راهنمای جامع برای ساخت ذهنیت ثروتمند

بفرست برای دوستت
ساخت ذهنیت ثروتمند

فهرست مطالب

این مقاله یک راهنمای جامع برای ساخت ذهن ثروت ساز و میلیونری است که شامل عادت ها، اصول روانشناسی، تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر و استراتژی های مدیریت پول برای رسیدن به درآمد دلخواه تان است. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا از تجربیات دن لاک استفاده کنید و ویدیوهای او را نیز ببینید.

 

شما عملگرا هستید یا فقط حرف می زنید؟

چطور یک عملگرا باشیم؟

آیا به دریافت نتایج و رسیدن به آن ذهنیت میلیونری متعهد هستید یا فقط می خواهید در موردش حرف بزنید و بَه بَه و چَهچَه کنید؟! خیلی از مردم می خواهند میلیونر و موفق شوند اما بیشتر آنها حاضر نیستند بهایش را پرداخت کنند تا واقعاً به نتایجی که می خواهند برسند.

این جمله را به خاطر بسپارید:

در زندگی، به چیزی که می خواهید نمی رسید، بلکه به چیزی که برایش تلاش می کنید و لایقش هستید، می رسید.

بیشتر افراد شکست خورده و غیرموفق دوست دارند فقط در مورد مسائل مختلف حرف بزنند و تمایل دارند که فقط نظرشان را بگویند. چنین افرادی فقط در مورد مشکلات و دغدغه هایی که دارند، حرف می زنند و شکایت می کنند.

اما حتی وقتی یک دوستی به آنها بگوید که چکار باید بکنند، به سختی یا به زور آن کار را انجام می دهند. بعضی وقت ها حتی از دوستی که به آنها حقیقت را می گوید، دلخور هم می شوند.

اکثر افراد کلی انرژی صرف می کنند تا در مورد خواسته هایشان صحبت کنند، اما هیچ تلاشی برای یادگیری مهارت های ضروری صرف نمی کنند تا بتوانند درآمد بیشتری تولید کنند.

آنها حتی ممکن است در مورد محتوای الهام بخشی که خواندند یا تماشا کردند، صحبت کنند و هیجان زده باشند ولی به سختی آن را اجرا می کنند، برای همین هیچوقت نتیجه ای که می خواهند را نمی گیرند.

 

اگر فقط یک ویدیوی آموزشی را ببینید یا یک کتاب را بخوانید، هیچ فایده ای ندارد. باید آموخته هایتان را به عمل تبدیل کنید. مجبور نیستید در همان ابتدا به صورت بی نقص چیزی که یاد گرفتید را اجرا کنید، کافیست خیلی سریع یک گام چیزی که یاد گرفتید را عمل کنید و در ادامه گام های بعدی را بردارید.

این کار اولین قدم برای ساخت ذهنیت ثروتمند است. اگر می خواهید به نتایجی که دوست دارید، دست یابید، باید اقداماتی درست در جهت رسیدن به اهدافتان انجام دهید. «اقدام»، تنها چیزی است که به شما کمک می کند تا به نتایجی که می خواهید، برسید.

این مقاله جامع به شما کمک می کند تا ذهنیت میلیونری را برای خود پرورش دهید تا بتوانید اقدامات مؤثری در جهت رسیدن به اهداف مالی تان انجام دهید.

 

بخش اول: تبادل «ارزش با پول» چگونه کار می کند؟

ذهنیت ثروت ساز

پول دارای ارزش است و کل دنیا هم حول محور ارزش می چرخد. کلا کسب درآمد یعنی یک ارزشی داشته باشید که بتوانید آن را با ارزشی دیگر مبادله کنید. وقتی پول در گردش باشد و جریان داشته باشد، یعنی ارزشی را از یک نقطه به نقطه ای دیگر منتقل می کند یا شکلی از ارزش را به شکلی دیگر تبدیل می کند.

خیلی ساده بخواهم بگویم این است:

شما «ارزش» خود را که همان مهارت، تخصص، محصولات، خدمات یا زمان شما می باشد با ارزش شخصی دیگر که پول او می تواند باشد، مبادله می کنید.

هر چقدر این «ارزش» شما بیشتر یا بزرگتر باشد، افراد بیشتری حاضر به مبادله ارزش خود با شما هستند، یعنی افراد بیشتری به شما حاضرند پول بدهند.

مردم فقط در صورتی حاضرند پول بیشتری به شما بدهند که بتوانید مشکل شان را حل کنید.

بازار باید شما را به عنوان یک ارزش، پیش از اینکه مردم بخواهند پول زیادی به شما پرداخت کنند، بشناسد. برای مثال، افراد کم درآمد یا کارگرانی که دستمزد حداقلی می گیرند، بر خلاف کار سختی که انجام می دهند، پول خیلی زیادی دریافت نمی کنند، چون به آسانی قابل جایگزین شدن هستند. اما افرادی که درآمد بالایی دارند، اغلب در شغل، در شرکت یا صنعت شان خیلی باارزش، بی نظیر و غیر قابل جایگزین شدن هستند.

پس اگر می خواهید بی نهایت ثروتمند شوید، باید از شما فقط «یکی» در صنعت تان وجود داشته باشد و افراد زیادی باید به شما نیاز داشته باشند. هر چقدر سریع تر ارزش خود را بیشتر کنید، سریع تر و ساده تر پول به سمت شما می آید. کمبود پول در زندگی شما، مشکل نیست بلکه نشانه است و آن هم نشانه ی نداشتن مهارت یا کمبود آن است. ذهن ثروتمند و ذهن فقیر تفاوت شان در همینجاست.

اگر چندین مهارت دارید، باید روی یک یا دو تا از آن مهارت هایی که باعث تمایز شما و کسب درآمد بیشتر شما می شوند، تمرکز کنید و در آنها به درجه استادی برسید.

مهمترین چیزی که باید آن را پرورش دهید، یک مهارت پردرآمد است که باعث تولید پول زیاد می شود. شرکت ها همیشه مایلند بیشترین حقوق را به شما بدهند تا بتوانید درآمد بیشتری برای آنها تحت هر شرایط اقتصادی ای بسازید.

بعضی از این مهارت های پردرآمد را برای شما نام می برم:

1- کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی)

2- فروشنده حرفه ای

3- مدیریت یک کانال یوتبوب پولساز

 

بخش دوم: روانشناسی تولید ثروت

تمرکز روی بهبود شخصی

کسب و کار، یک ورزش ذهنی است که 80 درصد آن در مورد ذهنیت و 20 درصد آن فنی یا غیرفکری است. افراد دارای ذهن ثروتمند بسیار متفاوت از بیشتر مردم جامعه فکر می کنند. برای ثروتمند شدن باید چند تا از این مهمترین تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر را درک کنید تا بتوانند به شما کمک کنند که تصمیم های قدرتمندی در زندگی تان بگیرید. افراد ثروتمند با بزرگ کردن ظرف ذهنی شان به چیزهای بزرگی که آرزویشان را دارند، می رسند.

موفقیت اساساً ناشی از انجام یک سری رفتارهای دائمی است و ربطی به نگرش، نوع تربیت، تحصیلات، مهارت، شانس یا سرمایه شما ندارد. اگر رفتارتان با اهداف تان ناسازگار است، موفق نخواهید شد.

اکثر کارآفرینان بیشتر تلاش می کنند تا روی مدیریت کسب و کارشان تمرکز کنند تا اینکه روی مدیریت خودشان تمرکز کنند. در صورتی که اگر خودتان را بهبود دهید، می توانید کسب و کارتان را هم بهبود دهید، چون به شما کمک می کند یک رهبر تأثیرگذارتر، بازاریاب بهتر یا یک استراتژیست بهتر شوید. پس بهتر است که روی بهبود و مدیریت خودتان تمرکز کنید چون این تنها چیزی هست که می توانید کنترل کنید.

 

3 سطح مدیریت پول

پرورش ذهن ثروت ساز

سه سطح مدیریت پول داریم که بهتر است آنها را یاد بگیرید.

  • کسب پول
  • حفظ پول
  • چند برابر کردن پول
  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۱3

اکثر مردم خیلی سخت در مرحله اول یعنی کسب پول بیشتر به درجه استادی می رسند. برای اینکه در هر سه مرحله عالی عمل کنید، باید رفتارتان را با پس انداز و سرمایه گذاری پول سازگار کنید.

 

باورهای محدودکننده مالی

یکی از تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر در باورهایی هست که نسبت به ثروت یا افراد ثروتمند دارند. مردم اغلب یک سری باورهای درونی در مورد پول و ثروت دارند که مانع آنها برای کسب پول بیشتر، حفظ و نگهداری آن و چندین برابر کردن آن می شود. اگر می خواهید در مدیریت پول متخصص شوید، ابتدا باید از هر فکری که در ذهن تان قرار می دهید، آگاه شوید.

ذهن خود را با باورهای منفی افراد دیگر سمی و آلوده نسازید. اینکه شما چه دیدگاه و باورهایی نسبت به پول و ثروت دارید، روی عادات و اقدامات شما و در نتیجه روی نتایج شما تأثیر می گذارد.

برای بهبود این امر باید یک رابطه ی مثبت با پول برای خود پرورش دهید. در طول زمان همینطور که سیستم باورهای خود را در مورد پول و ثروت مجدد برنامه ریزی و شرطی می کنید، اقداماتی که انجام می دهید هم باید با آنها در یک راستا باشد. این کار شما را به پرورش ذهن ثروت ساز نزدیک تر می کند.

 

دغدغه های رایج درونی افراد

1) داشتن باورهای منفی در مورد پول یا افراد موفق و ثروتمند

در ویدیوی زیر 14 باور منفی و اشتباه در مورد پول و ثروت را می توانید ببینید:

 

2) حساس بودن بیش از حد نسبت به نظرات، دیدگاه ها، انتقادات و شایعات مردم

بعضی وقت ها افرادی که روز بدی داشته اند، تلاش می کنند تا روز شما را هم خراب کنند. اما بسیار مهم است که این موضوع را شخصی نکنید و به خود نگیرید.

 

3) ترس از تغییر یا ترس از موفقیت

رسیدن به مراحل بالاتر موفقیت هزینه دارد. در عمق وجودتان ممکن است فکر کنید که به اندازه ی کافی خوب نیستید، لیاقت ثروت را ندارید یا می ترسید که اگر اشتباهی بکنید و همه چیزتان را از دست بدهید، احمق به نظر برسید.

 

4) عدم تمایل به پرداخت بهای موفقیت

موفقیت، بها دارد و بهای آن را باید پیشاپیش بپردازید. زمانی که بفهمید برای تبدیل به یک میلیونر شدن چه بهایی باید بپردازید، ممکن است از ورود به این مسیر پشیمان شوید یا شک کنید.

اینکه چقدر این بها بزرگ است، بستگی به هدف شما دارد. اما احتمالاً خیلی بزرگتر از آن چیزی که فکر می کنید، است. در هر حال میزان تلاشی که فکر می کنید برای رسیدن به هدف تان کافی است را باید 2 یا 3 برابر بکنید.

 

معنی برخی باورهای منفی

ترس از موفقیت

رفتارهای دیگران نسبت به افراد موفق ناشی از حسادت و نفرتی است که درونشان نهفته شده است و آن خشم را بر این افراد تخلیه می کنند.

باورهای منفی در مورد پول و ثروت ناشی از تجربه های ما در مدرسه، همراه والدین، دوستان، رسانه ها است. ۹۵% مردم این سیستم باورهای منفی را دارند. اگر می خواهید بخشی از ۵% باقیمانده شوید، برعکس هر کاری که ۹۵% افراد به آن باور دارند را انجام دهید. داشتن این ارتباطات منفی شما را از استفاده از توانایی ها و پتانسیل تان باز می دارد.

هنگامی که مردم می گویند پول آنقدر مهم نیست، در واقع در حال بیان یک عبارت دفاعی هستند. این معمولاً به این معنی است که یا آنها هیچ پولی ندارند یا نمی دانند که چگونه پول دربیاورند.

بسیاری از افراد به دلیل ترسی که از موقعیت های ناشناخته ناشی از موفقیت یا شکست دارند، هرگز به اندازه کافی موفق نمی شوند.

آن ها مبارزه کردن را به خوبی می شناسند، اما طعم موفقیت را تجربه نکرده اند. بسیاری از افراد معتاد مبارزه کردن هستند. آنها به آدرنالین ناشی از حل مشکلات و مقابله با استرس اعتیاد دارند، زیرا به این ترتیب آنها توجه، اهمیت و فرصت بازی کردن نقش قربانی را کسب می کنند.

بهترین راه برای غلبه بر ترس از موفقیت، عادت کردن به موفقیت است.

باور داشته باشید که موفقیت بخشی از آنچه هستید و بخشی از هویت شماست. باورهای شما در مورد پول و نحوه کسب درآمدتان، میزان درآمد شما در طول زندگی را تعیین خواهد کرد. اگر این درگیری های درونی را دارید، می توانید حرکت های کوچکی به سمت مسیر درست در ذهن ثروت ساز خود انجام دهید.

 

اصلاح باورهای محدودکننده تان در مورد پول 

پول چیست

«پول بازتاب توانایی فرد برای کمک به دیگران است». بازار به این دلیل به شما پول می دهد. افراد موفق و ثروتمند چیزهای بسیاری به جامعه ارائه می دهند. آن ها با سمینارها، ویدیوها، کارگاه ها و کتاب ها افراد را آموزش می دهند.

کاری که انجام می دهید را باید آنقدر دوست داشته باشید که تنها راه کسب درآمدتان باشد. به عنوان یک کارآفرین باید بیاموزید که به صورت مداوم با مشکلات مواجه شوید حتی زمانی که کسی حمایتتان نمی کند.

بهترین راه برای پیش بردن رویاهایتان این است که از مردم انتظار حمایت کردن نداشته باشید و یاد بگیرید که به تنهایی حرکت کنید حتی اگر تنها باشید.

وقتی نوبت به موفقیت می رسد، بزرگترین چیزی که بیشتر افراد را باز می دارد، انتظار برای تایید دیگران است. این به دلیل کمبود دانش، تجربه و ایده تجاری نیست. بلکه به این دلیل است که نمی توانند به خود تکیه کنند.

برای موفقیت تان بسیار مهم است که توانایی ایجاد انگیزه در خود را داشته باشید و در عین حال بتوانید از اطرافیان خود اجازه نگیرید. انتظار نداشته باشید که کسی درکتان کند، به خصوص اگر مردم به نحوه زندگی خاصی عادت کرده باشند.

مقاومت آن ها به دلیل انحرافتان از مسیر سنتی است که مردم به آن عادت دارند. مردم فکر خواهند کرد که شما عجیب هستید و تعجب خواهند کرد که چرا نمی توانید “عادی” باشید و یک شغل باثبات و امن پیدا کنید. هرچه بیشتر از مسیر سنتی منحرف شوید، دیگران احساس خواهند کرد که بین شما و آنها فاصله بیشتری وجود دارد.

  تغییر 5 پارادایمی که احتمالاً از آنها آگاه نیستید

ممکن است نزدیکانتان از اینکه موفق می شوید راضی نباشند زیرا توانایی تحمل اینکه شما زندگی رویاهای آن ها را تجربه می کنید را ندارند.

 

اجرا و داشتن عادات مفید و مؤثر

همه در یک زمین بازی یکسان هستند. تنها تفاوتی که میان شما و رقبای شما در یک صنعت یا شهر وجود دارد شما (ذهنیت ثروتمند شما) هستید. دیگران صرفاً به دلیل تفاوت در ذهنیت و عادت ها درآمد بیشتری کسب می کنند.

بین بهره وری بالا و شلوغ بودن سرتان تفاوت بسیاری وجود دارد. میزان دانش شما اهمیتی ندارد، بلکه سرعت عملتان مهم است.

حتما شرکت کنید: وبینار مدیریت کارها و دریافت نتایج حداکثر (بهره وری بالا) از دن لاک

مسئله ای که هنگام دستیابی به اهداف فرد مطرح است نداشتن منابع کافی نیست، بلکه مسئله اصلی تنبلی ذهنی است. بیشتر مردم فقط حداقل کار یا هرکاری که برای گذران زندگی کافی است را انجام می دهند.

آن ها حتی فعالیت های پایه ای را به درستی مدیریت نمی کنند، بنابراین این سوال مطرح می شود که آیا آن ها می توانند واقعیت رقابتی و سریع دنیای تجارت را اداره کنند؟

اکثر افراد از زمان خود به درستی استفاده نمی کنند و آن را در شبکه های اجتماعی و اظهارنظر در مورد چیزهایی که ربطی به اهدافشان ندارد می گذرانند.

ما انسان ها موجوداتی هستیم که عادت می کنیم و متاسفانه اکثر ما تنبل هستیم. با اینکه می دانیم چه کارهایی را باید انجام دهیم، معطل کرده و برای انجام ندادنشان بهانه تراشی می کنیم.

عمل کردن، اضطراب را شکست می دهد.

 

افراد موفق و ثروتمند چگونه فکر می کنند؟

افراد موفق بسیار متفاوت از بقیه افراد جامعه می اندیشند. آن ها با اشتیاق بیشتری در مورد اهداف بلندمدت خود فکر می کنند. افراد موفق به جای تمرکز بر اولویت های روزانه یا ماهانه، به تصویر بزرگتر فکر می کنند و راه های مختلفی را برای رسیدن به آن امتحان می کنند.

آن ها به آنچه می خواهند به دست آورند فکر می کنند. آن ها درمورد اتفاقات ناگواری که ممکن است در مسیر رخ دهد، درمورد چیزهایی که نمی دانند و در مورد چیزهایی که ممکن است به فکرشان نرسد فکر می کنند. نام این عمل واقع بینی خوش بینانه است.

افراد موفق همواره به فکر کمک به دیگران اند و دقیق فکر می کنند. افراد ناموفق معمولا بسیار خودخواهند و ذهنیت برد و باختی دارند. افراد موفق انرژی ناامیدکننده و محتاجی ندارند زیرا آنها با افراد موفق دیگری کار می کنند که ذهنیت ثروتمندی دارند.

در ویدیوی زیر دن لاک به طور کامل پاسخ این سوال را که افراد موفق و ثروتمند چطور می اندیشند را می دهد:

 

تفاوت اصلی ذهن ثروتمند و ذهن فقیر چیست؟

تفاوت بین ذهن ثروتمند و فقیر این است که ذهن ثروتمند دارایی می خرد ولی ذهن فقیر بدهی می خرد. تفاوت های دیگر آنها را هم به شما بگویم:

*ذهنیت ثروتمند همواره دنبال رشد و یادگیری است و روی پیشرفت خود سرمایه گذاری می کند

*ذهنیت ثروتمند برای خود هدف های مشخصی تعیین می کند

*ذهنیت ثروتمند بر اساس اصول و قواعد پیش می رود نه بر اساس شانس

*ذهنیت ثروتمند می داند چطور پول خود را مدیریت کند

و…

 

بخش سوم: قوانین موفقیت

مجموعه ای از قوانین واضح داشته باشید

فقط خودتان می توانید به هر کاری که می کنید وضوح و شفافیت دهید. هنگامی که نحوه تفکر و نحوه انجام کارهایتان را تغییر دهید، نتایج را نیز تغییر خواهید داد.

بسیاری از افراد به دلیل سیل اطلاعات غلطی که وجود دارد گیج می شوند. هنگامی که فرصت ها، ایده ها، دیدگاه ها، مسیرها و متخصصان متنوع زیادی وجود دارند، شناخت بهترین راه رسیدن به موفقیت بسیار چالش برانگیز است.

به همین دلیل است که به جای دنبال کردن راهکارها، باید مجموعه ای از قوانین ثابت داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا با هر شرایطی سازگار شوید و علیرغم اطلاعات ناسازگار موجود به کارتان ادامه دهید.

از سندروم شی براق دوری کنید. هنگامی که با جدیدترین میانبر، ترفند و پلتفرم رسانه اجتماعی مواجه می شوید، باید با اصول خود سازگار باشید. قوانین تغییر نخواهند کرد، حتی اگر تاکتیک ها و استراتژی ها تغییر کنند.

استراتژی به معنی تصویر کلی برنامه شماست. تاکتیک ها کارهایی هستند که برای پیش بردن فیزیکی کاری انجام می دهید. بسیاری از افراد مجموعه ای از قوانین حاکم بر استراتژی خود ندارند. اگر فقط به فکر تاکتیک ها باشید همواره با مشکل مواجه خواهید شد، زیرا تصویر واضحی از آنچه که میخواهید انجام دهید، ندارید.

تاکتیک ها کوتاه مدت هستند. استراتژی به معنی انجام عمل درست است. هنگام یادگیری از هر فردی، به صورت دقیق ارزیابی کنید که آنچه می آموزید تاکتیک است یا استراتژی و یا یک قانون؟

 

چگونه متمرکز بمانیم؟

قدرت نه گفتن

با توجه به حواس پرتی های فراوان در زندگی، بدون توجه به گزینه های زیادی که ممکن است پیش روی شما باشد، با یادگیری اینکه چگونه نه بگویید متمرکز خواهید ماند.

بسیاری از افراد نمی توانند متمرکز بمانند زیرا در موقعیتی قرار دارند که باید بیشتر “نه” بگویند، اما این کار را نمی کنند. آنها به اندازه کافی بالغ نیستند و هنوز مانند یک نوجوان رفتار می کنند.

تا زمانی که چیزی را که می توانید تمام انرژیتان را صرفش کنید نیافته اید، نه بگویید. این کار باید چیزی باشد که بتوانید وقت و سرمایه تان را به آن اختصاص دهید.

مردم چالش های زیادی در متمرکز ماندن دارند زیرا از حل نشدن مسائل و از دست دادن می ترسند. آن ها چندین “برنامه پشتیبان” دارند زیرا درمورد توانایی های خود برای انجام کارها مطمئن نیستند.

برای رسیدن هر چه سریعتر به رویاهایتان، آنچه بر آن تمرکز می کنید را با توجه به اینکه در کدام مرحله از زندگیتان هستید انتخاب کنید:

  • مرحله اول: هنگامی که جوان هستید و هنوز سعی در کشف خود دارید، از بیشتر “بله” گفتن به فرصت های مختلف نترسید. این تنها راهی است که بفهمید چه چیزی ممکن است و چه چیزی را دوست دارید.
  • مرحله دوم: در این مرحله شما به اندازه کافی کارهای مختلف را امتحان کرده اید تا نقاط ضعف و قوتتان را بشناسید. این همان جایی است که شما فرصت های بسیاری را پیش رو دارید. اکنون باید بیاموزید که چگونه “بله، گاهی اوقات” بگویید. اکنون شما باید بیشتر انتخاب کنید، زیرا فقط هنگامی که چیزی را برگزینید تاثیرگذار خواهید بود.
  • مرحله سوم: به بیشتر چیزها “نه” می گویید و زمان و مهارت تان را صرف یک کار می کنید.
  چاکرای ریشه: راهنمای عملی برای دستیابی به قدرت درونی

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چطور وقت خود را مدیریت کنید و با تمرکز بیشتری کارهای خود را پیش ببرید، پیشنهاد می کنم در وبینار «مدیریت کارها و دریافت نتایج حداکثر» دن لاک شرکت کنید. برای شروع روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت نام در بخش ویژه و دانلود فوری ویدیوهای وبینار 

 

ذهنیت فراوانی داشته باشید

نیروی ذهنی فوق العاده ای برای کارآفرینی لازم است. شما باید همیشه خوش بین باشید و دائما اعمالی هماهنگ با باورهایتان انجام دهید. همیشه باید نظرات خودتان را صادقانه ابراز کنید.

اجازه ندهید کمالگرایی مانع پیشرفت تان شود. اگر چیزی را در زندگیتان دوست ندارید، تغییرش دهید. چیزی را بلد نیستید؟ پس آن دانش را بیاموزید. وقتی واقعا به فراوانی باور داشته باشید، تلاش خواهید کرد تا آنجا که می توانید درآمد کسب کنید.

ثروت هدیه ای نامحدود از جانب جهان است که می توانید با استفاده از آن یک اکوسیستم بسازید که در آن فقط به خودتان کمک نمی کنید، بلکه فرصت های زیادی را ایجاد می کنید، سبک زندگی بهتری می سازید، و برای دیگران فراوانی فراهم می کنید.

 

از همه برنامه های سریع ثروتمند شدن دوری کنید

داشتن ذهن ثروتمند و ذهن فقیر به خودمان بستگی دارد. در هر حالتی که الان باشیم، می توانیم آن را اصلاح کنیم و یک ذهن ثروتمند داشته باشیم. شما باید تمام خرد متعارفی را که آموخته اید به چالش بکشید. بسیاری از افرادی که برنده بخت آزمایی می شوند نمی دانند چگونه پول دربیاورند یا چگونه آن را نگه دارند و چند برابرش کنند. سرانجام اکثر آنان به طور کامل نابود می شوند. اگر خودتان پول را بدست آورده باشید، می دانید که چه کاری لازم است و می توانید دوباره آن پول را بدست آورید.

بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) زندگی شما را نابود می کند. مردم تجربه های وحشتناکی را با آنها پشت سر گذاشته اند و دوستان، پول و زمان زیادی را از دست داده اند. آنها فقط اعتبار شما را خراب می کنند و بدهی بیشتری برایتان بوجود می آورند.

تخیلات “ثروت ناگهانی و سریع” و “درآمد منفعل” آسان را کنار بگذارید. هنگامی که بخواهید آینده مالی و زندگی خانواده تان را بهبود بخشید، عکس این عمل را انجام خواهید داد و این تخیلات را نابود خواهید کرد.

به این نوع شرکت ها یا محصولات وابسته نباشید. داشتن اعتماد به نفس مالی واقعی به این معنی است که بتوانید به خودتان تکیه کنید. ویدیوی زیر را در مورد اعتماد به نفس مالی ببینید:

 

به نیازهای بازار تمرکز کنید

یکی دیگر از تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر این است که یک ذهن ثروتمند به ارزشی که می تواند به بازار صنعت خود انتقال دهد فکر می کند اما ذهن فقیر فقط تمرکزش روی محصول خود و بهبود آن بدون در نظر گرفتن نیاز بازار است.

انگیزه های خود را از دنبال کردن پول به تامین چیزی که افراد سراسر دنیا می خواهند و نیاز دارند تغییر دهید. به یک پیشنهاد بالقوه بسیار بی نظیر، جذاب و مفید که هیچوقت جایگزینی نداشته باشد، عمیقا فکر کنید. باید برای بازار، ارزش ایجاد کنید.

از قدرت ایده پردازی بی نظیر خود استفاده کنید که شما را در جایگاه قدرت قرار دهد تا به وسیله کامپیوترها، کارمندان خارج از سازمان و رقبا به فراموشی سپرده نشوید.

آن قدرت منفرد و بالقوه خود را توسعه داده و در آن کار استاد شوید. سپس پیشنهاد دوم را انتخاب کنید و در آن استاد شوید. وقتی استاد دو “تخصص”، همانند مهندسی و تجارت شوید، می توانید آن دو را به گونه ای با هم ترکیب کنید که ایده های جدیدی که هیچکس تاکنون ندیده است، خلق شوند.

این کار همچنین یک فضای رقابتی ایجاد می کند زیرا می توانید بین جهان ها حرکت کنید، به هر دو زبان صحبت کنید، قبایل را به هم وصل کنید و عناصر را ترکیب کنید تا بینش خلاقانه ای ایجاد کنید. انجام این کار با گذر زمان ممکن است به شما کمک کند تا به خلوصی دست یابید که زندگیتان را تغییر دهد.

مردم (بازار) در ازای دریافت کالایی که از نظرشان ارزش برابر یا بیشتری از پولشان دارد، به شما پول می دهند.

این کالا باید چیزی باشد که جنبه ای از فرهنگ را متحول کند، یک داستان آشنا را دوباره خلق کند، داستانی جدید معرفی کند، نحوه تفکر مردم را تغییر دهد، یا در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گیرد. هیچ نقشه راهی برای این کار وجود ندارد. خودتان باید این مسیر را طی کنید تا زمانی که جذابیت، شجاعت و اعتبار مورد نیاز برای جذب کسی که می خواهید حمایتتان کند را کسب کنید.

پس از ایده پردازی، باید ایده هایتان را به عملی پایدار تبدیل کنید تا نتیجه بگیرید. شما با توجه به میزان اقدامات خود میلیونر خواهید شد. اگر می خواهید میلیون ها درآمد کسب کنید، باید بر میلیون ها نفر تاثیرگذار باشید. پس از اینکه در کسب درآمد به تسلط رسیدید، می توانید پولتان را پس انداز، چندبرابر و سرمایه گذاری کنید.

در سمینار ساخت ذهنیت میلیونری، دن لاک در مورد 9 قانون مهم پول صحبت می کند که قانون نهم دقیقا به همین موضوع اشاره می کند، موضوعی که در ابتدای این مقاله  هم به آن اشاره کردیم، اینکه پول عاشق ارزش است، دوست دارید بخشی از این سمینار را همینجا با هم ببینیم؟

 

سخن آخر

در این مقاله قصدمان این بود که با شناخت تفاوت های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر و استراتژی های مناسب، یک ذهن میلیونری و ثروتمند برای خود بسازیم و 3 بخش مهم تبادل ارزش با پول، روانشناسی تولید ثروت و قوانین موفقیت را با هم بررسی کردیم.

برای اینکه این موضوع را بیشتر درک کنید و بتوانید یک ذهنیت میلیونری واقعی برای خود بسازید، پیشنهاد می کنم پس از خواندن این مقاله، سمینار ساخت ذهنیت میلیونری دن لاک را ببینید. روی عکس زیر کلیک کنید:

 

Rating 5.00 from 4 votes

آموزش مکمل
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

از دید من مهمترین قسمت مقاله ذهنیت و بهترین بخش تفاوت اصلی ذهن ثروتمند و ذهن فقیر

مهران محمدی
مهران محمدی
9 ماه قبل

اول مشکلات مردم را پیدا کن و سپس حلشون کن

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×