تجربه ۱۵ – ۱۵: روز چهارم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز چهارم: کنترل را رها کن

یکی از بهترین چیزهایی که آموخته ام این است که به زمان بندی خدا و راه های او اعتماد کنم. آنچه خدا وعده داده محقق خواهد شد. اما ممکن است آن طور که شما فکر می کنید اتفاق نیفتد و ممکن است زمانی که برنامه ریزی کرده بودید نباشد.

اگر می خواهید نتیجه و چارچوب زمانی را کنترل کنید، نگران زندگی خواهید کرد. شما باید کنترل را رها کنید. شما باید اجبار برای انجام کارها به روش خودتان را کنار بگذارید.

خدا برنامه ای را از قبل تنظیم کرده است که دانستن آن شما را ناراحت می کند. او پایان را از ابتدا می داند. اما کلید اینجاست:

او جزئیات را به شما نمی گوید. اگر می دانستید که همه چیز چگونه پیش خواهد رفت، به ایمان نیازی نداشتید.

اگر او به شما گفت: «سه ماه دیگر، دری بزرگ باز خواهد شد، ممکن است به نظر برسد که دارید به عقب می روید، اما یک میانبر وجود دارد که شما را جلوتر می برد.” آرام می ‌شوید و می‌ گویید: “باشه، همه چیز درست می ‌شود.” اما چرا الان این کار را نمی کنید؟

 

خدا همه چیز را برنامه ریزی کرده است. او کارهایی انجام می دهد که شما نمی توانید ببینید. استراحت های خوبی در راه است. شفا، لطف و افراد مناسب از قبل در برنامه شما قرار دارند. اگر از کنترلگری رها شوید، می توانید از زندگی خود لذت ببرید، در حالی که منتظر تغییر هستید.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز چهاردهم

چه چیزی شما را ناراحت می کند؟ چه چیزی شما را در شب بیدار نگه می دارد؟ خدا می گوید: «آن را به من بسپار. نگرانی های تو تحت کنترل من است. من پشت صحنه کار می کنم، شاید اوضاع هنوز خوب نباشد، اما من آن را به نفع شما تغییر می ‌دهم.»

 

وقتی باور کردید، لازم نیست همه چیز را بفهمید. اگر چیزی در حال تغییر نمی بینید، وسوسه می شوید که نگران شوید، اما در حالت استراحت بمانید. وقتی در حال استراحت هستید، به خدا نشان می دهید که به او اعتماد دارید.

شاید شما معتقد به بهبود سلامت خود هستید، اما گزارش پزشکی این بهبود را نشان نمی دهد. شما ممکن است نگران و شاکی باشید، اما در عوض خدا را شکر می ‌کنید، وعده‌ های او عملی می شود و هر روز بهترین روز برایتان خواهد شد.

وقتی در آرامش هستید، ایمان دارید. این چیزی است که به خدا اجازه می دهد برای شما قدم بردارد.

اما اگر از چیزهایی که تغییر نمی کند ناراحت هستید، نگران وضعیت مالی خود هستید و نمی توانید بخوابید زیرا فرزندتان از مسیر خود خارج شده است، این نشانه آن است که دیگر باور ندارید.

شما باید وارد استراحت (آرامش) شوید. شما نمی توانید به خدا اعتماد کنید و در عین حال نگران باشید. وقتی در حال استراحت هستید، می‌دانید که خداوند کنترل را در دست دارد. شما می دانید که همه چیز به نفع شما خواهد بود و می دانید که آنچه را که او شروع کرده، به پایان خواهد رساند. وقتی در حالت استراحت هستید، استرس ندارید و احساس می کنید که دوباره احیا شده اید.

  تجربه ۱۵ - ۱۵: روز دوم

 

اعلام کنید

امروز اعلام می ‌کنم که کنترل زندگی ‌ام را به خدا واگذار می ‌کنم، به زمان ‌بندی او اعتماد می ‌کنم، به راه ‌های او اعتماد می ‌کنم و اطمینان دارم که آنچه را که او شروع کرده، به پایان خواهد رساند.

من اعلام می‌ کنم که به مکانی آرام وارد خواهم شد، زیرا می ‌دانم که خداوند در هر طوفانی مرا حمایت می ‌کند و حتی اکنون نیز بادها را به سمت جلو حرکت می ‌دهد. من اعلام می کنم که تمام سرنوشت من در راه است و یک ثانیه دیر نمی شود.

 

دعا کنید

خداوندا؛

من به زمان بندی و برنامه الهی تو اعتماد دارم. حتی زمانی که مسیر من پر پیچ و خم و نامشخص به نظر می رسد، می دانم که تو زندگی من را با هدف هدایت می کنی.

همانطور که با انحرافات و تأخیرها مواجه می شوم، اجازه بده به یاد داشته باشم که اینها به معنای عقب نشینی نیستند، بلکه مقدماتی هستند برای یک نعمت بزرگتر که تو برای من آماده کرده ای. وقتی درها بسته به نظر می ‌رسند و نمی ‌توانم دستت را در کار تشخیص دهم، امیدوار باقی می ‌مانم، زیرا می ‌دانم که در پشت صحنه به روش ‌هایی فراتر از درک من کار می‌کنی.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز پانزدهم (آخر)

من جایی که هستم را در آغوش می کشم، زیرا معتقدم جایی است که تو می خواهی باشم. خداوندا، از تو به خاطر لطف، شفا و بهبودی که برای من تعیین کرده ای، سپاسگزارم. می‌ دانم که اگر هنوز این اتفاق نیفتاده، وقت من نیست.

به من کمک کن که مبارزه نکنم، بلکه اعتماد کنم، زیرا می دانم که پیشرفت من دقیقاً طبق برنامه در راه است. خدایا، من از وعده های تو خوشحالم و مشتاقانه منتظر روزی هستم که برکات بزرگتر و ارزشمندترت در زندگی من آشکار شود.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

۱- انتظار دارید خدا در زندگیتان چه کاری انجام دهد؟ اصل رها کردن کنترل، چگونه به شما در زمان انتظار کمک می کند؟

۲- آیا امروز بارها را بر روی قلب خود حمل می کنید؟ همانطور که آنها را می نویسید، آنها را به خدا بدهید و با ایمان بگذارید آرامش و محافظت او شما را احاطه کند.

Rating 4.22 from 9 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

233 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
6 ماه قبل

لذت بردم عالی

mohammad
mohammad
1 ماه قبل

وقتی در آرامش هستید، ایمان دارید. این چیزی است که به خدا اجازه می دهد برای شما قدم بردارد.

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×