کتاب الکترونیکی

مقاله راز مدیریت و رهبری جول اوستین

راز مدیریت و رهبری جول اوستین

مدیریت کسب و کار

 

بعضی افراد مطمئن نیستند باید روی چه کاری تمرکز کنند، بنابراین سعی می کنند همیشه روی همه چیز تمرکز کنند. به همین خاطر، در نهایت بیش از حد کار می کنند، برنامه شلوغی دارند، خسته می شوند و با این حال هنوز عملکردشان پایین است و شاید حتی شکست بخورند.

ممکن است اهداف بزرگ و مأموریت مهمی برای انجام دادن دارید. برای رسیدن به موفقیت باید زمان، انرژی و منابع تان را روی مهمترین کارهایتان بگذارید که به آنها کارهای حیاتی می گویند.مدیریت و رهبری کسب و کار

کارهای حیاتی کارهایی هستند که برای موفقیت سازمان یا رسیدن به اهداف باید برایشان وقت بگذارید.

چندسال پیش وقتی با جول اوستین و همسرش در خانه شان در هوستون تگزاس نشسته بودم، گیر داده بودم چیزی از این مردِ با استعداد یاد بگیرم.

تنها سوالی که برای پرسیدن اش برنامه ریزی کرده بودم، این بود: «چه طور این کار را کردی؟ چه جوری توانستی سرپرستی این شرکت عظیم را به عهده بگیری و آن را رهبری و مدیریت کنی؟»

جواب، شیوه ی کارکردن مرا متحول کرد و وقتی آن جواب را به بقیه گفتم، آنها هم متحول شدند. جواب جول جزییات سفری بود که همه ی کارآفرینان باید طی کنند.

جول گفت: «وقتی برای اولین بار این شرکت را از پدرم تحویل گرفتم، سعی می کردم همه چیز را انجام دهم، مجالس عروسی، ترحیم، غسل تعمید، سعی می کردم همه کارها را خودم انجام دهم. بروشورها و تبلیغات تلویزیونی را ویرایش میکردم، نور صحنه را هم. و سازمان راکد شد. سازمان می توانست به اندازه ای رشد کند که وقت من اجازه می داد. من هم خسته شده بودم و شرکت از حرکت ایستاد. چیزی باید عوض می شد.

به همین خاطر دوباره برگشتم و با خودم فکر کردم چه کار می توانم بکنم تا تفاوتی در کل شرکت به وجود آورد؟ و بعد، فهمیدم که کار، کار آن 25 دقیقه یکشنبه هاست که برنامه ی کشیش تلویزیونی شروع می شود و بعد، در تمام دنیا به نمایش گذاشته می شود. اگر این نمایش عالی باشد، همه چیز جلو خواهد رفت. بنابراین بی خیال کل کارها شدم و شروع کردم به تمرکز روی آن 25 دقیقه.»

چه عالی، از خودتان می پرسید این چه جور تمرکزی است؟

 

این برنامه واقعی جول است:مدیریت کسب و کار

چهارشنبه ها کل روزش را می گذارد به فکر کردن، جست وجو و یادداشت برداری در مورد چیزی که می خواهد یکشنبه در موردش حرف بزند. پنج شنبه متن سخنرانی اش را واو به واو می آورد روی کاغذ. کل جمعه را می گذارد برای حفظ آن، همین.

شنبه متن سخنرانی اش را دو بار برای جمعی خصوصی در کلیسا می خواند. یکشنبه؟ نور، دوربین، حرکت، بووم! جادویی ست. چون کل انرژی یک هفته اش را گذاشته است برای انجام دادن اش.

دوشنبه بیخیال کار می شود. فقط استراحت و آرامش، سه شنبه کسب و کارش را رهبری می کند. به دفترش می رود و روی چیزی که انتظار دارد، نظارت و بررسی اعمال می کند.

در ضمن، سه شنبه ها روزی ست که مختص رسانه هاست. دو بار با او مصاحبه کرده ام و حدس بزنید چه روزی بوده؟ بله. سه شنبه. جول اوستین یک کار حیاتی برای خودش پیدا کرده است.

 

کار حیاتی شما چیست؟

تنها چیزی که برای شرکت تان بیشترین فایده را دارد، چیست؟ بیشترین کاری که می توانید برای هوا کردن موشک بکنید، چیست؟ کشف اش کنید، بعد، برنامه بریزید، نمودار بکشید و برای وقت بیشتر گذاشتن برای آن استراتژی بچینید (البته اگر نخواهید کل زمان تان را بگذارید برای آن). این کار را بکنید تا زندگی تان عوض شود.

 

اگر فرصت نداشتید این مقاله را الان بخوانید می توانید فایل PDF آن را دانلود کنید و در آینده بخوانید، کافیست فرم زیر را در کمتر از ۱۰ثانیه پر کنید:

[newsletter_signup_form id=7]

 

 

 

این مقاله برگرفته از کتاب «دیوانگان ثروت ساز» اثر دارن هاردی می باشد، برای تهیه نسخه چاپی این کتاب روی عکس زیر کلیک کنید:

کتاب دیوانگان ثروت ساز از دارن هاردی

 

 

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها