تجربه ۱۵ – ۱۵: روز پنجم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز پنجم: ذهن خود را آرام کنید

وقتی مخالف دارید، وقتی مشکل دارید، وقتی مردم بر علیه تان هستند، خدا آنجا همراه شما است. نکته کلیدی این است که با مخالفان دعوا نکنید، سعی نکنید به مردم حرف خود را ثابت کنید، ناراحت، نگران یا ناامید زندگی نکنید. نه، سر سفره ای که خدا آماده کرده است، بنشیند. اگر استراحت کنید، خدا برای شما برنامه ریزی می کند. اما وقتی وارد عمل می شوید، خدا آرام می گیرد. تا زمانی که نگران هستید و تلاش می کنید چیزها را با قدرت خود انجام دهید، این کار، خدا را محدود می کند.

خدا در مزمور 46:10 می‌ گوید:

«سکوت کنید و بدانید که من خدا هستم. من در میان امت ها سربلند خواهم شد، در زمین سربلند خواهم شد».

نگرانی را پاک کنید، توهین را پاک کنید، افکار منفی را پاک کنید.

در یک مکان آرام، راحت و سرشار از ایمان زندگی کنید. خدا شما را در کف دستان خود نگه می دارد. هیچ چیز برای او غافلگیرکننده نیست.

 

هنگامی که بنی ‌اسرائیل با لشکر عظیم دشمن روبرو بود، او به آنها گفت: «شما در این نبرد نیازی به جنگ نخواهید داشت. ای یهودا و اورشلیم، بایستید و نجات خداوند را که با شماست ببینید!» نترسید و هراسان نباشید. فردا بر علیه آنها بیرون بروید، زیرا خداوند با شماست»

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز یازدهم

او فقط درباره بی حرکت بودن از نظر فیزیکی صحبت نمی کرد. او قصد داشت در ذهن و نگرش آنها ثابت بماند. ممکن است دلایل خوبی برای اینکه چرا ممکن است نگران، ناراحت و قادر به خوابیدن در شب نباشید، داشته باشید، اما وقتی در آرامش هستید، در جایگاه قدرت قرار می گیرید. وقتی در آرامش هستید، به خدا نشان می دهید که به او اعتماد دارید.

 

هر کسی می تواند وقتی همه چیز طبق خواسته هایش پیش می رود، ایمان داشته باشد و نگرش خوبی داشته باشد. این آزمایش زمانی انجام می ‌شود که گزارش پزشکی خوب نباشد، زمانی که یکی از دوستانتان کنار می ‌رود، زمانی که وام انجام نمی ‌شود، زمانی که فرزندتان از مسیر خارج شده است. شما می توانید به راحتی اجازه دهید همه نگرانی ها بر شما وارد شوند یا آرام باشید. اکنون زمان آن است به خدا نشان دهید که به او اعتماد دارید، نه فقط با گفتار، بلکه با اعمالتان.

 

اعلام کنید

خدایا امروز اعلام می کنم که تو از هر مشکلی که دارم یا هر چیزی که می خواهد جلوی من را بگیرد، بزرگتر هستی. من از قلبم در برابر افکار منفی محافظت خواهم کرد و با چشمانم به تو نگاه خواهم کرد.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز هشتم

من اعلام می کنم که همانطور که ستاره ها را به فضا پرتاب کردی، جهان ها را به وجود آوردی و دریای سرخ را به دو نیم تقسیم کردی، از من مراقبت خواهی کرد. تو می توانی هر چیزی را که علیه من پیش بیاید تحمل کنی. من اعلام می کنم که در آرامش خواهم بود و می دانم که تو خدا هستی و کنترل همه چیز در دستان توست.

 

دعا کنید

خدای عزیز؛

ممنون که همیشه کنارم هستی، حتی وقتی مشکلی برایم پیش می آید. وقتی مردم با من مخالفت می کنند، می دانم که تو جایگاه ویژه ای برای من آماده کرده ای.

به‌جای مبارزه یا انتقام، ترجیح می‌ دهم با آرامش پشت میزی که برایم چیده ‌ای بنشینم. نگرانی ‌ها، ناامیدی ‌ها و ترس ‌هایم را رها می‌کنم و اعتماد دارم که وقتی در آرامش هستم، تو از طرف من کار می‌کنی.

به من کمک کن تا به نیروی خودم تکیه نکنم، زیرا اینکار قدرت تو را در زندگی من محدود می کند. کلام تو به من می گوید که آرام باشم و تو را به عنوان خدا بشناسم.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز سیزدهم

امروز، من تصمیم می ‌گیرم که نگرانی، توهین و منفی ‌گرایی را کنار بگذارم. من زندگی پر از آرامش، استراحت و ایمان را می پذیرم. من باور دارم که تو مرا در دست خود می گیری و هیچ چیز تو را غافلگیر نمی کند. خدایا به خاطر محبت همیشگیت از تو سپاسگزارم. من متعهد می شوم که در آرامش تو زندگی کنم و به وعده های وفادار تو اعتماد کنم.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

1- آیا امروز چیزی شما را آزار می دهد؟ چگونه این تمرین در روز پنجم به شما برای حل مشکل کمک می کند؟

2- در مورد موقعیت، شخص یا رویدادی در زندگی خود بنویسید که نگران آن هستید. اکنون، با چشمان بسته بی حرکت باشید و در ذهن خود آنچه را که می خواهید به تصویر بکشید و تصور کنید این نگرانی ها را زیر پای خود له کرده اید.

Rating 4.55 from 11 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

233 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mohammad
mohammad
1 ماه قبل

البته که ایمان تکاملی میباشد ونشانه اش داشتن آرامش هست

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×