تجربه 15 – 15: روز هفتم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز هفتم: در زمان حال زندگی کنید

خیلی آسان است که همیشه روی مقصد یا رویایی که در حال تحقق است یا به شرایط سختی که در حال تغییر است، متمرکز شوید. شما باید یاد بگیرید از جایی که هستید لذت ببرید. زندگی فقط رسیدن به مقصد نیست؛ بلکه به معنای سفر است، شما در سفر رشد خواهید کرد. اینجاست که تحقق و لطف خدا را خواهید دید.

باید به یاد داشته باشیم که پس از رسیدن به هدف، هدف دیگری وجود خواهد داشت. چالش دیگری وجود خواهد داشت. اگر مراقب نباشیم، با عجله در طول روز تلاش می کنیم تا به مقصد برسیم. سرعت خود را کم کنید و از سفر لذت ببرید. بله، دست اندازها در جاده مانند ناامیدی وجود خواهد داشت، چیزهایی که شما نمی فهمید. آن وقت است که باید بگویید:

«من به عقب نگاه نمی کنم. من ناامید نمی شوم و اجازه نمی دهم که زندگی ام تلخ شود. من نگران زندگی نمی ‌کنم، به این فکر می‌ کنم که چطور می ‌شود. من می خواهم در زمان حال بمانم. من در حال حاضر از جایی که خدا برایم تعیین کرده است لذت خواهم برد، زیرا می دانم که او مرا به جایی که باید باشم خواهد رساند.»

لذت بردن از جایی که هستید، به بلوغ نیاز دارد، حتی اگر چالش‌ ها و سختی هایی دارید که نمی ‌فهمید.

 

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز سیزدهم

سیزده سال پس از انداختن یوسف به گودال، او را نخست وزیر مصر کردند. او توجیه، ارتقاء و نفوذ را بیشتر از آنچه تصور می کرد دید. چه شرم آور بود اگر یوسف سال های گذشته را ناامید و نگران سپری می کرد. آنچه خدا به شما وعده داده است محقق خواهد شد. رویایی که او در قلب شما نهاده است از قبل در راه است.

سوال این است که وقتی منتظر هستید، چگونه وقت می گذرانید؟ آیا با حسرت به گذشته نگاه می کنید؟ آیا مشتاقانه منتظر هستید و نمی دانید که چرا اتفاق نمی افتد؟ نه، در زمان حال بمانید. اگر بخواهید بیست سال آینده را بفهمید، ناامید خواهید شد. وقتی به فردا رسیدید، از آن روز فیض ببرید.

“جوئل، من نگران هستم زیرا نمی‌ دانم که وضعیت من چگونه می ‌تواند پیش برود.” معنای ایمان همین است. شما باید اعتماد کنید که خدا بر همه چیز کنترل دارد، او برای تمام روزهای شما برنامه ریزی کرده است، او می داند چه چیزی برای شما بهترین است. به جای جنگیدن، از جایی که هستید لذت ببرید.

  تجربه ۱۵ - ۱۵: روز دوم

 

اعلام کنید

امروز اعلام می ‌کنم که خداوند همه چیز را به نفع من انجام می ‌دهد و رویاها را در زمان مقرر تحقق می ‌بخشد. جایی که الان هستم را در آغوش می گیرم و برای افرادی که خدا به من داده وقت می گذارم.

من اعلام می کنم که نگران آینده ام نخواهم بود، زیرا می دانم که مانند یوسف، خدا گام هایم را هدایت می کند. من اعلام می کنم که از هر لحظه حداکثر استفاده را خواهم کرد، زیرا خداوند مرا به سرنوشتم می رساند.

 

دعا کنید

خدای عزیز؛

از تو برای این روز شگفت انگیزی که به من داده ای سپاسگزارم. من برای همه چیزهایی که در حال حاضر دارم سپاسگزارم. لطفا به من کمک کن تا روی اتفاقات امروز تمرکز کنم و نگران گذشته یا آینده نباشم. من می خواهم به طور کامل در کنار خانواده ام حضور داشته باشم و حواس من به چیزهای دیگر پرت نشود. لطفاً به من نشان بده که چگونه اهداف و رویاهایم را با قدردانی از چیزهایی که از قبل دارم متعادل کنم.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز چهاردهم

من نمی خواهم هیچ چیز یا کسی را بدیهی بگیرم. کمکم کن تا از زندگیم لذت ببرم و با آنچه دارم خوشحال باشم. من اطمینان دارم که تو مرا راهنمایی خواهی کرد و به همه چیز رسیدگی خواهی کرد. من تمام نگرانی ها و ترس هایم را به تو می سپارم. ممنون که همیشه کنارم هستی.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

1- آخرین باری که در افکار گذشته یا آینده گم شدید کی بود؟ چگونه تمرین زندگی در زمان حال نگرش شما را در مورد جایی که اکنون هستید تغییر می دهد؟

2- داشتن اهداف و چشم ‌انداز خوب است، اما نمی‌ توانید آنقدر روی چیزهای بعدی متمرکز باشید که در حال حاضر چیزی را که دارید از دست بدهید. از خود بپرسید: “آیا جایی در زندگی من وجود دارد که من از آن لذت نمی برم آن هم به این خاطر که زمان زیادی را صرف فکر کردن به گذشته یا آینده می کنم؟”

Rating 3.80 from 10 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

239 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mohammad
mohammad
3 ماه قبل

تنها،زمانی که وجود دارد زمان اکنون هست،گذشته وآینده در این واقعیت،واقعیت سه بعدی ودر ذهن معنی وتجلی پیدا می‌کند

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×