مقاله ایجاد باور فراوانی و ثروت

بفرست برای دوستت
باور فراوانی

فهرست مطالب

 پس از خواندن این مقاله یاد خواهیم گرفت که باور فراوانی را

در ذهن خود گسترش دهیم و باور کمبود را در ذهن خود از بین ببریم

ایجاد باور فراوانی

در این مقاله می خواهم با شما در مورد ایجاد باور فراوانی و ثروت صحبت کنم. ما باید یاد بگیریم که باورهای ثروت ساز برای خود بسازیم و باورهای اشتباه در مورد ثروت را از ذهن خود پاک کنیم.

قرار نیست در زندگی مان همیشه درگیر مشکلات باشیم. قرار نیست نتوانیم به رؤیاهایمان دست پیدا کنیم یا نتوانیم به دیگران کمک کنیم. کمبود، سرنوشت نهایی ما نیست.

شما خلق شده اید تا در فراوانی زندگی کنید. اما اگر خودتان را همیشه درگیر مشکلات بکنید، به راحتی باور کمبود در شما گسترش می یابد. باورهایی مثل:

من هیچوقت توان مالی برای خرید یک خانه زیبا را ندارم

من هیچوقت نمی توانم خانواده ام را از لحاظ مالی تأمین کنم.

تا زمانی که به کمبود فکر کنی هیچوقت به «ثروت بیش از حد» دست نمی یابی.

 

باور فراوانی و ثروت

 

شما باید باور کمبود را در خود از بین ببرید و باور فراوانی را در خود به وجود آورید. خداوند از راه هایی می تواند فراوانی را وارد زندگی شما بکند که شما هیچوقت فکرش را هم نمی توانید بکنید.

او برای این کار، هیچ محدودیتی برای شما به خاطر شغل تان، تحصیلات تان یا خانواده ای که در آن بزرگ شده اید، قائل نیست.

اگر شما به او اعتماد کنید، او چیزی فراتر از درآمد و حقوقتان و همچنین فراتر از هرآنچه که تا به حال هر کسی در خانواده تان دیده است، نصیب تان می کند.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی و ثروت

 

شما نمی دانید که خداوند چه چیزی برای شما کنار گذاشته است، شما از پیشرفت ها، فرصت ها و الطاف الهی که او مقدر کرده تا در مسیر زندگی شما قرار بگیرند، خبر ندارید.

در کتاب مقدس آمده که خداوند از پیشرفت شما خوشحال می شود. وقتی خداوند اتفاقاتی که باعث شگفتی شما می شود را برایتان رقم می زند لبخندی بر لبانش شکل می گیرد.

به عنوان یک پدر یا مادر وقتی کار خاصی برای فرزندت انجام می دهی، یک چیز غیرمترقبه، کاری که آنها انتظارش را ندارند، می دانید که چقدر باعث شادی خودتان می شود و باعث می شود که احساس خوب پیدا کنید.

برای خدا هم دقیقا به همین صورت است. خیر و برکت رساندن به شما باعث خشنودی او می شود. ممکن است شما متوجه نشوید که چگونه این اتفاق برای شما افتاد اما کتاب مقدس می گوید:

«خداوند نیازهای شما را بر اساس ثروت بی شمار خود تأمین می کند».

 

باور فراوانی

 

کتاب نمی گوید که او نیازهای شما را بر اساس شغل و استعدادتان تأمین می کند یا به اینکه چقدر رئیست از تو خوشش بیاید، چقدر اوضاع مالی ات خوب است یا آیا اصلا دوستان خوبی داری یا نه، بستگی ندارد.

تأمین نیازهای شما را طبق دارایی شما انجام نمی دهد، بلکه طبق دارایی خودش انجام می دهد. خبر خوب این است که خدا صاحب همه چیز است.

او می تواند ما را به تمامی اهدافمان برساند. اگر چیزی را که نیاز داشته باشید، نداشته باشد، می تواند آن را برای شما بسازد. او اراده می کند و دنیا به وجود می آید.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی

 

اما فقط به خاطر اینکه شما راهی نمی بینید به این معنا نیست که خداوند راهی برای شما ندارد. شاید شرایط بد کنونی شما به نظر همیشگی برسد، اما شما نمی توانید ببینید که خداوند در پشت صحنه چه چیزی برای شما مدنظر دارد.

او قبلا با افراد مناسب صحبت کرده است تا در زمان مناسب به شما کمک کنند. او قبلا اتفاقات و فرصت های خوب را برای شما آماده کرده است. چیزهایی که شما حتی نمی فهمید چگونه برایتان اتفاق افتاده است.

همه ی آنها قرار است کاملا غیرمنتظره و ناگهانی برایتان رخ دهد. نیازی نیست شما به دنبال آنها بروید، آنها خودشان وارد زندگی شما می شوند.

کتاب مقدس می گوید که:

«وقتی شما خدا را در اولویت زندگی خود قرار دهید نعمت های او شما را تعقیب می کنند.»

ترجمه ای دیگر می گوید:

«این نعمت ها شما را شگفت زده می کنند».

بله، خداوند می خواهد شما را شگفت زده کند. می خواهد درهایی بسیار بزرگتر از آن چیزی که تصورش را می کنید، برایتان باز کند. قرار است افرادی را وارد زندگی شما کند تا از نفوذ آنها برای رشد و پیشرفت شما استفاده کند.

 

ثروتمند شدن با باور فراوانی

 

قرار است همه چیز کاملاً غیرعادی و غیرمعمولی باشد. شما خبر ندارید، همه چیز در دست خداوند است. این امر دقیقا مثل این ساختمان است، مرکز کامپک سابق.

  مقاله تأثیر کلام در زندگی

هیچوقت خوابش را هم نمی دیدم که روزی صاحب اینجا شوم، هیچوقت خوابش را هم نمی دیدم که یک کلیسا در آن داشته باشم. این یکی از همان شگفتی هایی است که ما را تعقیب می کرد.

ما خودمان به تنهایی نمی توانستیم این اتفاق را برای خود رقم بزنیم. توانایی و قدرت ما همه به خاطر لطف و خوبی های خداوند بود.

رؤیای خداوند برای زندگی شما بزرگتر از رؤیای خودتان است.

چیزی که خداوند برای آینده شما در نظر دارد حتی در تصورات شما هم نمی گنجد. مثل جاهایی که قرار است شما را به آنجا برساند، مثل افرادی که قرار است ملاقات کنید یا به سطوح بالاتری که قرار است دست پیدا کنید.

پائول در کتاب مقدس می گوید که:

«هیچکسی نمی تواند آنچه را که خداوند برای بندگانش مقدر کرده است را ببیند، بشنود یا حتی تصورش را کند.»

ممکن است فکر کنید که دیگر بیشتر از این نمی توانید پیشرفت کنید اما خداوند به شما می گوید:

«بهتر است دوباره فکر کنید، شما هنوز هیچ چیزی ندیده اید. من می خواهم شما را به «وفور نعمت»، «فراوانی» و «ثروت بیش از حد» برسانم.»

در هر مرحله ای که اکنون در آن هستید، آماده باشید، چون مرحله دیگری در راه است. هر رؤیایی که قبلا در ذهن خود دیده اید یا تصورش را کرده اید، در راه است.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی

 

ممکن است شرایط زندگی تان بر علیه شما باشد، اما خداوند بلندمرتبه با شما است. او خدایی است که نیازهای بندگانش را تأمین می کند. او می گوید:

«شما قرض می دهید و قرض نمی گیرید، شما در بلندی قرار دارید، نه پستی.»

شاید هنوز در جایی که می خواهید، نباشید، اما کار خداوند با شما هنوز تمام نشده است. او هنوز دارد روی شما کار می کند و اتفاقاتی برایتان می افتد که شما نمی توانید ببینید.

ایمان تان را حفظ کنید و همواره کار درست را انجام دهید و با نگرش درستی به سر کار بروید. می گویید:

«جول در اداره هیچکس اعتباری برای من قائل نیست، من هیچوقت ترفیع نخواهم گرفت.»

می گویم:

«بدانید که شما روی مردم کار نمی کنید، بلکه شما روی خدا کار می کنید. شغل شما منبع شما نیست، بلکه خداوند منبع شماست. من مطمئنم که خداوند همه چیز را ثبت و ضبط می کند و به زودی نوبت شما هم خواهد رسید.»

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی

 

قبل از اینکه خداوند بخواهد در هنگام فراوانی به شما اعتماد کند باید به او ثابت کنید که در هنگام کمبود هم به او ایمان دارید. جایی که الان هستید را دست کم نگیرید.

اگر شما قدر ماشین قدیمی تان را ندانید چرا خداوند باید شما را لایق بداند و ماشین جدیدی به شما بدهد؟

اگر شما از خانه فعلی تان شکایت کنید چرا خداوند باید شما را لایق بداند و خانه جدید بهتری به شما بدهد؟

اگر شما شکرگزار شغلی که هم اکنون دارید نیستید چرا خداوند باید شغلی بهتر را نصیب شما بکند؟

پس ابتدا باید این امتحانات ساده را با موفقیت به پایان برسانید. سپس باید باور فراوانی را در خود ایجاد کنید.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی و باور کمبود

 

این همان نقل قول خداوند است:

«سورپرایز، این همان نعمتی است که شما مجبور نیستید برایش کاری انجام بدهید، خودش به سمت شما می آید، شما فقط خودتان را نشان بدهید و آن نعمت خودش وارد زندگی شما می شود.»

خداوند چنین نعمت هایی را برای شما کنار گذاشته است. شما نیاز نیست کاری کنید تا آنها وارد زندگی شما شوند. شما فقط ایمان خود را حفظ کنید و همواره کار درست را انجام دهید.

خواهید دید که ناگهان بیشتر از حد تصورتان وارد زندگی تان می شود. ناگهان مرکز کامپک، ناگهان مالکیت سهام شرکت، ناگهان کلید خانه ای در دستانت است.

شما نمی توانید دلیل آن را توضیح دهید، نمی توانید حتی متوجه آمدن آن شوید. چه اتفاقی افتاد؟

بله، خداوند شما را شگفت زده کرد، الطاف الهی شما را تعقیب می کنند.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور فراوانی و باور کمبود

 

شما نمی دانید که قبلا خداوند با چه کسی در مورد شما صحبت کرده است. افرادی وجود دارند که خداوند از آنها خواسته است تا گندم های زیادی را برای شما روی زمین جا بگذارند.

افرادی که باعث به وجود آمدن اتفاقاتی در زندگی شما می شوند که خود شما هیچ نقشی در آنها نداشتید و باعث می شوند که ناگهان وارد مرحله جدیدی از زندگی تان بشوید. ناگهان صاحب «ثروت بیش از حد» شوید.

  مقاله حداقل هایی برای پایدار کردن روابط با دیگران

شما نمی توانید دلیل آن را توضیح دهید، همچنین نمی توانید از قبل آن را پیش بینی کنید، در شرایط فعلی شما هیچ نشانه ای یافت نمی شود تا به شما بگوید که قرار است چنین اتفاقی برایتان بیفتد.

فقط خداوند بود که از خوشبختی ناگهانی شما خشنود شد. خداوند الطافش را به شما نشان داد و باعث شد تا شما از جایتان بلند شوید.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور ایجاد فراوانی و ثروت

 

پول چیست؟

خدا تا زمانی که پول صاحب شما نباشد هیچ مشکلی با پولدار بودن شما ندارد. پول نباید هدف نهایی ما باشد، بلکه رسیدن به سرنوشت مان باید هدف مان باشد.

پول فقط یک ابزار ساده است. پول می تواند:

فرزندان شما را به دانشگاه بفرستد

به شما کمک کند تا به رؤیاهایتان دست یابید

مرکز کامپک را دوباره بازسازی کند

یک پرورشگاه بسازد

داشتن پول هیچ مشکلی ندارد، داشتن عشق به پول مشکل دارد.

اگر شما پول را به عنوان یک هدف برای خود انتخاب کنید و فقط روی خودتان تمرکز کنید و ثروت خود را به دیگران نمایش دهید، زندگی شما خیلی خوشایند نخواهد بود.

چیزهایی هم وجود دارد که با پول نمی شود خرید. با پول نمی توان:

«صلح و آرامش» را خرید

یک «رابطه خوب» را خرید

«سلامتی» را خرید

من افراد ثروتمند بسیاری را می شناسم که خیلی اوضاع خوبی ندارند. پول نباید هدف ما باشد، اما واقعیت این است که برای رسیدن به رؤیاهایمان به پول نیاز داریم.

به روح معنوی تان اجازه ندهید تا شما را قانع کند که قرار نیست چیزی داشته باشید. درگیری های بی وقفه با مشکلات، غرق شدن در بدهی ها و عدم توانایی در پرداخت صورت حساب هایتان، چیزهایی نیستند که خداوند برای شما می خواهد.

«فراوانی» یعنی:

خیلی زیاد،

یعنی سلامتی بسیار زیاد،

یعنی قدرت،

فرصت،

خلاقیت و

شجاعت بسیار زیاد.

 

ایجاد باور فراوانی

 

خداوند می خواهد آنقدر غرق در فراوانی باشی تا خودت مجبور شوی فرصت هایی که داری را انتخاب کنی. شما باید انتخاب کنید که کدام قرارداد را می خواهید امضا کنید.

داوود می گوید:

«فنجان من سرریز شده است.»

«سرریز شدن» به این معناست که شما آنقدر ثروت داشتید که نتوانستید از تمام آن استفاده کنید.

من دوست داشتم آن قرارداد را امضا کنم، اما چون نیازی به آن نداشتم و ثروت بسیاری داشتم، مجبور شدم بی خیال آن شوم و بنابراین الان می توانم از این فرصت بهتر استفاده کنم.

می گویید:

«جول به نظر خوب می باشد، اما نمی دانم چگونه این اتفاق می تواند برای من هم بیفتد، به نظر خیلی دور از دسترس می باشد.»

می توانم به شما بگویم:

«ما سزاوار فراوانی های بیش از حد خدا هستیم و همچنین سزاوار نعمت هایی از خداوند هستیم که فراتر از حد تصورمان هست و به همین دلیل است که او شما را مجبور کرده است تا این چیزها را بشنوید.»

او می خواهد که شما آن ذهنیت کمبود خود را فراموش کنید و ذهنیت فراوانی را برای خود ایجاد کنید.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

باور ایجاد فراوانی

 

کتاب مقدس می گوید:

«خداوند می داند که ثروت های پنهان کجا قرار دارند».

او اطلاعات محرمانه را می داند. وقتی شما برای او ارزش قائل می شوید، او نعمت هایی را وارد زندگی شما می کند که شما نمی فهمید چگونه این اتفاق افتاده است.

الطاف، پیشرفت ها و فرصت هایی که شما را سورپرایز خواهند کرد و شما را به جایی می رساند که شما هیچوقت فکرش را هم نمی توانستید بکنید که بتوانید به آنجا برسید.

فیلم زیر را ببینید:

 

 

ایجاد باور فراوانی

 

برای خدا ارزش قائل شوید

در کتاب مقدس آمده که پادشاهی به نام ایحض در جودا بود که هیچ احترامی برای خدا قائل نبود. در معبد را بسته بود و خزائن مقدس را فروخته بود و بت هایی را برای مردم برافراشته بود تا آنها را پرستش کنند.

پنج ارتش به مخالفت با او درآمدند اما هر دفعه شکست می خوردند. مردم زیادی تلف شده بودند، مردم خیلی ضعیف و بیچاره ای بودند و تلاش می کردند تا زنده بمانند.

این پادشاه در سن 36 سالگی مرد و از آنجایی که بسیار منفور بود، در کنار پادشاهان دیگر دفنش کردند. پسرش «هزیکایت» جانشین او شد. او در خانواده ای ناکارآمد بزرگ شد.

  قدرت کلام - روز صفرم

او طرز زندگی پدرش را دیده بود و تصمیم گرفت که روش آسان تری را در پیش گیرد. بنابراین روش پدرش را دنبال نکرد و دقیقاً مخالف او عمل کرد. اولین کاری که کرد باز کردن مجدد درهای معبد بود.

او تمام بت ها را شکاند و مجدد مردم را به خداپرستی دعوت کرد. ملت دوباره مثل قبل شکوفا شدند و برکات و الطاف الهی به آنها روی آورد.

 

جملات جول اوستین باور فراوانی

 

کتاب مقدس می گوید هزیکایت خیلی آدم ثروتمندی بود و اعتبار زیادی بین مردم داشت. مجبور بود یک ساختمان خزانه داری برای خود بسازد تا طلا و نقره و ثروتش را در آن نگهداری کند.

او انبارهای زیادی را برای غلات و آذوقه اش ساخته بود، ثروتی که خدا به او داده بود. توجه داشته باشید که ثروت او از کجا آمده بود؟

از سوی خداوند، خدا آن را افزایش می داد.

سوال من اینجاست که:

چرا هزیکایت این همه سرشار از لطف و نعمات الهی بود در حالیکه پدرش در اوج بی آبرویی، ضعف و شکست مُرد؟

چون پدرش ارزشی برای خدا قائل نبود.

وقتی شما خدا را در اولویت زندگی تان قرار می دهید، ثروتی نصیب تان می شود که باعث خوشبختی شما می شود. این الطاف الهی شما را به جایی می رسانند تا قادر شوید کارهایی فراتر از حد تصورتان را انجام بدهید.

من به یک دلیل باور دارم که خداوند مرا بیش از حد تصورم مورد لطف خود قرار داده است. نه به خاطر اینکه من آدم کاملی هستم یا هیچ ضعفی ندارم. بلکه به خاطر اینکه من تمام تلاشم را کرده ام تا خدا را در اولویت زندگی ام قرار دهم.

این کار را وقتی بچه بودم یاد گرفتم که خدا را همیشه در اولویت زندگی ام قرار دهم، تا با هدف هایم در زندگی او را خشنود کنم، تا همیشه گرسنه و تشنه ی درستکاری باشم.

این یعنی تلاش برای انجام کار درست، یعنی با احترام با مردم برخورد کردن و یعنی شخصیتی عالی و کامل داشتن.

وقتی شما او را در اولویت زندگی خود قرار دهید، خدا احترام، ثروت و عمر طولانی مدت نصیب شما می کند. برای این کار یکی از راه ها این است که:

ده درصد از درآمد خود را در راه خدا خرج کنید.

 

باورهای ثروت آفرین

 

وقتی این کار را انجام دهیم کتاب مقدس می گوید:

«خداوند پنجره های بهشت را باز می کند و نعمت هایش را بر سر شما می ریزد».

این همان اتفاقی است که برای هزیکات افتاد. او مکانی ساخت تا بتواند نعمت هایی که خداوند به او داد را در آنجا نگهداری کند.

فقط مطمئن شوید که وظیفه خودتان را انجام می دهید و خداوند هم قول داده است نعمات و ثروت بی شماری که فراتر از حد تصورتان هست را نصیب تان می کند و شما را غرق در خوشبختی می کند.

بنابراین به جای نگران بودن، به جای فکر کردن به اینکه چه میشد اگر می توانستی انجام دهی یا چه میشد اگر به اندازه کافی وجود داشت، همان انرژی را در راه تلاش برای اینکه بفهمید:

چطور باید ثروت تان را سرمایه گذاری کنید، خرج کنید.

یا چطور می توانید برای ثروتی که خدا به شما داده است سرمایه گذار خوبی باشید، خرج کنید.

تمام این ها با «در اولویت قرار دادن خداوند در زندگی تان» آغاز می شود.

همه ما ممکن است برای بازه ی زمانی ای در کمبود به سر بریم و شاهد هیچ پیشرفتی نباشیم. ممکن است الان شما در این بازه قرار داشته باشید اما بدانید که در اینجا داستان شما تمام نمی شود.

در بین راه تسلیم نشوید. چون قرار است اتفاقات خوبی برایتان بیفتد. خدا، خدای عدالت است. او نه تنها شما را از مشکلات خارج می کند بلکه جبران آنچه که از دست رفته را نیز برایتان می کند.

وقتی کوچک بودیم اگر کسی را می دیدیم که فکر می کردیم فردی ثروتمند است، می گفتیم به او نگاه کن، ببین چقدر غنی است. وقتی من امروز شما را می بینم فردی غنی را می بینم، غنی از الطاف الهی، غنی از اتفاقات خوب، غنی از خلاقیت.

خب حالا وظیفه خود را انجام دهید:

خدا را در اولویت زندگی خود قرار دهید

حد و حدودی برای وجود او در زندگی تان قائل نشوید

باور فراوانی را در خود به وجود آورید.

 

 

ایجاد باور فراوانی

 

Rating 0.00 from 0 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

228 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید یاری
مجید یاری
4 سال قبل

سلام ممنون از اینکه خداوند شما را به من معرفی کرده تا بتوانیم به بهتر زندگی کردن فکر کنیم
از زحمات شما نهایت تقدیر و تشکر را دارم

الهه
الهه
4 سال قبل

خداروشکر میکنم بابت افرینش شما و خداروشکر میکنم بابت هدایتم به این سایت که خیلی عالی بود واسم و حسمو عالی کرد…کارمای حس خوبی که دادید و تغییراتی که توی ذهنم ایجاد کردید به شکل خیییلی بهتری به زندگیتون برمیگرده انشاالله…امیدوارم روز به روز موفق تر و موفق تر باشید مطالب عالی بود?❤❤

داوودی
داوودی
پاسخ به  نگرش نیک
3 سال قبل

باتشکر‌فراوان‌از‌سایت‌زیباتون

رحمت اله
رحمت اله
4 سال قبل

بسیار عالی .و کاربردی

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
3 سال قبل

مطالب مفیدی بود استفاده کردم تشکر میکنم در پناه الله شاد و سلامت باشید.

محمد
محمد
2 سال قبل

عالی بود، ممنون

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

ممنون سپاسگزارم ازاطلاعات مهم تون وتشویق تون

حمید مهدیزاده
حمید مهدیزاده
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام خیلی عالی بود کلی لذت بردم

فرانک
فرانک
1 سال قبل

بسیار عالی بود

دوره جدید: طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×