برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زندگینامه دارن هاردی

1138

دارن هاردی نویسنده پرفروش ترین کتاب های موفقیت و یکی از بهترین سخنران های آمریکایی است. او کتاب های «دیوانگان ثروت ساز» و «اثر مرکب» را نوشته است.
به عنوان سخنران، او مثبت اندیشی و عادات خوب را جایگزین ذهنیت های منفی و بی ارزش می کند تا افراد به موفقیت دست یابند.

زندگینامه دارن هاردی

زندگینامه دارن هاردی

او در 26 فوریه سال 1971 در آمریکا متولد شد. هاردی درباره کودکی اش نوشت:

«پدر و مادرم وقتی من 18ماهه بودم طلاق گرفتند. مادرم مرا نمی خواست، پس پدرم مسئولیت بزرگ کردن مرا بعهده گرفت. پدرم مرا محدود نکرد، قوانین سفت و سخت برایم مهیا نکرد، با اینحال من هرگز سمت مواد مخدر نرفتم، هیچوقت به مشکل نخوردم و همیشه نمرات خوبی کسب کردم.»

دارن هاردی فقط یک ترم به دانشگاه رفت و در 18سالگی اولین بیزینس خود را شروع کرد. دارن هاردی رئیس شبکه آموزشی موفقیت و همچنین تهیه کننده و تولید کننده برنامه های شبکه مردم بود.

 

مجله موفقیت

مجله موفقیت در سال 1897 توسط اوریسون سوئت ماردن نویسنده انگیزشی و الهام بخش آمریکایی تاسیس شد. اولین کتاب اوریسون سوئت به نام “حرکت به جلو” فورا به یکی از پر فروش ترین کتاب ها تبدیل شد.

این مجله در سال 2007 توسط VideoPlus L.P خریداری شد. این مجله درباره خودسازی مشاوره های تجاری توسط افراد موفق و کارآفرینان است. در سال 2007 دارن هاردی ناشر مجله موفقیت شد.

دارن در سال 2015 اعلام کرد که قصد دارد مجله را ترک کند تا وارد فعالیت های جدید شود. روبی نیول لنگر رئیس NSA درباره دارن گفت:

«دارن که در دهه گذشته به عنوان ناشر و ویراستار مجله موفقیت فعالیت میکرد موفقیت های بسیار زیادی را در این صنعت به وجود آورده است.»

 

کتاب های دارن هاردی

در 1 نوامبر سال 2011 او کتابی با نام «اثر مرکب» منتشر کرد که دارای جزئیاتی بینظیر برای حرکت رو به جلو می باشد:

  • چگونه خود را وادار به انجام کارهایی کنیم که حوصله انجام آنها را نداریم.
  • چگونه عادات بد خود را که مانع پیشرفت ما می شوند را از بین ببریم.
  • چگونه اقدامات کوچک با مرور زمان باعث نتایج شگفت انگیز می شوند.

در نوامبر 2014 کتابی دیگر تحت عنوان “دیوانگان ثروت ساز” منتشر کرد. در این کتاب دارن هاردی چهار مهارت حیاتی برای موفقیت در کار آفرینی را توضیح میدهد که عبارتند از:

  1. بهره وری
  2. رهبری
  3. استخدام
  4. فروش

علاوه بر این او بهترین استراتژی ها را از موفق ترین افراد سراسر دنیا جمع آوری کرده است.

 

دارن هاردی و همسرش

دارن در 19 آگوست سال 2001 با جورجیا هاردی ازدواج کرد. جورجیا هاردی مدیر خلاق انجمن CFO با عملکرد بسیار بالاست.

 

فعالیت ها

دارن هاردی فعالیت خود را از 18 سالگی آغاز کرد و یکسال بعد از آن میلیون ها دلار پول بدست آورد. در سال 2007 او ناشر مجله موفقیت شد. مجله ای که بر روی خودسازی و نکات ویژه افراد موفق و کارآفرینان تمرکز می کرد. او در سال 2015 مجله موفقیت را به دلیل اینکه قصد داشت بر روی پروژه های دیگر فعالیت کند، ترک نمود.

او با کتاب معروفش “اثر مرکب” شناخته میشود. او کتاب بعدیش را در سال 2010 منتشر کرد که گزینه خوبی برای تصمیمات و اهداف است. در سال 2011 او کتاب “بهترین سال زندگی تو” را منتشر کرد، کتابی که بر روی رسیدن به اهداف تمرکز میکند.

در سال 2015 او کتاب “دیوانگان ثروت ساز” را منتشر نمود کتابی که کارآفرینان و تجارت ها را به چالش می کشد و نکات بسیار مفیدی ارائه می دهد. دارن هاردی چه در زمینه نویسندگی چه ناشری در مجله موفقیت همیشه بهترین بوده و هست.

نکته قابل توجهی که از زندگی او می توانیم بفهمیم و آن را الگوی زندگی خود قرار دهیم این است که دارن هاردی برای رسیدن به اهدافش سخت کار کرده و همیشه پشتکار داشته است. زندگی او بهترین مثال برای اشخاصی است که میخواهند برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی کنند. امیدواریم دارن در آینده نیز موفقیت های چشمگیری به دست آورد و مثل همیشه الهام بخش ما باشد.

 

ارزش و دارایی خالص دارن هاردی

دارن هاردی بیشترین ثروت خود را از فروش کتاب ها خصوصا در فروشگاه آمازون بدست آورده است. اثر مرکب، بهترین سال زندگی تو، و دیوانگان ثروت ساز از آثار پرفروش او محسوب می شوند. کتاب اثر مرکب او هنوز هم توسط بهترین منتقدان جهانی معرفی میشود.

علاوه بر این، او از تولید بیش از 1000 برنامه تلویزیونی، کار در مجله موفقیت و سخنرانی های انگیزشی درآمد بسیاری به دست آورده است. همچنین دارن یک کانال بسیار محبوب یوتیوب نیز دارد.

به طور کلی دارایی خالص دارن هاردی 7.5 میلیون دلار برآورد شده است.

 

5 نکته درباره ریسک پذیری

دارن هاردی بارها چندین ریسک را بر عهده گرفت از جمله سرمایه گذاری در یکی از سرمایه گذاری در چاه نفت لویزیانا، مالکیت یک گروه موسیقی جاز و سرمایه گذاری و تامین بودجه آلبوم موسیقی محلی. همه این ریسک ها با شکست مواجه شد. ولی او در این راه چیزهای مهمی آموخت. در اینجا 5 نکته ریسک پذیری را با هم بررسی می کنیم:

 

1- ریسک خوب است

ریسک نه تنها خوب است بلکه ضروری نیز هست. ریسک متغیری است که قویترین را از گروه جدا می کند. اگر می خواهید از حد متوسط فاصله بگیرید باید ریسک کنید. طبیعت سرنخی به ما داده است اینکه اگر میخواهی میوه ای را بخوری باید ابتدا از شاخه درخت بالا بروی.

 

2- زودتر از موعد از منطقه امن خارج شوید

وقتی جوانید و تنها هستید بسیار جسورانه تر ریسک می کنید و احمقانه بودن آن هم مشکلی نیست. شما از خط شروع هنوز زیاد دور نشدید پس دوباره شروع کردن هزینه زیادی ندارد. علاوه بر این اگر در جوانی ریسک پذیر باشید می توانید هزینه کارآفرین شدن را زودتر پرداخت کنید.

 

3- هیچوقت روی خانه شرط بندی نکنید

وقتی بزرگتر و عاقل هستید و مسئولیت یک خانواده برعهده شماست باید ریسک های عاقلانه تر و محتاط تری داشته باشید تا خانواده خود را در خطر نیندازید. درصد مشخصی از داریی خود مثلا 20-30 درصد درآمد را برای رسیدن به اهداف به کار ببرید. فراموش نکنید اولویت اول شما خانواده است.
“ما وقتی پول نقد نداشتیم ریسک های بزرگی انجام دادیم، الان پول نقد داریم ولی کم ریسک تر شدیم” موسسین گوگل

 

4- به چیزی که میدانید پایبند باشید

وارن بافت خاطرنشان کرد فلسفه شماره یک بیزینس او این است که خارج از صلاحیت اصلی خود سرمایه گذاری نمیکند. اگر او بازار را درک نکند سریع از آن دوری میکند بدون اینکه به جذابیت آن توجه کند.
وقتی از بیزینسی اطلاعات ندارید و حتی نمیتوانید سوالات مناسب درباره آن بپرسید شما نمیدانید تله های این کار در کجاست. بهتر است از آن دوری کنید.

 

5- به طور کلی خطر را از بین ببرید

شما بزرگترین ریسک پذیران را در جامعه پیدا میکنید هرچند در واقع کمترین ریسک ممکن را انجام داده اند.
این موضوع درباره ریچارد برانسون، وارن بافت، استیو جابز و… صادق است.

1) آنها در ارزیابی ریسک ها بسیار سختگیر هستند. آنها سریع به پیشنهادی که به آنها داده میشود نمیپرند بلکه به صدها معامله نگاهی میکنند و 99بار جواب منفی میدهند.

2) آنها دنبال فرصت میگردند، فرصت هایی که من به آن فرصت داوری میگویم. آنها همه ریز و درشت معامله را بررسی میکنند از زیرساخت ها تا منابع و شایستگی و… تا بتوانند بهترین داوری را داشته باشند.
این نکات نیز برای شما بسیار مناسب است. همیشه در جایی ریسک کنید که با مهارت و دانش منحصر به فرد شما جور در بیاید و شکاف ریسک پذیری را پر کند.

 

جملات انگیزشی و الهام بخش از دارن هاردی

” رمز موفقیت شما در برنامه ریزی روزانه شما پیدا میشود”

” بزرگ فکر کن، بزرگتر زندگی کن، بیشتر خدمت کند.”

” از شگفت انگیز بودن نترس.”

“هدف ثروتمند شدن نیست، هدف این است که ثروتمند زندگی کنیم.”

” معیار نهایی انسان این نیست در راحتی باشد بلکه به هنگام چالش هاست.”

” شما در زندگی به چیزی که میخواهید نمیرسید بلکه به چیزی میرسید که هستید.”

” من فقط یک ترم به دانشگاه رفته ام، دلیل اصلی شرایط امروز من کتاب هایی است که مطالعه کرده ام.”

” با کسانی که با شما آینده مشترک دارند معاشرت کنید نه گذشته مشترک”

” صبح های تنش زا را یکبار برای همیشه با برنامه ریزی و تکرار مداوم آن پشت سر بگذارید.”

” قبلا هیچوقت به افراد عادی، بدون امتیاز، تحصیلات ویژه، ارتباطات، فرصت نامحدود و ثروت بی نهایت که امروز در دسترس است، داده نشده است.”

“اگر می خواهید از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید ، باید با آگاهی از انتخاب هایی که شما را از مقصد مورد نظر دور می کند ، شروع کنید.”

” هیچ بهانه ای وجود ندارد، اگر امروز به آرزوهایتان نرسیده اید، تقصیر شماست.”

” رویاهای بزرگ اهداف بزرگ میخواهد و اهداف بزرگ نیاز به استراتژی های رده بالا دارد.”

“زندگی از خارج از منطقه امن شما شرذوع میشود.”

” جوری که روز خود را شروع میکنید، پایان آن را معین میکند.”

” با یادگیری بهترین استراتژی هایی که از موفق ترین افراد جهان جمع آوری کرده ام، آماده تبدیل شدن به کارآفرین برنده باشید.”

” آنچه توجه شما را جلب میکند، زندگی شما را کنترل میکند.”

” همه ما میتوانیم قدرتمندانه انتخاب کنیم، همه ما میتوانیم کنترل شرایط را به دست بگیریم زیرا شانس، سرنوشت یا دیگران را سرزنش نمیکنیم.”

” شک و ترس بیشتر از شکست، رویاها را نابود میکند.”

blank
الهه زینالی

ترجمه و نویسندگی آرامش وجودمه. خیلی خوشحالم فرصتی پیش اومده تا در «نگرش نیک» کنار شما عزیزانی که به دنبال موفقیت و لایف استایل عالی هستید، باشم.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

نظر شما برای من خیلی مهم و ارزشمند است و خودم شخصا نظر شما را جواب می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
× پشتیبانی