زندگینامه ارل نایتینگل + ویدیوها

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

ارل نایتینگل (Earl Nightingale) مربی باب پراکتور، نویسنده، سخنران و مربی رشد فردی در 12 مارس سال 1921 (1300/1/1 شمسی) در لوس آنجلس آمریکا به دنیا آمد و در 25 مارس 1989 در سن 68 سالگی از دنیا رفت. اکثر ما وقتی اسم ارل نایتینگل را می شنویم، یاد کتاب یا دوره عجیب ترین راز او می افتیم و خیلی شناختی از این استاد بزرگ نداریم. اما نگران نباشید، الان قرار است زندگینامه ارل نایتینگل را کامل با هم بخوانیم و بیشتر با او آشنا شویم.

اگر الان فرصت مطالعه این مقاله رو نداری، از انتهای همین صفحه پی دی اف این مقاله رو دانلود کن

زندگینامه ارل نایتینگل

 

دوران کودکی ارل نایتینگل چگونه گذشت؟

ارل نایتینگل در کودکی در کنار پدر و مادرش و دو برادر دیگرش زندگی می کرد تا اینکه وقتی 12 سالش بود، پدرش خانواده را ترک کرد. الان دیگر خرج کل خانواده بر دوش مادرش بود. مادر ارل خیاط بود و در یک کارگاه خیاطی کار می کرد و از همین راه خرج خانواده را می داد. خلاصه اینکه ارل در دوران کودکی در فقر به سر می برد و ظاهرا زندگی بر وفق مرادش نبود.

او همیشه یک سوال در ذهنش بود که هرگز نتوانست جوابش را از طرف اعضای خانواده اش دریافت کند. آن سوال این بود:

چرا بعضی ها ثروتمند هستند و بعضی دیگر فقیر؟

 

دوران نوجوانی ارل نایتینگل چگونه گذشت؟

او به دنبال یافتن جواب این سوال به کتابخانه ها می رفت و آنجا مشغول مطالعه می شد. برایش خیلی مهم بود که بتواند بفهمد که چطور بعضی افراد از صفر شروع می کنند و به دستاوردها و اهداف بزرگی می رسند. تا اینکه در سن 17 سالگی در رادیو مشغول به کار شد.

 

همسر ارل نایتینگل

همسر ارل نایتینگل

نام همسر ارل، دایانا نایتینگل (Diana Nightingale) است. دایانا نویسنده، سخنران بین المللی، مربی رشد فردی و مجری رادیو می باشد.

دایانا در یکی از مصاحبه هایش که در کانال یوتیوب دیده بودم، می گفت هنوز هم عاشق ارل هست و یک جا هم یه چیزی گفته بود که من را درگیر خودش کرد! او گفت “در سال 1982 با هم ازدواج کرده بودند”، در حالی که ارل 6 سال بعد یعنی سال 1989 فوت کرد و این برایم عجیب بود که یعنی فقط 6 سال با هم زندگی مشترک داشتند؟ یا من اشتباه می کنم. اطلاعات دیگری در این مورد نتوانستم پیدا کنم. اگر اطلاعی داشتید توی کامنت ها با من در میان بگذارید. 😂

  خلاصه کتاب کمال ذهن اثر دکتر جو دیسپنزا

دایانا با بیشتر از 40 سال تجربه، به مردم سراسر جهان کمک کرده است که زندگی شان را تغییر دهند. دایانا پس از فوت همسرش، به اشتراک گذاری خرد، روش و تجربه ارل نایتینگل برای تغییر زندگی ها ادامه داد.

ارل نایتینگل و همسرش دایانا

شروع فعالیت کاری

بله، همه چیز از اینجا شروع شد و کم کم اوضاع برای ارل شروع به تغییر کرد. او در سن 17 سالگی فعالیت اش را در رادیو شروع کرد و همین نقطه شروع مسیر موفقیت او بود.

او همچنین در همین حوالی، مشغول خدمت به سپاه دریایی شد. وقتی 20 سالش بود یعنی در سال 1941 سپاه «تفنگداران ایالات» توسط ژاپنی ها مورد حمله قرار گرفت و ارل نایتینگل جزو 12 نفری بود که نجات پیدا کردند. او پس از آن به صورت داوطلبانه در رادیو محلی مشغول فعالیت شد و از این کار هم بسیار لذت می برد.

بعد از 5 سال هم از گروه «تفنگداران ایالات» خارج شد و به همراه همسرش به شهر فونیکس در آمریکا نقل مکان کردند و پس از مدتی هم به شیکاگو رفتند تا به دنبال فرصت کاری بهتری بگردند.

 

سکوی پرتاب زندگی شغلی

کمی بعد او برنامه تفسیر روزانه را در رادیو WGN شروع کرد و بعد توانست یک قرارداد فوق العاده با ایستگاه رادیو ببندد و همین امر برای او حکم سکوی پرتاب را داشت، به طوری که آنقدر در رادیو به موفقیت رسید که توانست خودش را در سن 35 سالگی بازنشست کند.

 

تأسیس شرکت نایتینگل – کونانت

در سن 49 سالگی یعنی در سال 1960 ارل به همراه لوید کونانت شرکت نایتینگل – کونانت (Nightingale-Conant Corporation) را با هم تأسیس کردند و از طریق همین شرکت توانستند جزو اولین افراد صنعت توسعه شخصی باشند که به صورت حرفه ای و عالی کار می کردند.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۱9

آنها در کنار هم در همین شرکت، کتاب صوتی موفق با عنوان «از همه جلو بزن» (Lead the field) را نیز تولید کردند که بعدها باب پراکتور نیز تک تک 12 فصل این دوره را در دوره ای با همین عنوان یعنی «از همه جلو بزن» مورد بررسی قرار داد که هر دو دوره در سایت نگرش نیک به صورت اختصاصی ترجمه و زیرنویس شده اند.

دانلود رایگان قسمت اول دوره از همه جلو بزن ارل نایتینگل

دانلود رایگان قسمت اول دوره از همه جلو بزن باب پراکتور

 

ملحق شدن باب پراکتور به شرکت نایتینگل – کونانت

باب پراکتور بعد از شنیدن کتاب عجیب ترین راز ارل نایتینگل تصمیم گرفت که با او کار کند و پس از آن به شرکت نایتینگل – کونانت ملحق شد و علاوه بر اینکه در کار فروش به آنها کمک می کرد، زیر نظر دو مربی خود یعنی ارل نایتینگل و لوید کونانت آموزش های لازم را دید و همین آموزش ها تبدیل به نقطه عطفی برای باب پراکتور شدند. از خود باب پراکتور بشنوید که در این مورد چه می گوید:

 

معروف ترین کتاب ارل نایتینگل

کتاب رایگان عجیب ترین راز ارل نایتینگل

در سال 1959 ارل نایتینگل صفحه گرامافون عجیب ترین راز را منتشر می کند که بدون هیچ تبلیغاتی تبدیل به پرفروش ترین برنامه ها شد که کمی بعدتر کتاب متنی آن هم چاپ شد و در دهه 70 ارل نایتینگل یک ویدیوی مکمل حدود 20 دقیقه ای هم برای دوره عجیب ترین راز منتشر کرد که در این ویدیوی تصویری نکات تکمیلی و فلسفه عجیب ترین راز را با ما در میان می گذارد.

  خلاصه کتاب ساخت مغز دوم اثر تیاگو فورته

در صفحه مخصوص آموزش های ارل نایتینگل می توانید تمام این آموزش ها را دریافت کنید:

ورود به این صفحه

 

یک حرف فراموش نشدنی از ارل نایتینگل

باب پراکتور در دوره از همه جلو بزن می گوید که سال ها پیش در یک برنامه ای شرکت کرده بود که ارل نایتینگل در آنجا سخنران مهمان بود و می گوید آنجا ارل حرفی زد که هرگز نباید فراموش کرد. ویدیوی زیر را ببینید:

 

ارل نایتینگل درگذشت

بله، متأسفانه این استاد بزرگ در سال 1989 در سن 68 سالگی (خیلی زود رفت، نه؟😔) از دنیا رفت. بعد از فوت ارل رادیو خبر فوت ایشان را این گونه اعلام کرد:

“صدای آواز نایتینگل خاموش شد”.

در هنگام مرگ او پیام های ضبط شده‌ اش در کل دنیا پخش می‌ شد و همین پیام‌ ها الهام بخش بسیاری از مردم. از تمام فرهنگ ها، ملیت ها و نژادها بود تا زندگی خود را تغییر داده و به بهترین زندگی ممکن تبدیل کنند.

آشنایی با این استاد عزیز به همین مقاله زندگینامه ارل نایتینگل ختم نمی شود. در سایت نگرش نیک این فرصت برای شما مهیا شده که بتوانید پای آموزش های او بنشینید و دوره های فوق العاده او را بگذرانید.

 

دانلود فایل صوتی و پی دی اف زندگینامه ارل نایتینگل

دوستان گلم، برای راحتی کار شما فایل صوتی این مقاله را برای شما آماده کرده ام، همچنین یک فایل پی دی اف هم برای شما قرار داده ام که می توانید آن را دانلود کنید و متن این مقاله را همراه خود داشته باشید.

 

[دانلود صوت فارسی]

[دانلود پی دی اف]

ویدیوهای ارل نایتینگل

 

آموزش های پیشنهادی ارل نایتینگل

دوره عجیب ترین راز

دوره از همه جلو بزن

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل توسط ارل نایتینگل

Rating 0.00 from 0 votes

آموزش پیشنهادی
guest
31 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی معرفت
علی معرفت
1 سال قبل

استاد استادهاست ارل ناینتینگل، مرسی که زندگینامش رو گذاشتین

سامان کریمی
سامان کریمی
1 سال قبل

بسیار جالب و خواندنی 👌🏻

صابر
صابر
1 سال قبل

عالی بود، لذت بردم 😍😍
زندگی نامه این بزرگان پر از درسه

هستی پناهنده
هستی پناهنده
1 سال قبل

چقدر جالب بود … ممنون از این مطلب خوب 👌

فریبا
فریبا
1 سال قبل

دم شما گرم
لطفا درمورد دیگر اساتید هم بنویسید،

arash aziztabar
arash aziztabar
1 سال قبل

اااا چه جالب نمی دونستم که ارل نایتینگل مربی باب پراکتوره، آقای باقرپور همیشه اطلاعات مفید و ناب در اختیارمون گذاشتی، این مقاله زندگینامه ارل نایتینگل هم دیگه خیلی عالی بود، مثل خودتون

رویا حسینی
رویا حسینی
1 سال قبل

این مطلب شما در مورد ارل نایتینگل کامل ترین زندگینامه توی سایت های دیگه بود، مرسی که انقدر جامع کار می کنید، همیشه بهترینین

رادوین
رادوین
1 سال قبل

عالی مثل همیشه، جای ارل نایتینگل توی دوره هاتون خالی بود، ممنونم که آموزش هاشون رو با بالاترین کیفیت در اختیارمون گذاشتین

سارا محمدی
سارا محمدی
1 سال قبل

پی دی اف کتاب های ارل نایتینگل هم توی سایت تون گذاشتین؟

mehdi_asghari
mehdi_asghari
1 سال قبل

چقدر این استاد واقعاً بزرگ بود. خیلی درس ها ازشون گرفتم و ممنونم از نگرش نیک و آقای باقرپور عزیز که آموزش های به این خوبی رو توی سایت برامون فراهم می کنین

هدی رحیمی
هدی رحیمی
1 سال قبل

عالی بود

یعقوب دهقانی
یعقوب دهقانی
پاسخ به  هدی رحیمی
1 سال قبل

عالی بود ممنون
مطالب و فیلمهای ناب
کارت درسته

بهنام شفیعی
بهنام شفیعی
1 سال قبل

ممنونم که ویدیوهاشو گذاشتی آقای باقرپور

narges amini
narges amini
1 سال قبل

عالی بود، لذت بردم

سعیده علیزاد
سعیده علیزاد
1 سال قبل

خیلی مفید بودم برام، یه نکته ای که برداشت کردم رو اگه بخوام بگم اینه:
عجیب ترین راز ارل نایتینگل این بود که «آدمی به آن چیزی که بیشتر از همه فکر کند، تبدیل می شود.»

ممنونم که عجیب ترین راز ارل نایتینگل رو با ما در میون گذاشتین، من حتما اشتراک تون رو می گیرم تا دوره کاملش رو ببینم از سایت خوب تون.

بی نهایت سپاسگزارم که هستید.

نفیسه شاطری پور
نفیسه شاطری پور
2 ماه قبل

چقدر جالب بود ممنون

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×