آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 10

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

در قسمت دهم جیم کوییک می خواهد یک تکنیک پیشرفته به شما یاد بدهد که علاوه بر تمرکز، می توانید درک مطلب تان را هم افزایش دهید.

سلام، خوش آمدید به روز دوم از هفته دوم دوره تندخوانی رایگان با جیم کوییک. دوستان قرار است از این به بعد بیشتر روی درک مطلب تمرکز کنیم. پس تمام حواس تان به این آموزش باشد و یادتان نرود که برای دوستان خود نیز ارسال کنید و به آنها هم کمک کنید که تندخوانی را یاد بگیرند.

جواب سوال عکس بالا: همین الان…

البته در تمام این مدت هم داشتیم انجام می دادیم، چون وقتی حین مطالعه از انگشت استفاده می کنید، در واقع به تمرکز و درک مطلب شما هم کمک می شود.

 

روز دوم از هفته دوم

در روز دوم که خیلی برای آن هیجان دارم می خواهم یک ترفند مغز به شما یاد بدهم که بتوانید درک مطلب تان را از چیزی که می خوانید، افزایش دهید. برویم این روش را یاد بگیریم.

 

روش استفاده از دست چپ

همانطور که می دانید استفاده از بدن بخش های مختلف مغز را تحریک می کند و با تحرک بدن، مغز هم رشد می کند. همچنین هر یک از نیمکره های راست و چپ مغز، سمت مخالف بدن را کنترل می کنند، مثلا نیمکره راست سمت چپ بدن و بالعکس. اگر خدای نکرده سمت چپ مغز کسی ضربه بخورد، اگر قرار باشد فلج شود، سمت راست بدن اون فلج می شود.

  خلاصه کتاب 5 زبان عشق اثر گری چاپمن

نکته ای که باید دقت کنیم این است که این ارتباط یک طرفه نیست یعنی ارتباط از بدن به سمت مغز هم برقرار است و استفاده از بدن، بخش های مختلف مغز را تحریک می کند.

پس با استفاده از دست چپ، قسمت راست مغز را می توانید تحریک کنید.

حین مطالعه، سمت چپ مغز فعال می شود، چون سمت چپ مغز، بخش منطقی، زبانی، صدایی، زمزمه و پردازش خطی را انجام می دهد ولی بهترین تندخوان ها، بیشتر یا از سمت راست مغز استفاده می کنند یا از هر دو سمت مغز، چون علاوه بر شنیدن لغات (با سمت چپ مغز)، آنها را تجربه هم می کنند (با سمت راست مغز). تصویرسازی، تخیل و احساسات جزو کارهای سمت راست مغز شما هستند.

با استفاده از دست چپ به جای دست راست حین مطالعه می توانید درک مطلب خود را به مرور افزایش دهید. شاید اوایل کار، چند روزی موقتاً سرعت شما کم شود ولی وقتی به آن عادت کنید، یا به اندازه قبل سریع می شوید یا حتی سریعتر می شوید.

  خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت اثر ناپلئون هیل

 

کتاب خود را بیاورید

الان می خواهیم تمرین کنیم. در این تمرین، نگران درک مطلب نباشید فقط استفاده از دست چپ به جای دست راست را تجربه کنید. حتی اگر چپ دست هستید هم با انگشت دست چپ به عنوان تنظیم کننده بصری تان مطالعه کنید. از اصول قبلی استفاده کنید مثل:

  • فاصله گذاری در حاشیه (تورفتگی)
  • صفحه را با انگشت لمس نکنید و کل بازو را تکان بدهید، نه فقط انگشت را.
  • صاف بنشینید،
  • تنفس تان مناسب باشد،
  • کتاب را زاویه دار بگیرید تا دیدتان کامل و مستقیم باشد و
  • از مطالعه لذت ببرید.

حالا کتاب را بردارید و از جایی که تمام کردید، 3 دقیقه مطالعه کنید.

شروع کنید…

 

[دانلود ویدیو]

توقف کنید.

استفاده از انگشت دست چپ به جای دست راست چه حسی داشت؟ قاعدتا باید کمی حس عجیب و غیرطبیعی پیدا کرده باشید، اما نگران نباشید، این حس کاملاً طبیعی هست. انتظار نداشته باشید که برایتان آسان باشد چون به آن عادت ندارید. با تمرین به مرور زمان عادت می کنید.

مسواک زدن با دست مخالف یا خوردن غذا با دست مخالف هم باعث تحریک و قوی تر شدن سمت مخالف مغز می شود.

 

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۲2 (آخر)

تمرین های روز دوم

1- استفاده از دست چپ را علاوه بر مطالعه، در طول روز در جاهای مختلف مثل مسواک زدن یا خوردن غذا یا نوشتن با دست چپ امتحان کنید تا نیمکره سمت راست مغز شما قوی تر شود. چون می گویند افراد چپ دست بخش راست مغزشان بیشتر فعال هست. اگر شما هم می خواهید بخش راست مغزتان بیشتر فعال شود تا درک مطلب تان افزایش یابد، این کار را حتما تمرین کنید.

 

2- تمرین 10 دقیقه مطالعه در روز با استفاده از دست چپ را انجام دهید، در این تمرین روزانه تان اصولی که یاد گرفتید را رعایت کنید و دقت کنید که درک مطلب هم برایتان مهم باشد. نگران پایین آمدن سرعت تان هم نباشید، چون قرار است با دست چپ تمرین را انجام دهید، قاعدتا سرعت تان اوایل پایین می آید تا زمانی که به آن عادت کنید.

Rating 4.13 from 31 votes

لیست قسمت های دوره
آموزش مکمل

جیم کوییک

24 قسمت

۰۵:۴۱:۳۵

249000 تومان

با صدای من یاد بگیر

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد مرتضوی
محمد مرتضوی
8 ماه قبل

در حین ناامیدی دارم جلو میرم . امیدوارم پایان روز ۲۱م نتیجه بگیرم

پرنیان محمودی
پرنیان محمودی
3 ماه قبل

انجام شد

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×