کتاب الکترونیکی

مقاله 7 باور متفاوت افراد ثروتمند و افراد متوسط

باورهای ثروت ساز

استیو سیبولد (Steve Siebold) نویسنده کتاب «میلیونرها چگونه فکر می کنند؟» و میلیونر خودساخته، 26 سال از عمر خود را صرف مصاحبه با افراد ثروتمند کرد و تمامی نتایج این 26 سال مصاحبه را در این کتاب گنجاند.

او متوجه شد که راز ثروتمند شدن در باور، فلسفه و استراتژی هایی که افراد ثروتمند دارند، است.

 

باور افراد ثروتمند

 

طبق نظر استیو سیبولد افراد ثروتمند دنیا می توانند بی نهایت باورهای متفاوتی نسبت به افراد عادی داشته باشند که در اینجا 7 باور مهم را برایتان آورده ام:

1- افراد ثروتمند باور دارند که حق آنها هست که ثروتمند باشند در صورتی که افراد متوسط باور دارند که ثروتمند بودن یک امتیاز است.

اغلب مردم فکر می کنند که تنها افراد کمی که خیلی خوش شانس هستند، می توانند ثروتمند شوند. این سطح تفکر، صاحبانش را به سمت مسابقات بخت آزمایی و قرعه کشی ها میل می دهد و افرادی که اینگونه فکر نمی کنند می دانند که خودمان شانس را به وجود می آوریم و هرچه بیشتر کار کنیم و فرصت های مختلفی را امتحان کنیم، شانس بیشتری در بدست آوردن چیزهایی که می خواهیم، داریم.

استیو سیبولد می گوید: «افراد ثروتمند باور دارند که اگر بتوانند با خدمات شان زندگی دیگران را بهتر و آسان تر بکنند، این حق آنهاست که ثروتمند باشند.»

  کلیپ انگیزشی دوران اثبات و امتحان - جول اوستین

باور افراد ثروتمند

 

2- افراد ثروتمند باور دارند که شروع یک کسب و کار شخصی سریعترین راه برای بدست آوردن پول است در صورتی که افراد متوسط باور دارند که شروع یک کسب و کار شخصی بسیار پرریسک است

زمانی که افراد ثروتمند کسب و کار شخصی خود را راه می اندازند و از آن سود می برند، افراد متوسط سر جای قبلی خود باقی می مانند و فرصت بدست آوردن آینده ای درخشان را از خود می گیرند.

البته که ساخت کسب و کار شخصی بدون ریسک نیست، اما ثروتمندان می دانند که اعتماد به خودشان و حساب باز کردن روی خود برای شروع کسب و کار شخصی شان، مطمئنا بزرگترین ریسک نیست.

 

3- افراد ثروتمند باور دارند که ثروتمند شدن یک مهارت است در صورتی که افراد متوسط باور دارند که برای ثروتمند شدن باید باهوش بود.

اگر کلید بدست آوردن ثروت در مدرک تحصیلی بالا بود الان تمام فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید ثروتمند می بودند.

چگونه می توانید در بدست آوردن ثروت، توانمندتر شوید؟

استیو سیبولد می گوید: «با افرادی که همین الان ثروتمند هستند سعی کنید رابطه برقرار کنید، با آنها مصاحبه کنید و راز موفقیت آنها و اینکه چگونه فکر می کنند و چه باورهایی دارند را بدست آورید.»

  دعای شکرگزاری از جول اوستین

 

4- افراد ثروتمند باور دارند که ساخت ثروت نیازمند داشتن یک تیم کاری خوب است در صورتی که افراد متوسط باور دارند که ساخت ثروت نیازمند یک تلاش فردی است.

افراد ثروتمند می دانند که برای ثروتمند شدن باید یک تیم کاری خوب داشته باشند و تمام تلاش خود را روی پیدا کردن افراد درست برای تشکیل تیم شان متمرکز می کنند تا با کمک آنها بتوانند ایده هایشان را راحت تر عملی کنند.

استیو سیبولد می گوید: «کسانی که شما دور خود جمع می کنید بیشتر از آنچه که فکرش را می کنید روی ارزش خالص دارایی شما تأثیر دارند.»

 

5- افراد ثروتمند باور دارند که بدست آوردن پول آسان است در صورتی که افراد متوسط باور دارند که بدست آوردن پول کار سخت و پیچیده ای است.

افراد متوسط باور دارند که افراد ثروتمند افراد باهوش، خوش شانس و تحصیل کرده هستند. در صورتی که هیچکدام از آنها ملاک ثروتمند بودن نیست.

افراد ثروتمند می دانند که ثروت از طریق ایده های ناب و حل مشکلات مردم به وجود می آید. هر چه مشکل بزرگتری را بتوانی حل کنی، پول بیشتری می توانی بدست آوری.

بدست آوردن پول شاید کار آسانی نباشد، اما پیچیده هم نیست. هیچ رازی در ثروتمند شدن نیست اما تنها همین باور محدود کننده افراد متوسط باعث می شود هیچ تلاشی برای بدست آوردن ثروت نکنند.

  معرفی کتاب: آیین زندگی

باورهای ثروت ساز قوی

 

6- افراد ثروتمند باور دارند که پول از راه فکر کردن بدست می آید در صورتی که افراد متوسط باور دارند که پول از طریق کار و تلاش سخت در طی زمان زیاد بدست می آید.

افراد متوسط باور دارند که تنها راهی که بتوانند بیشتر پول دربیاورند این است که زمان بیشتری را در طول روز کار کنند، مثلا اگر در 8 ساعت 2 میلیون در می آورند برای اینکه بخواهند 4 میلیون در بیاورند باید 16 ساعت کار کنند.

 

7- افراد ثروتمند باور دارند که برای رسیدن به احساس خوب کار می کنند در صورتی که افراد متوسط باور دارند که برای پول کار می کنند.

استیو سیبولد می گوید: «افراد ثروتمند همیشه می دانستند که کار کردن برای پول بدترین استراتژی برای ساخت ثروت است».

دنبال کسب و کار هایی که صرفا درآمد بالا دارند نباشید. دنبال کسب و کار هایی باشید که می توانند حس خوبی به شما بدهند و به آن علاقه دارید. به محض اینکه آن را پیدا کردید تمام قلب و روحتان را در آن بگذارید تا به بهترین فرد در زمینه کاری خودتان تبدیل شوید.

اینگونه می توانید صاحب یک ثروت باورنکردنی شوید.

 

منبع: سایت cnbc

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها