آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 12

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

سلام به قسمت دوازدهم دوره آموزش تندخوانی رایگان جیم کوییک خوش آمدید. می دانم روش 4-3-2-1 خیلی استرس آور بود ولی نکته اینجاست که شما باید این دوره ی درد کشیدن را طی کنید تا رشد کنید. امیدوارم از آن لذت برده باشید و نظرتان در موردش مثبت باشد. در قسمت دیدگاه ها حتما نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید. آماده اید برای ورود به روز چهارم از هفته دوم دوره تندخوانی؟ می خواهیم شعبده بازی یاد بگیریم!!!

 

روز چهارم

پژوهشی در دانشگاه آکسفورد انجام شده که می گوید شعبده بازها (تردست ها) مغزهای بزرگتری دارند. آنها با تردستی که همه می توانند یادش بگیرند، ماده سفید بیشتری در مغز می سازند که این خیلی خوب است.

این تمرین تردستی که امروز می خواهم به شما یاد بدهم، یک دلیل دیگرش این است که شما 2 تا چشم دارید ولی در این تمرین 3 تا توپ (لیمو) دست تان است و نمی توانید هر 3 توپ را جداگانه و همزمان ببینید، پس بهترین راه دیدن هر سه با هم، این است که دیدتان را راحت کنید. منظور از “دید راحت”، تمرکز نرم و عدم تمرکز دقیق روی اشیاء موجود در زاویه دید هست تا بتوان به طور همزمان نواحی مختلف تصویر را درک کرد.

با این تمرین دید جانبی شما فعال و تقویت خواهد شد.

 

این را هم بخوانید:  خلاصه کتاب حافظه نامحدود اثر کوین هورسلی

تمرین تردستی با 3 توپ

این تمرین تردستی با 3 توپ خیلی ساده است ولی شاید در ابتدا نتوانید آن را انجام دهید اما با تمرین به مرور می توانید به راحتی آن را انجام دهید.

برای اینکه راحت تر یاد بگیرید این تمرین را به چند بخش کوچک تقسیم می کنیم:

 

بخش اول تمرین

در ابتدا 1 توپ کوچک مثل توپ تنیس یا جورابی که مثل توپ گلوله کرده اید یا یک عدد لیمو را بردارید. حالا ویدیوی زیر را ببینید و مشابه جیم کوییک تمرین کنید:

 

[دانلود ویدیو]

بخش دوم تمرین

بخش اول یعنی تمرین با یک توپ را چندین بار انجام دهید تا برایتان عادی شود. در بخش دوم تمرین می خواهیم دو تا توپ برداریم. وقتی دو تا توپ را در دستان خود گرفتید، حالا ویدیوی زیر را ببینید:

 

[دانلود ویدیو]

بخش سوم تمرین

اگر می خواهید حرفه ای تر شوید و تمرین با سه توپ را یاد بگیرید، می توانید ویدیوی این بخش را هم ببینید:

 

[دانلود ویدیو]

 

تمرینات روز چهارم

روزی حداقل یک بار این تمرینات را با این ترتیبی که در زیر می بینید، انجام دهید.

1- اول می خواهم تمرین تردستی با توپ را انجام دهید. (کمک به افزایش دید جانبی)

2- دوم تمرین هشت تنبل را انجام دهید. (کمک به افزایش دید جانبی) (مطابق روز ششم از هفته اول)

3- و پس از انجام دو تمرین بالا، تمرین 4-3-2-1 را انجام دهید. (کمک به افزایش سرعت) (مطابق روز سوم از هفته دوم)

4- حالا مثل هر روز تمرین 2 دقیقه مطالعه را انجام دهید و سرعت جدید خود را بسنجید. (درک مطلب حتما داشته باشید و سعی کنید کمی به خودتان برای افزایش سرعت تان فشار بیاورید)

این را هم بخوانید:  خلاصه کتاب مانیفست قهرمان هر روزه اثر رابین شارما

5- دیگر فکر نکنم نیازی باشد که تمرین 10 دقیقه مطالعه در روز با رعایت تمام اصولی که تابحال یاد گرفتید را به شما یادآوری کنم، چون الان مطالعه کتاب باید قاعدتاً تبدیل به عادت روزانه شما شده باشد.

 

تندخوان ها جواب دهید:

اصولی که تابحال برای مطالعه یاد گرفتید و تمریناتی که قبل از مطالعه باید انجام دهید چه بوده اند؟ در قسمت دیدگاه ها برای ما بنویسید.

امتیاز 5.00 از 8 رای

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پادکست جدید «من چی یاد گرفتم؟»

خانه
منو
×