تجربه ۱۵ – ۱۵: روز سوم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز سوم: شاد بودن را انتخاب کنید


کتاب مقدس می گوید: “گریه ممکن است تا یک شب ادامه یابد، اما شادی در صبح می آید”.

هر روز صبح، خداوند ذخایر شادی تازه ای برای شما می فرستد. می توانید آن را رد کنید و به آن فکر کنید که شادی برای شما نیست یا می توانید آن را دریافت کنید و بگویید:

«شاید همه چیز در زندگی من کامل نباشد، اما می دانم که خدا بر تخت پادشاهی نشسته است. او به گام ‌های من دستور می ‌دهد و برنامه ‌های او برای من خوب است و به نفع من است، بنابراین من از این روز لذت خواهم برد.»

 

این کاری است که حضرت داوود انجام داد. او با انواع موانع مخالف که سعی در متوقف کردن او داشتند و یا به او تهمت می زدند، روبرو شد. اما او گفت: «این روزی است که خداوند آفریده است. من در آن احساس شادی و سرور خواهم کرد».

شرایطش می گفت که باید دلسرد، ترسیده و تنها باشد. اگر به افکار منفی بها می داد باید می گفت: «این روزی است که خداوند ساخته است و من واقعاً دلسرد شده ام. من مشکلات زیادی دارم.» این حقیقت بود. اما او به ناملایمات توجه نمی کرد؛ او می گفت:

«با وجود مخالفت ها، خوشحال هستم. با وجود اینکه مردم در مورد من دروغ می گویند، من خوشحال هستم. علیرغم اینکه خانواده ام به من اعتقادی ندارند، من امروز خوشحال هستم.»

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز چهاردهم

اگر می‌خواهید شاد باشید، باید عمداً خوشحال باشید، زیرا افراد خیانت‌ ها، تأخیرها و انواع موقعیت ‌هایی منفی را تجربه خواهید کرد که می‌تواند باعث تلخی زندگی شود. شما استوار باشید و به خود بگویید:

«من اجازه نمی دهم دیگران شادی مرا بدزدند. اجازه نمی دهم چیزی که درست نمی شود باعث تلخی من شود. من اجازه نمی دهم این مشکل در محل کار، مرا از لذت زندگی باز دارد. من خوشحال خواهم بود. من امروز را شاد زندگی خواهم کرد.»

 

اراده شما قدرتمندتر از احساس شماست. داوود وقتی این را گفت، احساس خوشحالی نکرد، اما گفت: “من خوشحال خواهم شد.” قبل از اینکه تصمیم بگیرید شاد باشید منتظر احساس شادی نباشید. اول باید تصمیم بگیرید و بعد خوشبختی فرا می رسد.

شما نیز مانند داوود، ممکن است احساس دلسردی کنید. ممکن است دلیل خوبی داشته باشید که همه چیز ناعادلانه بوده است، باختی را پشت سر گذاشته اید، هیچ چیز امیدوارکننده ای در آینده شما به نظر نمی رسد. دشمنان شما دوست دارند شما فکر کنید که همیشه شرایط زندگی تان اینگونه است، اوقات خود را تلخ کنید و هرگز امیدوار نباشید. اما نه، شما باید اراده خود را به کار بگیرید و بگویید:

“من خوشحال خواهم ماند. از امروز لذت خواهم برد. من بر خوبی خدا تمرکز خواهم کرد.»

اینگونه اراده شما بر احساس شما غلبه خواهد کرد. نشانه بلوغ زمانی است که می ‌توانید خوشحال باشید، حتی زمانی که همه چیز طبق خواسته شما پیش نمی ‌رود، زیرا شادی شما نباید بر اساس شرایط شما باشد.

 

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز دوازدهم

اعلام کنید

امروز اعلام می کنم که هیچ شرایط یا مشکلی نمی تواند مرا از شادی ای که خدا برایم تعیین کرده است، باز دارد. این روزی است که خداوند آفریده است و من شادی و خوشحالی را انتخاب خواهم کرد.

خداوند متعال به قدم های من دستور می دهد و برنامه های او برای من نیکو است. من اعلام می ‌کنم که خداوند روزی ‌دهنده و راهگشای من است و زیبایی را در برابر خاکستر می ‌بخشد. من اعلام می کنم که هیچ چیز نمی تواند جلوی خیری را که خداوند برای من مقدر کرده است بگیرد و آینده من شادتر از آن چیزی است که تصور می کنم.

 

دعا کنید

خداوند عزیز،

ممنون که خوشبختی من بر اساس شرایطم نیست. همانطور که هر روز صبح چشمانم را باز می کنم، به من کمک کن تا شادی، ایمان و سرزندگی را انتخاب کنم. به من یادآوری کن که هر روز یک هدیه است و من باید تصمیم بگیرم که چگونه آن را باز کنم. بگذارید بگویم امروز، من شاد بودن را انتخاب می ‌کنم. من انتخاب می کنم که خوبی ها را ببینم و سپاسگزارم. من به خانواده و دوستانم عشق نشان خواهم داد و از هر لحظه لذت خواهم برد.

  تجربه 15 – 15: روز هفتم

پروردگارا، به من اجازه نده که مشکلاتم تعیین کنند چگونه زندگی کنم. وقتی در ترافیک گیر کرده ام، وقتی شرایط سخت است، به من کمک کن تا به یاد بیاورم که کنترلم را در دست داری.

اگر روی سختی ها تمرکز کنم، مشکلاتم را به وعده های تو ترجیح می دهم. اما به من بگو “شادی در صبح می آید” من این را باور دارم.

به جای تمرکز بر اشتباهات و فکر کردن به اینکه لیاقت ندارم یا همه چیز خیلی سخت است، به من کمک کن تا بگویم: «زندگی کامل نیست، اما خدایا، تو هستی. تو گام های مرا راهنمایی می کنی، برنامه های تو برای من خوب است. من این روز را با شادی در آغوش خواهم گرفت.»

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

1- آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شادی انتخابی است که روزانه می توانید پس از بیدار شدن خواب صبح انجام دهید؟ در مورد شادی که بر اساس شرایط نیست چطور؟ انتخاب شاد بودن چگونه باعث تغییر رابطه شما با مردم می شود؟

2- از همین الان تصمیم بگیرید که شاد باشید و از امروزتان لذت ببرید، مهم نیست چه اتفاقی می افتد. حالا بگویید این انتخاب چه تأثیری بر اراده، خلق و خو، اندیشه و احساسات شما دارد؟

Rating 4.36 from 11 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

239 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×