زندگینامه دارن هاردی

بفرست برای دوستت
زندگینامه دارن هاردی,دارن هاردی کیست

فهرست مطالب

در این صفحه می خواهیم زندگینامه دارن هاردی را بخوانیم و با این فرد موفق بیشتر آشنا شویم. دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده پرفروش ترین کتاب های موفقیت و یکی از بهترین سخنران های آمریکایی و ناشر سابق مجله موفقیت (Success) است.

او کتاب های «دیوانگان ثروت ساز» و «اثر مرکب» را نوشته است. به عنوان سخنران، او مثبت اندیشی و عادات خوب را جایگزین ذهنیت های منفی و بی ارزش می کند تا افراد به موفقیت دست یابند.

زندگینامه دارن هاردی

 

زندگینامه دارن هاردی

او در 26 فوریه سال 1971 (7 اسفند 1349 شمسی) در آمریکا متولد شد. دارن هاردی درباره کودکی اش می گوید:

«پدر و مادرم وقتی من 18 ماهه بودم طلاق گرفتند. مادرم مرا نمی خواست، پس پدرم مسئولیت بزرگ کردن مرا بعهده گرفت. پدرم مرا محدود نکرد، قوانین سفت و سخت برایم مهیا نکرد، با اینحال من هرگز سمت مواد مخدر نرفتم، هیچوقت به مشکل نخوردم و همیشه نمرات خوبی کسب کردم.»

دارن هاردی فقط یک ترم به دانشگاه رفت و در 18 سالگی اولین بیزینس خود را شروع کرد. دارن هاردی رئیس شبکه آموزشی موفقیت و همچنین تهیه کننده و تولید کننده برنامه های شبکه مردم بود.

 

جیم ران استاد دارن هاردی

استاد دارن هاردی جیم ران

دارن هاردی از وقتی که با جیم ران آشنا شد یعنی از سال 1994، زندگی اش تغییر کرد و فقط پس از گذشتن 4 سال از آشنایی اش با جیم ران توانست یک ثروت چندین میلیون دلاری در 27 سالگی بسازد. اگر جیم ران را نمی شناسید، برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنم زندگینامه جیم ران را بخوانید.

دارن هاردی می گوید جیم ران تأثیری فوق العاده ای روی ابعاد مختلف زندگی او داشت و باعث شد شخصیت، سلامت، فلسفه شخصی و حتی روابطش بهبود پیدا کند و تبدیل به آدمی شود که لایق جذب خواسته هایش در زندگی از جمله همسرش باشد.

دارن هاردی چطور با جیم ران آشنا شد؟

هاردی می گوید برای ملاقات یکی از مشتریان به سمیناری رفت که مجبور بود تا آخر در آنجا منتظر بماند تا در نهایت شخص مورد نظرش را ملاقات کند. اما سخنران آن سمینار کسی نبود جز جیم ران افسانه ای که یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان انگیزشی در تاریخ آمریکا می باشد و افراد زیادی تحت تاثیر آموزش های او به موفقیت های زیادی رسیده اند.

سخنان جیم ران در آن سمینار چنان تاثیری بر دارن هاردی داشت که او همواره از جیم ران به عنوان فردی تاثیر گذار در زندگی شخصی و کاری خود نام می برد و از آن به بعد همواره با او در ارتباط بوده است.

 

دارن هاردی و همسرش

همسر دارن هاردی

دارن در 19 آگوست سال 2001 با جورجیا هاردی ازدواج کرد. جورجیا هاردی مدیر خلاق انجمن CFO با عملکرد بسیار بالاست. ویدیوی پایین را در مورد اینکه چطور دارن هاردی توانست همسرش را جذب کند، ببینید، اینکه چطور توانست ویژگی های دلخواه همسر ایده آلش را طراحی کند.

 

مجله موفقیت

در این بخش از زندگینامه دارن هاردی می خواهیم کمی در مورد مجله موفقیت (success magazine) صحبت کنیم. مجله موفقیت در سال 1897 توسط اوریسون سوئت ماردن نویسنده انگیزشی و الهام بخش آمریکایی تاسیس شد. اولین کتاب اوریسون سوئت به نام “حرکت به جلو” فورا به یکی از پرفروش ترین کتاب ها تبدیل شد.

این مجله در سال 2007 توسط VideoPlus L.P خریداری شد. این مجله درباره خودسازی مشاوره های تجاری توسط افراد موفق و کارآفرینان است. در سال 2007 دارن هاردی ناشر مجله موفقیت شد.

دارن هاردی در سال 2015 اعلام کرد که قصد دارد مجله را ترک کند تا وارد فعالیت های جدید شود. روبی نیول لنگر رئیس NSA درباره دارن گفت:

  خلاصه کتاب نیروی حیات اثر تونی رابینز

«دارن که در دهه گذشته به عنوان ناشر و ویراستار مجله موفقیت فعالیت می کرد، موفقیت های بسیار زیادی را در این صنعت به وجود آورده است.»

 

کتاب های دارن هاردی

در سال 2010 او کتابی با عنوان The Compound Effect منتشر کرد که این کتاب به فارسی با عنوان «اثر مرکب» چاپ شده است. این کتاب در سال انتشارش در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان قرار گرفت. کتاب اثر مرکب دارای جزئیاتی بینظیر برای حرکت رو به جلو می باشد:

  • چگونه خود را وادار به انجام کارهایی کنیم که حوصله انجام آنها را نداریم.
  • چگونه عادات بد خود را که مانع پیشرفت ما می شوند، از بین ببریم.
  • چگونه اقدامات کوچک با مرور زمان باعث نتایج شگفت انگیز می شوند.

 

دارن هاردی در سال 2015 کتابی دیگر تحت عنوان The Entrepreneur Roller Coaster منتشر کرد که این کتاب به فارسی با عنوان های «دیوانگان ثروت ساز» و همچنین توسط ناشران دیگر با عنوان «ترن هوایی کارآفرینی» و «قطار سرعت به سوی ثروت» چاپ شده است. در این کتاب دارن هاردی چهار مهارت حیاتی برای موفقیت در کار آفرینی را توضیح می دهد که عبارتند از:

  1. بهره وری
  2. رهبری
  3. استخدام
  4. فروش

همچنین پس از انتشار این کتاب، دارن هاردی یک دوره جامع مرتبط با این کتاب با عنوان EFastpass (گذرگاه سریع یا ترن هوایی کارآفرینی)‌ برگزار کرده است که این دوره در بخش ویژه سایت نگرش نیک با ترجمه اختصاصی و زیرنویس فارسی قرار گرفته است.

قسمت اول این دوره که حدود 31 دقیقه هست را به صورت رایگان برای شما همینجا قرار داده ام، می توانید به صورت آنلاین ببینید یا دانلود کنید و لذت ببرید.

اسامی برخی از کتاب های دارن هاردی که به فارسی هم ترجمه شده اند:

* بهترین سال زندگی شما

* مرد واقعی

* 10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا

* 5 راز فریبنده افراد واقعاً موفق

* فرمول کامل خوش شانسی

* استثنا باشید

 

فعالیت ها

دارن هاردی فعالیت خود را از 18 سالگی آغاز کرد و یکسال بعد از آن میلیون ها دلار پول بدست آورد. دارن هاردی در سن 27 سالگی مالک یک شرکت با درآمد 50 میلیون دلار در سال بود و از این طریق، صنعت مشاوره و سخنرانی را در پیش گرفت و تبدیل به یک میلیونر شد.

در سال 2007 او ناشر مجله موفقیت شد. مجله ای که بر روی خودسازی و نکات ویژه افراد موفق و کارآفرینان تمرکز می کرد. او در سال 2015 مجله موفقیت را به دلیل اینکه قصد داشت بر روی پروژه های دیگر فعالیت کند، ترک نمود. در دوره فعالیتش در این مجله فرصتی برای مصاحبه با موفق ترین افراد جهان مانند:

ایلان ماسک
استیو جابز
هوارد اشولتز
بیل گیتس
مارک زاکربرگ
ریچارد برانسون

و افراد بسیار دیگری را داشت.

او با کتاب معروفش “اثر مرکب” شناخته می شود. او کتاب بعدیش را در سال 2010 منتشر کرد که گزینه خوبی برای تصمیمات و اهداف است. این کتاب آنقدر معروف و محبوب شد که او را به یکی از موفق ترین افراد آن زمان تبدیل کرد.

در سال 2011 او کتاب “بهترین سال زندگی تو” را منتشر کرد، کتابی که بر روی رسیدن به اهداف تمرکز می کند.

در سال 2015 او کتاب “دیوانگان ثروت ساز” را منتشر نمود کتابی که کارآفرینان و تجارت ها را به چالش می کشد و نکات بسیار مفیدی ارائه می دهد. دارن هاردی چه در زمینه نویسندگی چه ناشری در مجله موفقیت همیشه بهترین بوده و هست.

  خلاصه کتاب پول اثر آنتونی رابینز

دارن هاردی از سوی انجمن ملی سخنرانان در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه بهترین سخنران سال نیز شد.

نکته قابل توجهی که از زندگی او می توانیم بفهمیم و آن را الگوی زندگی خود قرار دهیم این است که دارن هاردی برای رسیدن به اهدافش سخت کار کرده و همیشه پشتکار داشته است. زندگی او بهترین مثال برای اشخاصی است که می خواهند برای رسیدن به اهداف شان برنامه ریزی کنند.

دارن هاردی معتقد است ضعف هر کس می تواند تبدیل به قدرت او شود؛ این جمله از دارن هاردی علاوه بر اینکه انگیزه را در هر کس زنده می کند همچنین این نکته را بیان می کند که هر کسی که ضعف دارد، ضعیف نیست. هاردی خود از خانواده ای ثروتمند متولد نشده و پشتوانه قوی ای نداشته است ولی حالا توانسته یک ثروتمند شود و زندگی خود را همان گونه که دوست داشته است و در رویاهایش بوده برای خود بسازد.

 

ارزش و دارایی خالص دارن هاردی

دارن هاردی بیشترین ثروت خود را از فروش کتاب ها خصوصا در فروشگاه آمازون بدست آورده است. اثر مرکب، بهترین سال زندگی تو و دیوانگان ثروت ساز از آثار پرفروش او محسوب می شوند. کتاب اثر مرکب او هنوز هم توسط بهترین منتقدان جهانی معرفی می شود.

علاوه بر این، او از تولید بیش از 1000 برنامه تلویزیونی، کار در مجله موفقیت و سخنرانی های انگیزشی درآمد بسیاری به دست آورده است. همچنین دارن یک کانال بسیار محبوب یوتیوب نیز دارد.

طبق ادعای مجله فوربس دارایی دارن هاری بالغ بر ۹۲ میلیون دلار است و درآمد او سالانه عددی بین یک تا پنج میلیون دلار می باشد

 

5 نکته درباره ریسک پذیری

دارن هاردی بارها چندین ریسک را بر عهده گرفت از جمله سرمایه گذاری در یکی از سرمایه گذاری در چاه نفت لویزیانا، مالکیت یک گروه موسیقی جاز و سرمایه گذاری و تامین بودجه آلبوم موسیقی محلی. همه این ریسک ها با شکست مواجه شد. ولی او در این راه چیزهای مهمی آموخت. در اینجا 5 نکته ریسک پذیری را با هم بررسی می کنیم:

 

1- ریسک خوب است

ریسک نه تنها خوب است بلکه ضروری نیز هست. ریسک متغیری است که قویترین را از گروه جدا می کند. اگر می خواهید از حد متوسط فاصله بگیرید باید ریسک کنید. طبیعت سرنخی به ما داده است اینکه اگر میخواهی میوه ای را بخوری باید ابتدا از شاخه درخت بالا بروی.

 

2- زودتر از موعد از منطقه امن خارج شوید

وقتی جوانید و تنها هستید بسیار جسورانه تر ریسک می کنید و احمقانه بودن آن هم مشکلی نیست. شما از خط شروع هنوز زیاد دور نشدید پس دوباره شروع کردن هزینه زیادی ندارد. علاوه بر این اگر در جوانی ریسک پذیر باشید می توانید هزینه کارآفرین شدن را زودتر پرداخت کنید.

 

3- هیچوقت روی خانه شرط بندی نکنید

وقتی بزرگتر و عاقل هستید و مسئولیت یک خانواده برعهده شماست باید ریسک های عاقلانه تر و محتاط تری داشته باشید تا خانواده خود را در خطر نیندازید. درصد مشخصی از داریی خود مثلا 20-30 درصد درآمد را برای رسیدن به اهداف به کار ببرید. فراموش نکنید اولویت اول شما خانواده است.
“ما وقتی پول نقد نداشتیم ریسک های بزرگی انجام دادیم، الان پول نقد داریم ولی کم ریسک تر شدیم” موسسین گوگل

 

4- به چیزی که میدانید پایبند باشید

وارن بافت خاطرنشان کرد فلسفه شماره یک بیزینس او این است که خارج از صلاحیت اصلی خود سرمایه گذاری نمیکند. اگر او بازار را درک نکند سریع از آن دوری میکند بدون اینکه به جذابیت آن توجه کند.
وقتی از بیزینسی اطلاعات ندارید و حتی نمیتوانید سوالات مناسب درباره آن بپرسید شما نمیدانید تله های این کار در کجاست. بهتر است از آن دوری کنید.

  آموزش فروش به زبان ساده 2024

 

5- به طور کلی خطر را از بین ببرید

شما بزرگترین ریسک پذیران را در جامعه پیدا میکنید هرچند در واقع کمترین ریسک ممکن را انجام داده اند.
این موضوع درباره ریچارد برانسون، وارن بافت، استیو جابز و… صادق است.

1) آنها در ارزیابی ریسک ها بسیار سختگیر هستند. آنها سریع به پیشنهادی که به آنها داده میشود نمیپرند بلکه به صدها معامله نگاهی میکنند و 99بار جواب منفی میدهند.

2) آنها دنبال فرصت میگردند، فرصت هایی که من به آن فرصت داوری میگویم. آنها همه ریز و درشت معامله را بررسی میکنند از زیرساخت ها تا منابع و شایستگی و… تا بتوانند بهترین داوری را داشته باشند.
این نکات نیز برای شما بسیار مناسب است. همیشه در جایی ریسک کنید که با مهارت و دانش منحصر به فرد شما جور در بیاید و شکاف ریسک پذیری را پر کند.

 

جملات انگیزشی و الهام بخش از دارن هاردی

” رمز موفقیت شما در برنامه ریزی روزانه شما پیدا میشود”

” بزرگ فکر کن، بزرگتر زندگی کن، بیشتر خدمت کند.”

” از شگفت انگیز بودن نترس.”

“هدف ثروتمند شدن نیست، هدف این است که ثروتمند زندگی کنیم.”

” معیار نهایی انسان این نیست در راحتی باشد بلکه به هنگام چالش هاست.”

” شما در زندگی به چیزی که میخواهید نمیرسید بلکه به چیزی میرسید که هستید.”

” من فقط یک ترم به دانشگاه رفته ام، دلیل اصلی شرایط امروز من کتاب هایی است که مطالعه کرده ام.”

” با کسانی که با شما آینده مشترک دارند معاشرت کنید نه گذشته مشترک”

” صبح های تنش زا را یکبار برای همیشه با برنامه ریزی و تکرار مداوم آن پشت سر بگذارید.”

” قبلا هیچوقت به افراد عادی، بدون امتیاز، تحصیلات ویژه، ارتباطات، فرصت نامحدود و ثروت بی نهایت که امروز در دسترس است، داده نشده است.”

“اگر می خواهید از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید ، باید با آگاهی از انتخاب هایی که شما را از مقصد مورد نظر دور می کند ، شروع کنید.”

” هیچ بهانه ای وجود ندارد، اگر امروز به آرزوهایتان نرسیده اید، تقصیر شماست.”

” رویاهای بزرگ اهداف بزرگ میخواهد و اهداف بزرگ نیاز به استراتژی های رده بالا دارد.”

“زندگی از خارج از منطقه امن شما شرذوع میشود.”

” جوری که روز خود را شروع میکنید، پایان آن را معین میکند.”

” با یادگیری بهترین استراتژی هایی که از موفق ترین افراد جهان جمع آوری کرده ام، آماده تبدیل شدن به کارآفرین برنده باشید.”

” آنچه توجه شما را جلب میکند، زندگی شما را کنترل میکند.”

” همه ما میتوانیم قدرتمندانه انتخاب کنیم، همه ما میتوانیم کنترل شرایط را به دست بگیریم زیرا شانس، سرنوشت یا دیگران را سرزنش نمیکنیم.”

” شک و ترس بیشتر از شکست، رویاها را نابود میکند.”

 

امیدوارم از خواندن زندگینامه دارن هاردی لذت برده باشید و نکات مهمی را از آن برداشت کرده باشید. به شما پیشنهاد می کنم در دوره های ویدیویی دارن هاردی از جمله دوره ترن هوایی کارآفرینی شرکت کنید، می توانید روی عکس پایین کلیک کنید:

 

دوره ترن هوایی کارآفرینی

Rating 0.00 from 1 votes

آموزش پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×