برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای جامع برای کسب ذهنیت میلیونری – قسمت 1

936 مشاهده

این مقاله یک راهنمای جامع برای ساخت ذهن ثروت ساز و ذهنیت میلیونری است که شامل عادت ها، اصول روانشناسی، تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر و استراتژی های مدیریت پول برای رسیدن به درآمد دلخواه تان است.

ذهن ثروت ساز,ساختن یک ذهن ثروتمند

مقدمه: شما یک آدم عملگرا هستید یا فقط حرف می زنید؟

آیا به دریافت نتایج و رسیدن به آن ذهنیت میلیونری متعهد هستید یا فقط می خواهید در موردش حرف بزنید و بَه بَه و چَهچَه کنید؟!

خیلی از مردم می خواهند میلیونر و موفق شوند اما بیشتر آنها حاضر نیستند بهایش را پرداخت کنند تا واقعاً به نتایجی که می خواهند برسند.

این جمله را به خاطر بسپارید:

در زندگی، به چیزی که می خواهید نمی رسید، بلکه به چیزی که برایش تلاش می کنید و لایقش هستید، می رسید.

بیشتر افراد شکست خورده و غیرموفق دوست دارند فقط در مورد مسائل مختلف حرف بزنند و تمایل دارند که فقط نظرشان را بگویند. چنین افرادی فقط در مورد مشکلات و دغدغه هایی که دارند، حرف می زنند و شکایت می کنند.

اما حتی وقتی یک دوستی به آنها بگوید که چکار باید بکنند، به سختی یا به زور آن کار را انجام می دهند. بعضی وقت ها حتی از دوستی که به آنها حقیقت را می گوید، دلخور هم می شوند.

اکثر افراد کلی انرژی صرف می کنند تا در مورد خواسته هایشان صحبت کنند، اما هیچ تلاشی برای یادگیری مهارت های ضروری صرف نمی کنند تا بتوانند درآمد بیشتری تولید کنند.

آنها حتی ممکن است در مورد محتوای الهام بخشی که خواندند یا تماشا کردند، صحبت کنند و هیجان زده باشند ولی به سختی آن را اجرا می کنند، برای همین هیچوقت نتیجه ای که می خواهند را نمی گیرند.

چطور یک عملگرا باشیم؟

اگر فقط یک ویدیوی آموزشی را ببینید یا یک کتاب را بخوانید، هیچ فایده ای ندارد. باید آموخته هایتان را به عمل تبدیل کنید. مجبور نیستید در همان ابتدا به صورت بی نقص چیزی که یاد گرفتید را اجرا کنید، کافیست خیلی سریع یک گام چیزی که یاد گرفتید را عمل کنید و در ادامه گام های بعدی را بردارید.

این کار اولین قدم برای بدست آوردن ذهنیت میلیونری است. اگر می خواهید به نتایجی که دوست دارید، دست یابید، باید اقداماتی درست در جهت رسیدن به اهدافتان انجام دهید. «اقدام»، تنها چیزی است که به شما کمک می کند تا به نتایجی که می خواهید، برسید.

این مقاله جامع به شما کمک می کند تا ذهنیت میلیونری را برای خود پرورش دهید تا بتوانید اقدامات مؤثری در جهت رسیدن به اهداف مالی تان انجام دهید.

 

بخش اول: تبادل «ارزش با پول» چگونه کار می کند؟

پول دارای ارزش است و کل دنیا هم حول محور ارزش می چرخد. کلا کسب درآمد یعنی یک ارزشی داشته باشید که بتوانید آن را با ارزشی دیگر مبادله کنید.

وقتی پول در گردش باشد و جریان داشته باشد، یعنی ارزشی را از یک نقطه به نقطه ای دیگر منتقل می کند یا شکلی از ارزش را به شکلی دیگر تبدیل می کند.

خیلی ساده بخواهم بگویم این است:

شما «ارزش» خود را که همان مهارت، تخصص، محصولات، خدمات یا زمان شما می باشد با ارزش شخصی دیگر که پول او می تواند باشد، مبادله می کنید.

هر چقدر این «ارزش» شما بیشتر یا بزرگتر باشد، افراد بیشتری حاضر به مبادله ارزش خود با شما هستند، یعنی افراد بیشتری به شما حاضرند پول بدهند.

مردم فقط در صورتی حاضرند پول بیشتری به شما بدهند که بتوانید مشکل شان را حل کنید.

بازار باید شما را به عنوان یک ارزش، پیش از اینکه مردم بخواهند پول زیادی به شما پرداخت کنند, بشناسد. برای مثال، افراد کم درآمد یا کارگرانی که دستمزد حداقلی می گیرند، بر خلاف کار سختی که انجام می دهند، پول خیلی زیادی دریافت نمی کنند، چون به آسانی قابل جایگزین شدن هستند.

این را هم بخوانید:  8 باور اشتباه در مورد ثروت

اما افرادی که درآمد بالایی دارند، اغلب در شغل، در شرکت یا صنعت شان خیلی باارزش، بی نظیر و غیر قابل جایگزین شدن هستند.

پس اگر می خواهید بی نهایت ثروتمند شوید، باید از شما فقط «یکی» در صنعت تان وجود داشته باشد و افراد زیادی باید به شما نیاز داشته باشند.

ذهنیت ثروت ساز

هر چقدر سریع تر ارزش خود را بیشتر کنید، سریع تر و ساده تر پول به سمت شما می آید. کمبود پول در زندگی شما، مشکل نیست بلکه نشانه است و آن هم نشانه ی نداشتن مهارت یا کمبود آن است.

حتما بخوانید: 12 شغل پردرآمد بدون سرمایه از دن لاک

اگر چندین مهارت دارید، باید روی یک یا دو تا از آن مهارت هایی که باعث تمایز شما و کسب درآمد بیشتر شما می شوند، تمرکز کنید و در آنها به درجه استادی برسید.

مهمترین چیزی که باید آن را پرورش دهید، یک مهارت پردرآمد است که باعث تولید پول زیاد می شود. شرکت ها همیشه مایلند بیشترین حقوق را به شما بدهند تا بتوانید درآمد بیشتری برای آنها تحت هر شرایط اقتصادی ای بسازید.

بعضی از این مهارت ها را برای شما نام می برم:

1- کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی)

2- فروشنده حرفه ای

3- مدیریت یک کانال یوتبوب پولساز

 

بخش دوم: روانشناسی تولید ثروت

کسب و کار، یک ورزش ذهنی است که 80 درصد آن در مورد ذهنیت و 20 درصد آن فنی یا غیرفکری است. افراد ثروتمند بسیار متفاوت از بیشتر مردم جامعه فکر می کنند. برای ثروتمند شدن باید چند تا از این مهمترین تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر را درک کنید تا بتوانند به شما کمک کنند که تصمیم های قدرتمندی در زندگی تان بگیرید.

موفقیت اساساً ناشی از انجام یک سری رفتارهای دائمی است و ربطی به نگرش، نوع تربیت، تحصیلات، مهارت، شانس یا سرمایه شما ندارد. اگر رفتارتان با اهداف تان ناسازگار است، موفق نخواهید شد.

اکثر کارآفرینان بیشتر تلاش می کنند تا روی مدیریت کسب و کارشان تمرکز کنند تا اینکه روی مدیریت خودشان تمرکز کنند. در صورتی که اگر خودتان را بهبود دهید، می توانید کسب و کارتان را هم بهبود دهید، چون به شما کمک می کند یک رهبر تأثیرگذارتر، بازاریاب بهتر یا یک استراتژیست بهتر شوید. پس بهتر است که روی بهبود و مدیریت خودتان تمرکز کنید چون این تنها چیزی هست که می توانید کنترل کنید.

حتما بخوانید: پرورش ذهنیت فوق ثروتمند و حذف ذهنیت فقیر

3 سطح مدیریت پول

سه سطح مدیریت پول داریم که بهتر است آنها را یاد بگیرید.

  • کسب پول
  • حفظ پول
  • چند برابر کردن پول

اکثر مردم خیلی سخت در مرحله اول یعنی کسب پول بیشتر به درجه استادی می رسند. برای اینکه در هر سه مرحله عالی عمل کنید، باید رفتارتان را با پس انداز و سرمایه گذاری پول سازگار کنید.

پرورش ذهن ثروت ساز

 

باورهای محدودکننده مالی

یکی از تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر در باورهایی هست که نسبت به ثروت یا افراد ثروتمند دارند. مردم اغلب یک سری باورهای درونی در مورد پول و ثروت دارند که مانع آنها برای کسب پول بیشتر، حفظ و نگهداری آن و چندین برابر کردن آن می شود.

اگر می خواهید در مدیریت پول متخصص شوید، ابتدا باید از هر فکری که در ذهن تان قرار می دهید، آگاه شوید:

حتما ببینید: ویدیوی چطور پولم را مدیریت کنم؟

ذهن خود را با باورهای منفی افراد دیگر سمی و آلوده نسازید. اینکه شما چه دیدگاه و باورهایی نسبت به پول و ثروت دارید، روی عادات و اقدامات شما و در نتیجه روی نتایج شما تأثیر می گذارد.

برای بهبود این امر باید یک رابطه ی مثبت با پول برای خود پرورش دهید. در طول زمان همینطور که سیستم باورهای خود را در مورد پول و ثروت مجدد برنامه ریزی و شرطی می کنید، اقداماتی که انجام می دهید هم باید با آنها در یک راستا باشد. این کار شما را به پرورش ذهن ثروت ساز نزدیک تر می کند.

 

دغدغه های رایچ درونی افراد

1) داشتن باورهای منفی در مورد پول یا افراد موفق و ثروتمند

در ویدیوی زیر چند 14 باور منفی و اشتباه در مورد پول و ثروت را می توانید ببینید:

این را هم بخوانید:  اصول مدیریت زمان به سبک میلیونرها

 

2) حساس بودن بیش از حد نسبت به نظرات، دیدگاه ها، انتقادات و شایعات مردم

بعضی وقت ها افرادی که روز بدی داشته اند، تلاش می کنند تا روز شما را هم خراب کنند. اما بسیار مهم است که این موضوع را شخصی نکنید و به خود نگیرید.

 

3) ترس از تغییر یا ترس از موفقیت

رسیدن به مراحل بالاتر موفقیت هزینه دارد. در عمق وجودتان ممکن است فکر کنید که به اندازه ی کافی خوب نیستید، لیاقت ثروت را ندارید یا می ترسید که اگر اشتباهی بکنید و همه چیزتان را از دست بدهید، احمق به نظر برسید.

 

4) عدم تمایل به پرداخت بهای موفقیت

موفقیت، بها دارد و بهای آن را باید پیشاپیش بپردازید. زمانی که بفهمید برای تبدیل به یک میلیونر شدن چه بهایی باید بپردازید، ممکن است از ورود به این مسیر پشیمان شوید یا شک کنید.

اینکه چقدر این بها بزرگ است، بستگی به هدف شما دارد. اما احتمالاً خیلی بزرگتر از آن چیزی که فکر می کنید، است. در هر حال میزان تلاشی که فکر می کنید برای رسیدن به هدف تان کافی است را باید 2 یا 3 برابر بکنید.

 

معنی برخی باورهای منفی

ترس از موفقیت

رفتارهای دیگران نسبت به افراد موفق ناشی از حسادت و نفرتی است که درونشان نهفته شده است و آن خشم را بر این افراد تخلیه می کنند.

باورهای منفی در مورد پول و ثروت ناشی از تجربه های ما در مدرسه، همراه والدین، دوستان، رسانه ها است. ۹۵% مردم این سیستم باورهای منفی را دارند. اگر می خواهید بخشی از ۵% باقیمانده شوید، برعکس هر کاری که ۹۵% افراد به آن باور دارند را انجام دهید. داشتن این ارتباطات منفی شما را از استفاده از توانایی ها و پتانسیل تان باز می دارد.

هنگامی که مردم می گویند پول آنقدر مهم نیست، در واقع در حال بیان یک عبارت دفاعی هستند. این معمولاً به این معنی است که یا آنها هیچ پولی ندارند یا نمی دانند که چگونه پول دربیاورند.

بسیاری از افراد به دلیل ترسی که از موقعیت های ناشناخته ناشی از موفقیت یا شکست دارند، هرگز به اندازه کافی موفق نمی شوند.

آن ها مبارزه کردن را به خوبی می شناسند، اما طعم موفقیت را تجربه نکرده اند. بسیاری از افراد معتاد مبارزه کردن هستند. آنها به آدرنالین ناشی از حل مشکلات و مقابله با استرس اعتیاد دارند، زیرا به این ترتیب آنها توجه، اهمیت و فرصت بازی کردن نقش قربانی را کسب می کنند.

بهترین راه برای غلبه بر ترس از موفقیت، عادت کردن به موفقیت است.

باور داشته باشید که موفقیت بخشی از آنچه هستید و بخشی از هویت شماست. باورهای شما در مورد پول و نحوه کسب درآمدتان، میزان درآمد شما در طول زندگی را تعیین خواهد کرد. اگر این درگیری های درونی را دارید، می توانید حرکت های کوچکی به سمت مسیر درست در ذهن ثروت ساز خود انجام دهید.

حتما بخوانید: 5 عادت افراد ثروتمند از دن لاک

 

اصلاح باورهای محدودکننده تان در مورد پول 

«پول بازتاب توانایی فرد برای کمک به دیگران است». بازار به این دلیل به شما پول می دهد. افراد موفق و ثروتمند چیزهای بسیاری به جامعه ارائه می دهند. آن ها با سمینارها، ویدیوها، کارگاه ها و کتاب ها افراد را آموزش می دهند.

کاری که انجام می دهید را باید آنقدر دوست داشته باشید که تنها راه کسب درآمدتان باشد. به عنوان یک کارآفرین باید بیاموزید که به صورت مداوم با مشکلات مواجه شوید حتی زمانی که کسی حمایتتان نمی کند.

بهترین راه برای پیش بردن رویاهایتان این است که از مردم انتظار حمایت کردن نداشته باشید و یاد بگیرید که به تنهایی حرکت کنید حتی اگر تنها باشید.

وقتی نوبت به موفقیت می رسد، بزرگترین چیزی که بیشتر افراد را باز می دارد، انتظار برای تایید دیگران است. این به دلیل کمبود دانش، تجربه و ایده تجاری نیست. بلکه به این دلیل است که نمی توانند به خود تکیه کنند.

برای موفقیت تان بسیار مهم است که توانایی ایجاد انگیزه در خود را داشته باشید و در عین حال بتوانید از اطرافیان خود اجازه نگیرید. انتظار نداشته باشید که کسی درکتان کند، به خصوص اگر مردم به نحوه زندگی خاصی عادت کرده باشند.

این را هم بخوانید:  ۷ نکته در مورد دورکاری که هیچکس به شما نمی گوید

مقاومت آن ها به دلیل انحرافتان از مسیر سنتی است که مردم به آن عادت دارند. مردم فکر خواهند کرد که شما عجیب هستید و تعجب خواهند کرد که چرا نمی توانید “عادی” باشید و یک شغل باثبات و امن پیدا کنید. هرچه بیشتر از مسیر سنتی منحرف شوید، دیگران احساس خواهند کرد که بین شما و آنها فاصله بیشتری وجود دارد.

ممکن است نزدیکانتان از اینکه موفق می شوید راضی نباشند زیرا توانایی تحمل اینکه شما زندگی رویاهای آن ها را تجربه می کنید را ندارند.

 

اجرا و داشتن عادات مفید و مؤثر

همه در یک زمین بازی یکسان هستند. تنها تفاوتی که میان شما و رقبای شما در یک صنعت یا شهر وجود دارد شما (ذهنیت ثروتمند شما) هستید. دیگران صرفاً به دلیل تفاوت در ذهنیت و عادت ها درآمد بیشتری کسب می کنند.

بین بهره وری بالا و شلوغ بودن سرتان تفاوت بسیاری وجود دارد. میزان دانش شما اهمیتی ندارد، بلکه سرعت عملتان مهم است.

حتما شرکت کنید: وبینار مدیریت کارها و دریافت نتایج حداکثر (بهره وری بالا) از دن لاک

مسئله ای که هنگام دستیابی به اهداف فرد مطرح است نداشتن منابع کافی نیست، بلکه مسئله اصلی تنبلی ذهنی است. بیشتر مردم فقط حداقل کار یا هرکاری که برای گذران زندگی کافی است را انجام می دهند.

آن ها حتی فعالیت های پایه ای را به درستی مدیریت نمی کنند، بنابراین این سوال مطرح می شود که آیا آن ها می توانند واقعیت رقابتی و سریع دنیای تجارت را اداره کنند؟

اکثر افراد از زمان خود به درستی استفاده نمی کنند و آن را در شبکه های اجتماعی و اظهارنظر در مورد چیزهایی که ربطی به اهدافشان ندارد می گذرانند.

ما انسان ها موجوداتی هستیم که عادت می کنیم و متاسفانه اکثر ما تنبل هستیم. با اینکه می دانیم چه کارهایی را باید انجام دهیم، معطل کرده و برای انجام ندادنشان بهانه تراشی می کنیم.

عمل کردن، اضطراب را شکست می دهد.

 

افراد موفق و ثروتمند چگونه فکر می کنند؟

افراد موفق بسیار متفاوت از بقیه افراد جامعه می اندیشند. آن ها با اشتیاق بیشتری در مورد اهداف بلندمدت خود فکر می کنند. افراد موفق به جای تمرکز بر اولویت های روزانه یا ماهانه، به تصویر بزرگتر فکر می کنند و راه های مختلفی را برای رسیدن به آن امتحان می کنند.

آن ها به آنچه می خواهند به دست آورند فکر می کنند. آن ها درمورد اتفاقات ناگواری که ممکن است در مسیر رخ دهد، درمورد چیزهایی که نمی دانند و در مورد چیزهایی که ممکن است به فکرشان نرسد فکر می کنند. نام این عمل واقع بینی خوش بینانه است.

افراد موفق همواره به فکر کمک به دیگران اند و دقیق فکر می کنند. افراد ناموفق معمولا بسیار خودخواهند و ذهنیت برد و باختی دارند. افراد موفق انرژی ناامیدکننده و محتاجی ندارند زیرا آنها با افراد موفق دیگری کار می کنند که ذهنیت ثروتمندی دارند.

حتما بخوانید: 3 تفاوت کلیدی افراد موفق و ناموفق از دن لاک

در ویدیوی زیر دن لاک به طور کامل پاسخ این سوال را که افراد موفق و ثروتمند چطور می اندیشند را می دهد:

 

تفاوت اصلی ذهن ثروتمند و ذهن فقیر چیست؟

تفاوت بین ذهن ثروتمند و فقیر این است که ذهن ثروتمند دارایی می خرد ولی ذهن فقیر بدهی می خرد. تفاوت های دیگر آنها را هم به شما بگویم:

*ذهنیت ثروتمند همواره دنبال رشد و یادگیری است و روی پیشرفت خود سرمایه گذاری می کند

*ذهنیت ثروتمند برای خود هدف های مشخصی تعیین می کند

*ذهنیت ثروتمند بر اساس اصول و قواعد پیش می رود نه بر اساس شانس

*ذهنیت ثروتمند می داند چطور پول خود را مدیریت کند

و…

دوست دارید همین الان یک گام بیشتر به سمت کسب ذهنیت ثروتمند پیش بروید؟ ویدیوی زیر را ببینید: (این ویدیو جزو ویدیوهای بخش ویژه هست که اینجا به طور رایگان و کامل می توانید آنلاین ببینید)

 

 

سمینار دن لاک

منبع: سایت دن لاک

blank
نگرش نیک

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

این مطالب را هم حتما بخوانید:

نظر شما برای ما خیلی مهم است و تک به تک نظرات شما خوانده و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
× پشتیبانی