تجربه ۱۵ – ۱۵: روز هشتم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز هشتم: رهایش کن

همه ما ناامیدی ها را پشت سر می گذاریم، چیزهایی که منصفانه نیستند. نگه داشتن دردها، فکر کردن به چیزهای منفی که مردم به ما گفته اند، برای دوباره زنده کردن توهین آسان است.

صبح از خواب بیدار می شویم و این اولین چیزی است که به ذهنمان می رسد. ما نمی دانیم که چقدر بر ما تأثیر می گذارد. این نگرش ما را ضعیف می کند، انرژی ما را تخلیه می کند و خلاقیت ما را محدود می کند. اگر می ‌خواهید به سرنوشت خود برسید، باید در رها کردن همه چیز به خوبی عمل کنید.

در لوقا 17:1، عیسی می ‌گوید: «غیرممکن است که هیچ اذیت و آزاری سمت شما نیاید» او نگفت ممکن است بیاید یا نیاید، او نگفته بود که اگر آدم خوبی باشی و همیشه خوب باشی، هیچکس به تو بدی نخواهد کرد. بلکه او می گوید که ناامیدی ها خواهند آمد. خیانت ها خواهند آمد. چیزهایی که منصفانه نیستند، خواهند آمد.

نحوه برخورد با این اتفاقات و نحوه برخورد با آسیب ‌ها تعیین می‌ کند که آیا به جلو حرکت می‌ کنید و چیزهای جدیدی را که خدا در نظر گرفته است، می‌ بینید یا اینکه به خاطر چیزی که نتیجه نداده، در مسیر گیر می ‌کنید.

 

چند نفر به خاطر نحوه بزرگ شدنشان زندگی بدی دارند؟ به جای اینکه اتفاقات بد را رها کنند، بارها و بارها آن را در ذهن خود تکرار می کنند و تمام آسیب ها را دوباره زنده می کنند. سپس تعجب می کنند که چرا روابط خوبی با دیگران ندارند. به این دلیل است که آنها به شفاعت نرسیده اند.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز دهم

خدا یک فرد جدید را وارد زندگی آنها می کند، یک فرد بزرگ، اما آنها بسیار ناامن هستند. آنها احساس ارزشمندی یا جذابیت نمی کنند.

این فرد جدید باید زیاده روی کند تا مطمئن شود که چقدر عالی است. مشکل این است که پایدار نیست. تا زمانی که خوب نشوید، نمی توانید روابط سالمی ایجاد کنید. تا زمانی که رنج را تحمل نکنید، بار دیگران را بر دوش خواهید داشت. تا زمانی که آنچه را که بی نتیجه است رها نکنید، آن زخم هر کجا که بروید مانع شما خواهد شد.

 

اگر هنوز به خاطر موقعیتی که با بی عدالتی در یک شرکت از دست داده اید ناراحت هستید، حال اگر به یک شرکت جدید بروید، باز هم حالت تدافعی، سرسخت و غیر دوستانه را تجربه خواهید کرد. شما با رئیس و همکاران جدید خود بر اساس آنچه تجربه کرده اید رفتار خواهید کرد، اما آنها هیچ ارتباطی با آن نداشتند.

وقتی یاد می گیرید که همه چیز را رها کنید، مسیر برای شما بسیار راحت تر است. خداوند پشتیبان شما خواهد بود. او مراقب است که چه کسی به شما بدی کرده است.

وظیفه شما این نیست که مردم را راضی نگه دارید.

آنها یک بار به شما صدمه زدند. اجازه ندهید بار دیگر آنها به شما صدمه بزنند. شما ممکن است عزیزی را از دست داده باشید که می ‌دانم دردناک است و گذراندن یک فصل سوگواری طبیعی است، اما نمی ‌توانید آسیب را تا ابد تحمل کنید. زندگی در سوگ مانع از باز شدن درهای جدید به روی شما می شود. شما باید شفا پیدا کنید تا بتوانید روابط جدید و فرصت های جدید را ببینید.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز پنجم

 

اعلام کنید

امروز اعلام می ‌کنم که زخم ‌ها و زخم ‌های کهنه دیگر بر من اثری ندارند. من هر کس را که به من ظلم کرده است می بخشم و هر ظلمی را رها می کنم. من خودم را خواهم بخشید و آزاد خواهم شد. من اعلام می کنم خداوند هر آنچه را که از من گرفته شده است، باز خواهد گرداند. من اعلام می کنم که پدر آسمانی من کنترل را در دست دارد و پیشرفت هایی را به شیوه هایی که هرگز تصورش را نمی کردم، برای من به ارمغان خواهد آورد.

 

دعا کنید

خدای عزیز؛

من امروز با دلی باز نزد تو می آیم. من درک می کنم که وقتی احساسات منفی را در اعماق درونم دفن می کنم، هرگز واقعاً از بین نمی روند. من نمی توانم خشم، آزار یا خیانت را نزد خود نگه دارم و انتظار داشته باشم که آنها روی من تأثیر نگذارند. به من کمک کن تا کسانی را که به من صدمه زده اند ببخشم، مهم نیست چقدر عمیق. کمکم کن تا ببخشم، همانطور که تو مرا بخشیدی.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز یازدهم

اکنون می دانم که بخشش فقط به خاطر آنها نیست، بلکه به خاطر رفاه خودم است. از تو سپاسگزارم که همه چیز را تازه می کنی و می توانم آزادی، شادی و پیروزی را که برایم در نظر گرفته ای، تجربه کنم. برای رهایی از این احساسات منفی و قدم گذاشتن در سطح جدیدی از شادی و پیروزی از تو قدرت و راهنمایی می خواهم.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

1- دردهای گذشته، زخم ‌های قدیمی، خیانت ‌های اخیر، ناامیدی ‌های تازه ممکن است مربوط به زمان اخیر یا سال ‌های گذشته باشد، اما یادگیری رها کردن آن، زندگی امروز شما را به سمت بهتر شدن تغییر می ‌دهد. امروز چه چیزی را باید رها کنید؟

2- چه رویاهایی می بینید که تلخی یا نابخشودگی مانع از آن می شود؟ اگر شروع به رها کردن همه چیز کنید، چقدر بیشتر می توانید انجام دهید؟ در مورد آن فکر کنید و در مورد آن بنویسید.

Rating 5.00 from 6 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

239 سمینار

105 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×