تجربه ۱۵ – ۱۵: روز ششم

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

روز ششم: برخورد با افراد سخت گیر

کتاب مقدس می‌ گوید: «مغلوب شر نشوید، بلکه با نیکی بر شر غلبه کنید». شما هرگز با بی احترامی بیشتر بر بی احترامی غلبه نمی کنید. شما هرگز با انجام بدی هایی که دیگران در حق شما کردند، پیش نمی روید. این آزمایش شخصیت شماست. خدا می بیند که چه چیزی می تواند در شما حس اعتماد را فعال کند. آیا شما شخص بزرگتری خواهید بود و از توهین چشم پوشی می کنید؟ آیا در جاده های بزرگ می مانید و طعمه درگیری نمی شوید؟

شما فقط هر روز انرژی عاطفی زیادی دارید. این یک عرضه نامحدود نیست. برای ناراحت شدن، رنجش در زندگی، فکر کردن به آنچه که کسی در مورد شما گفته است و سعی در اصلاح آنها انرژی زیادی لازم است. این انرژی است که برای رویاهایتان، برای دنبال کردن اهدافتان، برای لذت بردن از خانواده خود به آن نیاز دارید. آن را برای چیزهایی که مهم نیستند خرج نکنید.

 

شما نمی توانید نحوه برخورد همه را با خودتان کنترل کنید، اما می توانید نحوه واکنش خود را کنترل کنید. وقتی کسی گستاخ است، لازم نیست ناراحت شوید. وقتی در ترافیک سد راه شما می شوند، لازم نیست صبح خود را خراب کنید. وقتی یک همکار با شما قطع ارتباط می کند، نمی توانید آن را کنترل کنید، اما می توانید در آرامش بمانید، زیرا می دانید که خدا در حال جنگیدن برای شماست.

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز دوازدهم

هنگامی که بزرگواری به خرج می دهید، نه تنها از زندگی ‌تان لذت بیشتری می ‌برید، بلکه به خدا نشان می ‌دهید که می ‌تواند با نفوذ و لطف بیشتر به شما اعتماد کند.

در بیست سال آینده اجازه ندهید که موقعیت های مشابه شما را ناراحت کند، همکارتان اعصاب شما را به هم بزند، یا خویشاوند بدخلق تان شادی شما را بدزدد. آنها ممکن است تغییر نکنند، اما کلید اینجاست:

شما می توانید تغییر کنید.

 

گاهی اوقات خودمان را آموزش داده ایم که به شیوه خاصی پاسخ دهیم. “اگر آنها این را بگویند، من ناراحت خواهم شد. اگر آنها مرا کنار بگذارند، آنها را کنار می گذارم. اگر عموی دیوانه ام مرا مسخره کند، به او می گویم.» مشکل این است که به آنها اجازه می دهید شما را کنترل کنند. اگر آنها روش خاصی را اجرا کنند، روز شما را تلخ می کند. چرا کنترل ها را پس نمی گیرید؟

به خودتان اجازه ندهید که ناراحت شوید. کسی نمی تواند شما را ناراحت کند؛ مگر اینکه به آنها اجازه دهید. شما باید انتخاب کنید. برخی از افراد دقیقاً می دانند چه دکمه هایی را می توانند فشار دهند تا شما را از حالت خمیده خارج کنند. دفعه بعد که آن دکمه ها را فشار دادند، فقط لبخند بزنید و بگویید: «این بار نه. من در آرامش می مانم، من از این روز لذت خواهم برد.”

  تجربه ۱۵ – ۱۵: روز نهم

اگر شخصی بی احترامی و  بی ادبی کند، یا همیشه در جستجوی عیب باشد، قطعا مشکلی دارد که با آنها برخورد نکرده است. آنها در نهایت با تلخی، خشم و ناامنی در درون خود فرو می روند.

گاهی اوقات آن سم سعی می کند روی شما بریزد. شما باید در حالت تهاجمی بمانید. با خود تکرار کنید، آنها ممکن است بی ادب باشند، اما من طعمه را نمی پذیرم. من آرام می مانم علیرغم اینکه چگونه با من رفتار می کنند، احترام می گذارم.» یا «رئیس من، همه کارکنانش به جز من را تشویق می کند. او به دیگران اعتبار می دهد، اما من نمی خواهم به تلخی زندگی کنم. من برای مردم کار نمی کنم، بلکه برای خدا کار می کنم.»

 

اعلام کنید

امروز اعلام می ‌کنم که از چیزهای منفی و حواس ‌پرتی فراتر می‌ روم تا به آن چیزی تبدیل شوم که خدا مرا آفریده است. من مانند عقاب اوج می گیرم، چون می دانم که خدا یار و یاور من است.

من اعلام می کنم که در آرامش خواهم ماند و با خیر بر شر غلبه خواهم کرد. اجازه نخواهم داد آنچه دیگران می گویند یا انجام می دهند مرا ناراحت کند. من اعلام می کنم که اگر خدا با من باشد، چه کسی می تواند علیه من باشد؟

  تجربه ۱۵ - ۱۵: روز سوم

 

دعا کنید

خداوندا؛

به من نیرو عطا کن تا بر بدی با نیکی غلبه کنم و در میان بی احترامی با مهربانی پاسخ دهم. کمکم کن تا شخصیتم را حفظ کنم و امتحاناتت را با افتخار پشت سر بگذارم. به من اجازه بده شخص بزرگتری باشم و بتوانم توهین ها را نادیده بگیرم و از درگیری های بی مورد اجتناب کنم.

به من اجازه بده انرژی ام را برای رویاهایم، اهدافم، خانواده ام ذخیره کنم. به من یادآوری کن، در حالی که نمی توانم اعمال دیگران را کنترل کنم، می توانم واکنش هایم را کنترل کنم. حتی زمانی که با بی ادبی مواجه می شوم، بگذار با اعتماد به اینکه تو حامی من هستی، آرام بمانم.

مرا در راه بلند راهنمایی کن و نشان بده که شایسته لطف و نفوذ تو هستم.

ممنونم که مرا دوست داشتی و دعای مرا شنیدی.

 

این سوالات را از خود بپرسید

به یک فرد سخت گیر در زندگی خود فکر کنید. اصل برخورد با افراد سخت گیر چگونه می تواند به شما در این رابطه کمک کند؟

زمانی را در نظر بگیرید که با فردی گستاخانه یا نامهربان برخورد کردید. چه واکنشی نشان دادید؟ اکنون که دیدگاه متفاوتی دارید چگونه ممکن است واکنش نشان دهید؟

Rating 4.86 from 7 votes

لیست روزها
آموزش مکمل

جول اوستین

231 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
5 ماه قبل

مثل همیشه عالی

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×