0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زندگی نامه باب پراکتور – باب پراکتور کیست؟

نگرش نیک 565 بازدید

باب پراکتور کیست؟ در این مقاله جامع، زندگی نامه باب پراکتور را می خوانید و به طور کامل با او آشنا می شوید.

باب پراکتور در 5 ژوئیه سال 1934 میلادی یا سال 1313 شمسی در کانادا متولد شد که امروز 85 سال سن دارد.

 

زندگی نامه باب پراکتور – باب پراکتور کیست؟

زندگینامه باب پراکتور

باب پراکتور در 5 ژوئیه سال 1934 میلادی یا سال 1313 شمسی در کانادا متولد شد که امروز 85 سال سن دارد.

او نویسنده، سخنران، مشاور، متخصص قانون جذب و یک کارآفرین موفق است.

او بیش از 50 سال هست که در زمینه موفقیت کار می کند و به خاطر همین تجربه بالایش به معروف ترین فرد در حوزه کاری خودش تبدیل شده است. او جزو ثروتمندترین و مشهورترین نویسندگان و سخنرانان دنیاست.

او همچنین به عنوان یکی از معروف ‌ترین سخنرانان در زمینه «رسیدن به استقلال مالی» در جهان شناخته می ‌شود.

از باب پراکتور به عنوان بزرگترین معلم موفقیت در آمریکا نیز یاد می شود.

از لحظه ای که باب در اولین سمینار تخصصی، دانش منحصر بفرد خود را به اشتراک گذاشت، به یک افسانه در این صنعت تبدیل شد؛ مردی که می توانست هر فردی را با اطمینان به موفقیت در هر کاری که تلاش می کرد، پر کند.

او استعداد نهفته ی خود را در ایجاد انگیزه کشف کرد و سرنوشت هزاران نفر را در سمینارهای زنده یا مستند خود متحول کرد. او آموزش های خود را هنوز از طریق سمینار و وبسایتش با مردم به اشتراک می گذارد.

بیشتر بخوانید: زندگی نامه «استیو هاروی»

 

معرفی باب پراکتور از دیدگاه سایرین

✔ باب پراکتور برای مدت بسیار طولانی در حوزه موفقیت فردی فعالیت دارد. هرجا که می رود مردم عاشقش می شوند، آنها کاملاً با هم همصدا می شوند.

✔ او نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، مدرس و مشاور حوزه مثبت اندیشی و به حداکثر رساندن قدرت های پنهان انسان است.

✔ از لحظه ای که او شروع به صحبت می کند، درست انگار کسی سر من را گرفته و دارد تکان می دهد و دوباره سر جای خودش قرار می دهد، بعد همه چی را درست می کند، در حالی که انگار زیر و رو شدی. او حرف هایی می زد که همیشه به آنها اعتقاد داشتم ولی با باورهای مردم عادی مخالف بودند.

✔ او در سراسر جهان کار کرده و حداقل سود بزرگترین شرکت های جهان را به طرز چشمگیری تغییر داده است.

زندگینامه باب پراکتور

✔ بهترین معلم موفقیت در آمریکا، او بهترین است! شما به لیست بهترین سخنرانان دنیا نگاه می کنید و باب همیشه در بالاترین رده است، او یک آدم افسانه ای است.

✔ باب به عنوان یکی از ستارگان فیلم راز ظاهر شده و با ابزارها و تکنیک های زندگی، کمک کرده مردم عادی زندگی خوبی را داشته باشند.

✔ من هیچکسی را نمی شناسم که باورها را بفهمد و مثل باب توانایی تغییر آنها را داشته باشد.

✔ او فقط آنها را برای شما روشن می کند و به شما می گوید که آنها درواقع چه هستند. او حقیقت را به شما می گوید. تمرکز کلی او روی هدف ها، آرزوها و رؤیاهای شماست.

✔ خواسته واقعی او توسعه زندگی انسان هاست. او به معنای واقعی کلمه، فروتنانه به هر کسی که به او مراجعه می کند، کمک می کند.

✔ من کسی را بهتر از باب پراکتور نمی شناسم که باعث شود شما درون خودتان را بشناسید. سپس این دید کلی باعث خلق آگاهی می شود که به هر کدام از ما فرصتی می دهد تا بهترین خودمان باشیم و مسیری را خلق کنیم که ما به منظور خلق آن آفریده شده ایم.

✔ باب به مدت 57 سال است که کارش را انجام می دهد. او 84 ساله است.

✔ او احتمالاً می خواهد در 25 سال آینده بیشتر از 57 سال گذشته فعالیت کند. میلیون ها نفر در سرتاسر جهان به واسطه آموزش های باب تحت تأثیر مثبت قرار گرفته اند.

 

نقطه عطف زندگی باب پراکتور

در این قسمت از زندگی نامه باب پراکتور می خواهیم به داستانی از زندگی او اشاره کنیم. وقتی که نوجوان بود چه اتفاقی برای او افتاد؟

باب پراکتور در دوران دبیرستان ترک تحصیل کرد و تا مدت ها مشغول انجام کارهای سطح پایین و بدون آینده ای بود و این وضعیت تا سن 25 یا 26 سالگی ادامه داشت و او تا این سن هنوز هدف اصلی خود را پیدا نکرده بود و مدام در حال تغییر شغل بود.

خودش اینطور گفته است که در زمان جوانی هیچوقت کارمند خوبی نبود، فقط به اندازه ای کار می کرد که او را از شرکت اخراج نکند که هرچند آخرش هم اخراج می شد.

کلی بدهی داشت و خیلی ایام بدی را می گذراند. تا اینکه فردی به نام «ری استنفورد» را در تورنتو دید که از اوضاع زندگی باب خبر داشت. به او کتابی داد و به او گفت:

«اگر بتوانی این کار را مطالعه کنی، می توانی زندگی ات را متحول کنی!»

باب پراکتور در سن 26 سالگی کتاب معروف «بیندیشید و ثروتمند شوید» اثر ناپلئون هیل را خواند و تحولی عظیم در او شکل گرفت که باعث شد به دنبال کشف رازهای موفقیت و پول در آوردن برود.

این کتاب پرفروش ترین کتاب تاریخ در زمینه ی موفقیت و رشد فردی است و تا سال 2015 بیش از 100 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است.

بیندیشید و ثروتمند شوید

او فقط با خواندن این کتاب و انجام دستورالعمل های آن به موفقیت چشم گیری دست یافت و ایده های فوق العاده ای به ذهنش رسید. طوری که یک سال پس از آن توانست به درآمد 100 هزار دلار در سال برسد و سال بعدش به درآمد 1 میلیون دلار در سال برسد.

تصمیم گرفت که وارد کار شستن کف شرکت ها و مغازه ها شود. کمی پول قرض کرد تا بتواند وسایل مربوط به آن کار را بخرد. مدت زیادی نگذشته بود که به خودش آمد و دید که چند کارگر دارد و با چند شرکت بزرگ هم قرارداد بسته است تا به صورت هفتگی کف آنجا را برایشان بشورد. او از این شرکت پول خیلی خوبی بدست آورد.

پس از مدتی تصمیم گرفت به عنوان مشاور در کنار «ارل نایتینگل» کار کند. برای همین شرکت خودش را واگذار کرد و به شیکاگو رفت. باب در کنار او توانست به آدم بهتری تبدیل شود و ثروت بسیاری نیز دربیاورد. این ارتباط به طور کل مسیر زندگی او را تغییر داده بود.

پس از آن تصمیم گرفت که شرکتی در زمینه موفقیت فردی تاسیس کند و در آن سمینارهای خود را برگزار کند و این گونه به مردم کمک کند تا مردم هم بتوانند به خواسته هایشان برسند.

بیشتر بخوانید: زندگی نامه «جول اوستین»

 

خانواده باب پراکتور

باب پراکتور با خانم لیندا پراکتور (Linda Proctor) ازدواج کرد و صاحب 3 فرزند به نام های ریموند (Raymond)، کالین (Colleen) و برایان (Brian) که خود نویسنده است، می باشند که روابط خوبی با یکدیگر دارند و اکثر اوقات در کنار هم هستند.

زندگینامه باب پراکتور

 

کتاب های باب پراکتور

کتاب های او اکثراً در لیست برترین ها و پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار دارند. همچنین کتاب های او به بیش از 50 زبان ترجمه شده است و فروش آن از مرز 100 میلیون نسخه گذشته است. لیست برخی از کتاب های او را در زیر می بینید:

✔ تو ثروتمند زاده شده‌ای

✔ الفبای موفقیت

✔ هنر زندگی باب پراکتور

✔ مسأله پول نیست!

✔ پازل موفقیت

بیشتر بخوانید: جملات انگیزشی «استیو هاروی»

 

برترین جملات انگیزشی باب پراکتور

تنها مشکلی که خواهید داشت خودتان هستید و خود شما نیز راه‌ حل آن هستید. تغییر غیرقابل اجتناب است اما رشد فردی همیشه یک تصمیم شخصی است.

جملات انگیزشی باب پراکتور

 

به دستت نگاه کن. به نظر یک چیز جامد و ثابت است، در حالی که واقعاً اینطور نیست. اگر در زیر میکروسکوپ به آن نگاه کنی، انبوهی از انرژی های در حال ارتعاش را خواهی دید.

صحبتهای باب پراکتور
برای دریافت جملات انگیزشی بیشتر به همراه عکس نوشته های باکیفیت قابل پرینت، روی لینک زیر کلیک کنید:

جملات انگیزشی باب پراکتور

 

باب پراکتور در فیلم راز

شاید خیلی از ما خصوصاً ایرانی ها با باب پراکتور از طریق فیلم راز آشنا شده باشیم. او در سال 2006 در فیلم راز که توسط راندا برن ساخته شد، حضور داشت که باعث شهرت بسیار او در کل جهان شد.

مستند راز در سال 2006 پخش شد و به سرعت در تمام دنیا دست به دست شد، در ایران هم این مستند دوبله شد و از شبکه ی 4 پخش شد. این مستند به این می پردازد که چطور با استفاده از قانون جذب می توانیم به خواسته هایمان در زندگی دست پیدا کنیم.

زندگینامه باب پراکتور

باب پراکتور هم در این مستند حضور داشت و از تجسم خلاق برای رسیدن به اهداف، آموزش هایی را ارائه داد. آموزش هایی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه که رسیدن به موفقیت و دستیابی به اهدافمان را برای ما آسان تر می کند.

حضور او در این برنامه به شهرت جهانی او بسیار کمک کرد. البته تا قبل از پخش شدن این مستند باب پراکتور در چندین برنامه ی تلویزیونی حضور داشت و تعداد زیادی مصاحبه ی تلویزیونی انجام داده بود،

اما موفقیت باور نکردنی این مستند باعث شد که افراد حاضر در این مستند، به شهرت جهانی دست پیدا کنند. یکی از جملات زیبای باب پراکتور در این مستند را می توانید در کادر پایین بخوانید:

هدفی را که دارید به وضوح تصور کنید تا ذهنتان آن را باور کند و بتوانید به آن دست پیدا کنید.

همچنین در کتاب راز نوشته «راندا برن» باب پراکتور در ابتدای کتاب در مورد راز می گوید:

راز به شما هر چه بخواهید می دهد: شادی، سلامتی و ثروت

باب پراکتور جزو اساتید قانون جذب به شمار می آید. مثلاً یکی از آموزه های او در مورد جذب یک شخص با قانون جذب می باشد که در این خصوص یک ویدیو هم از او آماده کردیم که در زیر می توانید روی لینک کلیک کنید و این ویدیو را آنلاین ببینید یا دانلود کنید.

او در این ویدیو می گوید ما در بحث روابط برای جذب یک شخص باید ویژگی هایی که از آن شخص مدنظرمان هست را برای خود بنویسیم، مثلا می خواهم شخص مقابلم مهربان باشد، صادق باشد، از نظر ظاهری و از نظر مالی خوب باشد.

 

 

بعد در ذهن تان با این شخص زندگی کنید. به هیچکس هم نگویید که دارید اینکار را می کنید.

 • با آن شخص در ذهن تان به پیاده روی بروید
 • با او حرف بزنید
 • با او شام بخورید
 • و با این آدم فرضی در ذهن تان یک مکالمه را پیش ببرید

خب الان چکار دارید می کنید؟

وقتی به فردی با تمام این ویژگی ها فکر می کنید و او را در ذهن تان می بینید، خودتان را در آن ارتعاش قرار می دهید و این کار را ادامه می دهید، با ریتم منظمی انجامش می دهید و می دانید که کائنات چیزی را برایتان می فرستند که دقیقاً با ارتعاش آن هماهنگ هستید.

فقط در این روش، یک قانون را باید مدنظر قرار دهیم. اینکه نمی توان شخص خاصی را مدنظر قرار دهیم و جذبش کنیم. یعنی من سارا هستم و می خواهم علی را جذب خود کنم. آیا طبق این روش می توانم؟

جواب منفی است. چون شخص خاصی را نمی توانیم جذب کنیم و بلکه فقط می توانیم فردی با ویژگی های خاص را که موردنظرمان هست، جذب کنیم.

حتما ویدیوی کامل را در لینک زیر ببینید:

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی جذب شخص دلخواه با قانون جذب – باب پراکتور

 

نظریه پارادایم شیفت باب پراکتور

در این قسمت از مقاله زندگی نامه باب پراکتور می خواهیم کمی در مورد نظریه پارادایم شیفت صحبت کنیم.

باب پراکتور اگر چه با مربی گری ارل ناینتینگل شروع کرد و با الهام گیری از ناپلئون هیل ادامه داد ولی سخنان او تفاوت زیادی با سایر اساتید موفقیت دارد.

او با اینکه مدرک تحصیلی در این زمینه ندارد ولی با سعی و تلاشی که داشت توانست نظریه ای در مورد کارکرد ذهن بدهد که زندگی بسیاری از افراد را متحول کند.

پارادایم چیست؟

پارادایم مجموعه ای از عادت های رفتاری و الگوهای ذهنی است که در ضمیر ناخودآگاه شما تثبیت شده اند. بیش از 95 درصد از رفتارها و تصمیمات شما در طول زندگی بر اساس این پارادایم ها است.

این پارادایم ‌ها بستگی به این دارند که از دوران کودکی ذهن شما به چه نحوی برنامه ریزی شده اند، اما خبر خوب این است که شما می توانید این الگوهای قدیمی را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: جملات انگیزشی «جول اوستین»

پارادایم ها مانند نرم افزارهایی هستند که بر روی سخت افزار مغز و ذهن شما نصب شده اند، شما توانایی این را دارید که این نرم افزارها را پاک کنید و نرم افزارهای جدید را جایگزین آنها کنید.

نیرو و قدرت بی ‌انتهایی در درون هر یک از ما به ودیعه گذاشته شده است که با آن همه چیز امکان‌پذیر است. تنها با تغییر دادن بخش کوچکی از این پارادایم های قدیمی می‌توانید نتایج خود را به شکل قابل توجه ای تغییر دهید.

زندگی نامه باب پراکتور

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا بعضی‌ها همواره موقعیت‌های منفی را به زندگی خود جذب می‌کنند و جمعی دیگر تنها موقعیت‌های مثبت را جذب می‌کنند؟ شما تنها می‌توانید آن‌چه را که با فرکانس شما هماهنگی دارد به خود جذب کنید.

هر چیزی در عالم هستی ارتعاش دارد و دارای فرکانس مشخصی است. ذهن و جسم شما هم از این قاعده مستثنی نیست. نود درصد جمعیت خواسته و آرزوهایی مثبت دارند؛ اما منفی فکر می‌کنند.

اندیشه‌های منفی‌شان، آن‌ها را در ارتعاش منفی قرار می‌دهد. اما راه حل چیست؟

چگونه می توانیم از لحاظ ارتعاشی با خواسته هایمان هماهنگ شویم؟

حقیقت این است که این پارادایم ها هستند که سطح ارتعاش افکار شما را مشخص می کنند. این پارادایم ها هستند که فرکانسی که به جهان هستی ارسال می کنید را مشخص می کنند.

به نقل از ویکی‌پدیا، الگوواره یا پارادایم، سرمشق و الگوی مسلط و چهارچوب فکری و فرهنگی است که مجموعه‌ ای از الگوها و نظریه‌ ها را برای یک گروه یا یک جامعه شکل داده‌اند.

هر گروه یا جامعه، «واقعیات» پیرامون خود را در چارچوب الگوواره ‌ای که به آن عادت کرده، تحلیل و توصیف می‌کند. پارادایم ‌هایی که از زمان ‌های قدیم موجود بوده ‌اند، از طریق آموزش محیط به افراد، برای فرد به صورت چارچوب ‌هایی «بدیهی» در می‌آیند.

 

پیشنهاد می کنم حتما ویدیوی زیر را از باب پراکتور در مورد نحوه تنظیم فرکانس هایمان ببینید:

 

 

سایت موسسه پراکتور و گالاگر

در سایت موسسه پراکتور و گالاگر، تاسیس شده توسط باب پراکتور و «سندی گالاگر» درباره داستان فعالیت‌ ها و اهداف‌ شان نوشته شده است که:

چشم ‌انداز ما این است که کیفیت زندگی ‌ها را در سطح جهان با بالا بردن کیفیت افکار تک ‌تک مردم بهبود بخشیم.

ما اینکار را با آموزش و قدرت ‌بخشیدن به مخاطبان ‌مان از طریق محصولات، خدمات و سمینارها انجام می‌ دهیم که آگاهی را گسترش می‌دهند و مردم را با قوانین تغییرناپذیر و طبیعی جهان هستی، هماهنگ می ‌سازند.

ما قصد داریم نقش مهمی در خلق یک جهان با ثروت واقعی ایفا کنیم. ثروتی معنوی، مادی و فکری که از طریق هر فرد در چرخه ‌ی فراوانی، همیشه در حال گسترش است.

آدرس سایت: www.proctorgallagherinstitute.com

 

در این مقاله، زندگی نامه باب پراکتور را خواندید و با او کامل آشنا شدید. به زودی کلیپ های انگیزشی و آموزشی زیادی از او در سایت نگرش نیک منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید و نظرتان را هم در قسمت دیدگاه ها در مورد مقاله زندگی نامه باب پراکتور برای ما بنویسید.

 

یک درس از باب پراکتور

باب پراکتور معتقد است:

اگر چیزی که می خواهید در منطقه امن تان نیست، باید از منطقه امن تان خارج شوید تا به خواسته تان برسید.

به هیچ وجه به تسلیم شدن فکر نکن. زمانی که می دانی کاری که انجام می دهی، چیزی که مطالعه می کنی، وقتی بهای خواسته ات را می پردازی، در بلندمدت قرار است سود هنگفتی به تو برساند، به خاطر داشته باش:

تنها 3% جمعیت، 97% پولی که هست را بدست می آورند.

این موضوع تصادفی نیست. به این معنی نیست که همه آنها باهوش هستند. بعضی ها باهوش نیستند، آنها یاد گرفته اند که وقتی بهای چیزی را بپردازند، همیشه پاداش آن را هم دریافت می کنند.

هیچ ارتباطی با باهوش بودن ندارد. هیچ ارتباطی با بهتر بودن ندارد، بلکه به عاقل بودن ارتباط دارد و اگر تو این درس را یاد بگیری و آن را در ذهن خود حک کنی، همیشه نتایج پایداری می گیری.

 

پرداخت بهای موفقیت

 

 

نگرش نیک

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه :
  × سوالی دارید؟