8 باور اشتباه در مورد ثروت

بفرست برای دوستت
باورهای اشتباه در مورد ثروت

فهرست مطالب

آیا تابحال به باورهای اشتباه در مورد ثروت فکر کرده اید؟ به نظر شما چه باورهای منفی در مورد پول در ذهن ناخودآگاه شما وجود دارد؟ تابحال آنها را شناسایی کرده اید؟ آیا باورهای ثروت ساز قوی یا باورهای مثبت در مورد پول دارید؟ تقریبا همه افراد موفقی که امروزه به جایی رسیده اند، طرز فکر متفاوت تری از بقیه دارند.

بیایید به این مسئله با هم نگاهی بیندازیم؛ تقریبا اکثر قریب به اتفاق مرحله رسیدن به ثروت را اینگونه می بینند که اول تحصیلات قابل قبول بدست آورند، سپس کار پیدا کنند و بعد بازنشسته شوند و از پول بازنشستگی لذت ببرند!

این توصیه را همه ما می شنویم، ولی آیا اجرای این توصیه برای ساخت ذهنیت ثروتمند کاربرد دارد؟ آیا این موضوع درست است؟ چرا حاضر نیستید بر خلاف این ذهنیت فکر کنید؟ چرا حاضر نیستید قبل از 65 سالگی به ثروت برسید و در جوانی از ثروت نامحدودتان لذت ببرید؟

 

باورهای اشتباه در مورد پول و ثروت

 

می خواهیم در این مقاله به شما کمک کنیم که این باورهای اشتباه در مورد ثروت و ثروتمند شدن را شناسایی کنید و آنها را با باورهای درستی جایگزین کنید.

 

باورهای اشتباه در مورد ثروت

داشتن ذهنیت ثروتمند و برخلاف عموم افراد، شما را در مسیر جادویی ثروت قرار می دهد. در اینجا 8 باور اشتباه در مورد ثروت را یاد می گیریم که البته به آنها باورهای ضد ثروت هم می گویند. حین خواندن این قسمت دقت کنید اگر این باور در شما هم موجود است آن را شناسایی کنید و روی آن کار کنید:

 

1. پول خوشبختی نمی آورد!

افسانه متداولی که همیشه از افراد شکست خورده و اهمال کار می شنویم این است که معتقدند “پول خوشبختی نمی آورد” ولی از تجربه خودم این را به عینه میتوانم ثابت کنم که فقر نیز باعث خوشبختی نمی شود، پس چه بهتر که تلاش کنید تا ثروتمند شوید. افراد ثروتمند از نظر من بسیار خوشحال هستند می پرسید چرا؟ چون آنها آزادی عمل بسیار زیادی دارند و همانگونه که دوست دارند زندگی می کنند پس نتیجه می گیریم داشتن پول شما را خوشحال می کند.

 

2. ثروتمندان احمق هستند!

تقریبا افسانه رایج این است که ثروتمندان افرادی احمق و خوش گذران هستند، آنها نمی توانند هم ثروتمند باشند و هم انسانی خوب! این مسئله اصلا ارتباطی به ثروت ندارد. پول شما را تغییر نمیدهد بلکه چیزی که در ذات شما است را تقویت می کند، اگر فرد خوبی باشید با ثروتمند شدن همچنان خوب باقی می مانید ولی اگر ذات وحشتناکی داشته باشید، داشتن پول شما را تبدیل به هیولا می کند. اگر همچنان معتقدید که افراد ثروتمند آدم های بدی هستند مطمئن باشید هیچوقت نمی توانید مثل آنها شوید.

  بهترین روش های تندخوانی و تبدیل شدن به یک تندخوان

 

3. شما می توانید منتظر بمانید!

بیشتر مردم فکر می کنند در این سیاره جاودانه هستند. ولی حقیقت این است که زمان شما برای راه اندازی کسب درآمد خودتان بسیار محدود است، واقعا همچنان قصد دارید صبر کنید؟

ثروتمند شدن به معنای این نیست وقتی به 60 – 70 سالگی رسیدید پول بازنشستگی را دریافت کنید بلکه باید ثروت شما متداول بوده و در سریع ترین زمان ممکن از عهده تامین مالی شما بر بیاید. پس در واقع شما فرصت زیادی ندارید و صبر کردن واقعا بی فایده است. همین امروز اقدام کنید.

 

4. باید خوش شانس باشید!

معمولا افراد ناموفق معتقدند برای ثروتمند شدن باید خوش شانس بود. آن ها بلیط های بخت آزمایی تهیه می کنند و منتظر معجزه ای هستند تا آن ها را ثروتمند کند. به جای اینکه زمان خود را بیخودی تلف کنید بهتر است تلاش را آغاز کنید به شما اطمینان میدهم شانس برنده شدن شما در بخت آزمایی ها 18میلیون بر یک است.
پس اعتقاد به شانس گزینه خوبی برای ثروت نیست. بهتر است آموزش ببینید، سخت تلاش کنید.

پشتکار داشتن مساوی با ثروتمند شدن است.

هیچکس با نشستن روی کاناپه و تماشای کانال تلویزیونی فیلم ثروتمند نمی شود.

 

5. باید خسیس باشید!

به صورت متعارف این قضیه مدنظر است که اگر مایل به ثروتمند شدن هستند بهتر است هر مبلغی که در می آوردید را پس انداز کنید! صبح ها قهوه نخرید، برای بازنشتگی پول پس انداز کنید، برای همسرتان هدایای گران قیمت تهیه نکنید، اضافه کاری کنید و مقداری پول در صندوق سرمایه گذاری بگذارید. این جملات برای شما آشناست، درست است؟ ولی باید به شما بگویم همه این ها افسانه ای بیش نیستند. داشتن چنین زندگی ای پر از محدودیت و کمبود شما را به ثروت نمی رساند و این جزو باورهای غلط مالی شما محسوب می شود.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک - قسمت 5

منظور من این نیست که نباید پس انداز کنید، بلکه منظورم این است که نباید خسیس باشید و پول را محکم نگه دارید. به جای اینکار بر روی افزایش درآمد خود تمرکز کنید، درآمد غیرفعال داشته باشید و همیشه مهارت های خود را تقویت کنید. این ها مسیر شما را برای رسیدن به ثروت هموار می کنند.

 

6. باید آهسته ثروتمند شوید!

اکثر افراد وقتی جمله “سریع ثروتمند می شویم” را می شنوند بلافاصله شک می کنند. آن ها فکر می کنند که برای رسیدن به ثروت باید پس انداز کنند و بعد به آرامی به ثروت برسند ولی حقیقت این است که این قضیه افسانه ای بیش نیست. افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند این روش را راهی ایمن برای ثروتمند شدن می دانند ولی وقتی بازار سهام سقوط می کند، دیگر اعتمادشان سلب می شود.

بیشتر افرادی که من می شناسم طی 3 تا 7 سال ثروتمند شدند. آنها از طریق کسب و کار خود و یا سرمایه گذاری به این ثروت دست یافته اند. وقتی تصمیم به بالا آوردن کسب و کار خود می کنید این مراحل را طی کنید :

  • مهارتی با درآمد بالا بسازید
  • یک درآمد غیرفعال ایجاد کنید
  • بر روی سرمایه گذاری با بازدهی بالا متمرکز شوید.

 

7. برای ثروتمندشدن باید سخت کار کنید!

معمولا بسیار می شنویم که بر این معتقدند که برای ثروتمند شدن باید سخت کار کرد در حالی که برای ثروت باید هوشمندانه کار کنید. هوشمندانه یعنی کسب و کاری داشته باشید که نیازی نباشد زمان خود را در قبال آن بفروشید. مثلا اگر یک فروشگاه آنلاین داشته باشید بدون اینکه خودتان در آن حضور داشته باشید درآمدی کسب می کنید. هرگز اجازه ندهید طرز فکرها و افسانه های فقیرانه بر شما چیره شود. منحصر بفرد شوید و تجارت خود را آغاز کنید.

 

8. شما باید کاملا آماده باشید!

بیشتر مردم فکر می کنند برای رسیدن به ثروت باید کاملا آماده شوند ولی واقعیت این است که شما هرگز کاملا آماده نخواهید شد. انتظار کشیدن فقط باعث میشود نتوانید درست عمل کنید. بدون هیچ ترسی فقط شروع کنید. برای رسیدن به بالاترین سطح موفقیت باید شکست خورد تا تجربه به دست آورد. فراموش نکنید شکست به معنای پایان کار نیست بلکه باید از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره شروع کنید. تلاش متداول بالاخره شما را به موفقیت و ثروت می رساند.

  خلاصه کتاب روانشناسی فروش اثر برایان تریسی

همه این ها باورهای اشتباه در مورد ثروت بودند که عموم مردم با آن ها سر و کله می زنند. با شناسایی این ها میتوانید هرچه سریعتر ذهنیت فوق ثروتمند را جایگزین ذهینت فقیرانه خود کنید و قدم در مسیر ثروتمند شدن بردارید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله تونی رابینز را هم در همین راستا برای درک بیشتر مطالعه کنید:

مقاله باورهای ثروت ساز قوی

 

لیست باور فراوانی

✔ خدای درون من با دست و دل بازی تمام، تمام پول و ثروت واقعی را به سمت من هدایت می کند

✔ خدای درون من با دست و دل بازی تمام، تمام فرصت های عالی فراوان را به سمت من هدایت می کند

✔ موقعیت ها و شرایط ثروتمند شدن هر روز بیشتر می شود.

✔ من حتی در خواب هم می توانم پول در بیاورم و پول درآوردن برای من مانند آب خوردن است.

✔ دنیا پر از فراوانی هست و من همیشه سرشار از نعمت و فراوانی ثروت هستم.

✔ درهای نعمت و ثروت به سوی من باز است و ثروت در این جهان بی نهایت است.

✔ من مغناظیسی از ثروت هستم

✔ من دست به هر چیزی بزنم طلا می شود.

✔ پول و ثروت در حال حرکت به سوی من است. من مثبت فکر می کنم پس عالی زندگی می کنم، به فراوانی فکر می کنم که همواره به سمت من جاریست و زندگی من را با عزت و ثروت همراه می کند. من بی صبرانه منتظر سلامتی، عشق، رفاه، موفقیت و سعادت هستم.

 

بارها تاکید کرده ام که ثروتمند شدن برای همه مناسب نیست. چرا؟ چون رسیدن به این مرحله واقعا سخت است البته از لحاظ فیزیکی نه، بلکه تغییر الگوهای ذهنی شما که در ضمیر ناخودآگاه تان ثبت شده اند یا همان پارادایم های شما بسیار سخت است ولی فراموش نکنید که غیرممکن نیست.

اگر میخواهید شرایط زندگی خود را تغییر دهید، خانواده تان را تامین کنید، ماشین رویایی خود را بخرید احتمالا باید ذهنیت های خود را تغییر دهید تا به پول دست یابید.
شما باید مسئولیت 100% زندگی خود را به دست بگیرید و از حرف های منفی اطرافیان دور شوید و با ایمان هر چه تمام به راه خود ادامه دهید.

 

 

منبع: سایت دن لاک

Rating 4.25 from 12 votes

آموزش مکمل
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

از سایت نگرش نیک واقعا ممنونم بابت این مقاله عالی

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  محمد کیان
1 سال قبل

عزیزدلی مجمدجان، ممنونم از همراهیت

majid.sozoky
majid.sozoky
7 ماه قبل

مقاله بسیار آموزنده راجع به نحوه ساختن ذهنیت ثروتساز بود ممنونم

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×