خانواده، کتاب ها و نظرش در مورد خدا و باورها و نگرشی که به زندگی دارد و… سوال پرسیده می شود.

در بخش محتوای ویژه ما هر هفته جمعه ها یک قسمت از سریال «مصاحبه با جول اوستین» را قرار می دهیم.

اما شمایی که عضو ویژه نیستید، نگران نباشید، در اینجا می خواهیم بخشی از سخنرانی جول اوستین در این مصاحبه ها و مهم ترین نکاتی که جول اوستین در این مصاحبه ها می گوید را با هم ببینیم.

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 3 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

می دانی اُپرا، خیلی از مردم نمی دانند چطور دارند زندگی شان را می گذرانند، البته من فکر می کنم که آنها این طور بزرگ شده اند، همانطور که گفتی می گویند:

«من خیلی خسته هستم، من بدشانس هستم، من هیچ وقت اتفاق خوبی برایم نمی افتد.»

اما وقتی این جملات را به زبان می آوری، داری جهت زندگی ات را تعیین می کنی، من همیشه به مردم می گویم:

اگر می خواهی بدانی پنج سال بعد در چه نقطه ایی قرار داری، به حرف هایی که در حال حاضر به خودت میزنی گوش کن

اُپرا این جادو نیست، اما این کلمات از دهان ما خارج می شوند و درست به گوش های ما بر می گردند، آنها شروع به تغییر تصویر ذهنی ما از خودمان می کنند، این جادو نیست اما وقتی شما در طول روز می گویید، من خوشبخت هستم من زیبا هستم، من با استعداد هستم، من با ارزش هستم، من خلاق هستم، من منضبط هستم، این کار دارد درون شما تغییراتی ایجاد می کند، این کار دارد روی تصویر ذهنی که از خودتان دارید تاثیر می گذارد.

هیچوقت در مورد خودتان یا خانواده تان حرف های منفی نزنید، ممکن است این حرف ها به ذهن تان بیاید، اما با بیان کردنشان نباید به آنها جان بدهید.

هیچوقت چیزهای منفی در مورد خودتان نگویید، ممکن است احساس اش کنید، اما فقط زیپ دهانتان را بکشید و اجازه دهید کلمات مثبت جای آنها را بگیرند.

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 6 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

وقتی عزیزی را از دست می دهید؛ گفتم که پدرم بهترین دوستم بود. البته که ویکتوریا بهترین دوست من است. پدرم هم یکی از بهترین دوستان من بود. قبلاً به ویکتوریا می گفتم: «با نبود پدرم چکار باید بکنم؟»؛ چون هر روز با او کار می کردم، با او سفر می کردم، با هم می رفتیم بازی بیسبال می دیدیم، ما خیلی با هم وقت می گذراندیم.

من این جمله را همیشه محترمانه می گویم که: «وقتی پدرم فوت کرد، آن دورانی که فکر می کردم تاریک ترین دوران عمرم است؛ من را به سمت روشن ترین دوران عمرم پرتاب کرد.» اگر پدرم هنوز زنده بود، من الان اینجا نبودم. من با کار کردن در پشت صحنه راحت بودم. گاهی اوقات خداوند از سختی ها و ناملایمات استفاده می کند؛ تا شما را به سمت مقصدتان هُل دهد.

من فکر می کنم که مجبور نیستیم با هر اتفاقی که باب میل ما نیست، بجنگیم. هیچ کسی دوست ندارد که کسی را از دست بدهد. خیلی سخت است. منظورم این نیست که اعتیادتان یا بیماری تان را بپذیرید؛ بلکه فقط معتقد نیستم که باید با هر چیزی جنگید. شاید الان دلیل رخ دادن این اتفاق بد را درک نکنیم؛ اما می توانیم بگوییم: «خدایا  می دانم هنوز کنترل همه چیز در دستان توست. از دست دادن این آدم، از دست دادن کسب و کارم یا این رابطه ام برای تو تعجبی ندارد.»

من یاد گرفته ام که اگر در زمان فقدان، تلخ نشوید؛ اگر از دست خدا عصبانی نشوید؛ اگر تسلیم زندگی نشوید و رؤیاهایتان را رها نکنید و در عوض اگر حتی وقتی دلیلش را نفهمیده اید، رو به جلو حرکت کنید. می دانید چه اتفاقی می افتد؟ خدا همان کاری که برای من کرد را برای تو هم می کند؛ یک سری درهای جدید به رویتان باز می کند و شما را به جایی فراتر از رؤیاهایتان می برد. پس در زمان فقدان، آسان است که فکر کنید دیگر هیچوقت شرایط مثل قبل نمی شود؛ اما شما نمی دانید که خدا چه چیزی برایتان در نظر دارد. بله، درست است؛ من پدرم را از دست داده ام. اما همین اتفاق بد، من را به جایی که امروز هستم پرتاب کرده است؛ برای همین شما را تشویق می کنم که ایمان تان را حفظ کنید.

 

متن ویدیو

اما یاد گرفته ام که شما قرار نیست نقش کسی دیگر را بازی کنید. شما باید خودتان باشید. می توانم به شما بگویم که اگر خودتان باشید، هیچکسی نمی تواند شما را شکست دهد. خیلی سخت است که تظاهر کنید مثل کسی دیگری هستید. برای من خیلی سخت بود که تلاش کنم مثل پدرم باشم. دوباره می گویم پدرم را خیلی دوست دارم. اما برایم آسان است که خودم باشم. من بازیگر و هنرمند نیستم. امشب راحت می توانم صحبت کنم.

شما انتخاب شدید که خودتان باشید؛ اینگونه خیر و برکت نصیب تان می شود. این روزها آدم ها زیاد خودشان را مقایسه می کنند. وارد شبکه های اجتماعی می شوید، احساس خوبی هم نسبت به خودتان دارید؛ تا وقتی که می بینید دوستان تان دارند چه کار می کنند. همه ی این نوع مقایسه ها وجود دارد؛ حتی وقتی می خواهید کسی باشید که پدر و مادرتان می خواهند، کسی باشید که رئیس تان می خواهد. محترمانه می گویم اما شما باید به درون خود نگاه کنید.

باید جسارت داشته باشید. رسالت شما در زندگی خیلی مهم است. مقصد شما خیلی بزرگتر از آن است که به کسی دیگر اجازه دهید شما را در قالب چیزی که فکر می کند، قرار دهد. همیشه این را محترمانه می گویم باید این جسارت را داشته باشید که بگویید: «خدایا، این چیزی هست که تو در قلب من قرار دادی و من همان چیزی می شوم که تو من را به خاطرش خلق کرده ای.»

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 6 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

به همین صورت فکر می کنم خیلی اوقات در زندگی تلاش می کنیم از کسی که حتی در مسابقه ی ما نیست، بهتر عمل کنیم، لباس بهتری بپوشیم، ماشین بهتری سوار شویم، در مسابقه ی خودتان بدوید، بهترین خودتان باشید.

می دانید من فکر می کنم رقابت کردن خوب است، اما با خودتان رقابت کنید، وقتی می بینم یک نفر از من موفق تر است، می گویم خدایا آنها برای من الهام بخش هستند، خدایا تو این کار را برای آنها کردی…

گوش کنید وقتی خدا یک نفر دیگر را مورد موهبت خود قرار می دهد، به این معنی نیست که دیگر شما را مورد موهبت خود قرار نمی دهد. بعضی وقت ها فکر می کنیم که خدا مثلاً تمام نعمت هایش را به فلان شخص داده و من هیچوقت نمی توانم به آن نقطه برسم. خدا، نعمت هایش نامحدود است. من حتی به کتاب مقدس فکر می کنم.

داستان پادشاه سائول را یادتان بیاید، این شعر را برایش می خواندند که «سائول هزاران نفر را کُشت»، سائول با شنیدن این شعر خوشحال بود و پادشاه اسرائیل بود، مردم برایش جشن می گرفتند اما این شعر در ادامه می گوید «و داوود ده ها هزار نفر را کُشت».

در این نقطه سائول حسادت می کرد و به همین دلیل پادشاهی اش را هم از دست داد، چون نتوانست برای داوود که 10 هزار نفر را کُشت و خودش هزار نفر را کُشت، جشن بگیرد. هزارتا خیلی کم هم نبود.

آن کسی که خدا شما را برایش خلق کرده، باشید، خشنود و راضی باشید، همیشه تلاش کنید که بهتر عمل کنید اما شما با داوود رقابت نمی کنید، اگر سائول با همان کسی که خدا خلق کرده بود تا باشد، خوشحال بود و حسادت نمی کرد و سعی نمی کرد در مسابقه ی شخصی دیگر بدود، مطمئناً نتیجه ی متفاوتی داشت.

 

متن ویدیو

و خیلی چیزها در زندگی هست که می خواهد ما را بی ارزش جلوه دهد. از اشتباهاتی که کرده ایم گرفته تا کارهایی که مردم با ما کرده اند. می دانید بعضی از آدم ها در یک محیط محبت آمیز بزرگ نشده اند اما معتقدم کلیدش این است که متوجه شوید که نمی توانید ارزش خود را از بقیه دریافت کنید.

اگر ارزش، رضایت و تأییدتان را از آنها بگیرید، مشکلش این است که مردم می توانند عقیده شان را تغییر دهند، می توانند در حق تان بدی کنند، شما باید ارزش تان را از خدا بگیرید.

وقتی که خداوند به شما زندگی بخشید، شما را به عنوان یک شاهکار آفرید، کمبودی ندارید، سایز، قد و ملیت درست و مناسبی دارید. تمام نیروهایی که سعی می کنند غیر از این را به شما بگویند را دور بیندازید و بگویید خدایا، شاید مردم من را نپذیرند اما می دانم تو من را پذیرفته ای، بنابراین خودم را به عنوان یک شاهکار می بینم، خودم را یک مخلوق با ابهت و خارق العاده می بینم.

همه چیز به ذهن ما بستگی دارد، باید چیزهای بیهوده را کنار بگذارید، باید به سمت خدا بروید و اجازه ندهید حرف های منفی مردم در ذهن تان پخش شود.

مردم سرنوشت شما را مشخص نمی کنند. دشمن دوست دارد که شما به آن حرف ها اهمیت بدهید و برچسب هایی که به تو می زنند را بپذیری. بعضی وقت ها هم ما خودمان روی خودمان برچسب می زنیم، معتادم، بازندم و…، باید این برچسب ها را از روی خود بردارید و این برچسب ها را بزنید:

«بخشیده شده ام، نجات یافته ام، ارزشمندم، بنده ی خداوندم.»

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 7 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

بگذارید این را به شما بگویم، این نکته را هم به شما بگویم، من نیامده بودم اینجا تا داستانم را به شما بگویم، اما به هر حال گفتم، بگذارید این را به شما بگویم.

اگر به خاطر ویکتوریا نبود، من نصف این کسی که الان هستم، نبودم. او دانه های ایمان زیادی را در وجود من کاشته است. 10 سال قبل از اینکه پدرم به رحمت خدا برود، یک شنبه شبی در کلیسایمان ردیف اول نشسته بودیم، آن زمانی که پشت صحنه کار می کردم و پدرم سخنرانی می کرد، ویکتوریا با بازویش به من زد و گفت:

«یک روزی تو آن بالا موعظه خواهی کرد.»

و این حرف دیوانه ام کرد و گفتم:

«نیازی نیست کشیش شوم، همین الان هم می دانم چطور موعظه کنم!»

گفت:

«آره همانطور که برای من موعظه می کنی، برای آنها هم موعظه کن.»

اما خیلی جدی به شما می گویم که چندین بار از او شنیدم که بگوید من می توانم کلیسا را مدیریت کنم. وقتی پدرم فوت شد، باور دارم که یک دلیلی که باعث شد من دوباره بتوانم برخیزم، همان حرف ها بود.

باور دارم که این یک اصل عالی هست که شما باید بذر عظمت را در افرادی که خدا در زندگی تان قرار داده است، بکارید، چون گاهی اوقات شما چیزهایی را در دیگران می توانید ببینید که خودشان نمی توانند ببینند. من این قابلیت ها را در خودم نمی دیدم.

با خودم می گفتم منظورش چیست که من کشیش شوم، می دانید، دوستان شما، همسرتان یا فرزندان تان به اندازه کافی چیزهایی در زندگی شان هست که آنها را پایین بکشد، چرا شما آن کسی نباشید که آنها را بالا می کشد؟

چرا شما به آنها نگویید که به چه کسی می توانند تبدیل شوند؟

خیلی از اوقات شما توانایی هایی را در وجود آنها می توانید ببینید که آنها خودشان نمی توانند در خودشان ببینند.

من یاد گرفتم که وقتی شما به کسی دیگر کمک می کنید که رشد کند، خدا هم همیشه به شما کمک می کند که رشد کنید.

 

متن ویدیو

آخرین نکته، قول می دهم دیگر تمامش کنم. نمی توانید بدون بیان کردن، موهبتی به دیگران بدهید. افکار من به کسی موهبت نمی دهند. من می توانم فکر کنم که استیفن، کشیش خوبی است یا شما مطمئنید که او امشب عالی بود یا در آن پروژه عالی عمل کردید. 

این افکار شما به کسی موهبت نمی رساند، مجبورید آن را بیان کنید، چرا به خودشان نمی گویید؟ چرا برایشان پیام نمی فرستید؟ چرا به آنها نمی گویید «هی تو عالی بودی»، «اجرای زیبایی داشتی» یا «امروز خیلی خوب به نظر می رسی». هر چیزی که هست از امید و زندگی بگویید، خصوصاً وقتی که می توانید توانایی هایی را در دیگران ببینید.

خدا می تواند از طریق حرف های شما به آنها کمک کند که به سمت سرنوشت شان بروند، این کاری بود که خدا با من و ویکتوریا کرد.

جول از تو می خواهم که برای کسانی که دارند ما را می بینند، دعا کنی و برای همه آرزوی مرحمت و نعمت کنی.

خدایا به خاطر فرصت بودن با این دوستان در کلیسای کانوننت و جاهای دیگر متشکرم.

خدایا سپاسگزارم که ما را در کف دستانت جای می دهی و هر اتفاقی که برای ما می افتد، برای تو عجیب نیست، خدایا ما امشب از تو متشکریم به خاطر کارهایی که برای خانواده ام انجام دادی.

سپاسگزاریم که آنهایی را که با مرض و بیماری مبارزه می کنند، درمان می کنی. سپاسگزاریم که درمان و سلامیت به سمت افرادی که به آن نیاز دارند، جاری می شود، نه فقط از نظر فیزیکی، بلکه می خواهم برای کسانی که از نظر روحی آسیب دیده اند، در شرایط غیرعادلانه ای بودند یا دچار سردرگمی شده بودند هم دعا کنم.

خدایا تو گفتی به قلب های شکسته خیلی نزدیک هستی، برای همین خدایا از تو می خواهم آنها همین الان بتوانند وجود و قدرت تو را در زندگی شان احساس کنند، خیال شان را راحت کن، اجازه بده بدانند که شروع جدیدی در پیش رویشان قرار دارد و دید جدیدی نسبت به زندگی به آنها بده.

خدایا سپاسگزاریم که درهای جدید را به روی ما باز می کنی، حتی به خاطر اتفاقاتی که در گذشته برایمان افتاد و دلیلش را نفهمیدیم، متشکریم.

خدایا ما همین الان به تو توکل می کنیم، می دانیم که همه چیز تحت کنترل تو است و ما را به جایی که باید باشیم می رسانی، خدایا از تو می خواهم به همه ی ما خرد بدهی تا بتوانیم تصمیماتی عالی بگیریم، خدایا درهای مناسب را به رویمان باز کن و درهای اشتباه را ببند، افراد مناسب را در مسیر زندگی مان قرار بده و افرادی که نباید در زندگی مان باشند را حذف کن.

به ما کمک کن تا تصمیم هایی بگیریم که باعث خشنودی تو شود و به سمت سرنوشتی که به ما دادی، حرکت کنیم. خدایا سپاسگزاریم سال بعد در این جایگاهی که الان هستیم، قرار نداریم و به سمت جلو حرکت خواهیم کرد.

خدایا ما هیچ محدودیتی برای تو قائل نمی شویم، از تو سپاسگزاریم که امشب تمام نیروهایی که تلاش می کنند تا ما را متوقف کنند، همین الان از بین می روند. اعتیاد، تنهایی، کمبود، بیماری و هر چیزی مثل مشکلات قانونی یا مشکلات روابطی، خدایا از تو سپاسگزاریم که امشب از تمام این موانع عبور می کنیم و کارهای جدیدی برای ما انجام می دهی.

خدایا از تو سپاسگزارم که توانایی ها و استعدادهایی که در وجود بندگانت قرار دادی، شکوفا می شوند.

از شجاعت و اعتماد به نفس تازه ای که به ما می دهی، سپاسگزاریم، خدایا درهایی را به روی ما باز کن که هیچکسی قادر به بستن آن نباشد و ما را به جایی برسان که خودمان به تنهایی نمی توانستیم به آنجا برسیم.

خدایا تو این کار را برای من انجام دادی و از تو متشکرم که این کار را به همان خوبی برای آنها هم انجام می دهی.

من اعلام می کنم که ما قدرتمند هستیم، سالم هستیم، خوشبخت هستیم، موفق هستیم، نجات یافته هستیم، بخشیده شده هستیم، با استعداد هستیم، خلاق هستیم، منظم هستیم، متمرکز هستیم، مطمئن هستیم، اطمینان خاطر داریم، آماده هستیم، لایق هستیم، با انگیزه هستیم، با ارزش هستیم، آزاد هستیم، مجهز هستیم، توانا هستیم، تدهین شده ایم، پذیرفته شده و تأیید شده هستیم، در سطح عادی و متوسط قرار نداریم، اما فرزند خداوند بلندمرتبه هستیم، پیروز هستیم و هیچوقت قربانی نیستیم، آمین

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 10 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

تا جایی که فهمیدم مخاطبای تو فقط مسیحی ها نیستن، بلکه مسلمان ها هم مخاطب تو هستن و حتی آتئیست ها (خداناباوران) هم همینطور، چطور توضیحش می دی؟ چرا یه آدم آتئیست (خداناباور) باید طرفدار تو باشه؟

می دونی لری به نظرم چیزی که اون ها دوست دارن، اصولی هست که ما از روی کتاب مقدس یاد می دیم که می تونن به هر کسی توی رسیدن به رؤیاهاش یا بخشش یا داشتن یه تصویر ذهنی خوب از خودشون کمک کنه.

می دونی من یه کشیش سنتی نیستم که تک تک بخش های کتاب مقدس رو بخوام به مردم یاد بدم، چیزی که بیشتر دنبالشم اینه که به مردم یاد بدم چطور خوب زندگی کنن.

من و تو قبلاً خیلی با هم حرف زدیم، می دونی که من یه جورایی «آگنوستیک» هستم. وقتی داری از خدا حرف می زنی، اون کیه؟ یه آدمه که داره به حرفات گوش می کنه؟

همسر من هر شب دعا می کنه و با خدا صحبت می کنه، داره با کی صحبت می کنه؟ چون بی خیال، واقعاً کسی اون بالا نیست!

ببین لری همه چی در مورد ایمانه، قبلاً در موردش صحبت کردیم، طوری که من بزرگ شدم به این باور رسیدم که خالقی برای جهان هستی وجود داره که من بهش میگم خدا یا پدر بهشتی. یه جور ایمان و باوره.

صبر کن، یعنی یه نفر هست که بهت گوش می کنه؟ 

ببین من اعتقاد دارم که خدا همیشه به حرفات گوش می کنه، حتی پیچیده تر هم میشه چون باور دارم خدا می تونه درون تو زندگی کنه، اینکه روح مقدسش، بخشی از اون توی وجود هم هست، پس آره، اعتقاد دارم که خدا هست و صدات رو می شنوه. کتاب مقدس هم در این مورد میگه که خدا از افکار و گفتار شما آگاهه.

میلیاردها آدم روی کره زمین وجود داره، خدا چطور به همشون رسیدگی می کنه؟

این عظمت و شگفتی خدا رو نشون می ده. من اعتقاد دارم که خدا حواسش به تک تک ماها هست و برای زندگی مون برنامه داره و اعتقاد بهش نیاز به ایمان داره، چون شاید با عقلت جور در نیاد.

بخشی از سخنرانی جول اوستین در قسمت 11 سریال «مصاحبه با جول اوستین»

متن ویدیو

«با موفقیت، پول زیادی هم بدست میاد»، بین این جمله و چیزی که دوست من «لنی بروس» گفته، چه ارتباطی می بینی؟

او گفته «هر رهبر مذهبی ای که در مورد خدا صحبت می کنه، اگر بیشتر از یک دست کت و شلوار داشته باشه، در حالیکه شخص دیگه ای لباس نداره بپوشه، عهدشکنی کرده»

خب لری من به این موضوع این طوری نگاه نمی کنم. من اینطوری نگاه نمی کنم. قبل از هر چیزی این رو بگم که خدا به ما برکت داده تا ما هم به دیگران برکت بدیم، تا به دیگران کمک کنیم.

این کاریه که من و ویکتوریا هم انجام میدیم و توی کلیسامون یاد میدیم. یه احساسی شاید بهمون بگه باید فقیر و حقیر باشیم و این حقارت و پستی رو به خدا هم نشون بدیم که من بهش میگم یه فرد شکست خورده، اما منِ نوعی به عنوان نماینده ی مسیح یا خدا باید عالی باشم، نه اینکه لزوماً پولدار باشم، بلکه خوب به نظر برسم و درست فکر کنم و توی کاری که انجام میدم، عالی باشم.

اگر به عقب برگردی و نگاه کنی، عهد خداوند با ابراهیم رو می بینی و گفته شده که ابراهیم پولدارترین مرد مشرق بوده، چرا خدا فقیرترین آدم رو انتخاب نکرد؟

پول هیچوقت هدف ما نبوده، من هیچوقت نمی دونستم که قراره کتابی که می نویسم، میلیون ها نسخه فروش بره. من الان از کلیسا حقوق دریافت نمی کنم ولی پول فقط یه ابزار سادست که بتونی باهاش به رؤیاهات برسی.

تو پولت رو به مردم می بخشی؟ بهشون کمک می کنی؟

ما میلیون ها دلار بخشیدیم و من و ویکتوریا هیچوقت فکرش رو نمی کردیم که بتونیم چنین کاری کنیم، اینکه بتونیم اینطوری به مردم برکت بدیم. پس هیچوقت هدف مون این نبوده که چقدر می تونیم ثروتمند بشیم.

تو میگی که خدا زندگی هر روز ما رو از قبل نوشته، خدا یه برنامه ای برای ما داره، اون برنامه مون رو می دونه، آیا من روی این برنامه کنترلی دارم؟

بله من معتقدم که داری، من معتقدم که خدا از همه چی آگاهه، معتقدم که ما باید هر روز بهترینِ خودمون باشیم، خدا رو خشنود کنیم و با بقیه مردم خوب رفتار کنیم و به سمت جلو حرکت کنیم. اگه تو روی خودت محدودیت بذاری، نمی تونی به تمام توانایی هات دست پیدا کنی 

نسخه ی کامل ویدیوها را ببینید:

نگرش نیک

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    لینک کوتاه :
    × سوالی دارید؟