تجربه ۱۵ – ۱۵: روز دوم

بفرست برای دوستت
روز دوم کتاب تجربه 15 از 15 جول اوستین

فهرست مطالب

روز دوم: نسبت به خودتان مثبت بمانید


عیسی مسیح گفت: «خدای خود را با تمام قلب خود و با تمام جان و با تمام ذهن خود دوست بدارید.» این اولین و بزرگترین فرمان است.

دومین فرمان این است:

«همسایه خود را مانند خود دوست بدارید.»

تمام شریعت و انبیا به این دو فرمان وابسته است. اگر ابتدا خودتان را دوست نداشته باشید، نمی توانید دیگران را دوست داشته باشید.

بهترین کاری که می توانید برای خانواده و دوستان خود انجام دهید این است که نسبت آنها خوب، مهربان، بخشنده و متواضع باشید.

 

شما با دیگران خوب هستید، پس چرا با خودتان خوب نیستید؟ شما از دوست خود انتقاد نمی کنید، پس چرا از خودتان انتقاد می کنید؟ شما از همکارتان تعریف می کنید، پس آخرین باری که از خودتان تعریف کردید کی بود؟ شما استعدادهای دیگران را تحسین می کنید، پس چرا استعدادهای خود را تحسین نمی کنید؟

خوبی با خودتان را شروع کنید، این خودخواهی یا تکبر نیست، بلکه این دوست داشتن خودتان است.

 

بسیاری از مردم زندگی را بر علیه خودشان می گذرانند و احساس می کنند که چیزی در درونشان اشتباه است. شنیدم که یکی می گوید:

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز هشتم

«دشمنم را کشف کردم. آن دشمن خودم بودم.”

آیا شما دشمن خود هستید؟ آیا خودتان را شکست می دهید، رویاهایتان را محدود می کنید، روابطتان را خراب می کنید، همه فقط به این دلیل که خودتان را دوست ندارید؟

به اندازه کافی، افراد و شرایط بر علیه شما وجود دارند، پس دیگر خودتان بر علیه خودتان نباشید.

 

وقتی صبح از خواب بیدار می ‌شوید، در رختخواب دراز نکشید و به همه چیزهایی که احساس می ‌کنید با شما در جنگ هستند یا به آنچه که در ظاهرتان وجود دارد و شما آن را دوست ندارید، فکر نکنید.

نیازی نیست اشتباهات خود را دوباره مرور کنید. “چرا دانشگاه را تمام نکردم؟ باید منضبط تر می شدم. دیروز عصبانی شدم”. اینها افکار سمی هستند که قدرت، انرژی و اشتیاق شما را تخلیه می کنند.

به جای تمرکز بر روی اشتباهاتتان، بر روی نقاط مثبت خود تمرکز کنید. شما نقاط ضعفی دارید، اشتباهاتی مرتکب شده اید که همه ما داریم، اما نقاط مثبت شما بسیار بیشتر از اشتباهات شماست.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز سیزدهم

تمرکز بر روی نکات منفی به شما کمک نمی کند که بهتر عمل کنید. خودزنی به خاطر اشتباهات گذشته، شما را به جلو نمی برد. هر چه نسبت به خود احساس بهتری داشته باشید، بهتر عمل خواهید کرد. هر چه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید، جلوتر خواهید رفت.

 

اعلام کنید

امروز، من اعلام می کنم که من، مقدس، بی عیب و بی تقصیر هستم. من خودم را دوست خواهم داشت تا بتوانم دیگران را آنطور که خدا می خواهد دوست داشته باشم.

من اعلام می کنم که به طرز شگفت انگیزی آفریده شده ام. خالق هستی در من جان دمید و هنوز هم در حال تغییر من است. من اعلام می کنم که خداوند موهبت ها و استعدادهایی را به من سپرده است و هدف او را در زندگی ام محقق خواهم کرد.

 

دعا کنید

خداوند عزیز،

از عشق، بخشش و شفقت باورنکردنی تو سپاسگزارم.

با فروتنی از رحمتت می خواهم که مرا به جایگاه مهربانی با خود هدایت کنی و بتوانم خود را ببخشم، همانگونه که تو سخاوتمندانه مرا بخشیدی. به من کمک کن تا با خودم در صلح باشم تا بتوانم آرامش را به عزیزانم هدیه دهم. خداوندا، حکمت الهی تو را می ‌طلبم تا خود را آنگونه ببینم که تو مرا می ‌بینی. بگذار به خاطر داشته باشم که من در نظر تو آزاد، بخشنده و مهربان هستم.

  تجربه ۱۵ - ۱۵: روز اول

به من نشان بده که چگونه از خودم به عنوان شاهکاری که می گویی هستم، قدردانی کنم و موهبت ها و استعدادهای متمایزی را که به من داده ای یادآوری کنم.

همانطور که عشق و قدردانی بیشتری نسبت به همه چیزهایی که تو از من ساخته ای پرورش می دهم، مرا راهنمایی کن تا آن عشق را با دیگران به اشتراک بگذارم و هدف الهی را که برای زندگی من در نظر گرفته ای انجام دهم.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

1- چه چیزی در تشویق جول در جهت مثبت اندیشی نسبت به خودتان برای شما برجسته است؟

2- در چه زمینه ‌ای از زندگی ‌تان باید مهربان ‌تر، دوست‌ داشتنی ‌تر و دلسوزتر باشید؟

Rating 4.20 from 15 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

231 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
5 ماه قبل

عالی بود

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×