خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی اثر مندی موریس

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

شما با مطالعه خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی اثر مندی موریس می توانید 8 راز اثبات شده در قدرتمند بودن را کشف کنید. این رازها به سرعت می توانند زندگی رویایی شما را بوجود آورند.

زندگی رویایی خود را تصور کنید و سپس به این سوالات جواب دهید:

  • کجا زندگی می کنید؟
  • چه کسی با شما خواهد بود؟
  • چه شکلی خواهید بود؟
  • مهمتر از همه، چه احساسی دارید؟

بسیاری از ما تصور کوچکی از زندگی رویایی خود داریم. اگر همین الان زندگی رؤیایی خود را دارید زندگی می کنید، پس ممکن است این خلاصه برای شما مناسب نباشد!

آیا از اینکه در حال حاضر زندگی رؤیایی خود را ندارید، ناامید هستید؟ شاید برای داشتن این سبک زندگی از جملات تاکیدی روزانه استفاده کرده باشید. بکاربردن این چیزها بد نیست، اما اگر به چیزی که می خواهید، با سرعت دست پیدا نکنید، ممکن است خسته و دلسرد شوید.

 

خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی + نکات کلیدی

شما در این خلاصه کتاب یاد خواهید گرفت که:

  • چگونه می توانید به سادگی هر چیزی را که برای زندگی نیاز دارید درخواست کنید،
  • یاد می گیرید که طرز فکر خود را تغییر دهید و
  • یاد می گیرید که ارتعاشات خود را برای رسیدن سریع به آنچه در زندگی می خواهید، افزایش دهید.

 

راز اول: افکار و احساسات خود را برای ایجاد انرژی زیر نظر داشته باشید.

برای بهبود هر چیزی، به تصویر واضحی از آن نیاز دارید. راز اول، در مورد مطالعه وضعیت عاطفی شما و همچنین افکار و باورهایی است که باعث ایجاد انرژی در شما می شوند.

خلق و خوی شما در یک روز می تواند بسیار تغییر کند. بنابراین این راز اول را در چهار زمان مشخص، به مدت 15 روز متوالی بکار بگیرید. در صورت لزوم یک زنگ هشدار تنظیم کنید.

ایجاد این عادت باعث می شود که شما به طور طبیعی تغییر کنید. وقتی زنگ هشدار شما به صدا درآمد، ذهن خود را به حالت آرام و باز تغییر دهید. شاید یادآوری این نکته مفید باشد که تنها کار شما عینی ماندن و جمع آوری بهترین داده ها است. سپس، شش سوال زیر را از خود بپرسید و به سرعت پاسخ های خود را یادداشت کنید:

1- در مقیاس 1 تا 10 از وحشتناک تا عالی، الان چه احساسی دارم؟

2- چرا چنین احساسی دارم؟

3- آیا چیزی از گذشته بر افکار من تأثیر می گذارد؟

4- آیا به نگرانی های آینده فکر می کنم؟

5- آیا من نتیجه را پیش بینی می کنم؟

6- آیا این احساس متعلق به من است یا مال شخص دیگری است؟

با گذشت زمان، بعد از پاسخ به این سوالات متوجه می شوید که چه موقعیت ‌ها و افرادی احساسات خوب را در مقابل احساسات بد برای شما به ارمغان می ‌آورند و همچنین تصویری از انرژی شما را در تمام زمینه ها به خودتان نشان می دهد. ممکن است تصویری را که می بینید دوست نداشته باشید و این موضوع اصلا مهم نیست. این راز فقط به این معنی است که از طریق مراحل بعدی دستاوردهای بزرگتری را بدست خواهید آورد.

 

راز دوم: مشخص کنید که چه چیزی باعث می شود احساسات، تصمیمات و انرژی شما را کنترل کند.

اکنون باید فهرستی کامل از هیجانات، احساسات و موقعیت هایی که در آن این احساسات را تجربه کرده اید، داشته باشید. ایجاد این فهرست اولین قدم در این مرحله است، که شامل بررسی چیزهای تاریک و حذف آن از سر راه می باشد.

چه بخواهیم چه نخواهیم، در حال حاضر همه ما در واقعیتی زندگی می کنیم که آشکارا است. هیچکس سعی نمی کند عمداً یک زندگی ناتمام داشته باشد، اما بسیاری از ما احتمالاً باورهای ناخودآگاه و نادرستی داریم که بر تصمیمات روزانه ما تأثیر می گذارد. برخی از این باورها ممکن است در دوران کودکی، در تجربیاتی که ما حتی به یاد نمی آوریم، شکل گرفته باشد. برخی دیگر ممکن است از موقعیت هایی ناشی شوند که ما به وضوح به یاد می آوریم.

صرف نظر از اینکه این باورها از کجا آمده ‌اند، می‌ توانند باعث شوند که ما در درون خود «شخصیت‌هایی» غمگین بسازیم که در موقعیت‌ هایی ظاهر می ‌شوند که شبیه تجربه بد اولیه است. بنابراین مهم است که فهرست تجربیات بد را با دقت بررسی کنید.

کاوش عمیق در باورها و شخصیت های خود، دیدگاه جدیدی را برای شما به ارمغان می آورد، که وقتی در زندگی به مشکلی برخورد کردید، می ‌توانید در جایگاه بالاتری از قدرت به آن مشکلات پاسخ دهید.

  7 کلید طلایی برای ثروتمند شدن از طریق اینترنت

در مرحله بعدی، ما به چند روش خاص برای مراقبت سریع و آسان از خود در موقعیت های بد نگاه خواهیم کرد.

 

راز سوم: از تکنیک های خلق و خو برای مقابله با احساسات منفی استفاده کنید

شما بررسی عمیق خودآگاهی را انجام داده اید و نکات منفی را شناسایی کرده اید. آیا برای راز سوم آماده اید؟

شما بیش از آنچه فکر می کنید بر وضعیت عاطفی خود کنترل دارید. این موضوع ممکن است شگفت ‌انگیز به نظر برسد، اما در واقع شما می ‌توانید مجموعه ‌ای از ترفندهای سفارشی را برای مقابله با احساسات منفی و تقویت خلق و خوی خود در هر زمان ایجاد کرده و از آن استفاده کنید.

مندی موریس توصیه می کند که حداقل 9 ترفند را انتخاب کنید که هر کدام سه فعالیت را از سه دسته مختلف فیزیکی، معنوی و روحی تعریف می کند. فعالیت های بدنی یا فیزیکی می تواند شامل تمرین تنفس یا رقص باشد. گزینه های معنوی ممکن است شامل مراقبه یا دعا باشد. یک ترفند ذهنی یا روحی ممکن است پخش آهنگ مورد علاقه شما باشد.

آیا نمی دانید چه چیزی برای شما مفید است؟ یک مکان خوب برای شروع، عالی است. به یادداشت هایی که در مورد احساس خوب و کاری که در آن لحظات انجام می دادید نگاه کنید. اینها ممکن است فعالیت هایی باشند که می توانید بیشتر به آنها متمایل شوید.

ترفندها فقط اصلاحات موقتی نیستند که در لحظه، آرامش را ایجاد می کنند. اگر به اندازه کافی از آنها در موقعیت های سخت استفاده کنید، مغز شما به تدریج یاد می گیرد که در انتظار یک چیز خوب مکث کند. آن لحظه کوتاه به شما زمان می ‌دهد تا قبل از واکنش، موقعیت را بهتر پردازش کنید و این احتمال را افزایش می‌ دهد که پاسخ شما به آن موقعیت، منطقی باشد.

در ادامه به این موضوع می پردازیم که چگونه عشق به طور مستقیم بر توانایی شما برای نشان دادن رویاهایتان تأثیر می گذارد.

 

راز چهارم: دوست داشتن خود، باعث افزایش ارتعاش شما و دعوت به عشق دیگران می شود.

در ادامه خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی آمده که باید بدانید که افزایش ارتعاش چقدر مهم است و استفاده از احساسات سطح بالاتر، راهی برای انجام آن است. به همین دلیل است که راز چهارم به طور خاص بر عشق که یکی از عالی ترین و قدرتمندترین احساسات می باشد، متمرکز است. عشق به عنوان احساس پذیرش کامل و میل عالی در فرد تعریف می شود.

هنگامی که شما عشق را از دیگران یا از یک منبع الهی دریافت می کنید، ارتعاش خودتان از آن موج قدرت بالا می رود. اما برای به حداکثر رساندن تمام آنچه عشق می تواند انجام دهد، باید آن را به خودتان نیز بدهید.

اگر از زندگی خود ناراضی باشید ممکن است زندگی کردن برای شما غیرممکن به نظر برسد. شاید خودتان را به خاطر شکست گذشته سرزنش می کنید یا از جایی که به آن رسیده اید خجالت می کشید. شما ممکن است تمام عشق بیرونی دنیا را دریافت کنید ولی در مورد آن چیزی ندانید، زیرا با احساسات سنگین تان کاملاً جلوی آن را می گیرید. خوشبختانه، شما به تازگی یاد گرفتید که چگونه با احساسات تان مقابله کنید. رویکرد عشق به خود نیز مشابه همین موضوع است.

مندی موریس فرمولی را به اشتراک می ‌گذارد که برای او کارآمد است:

با سرمایه‌ گذاری در فعالیت ‌هایی که به ذهن، بدن و روح شما اهمیت می‌ دهند، عشق به خود را توسعه دهید. این فعالیت ها شامل خوردن غذای سالم، خواب کافی، درگیر شدن در اعمال معنوی و تعامل با خانواده و دوستان است. این نوع فعالیت ‌ها معمولاً به فعالیت‌ های دیگری تبدیل می‌ شوند که از آنها پشتیبانی می ‌کنند، مانند شرکت در باشگاه.

  خلاصه کتاب 168 ساعت اثر لورا واندرکام

شما با این راز چیزهایی را کشف خواهید کرد که انگیزه احساس خوب شما را تغذیه می کند، تا آنها را بیشتر انجام دهید! در نهایت، بطور گسترده عشق می ورزید و می توانید به افزایش ارتعاشات دیگران کمک کنید.

 

راز پنجم: اجازه دهید عشق، اهداف شما را تعیین کند و با قدرت شروع به تجلی کنید.

شما در حال حاضر چیزهایی را بر اساس انرژی های ساطع شده آشکار می کنید، درست است؟ وقتی در فرکانس انتقال یک خواسته با نیت مثبت هستید و به بهترین نتیجه ممکن ایمان دارید، با منبعی همسو هستید که آن انرژی را «خدا» می ‌رساند. شما باید با یک هدف بزرگ یا کوچک، شروع کنید و این پنج عمل را دنبال کنید تا آن را آشکار سازد.

✔️ اول بررسی کنید تا مطمئن شوید که قصد شما مثبت و واضح است. چرایی پشت خواسته خود را زیر سوال ببرید و ببینید که چگونه پاسخ با انرژی در درون شما طنین انداز می شود. اگر احساس کمی دارید، ممکن است لازم باشد انرژی خود را دوباره تنظیم و هدف خود را دوباره مرور کنید.

✔️ دوم، هدف خود را بنویسید و آن را به عنوان بیانیه ای از آنچه در حال تبدیل شدن هستید، قاب بندی کنید. جملاتی که با “من در حال … هستم” شروع می شوند برای ذهن شما قابل باورتر هستند و ارتعاش شما را بالا نگه می دارند.

✔️ سوم، دقیقاً مشخص کنید که هدف شما شامل چه چیزهایی می شود؟ برای اهدافتان یک جدول زمانی مشخص کنید و تعیین کنید که می خواهید چه زمانی به اهدافتان برسید؟ برای مثال، ممکن است ارزش‌ ها و ظاهر همسرتان را توصیف یا ترسیم کنید و بگویید می‌ خواهید ظرف شش ماه آنها را تغییر دهید.

✔️ چهارم، زمانی که از خواب بیدار می ‌شوید، یا درست قبل از خواب، ۱۵ دقیقه روی هدفتان مدیتیشن کنید. هر احساسی را در مورد اینکه چگونه آن را تجربه خواهید کرد به خاطر بسپارید.

✔️ پنجم، پس از مدیتیشن، آن را رها کنید و روز خود (یا دنیای رویایی خود) را شروع کنید. برای ماندن در بالاترین حالت انرژی خود، هر تمرینی را که لازم است انجام دهید.

 

راز ششم: برای کمک به شناسایی و مدیریت مراحل بعدی، برنامه ‌ای تهیه کنید.

راز ششم بر برنامه ریزی برای حفظ هدف، مدیریت هر گونه شکست یا شرایط مزاحم و حفظ ارتعاش بالا تمرکز دارد. این راز به شما کمک می کند تا برای رسیدن به اهدافتان فرصت‌ ها را شناسایی و روی آنها سرمایه گذاری کنید.

در قدم نخست، هدف خود را بنویسید و سپس در مورد تمام وظایف یا رویدادهای مورد نیاز برای رسیدن به آن هدف فکر کنید. به یاد داشته باشید که در طول این فرآیند، ذهنی باز داشته باشید و ایمان داشته باشید که به هدفتان می رسید.

اگر واقعا نیت شما خیر باشد، ممکن است به نتایج بزرگتر از آنچه تصور می کردید دست پیدا کنید.

 

راز هفتم: همانطور که فرکانس خود را افزایش می دهید، به طور مداوم باورهای خود را ارزیابی و اصلاح کنید.

در ادامه خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی آمده است که همانطور که زندگی شما با وجود انرژی بالاتر شما تغییر می کند، راز هفتم به شما می گوید که زمان آن رسیده است که از آن فرکانس برای اصلاح کلی سیستم باورهای خود استفاده کنید.

در بحبوحه انجام کار برای دستیابی به هدف ها، احتمالاً چند باور، عادات و علل ریشه ای را بررسی نشده رها کرده اید. حتی باورهای جدیدتر بسته به اینکه زندگی شما چقدر یا با چه سرعتی در حال تغییر است، احتمال دارد کمتر با هدف شما مرتبط باشند.

انجام یک بازپرسی متقابل، از بروز هرگونه مشکل قدیمی و از بین بردن هر چیزی که در گذشته ایجاد کرده اید جلوگیری می کند. همچنین باید بدانید که بهبود مستمر باعث شکوفایی و رشد شما می شود. بنابراین، شما می خواهید در جایی بمانید که در آن رضایت و احساس مثبتی داشته باشید.

  8 باور اشتباه در مورد ثروت

موریس توصیه می ‌کند که قوانین خود را یا به ‌عنوان یک تمرین منفرد و متمرکز یا زمانی که با موقعیت‌ هایی مواجه می ‌شوید که آنها را به چالش می‌ کشد، دوباره تکرار کنید. اما قبل از انجام این کار، می توانید ذهن خود را با یک مراقبه ساده آماده کنید:

تصور کنید جعبه ای حاوی کارت های یادداشت را باز کنید که روی هر یک از آنها قاعده ای نوشته شده است که دیگر به شما خدمت نمی کند. همانطور که آنها را می خوانید، تصور کنید قوانین جدیدی را روی کارت های تمیز بنویسید، سپس آنها را در یک جعبه جداگانه که بر اساس دسته بندی سبک زندگی سازماندهی کرده اید، قرار دهید. توجه به پیام هایی که در مراقبه ظاهر می شوند، می تواند رویکرد و روند واقعی شما را مشخص کند.

 

راز هشتم: آینده خود را به وضوح تصور کنید سپس برای رسیدن به اهدافتان روی آن حساب کنید.

تمام مراحلی که تاکنون بیان کردیم به هشتمین و آخرین راز منتهی می شود. با آینده خود دوست شوید. آینده را آنقدر عمیق و با جزئیات زیاد تصور کنید که واقعاً با آن ارتباط برقرار کنید و سپس هر زمان که لازم بود از آن کمک بخواهید.

شما در رازهای قبلی برای آگاهی از پتانسیل آینده خود، ابتدا درک درستی از احساساتی که می خواهید داشته باشید و چرا و چگونه باید بر آنها مسلط شوید را ایجاد کردید، ترفندهایی را برای بالا بردن و حفظ روحیه بالا انتخاب کردید، سپس فرکانس افزایش یافته ای را که عشق را برای شما به ارمغان می آورد، تجربه نمودید. فرکانس بالا به شما این امکان را می ‌دهد که با خالص‌ ترین نیات ظاهر شوید و با فرآیندها هماهنگ بمانید. سپس بررسی کردید که چه چیزی را در آینده برای اصلاح باورهای خود نیاز دارید.

اکنون موریس توصیه می کند که این دانش را برای مراقبه خود به کار ببرید. آینده ای را تصور کنید که در فضایی آرام و زیبا هستید. وقتی در مورد آینده خود سؤالاتی می‌ پرسید، اطمینان داشته باشید که پاسخ‌ ها از جایی می ‌آیند که از بالاترین ارزش ‌های شما آگاه هستند.

احساساتی را که در طول مدیتیشن به وجود می آیند را مشاهده کنید و تلاش کنید تا اعمال و انرژی فعلی خود را با آن ارتعاش هماهنگ نمایید. شما با تمرین مداوم هفت راز اول، همیشه می توانید یک توصیه عاقلانه در حال بهبود را درون خود ایجاد کنید.

 

خلاصه نهایی

پیام کلیدی در خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی

شما می توانید با بالا بردن ارتعاش شخصی خود به سرعت زندگی رویایی را که می خواهید جذب کنید. این امر با پیروی از هشت راز به دست می آید و به شما کمک می کند تا هر گونه الگوی تفکر ناکارآمد را از بین ببرید و عادات جدید توسعه یافته را ایجاد کنید.

از طریق چهار راز اول، شما یاد می گیرید که افکار، واکنش ها و انرژی را که آینده شما را احاطه کرده است، شناسایی کرده و بر آنها مسلط شوید. با تمرین، ارتعاشات شما در راستای مطابقت با فرکانس ها و تجربیات خوبی که به دنبال آن هستید افزایش می یابد. از طریق رازهای پنجم و ششم، می آموزید که چگونه عشق و برنامه ریزی را بهبود ببخشد.

در نهایت، رازهای هفتم و هشتم به شما کمک می‌کنند تا برای حفظ واقعیت جدید و حمایت از رویاهای بزرگ ‌تر، فرکانس خود را اصلاح، تقویت و افزایش دهید.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب 8 راز برای تجلی قدرتمندی اثر مندی موریس برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 4.80 from 10 votes

آموزش پیشنهادی

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

این کتاب عالیه

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×