نحوه استفاده از قانون جذب | آموزش قانون جذب با 3 روش متفاوت

بفرست برای دوستت
روش استفاده از قانون جذب

فهرست مطالب

امروز می خواهیم نحوه استفاده از قانون جذب را با ۳ روش متفاوت و عملی به شما آموزش دهیم. قانون جذب نشان دهنده توانایی شما برای جذب عناصر مثبت یا منفی است. اتفاقات مختلفی که در زندگی شما رخ می دهد نتیجه افکار و اعمال شما است. در واقع تمام اتفاقات مثبت و منفی نتیجه انرژی شما است.

اگر آماده استفاده از قانون جذب هستید و می خواهید خواسته هایتان را به کائنات بگویید، ذهنتان را با افکار مثبت پرورش دهید تا بتوانید برای کائنات انرژی مثبت بفرستید. اهدافتان را دنبال کنید و با استفاده از نگرش مثبت، با شکست های خود مقابله کنید.

خب برویم سراغ ۳ روشی که قولش را به شما داده بودیم تا بتوانیم یاد بگیریم که چطور از قانون جذب استفاده کنیم:

 

روش 1: ایجاد ذهنیت مثبت

1- رویاهای خود را در حال تحقق تصور کنید.

رویاهای خود را در حال تحقق تصور کنید.

چشمان خود را برای تصور یک زندگی رویایی و تحقق استعدادهایتان ببنید. تصور کنید ماشین مورد علاقه خود را خریداری کرده اید. برای استحکام بخشیدن به اهداف و نزدیک شدن آنها به واقعیت، این کار را هر روز انجام دهید.

 • همیشه خود را موفق تصور کنید. مثلا تصور کنید که در محل کار خود ترفیع گرفته اید نه اینکه فقط به دنبال پیدا کردن کار باشید.

 

2- بجای کمبودها، روی خواسته هایتان تمرکز کنید.

بجای کمبودها، روی خواسته هایتان تمرکز کنید.

بجای اینکه به ماشین قدیمی و خراب خود فکر کنید، تمرکز خود را روی رانندگی با یک ماشین جدید بگذارید.

 • چیزهایی که شما به آن فکر می کنید همان چیزی است که شما در آینده آن را بدست می آورید. بنابراین اگر به این فکر کنید که، “کاش ماشینی داشتم که هرگز خراب نمی شد.” در واقع به جای تمرکز روی ماشین جدید روی ماشین قدیمی خود تمرکز کرده اید.
 • به جای اینکه بگویید “امیدوارم در این ترم مردود نشوم.”، اینطور فکر کنید: «من به سختی درس می خوانم تا به نتیجه خوبی برسم و نمره خوبی کسب کنم”.

 

3- خواسته های خود را با عبارات مثبت بیان کنید.

خواسته های خود را با عبارات مثبت بیان کنید.

این نکته بسیار مهم است، که شما باید از بکار بردن عبارات و کلمات منفی مانند “نه” اجتناب کنید. هرگز نگویید “من نمی خواهم شغلم را از دست بدهم” یا “من نمی خواهم ببازم” زیرا این عبارات شما را بعنوان یک فرد بازنده تلقی می کند. در حالی که استفاده از عبارت “من می خواهم برنده شوم” یا “من می خواهم در شغلم پیشرفت کنم” شما را بعنوان یک شخص “برنده” تلقی می کند.

نکته: قانون جذب نشان می‌دهد که جهان به کلماتی که شما استفاده می‌کنید توجه دارد.

 

4- بخاطر آنچه که در اختیار دارید سپاسگزار باشید.

بخاطر آنچه که در اختیار دارید سپاسگزار باشید.

قدردانی از چیزهای خوب در زندگی به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. زندگی، از طرز فکر مثبت شما حمایت می کند. مواردی را که سپاسگزار آن هستید فهرست کنید.

با صدای بلند سپاسگزاری کنید، یا آنها را در یک دفتر سپاسگزاری بنویسید. علاوه بر این، از مردم برای چیزهای خوبی که به زندگی شما اضافه می کنند تشکر کنید.

 • برای مثال، هر روز صبح قبل از اینکه از رختخواب بلند شوید 3 چیز را که بابت آنها سپاسگزار هستید بنویسید. این به شما کمک می کند روز خود را به خوبی شروع کنید.

 

5- حداقل 5 دقیقه در روز مدیتیشن کنید تا سطح استرس خود را کاهش دهید.

حداقل ۵ دقیقه در روز مدیتیشن کنید

اضطراب و نگرانی در زندگی عادی است، اما زیاده روی در آن می تواند طاقت فرسا باشد. استرس های روزانه با یک مدیتیشن کوتاه، ذهن و بدن شما را آرام می کند.

برای یک مدیتیشن ساده، شما باید در یک موقعیت راحت بنشینید، سپس چشمانتان را ببندید، روی تنفس خود تمرکز کنید و اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند.

 • می توانید مراقبه های هدایت شده را به صورت آنلاین یا از طریق برنامه ای مانند Calm ، Headspace و Insight Timer پیدا کنید.
 • همچنین مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا آگاهیتان نسبت به خودتان افزایش پیدا کند. اینکار باعث ایجاد حالت عاطفی می شود، که به نوبه خود به شما کمک می کند تا احساسات خود را تنظیم کنید.
  آموزش تندخوانی و تقویت حافظه [با جیم کوئیک] + ویدیو

مدیتیشن یا مراقبه به طور موثر نیاز به تمرین دارد. بنابراین مدیتیشن را به صورت روزانه هدف قرار دهید.

 

6- نگرانی ها را از خودتان دور کنید.

نگرانی ها را از خودتان دور کنید.

نگرانی باعث می شود شما نتوانید از افکار منفی خود فاصله بگیرید. هر زمانی که افکار نگران کننده به سراغ شما آمد، با احتمال وقوع، آنها را به چالش بکشید. سپس، در مورد نگرانی های گذشته تان فکر کنید. برای مثال، فرض کنید نگران شخصیت خجالت زده خود در یک کنفرانس هستید. به این سوالات پاسخ دهید:

 • احتمال وقوع آن چقدر است؟
 • در صورت وقوع، آیا واقعا مسئله مهمی است؟
 • آیا هنوز بعد از گذشت یک سال به آن فکر می کنید؟

جواب: احتمالا در حال حاضر تشخیص داده اید که نگرانی شما واقعاً مشکل بزرگی نیست.

 • تمام نگرانی های فعلی شما در 5 یا 10 سال آینده برایتان بی اهمیت خواهد بود. به عنوان مثال، ممکن است در حال حاضر نگران عدم موفقیت در یک آزمون باشید، اما احتمالاً تا 5 سال دیگر حتی آزمون را به خاطر نمی آورید.

 

7- به خودتان زمان بدهید تا یاد بگیرید چگونه مثبت بمانید.

ه خودتان زمان بدهید تا یاد بگیرید چگونه مثبت بمانید.

این کاملا طبیعی است که در ابتدا مثبت نگه داشتن افکار برای شما سخت باشد. شما باید به خوتان کمک کنید تا روی افکار مثبت تمرکز کنید، آنها را تصدیق دهید، افکار منفی را کنار بگذارید و سپس افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید.

افکار مثبت با تمرین، می توانند گسترش پیدا کنند. برای مثال، بجای داشتن افکار منفی و گفتن اینکه “من با تمام سختی ها به کارم ادامه می‌ دهم، اما به نظر می رسد به جایی نمی رسم” روی یادگیری چیزهای جدید یا داشتن تجربیات جدید خود تمرکز کنید و با خود تکرار کنید “من به مرور زمان بهتر می شوم و به خودم افتخار می کنم”

 • پس از مدتی، افکار مثبت در ضمیر خودآگاه، جایگزین افکار منفی در ضمیر ناخودآگاه می شود و شما بصورت خودکار به یک فرد مثبت اندیش مبدل می شوید.

 

روش 2: اقدام کردن

1- یک تابلوی آرزوها برای آنچه که در زندگی می خواهید بسازید.

این تابلو می تواند متشکل از کلمات و تصاویری باشد که نشان دهنده اهداف و رویاهای شما است. تابلوی آرزوها را در جایی نصب کنید که هر روز می توانید آن را ببینید.

 • ممکن است تصاویر و کلمات در این تابلو نمایشی از خانه‌ ای که دوست دارید، ماشینی که دوست دارید، شغلی که می خواهید، و یا یک زوج عاشق باشد.
 • به یاد داشته باشید، تابلوی آرزوها یک عصای جادویی نیست. برای به دست آوردن آنچه که می خواهید، باید تلاش کنید.

 

2- اهداف خود را یادداشت کنید و هر روز به این لیست نگاه کنید.

شما باید به اهدافی که می خواهید در زندگی بدست آورید فکر کنید. آنها می توانند کوتاه مدت یا دراز مدت باشند. اهداف خود را روی یک برگه بنویسید و این لیست را جایی قرار دهید که می توانید هر روز آن را ببینید، مانند آینه اتاق یا یخچال

شما باید مطمئن شوید که هر روز به این اهداف فکر می کنید، بنابراین شما می توانید متمرکز بمانید و در مسیر دستیابی به آنها باشید!

 

3- هر روز یک کار کوچک انجام دهید تا به هدف خود برسید.

روز خود را با تعیین هدف شروع کنید و 15 دقیقه در روز را برای پیشبرد هدف خود صرف کنید. لیستی از گام های کوچکی که باید در جهت هدف خود بردارید تهیه کنید و برای پیگیری پیشرفت خود، آنها را بررسی کنید، سپس وقتی که آنها را انجام می دهید از لیست حذف کنید. این اقدامات کوچک به شما کمک می کند تا به بررسی پیشرفت های بزرگ بپردازید.

  خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هوندا

نکته: سعی کنید هر روز در زمان مشخصی روی هدف خود کار کنید. به عنوان مثال، شما هر روز صبح چند دقیقه زودتر بیدار شوید و روی هدف خود کار کنید.

 

4- خود را در قبال کارهایی که برای اهدافتان انجام می دهید، مسئول بدانید.

اهدافی را برای خود تعیین کنید و زمانی که برآورده نشدند آنها را تصدیق کنید و سپس، بررسی کنید که چرا به موفقیت نرسیده اید و در صورت نیاز تغییراتی را اعمال کنید. به همین ترتیب، برای تمام تلاش ها و سختی های خود در جهت رسیدن به اهداف، پاداش تعیین کنید.

 • به عنوان مثال، فرض کنید شما هدف خود را تعیین کرده اید و این هدف، یک ساعت کار در روز است. بعد از مدتی بررسی کنید که چرا نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده اید؟ شاید شما فقط 15 دقیقه در روز برای رسیدن به اهدافتان تلاش کرده اید، پس باید تغییراتی اعمال کنید.

 

5- برای برآورده شدن نیازهای خود از دیگران کمک بگیرید.

این تنها راهی است که دیگران بدانند شما از آنها چه انتظاری دارید. شاید تنها یک نفر بتواند ذهن شما را بخواند، بنابراین شما باید به مردم بگویید که به چه فکر می کنید. در مورد آنچه که نیاز دارید و می خواهید مستقیم و صادق باشید، تا آنچه را که می خواهید بدست آورید.

 • فرض کنید می خواهید آخر هفته با دوستتان باشید. به جای اینکه بگویید: “کاش این آخر هفته برنامه ای داشتیم”، بگویید “می خوهید اخر هفته باهم فیلم ببینیم؟”
 • اگر برای کمک در خانه به کسی نیاز دارید، نگویید، “کاش خانه تمیزتر بود.” بگویید: “می‌توانی برای نظافت خانه به من کمک کنی؟”

 

6- برای ایجاد انگیزه از خوتان تعریف کنید.

طبیعی است که در مورد خود افکار منفی داشته باشید، اما اگر این افکار منفی گسترش پیدا کرد، شما باید آن را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. علاوه بر این، شما باید به تکرار مانترای مورد علاقه یا نگرش مثبت خودتان در طول روز بپردازید.

 • مثلا اگر شما اینطور فکر می کنید، «من هرگز برای سخنرانی عمومی آنقدر خوب نخواهم بود.» شما باید این طرز تفکر را به چالش بکشید و با خود بگویید که همه از جایی شروع می کنند و تمرین باعث پیشرفت من می شود. سپس، به خود بگویید: «هر من در مسیر سخنرانی عمومی پیشرفت می‌کنم و آن را به بهترین شکل ممکن انجام می دهم.”
 • در طول روز، یک مانترای مثبت را برای خود تکرار کنید، مانند “من رویاهایم را زندگی می کنم”، “من یک فرد موفق هستم” یا “من شادی بوجود می آورم.”

 

روش 3: پاسخ به شکست ها

1- بدانید که مقصر حوادث، بیماری ها یا رویدادها شما نیستید.

تمام افراد در یک زمانی سختی ها را تجربه می کنند و این مسئله خارج از کنترل شما است. این حوادث ممکن است شامل از دست دادن شغل، بروز یک بیماری و یا آسیب دیدگی باشد. وقتی این اتفاقات رخ می دهد، خودتان را سرزنش نکنید.

 • فرض کنید شخصی در حین رانندگی، با ماشین شما تصادف کرد. این یک تصادف است و شما مقصر نیستید. بنابراین خودتان را سرزنش نکنید!
 • هیچکس نمی تواند بدون سختی زندگی کاملی داشته باشد، حتی کسانی که از قانون جذب استفاده می کنند.

 

2- به جای اجتناب از سختی ها، روی آنها تمرکز کنید.

شما نمی توانید جلوی اتفاقات بد را بگیرید، زیرا پیشگیری امکان پذیر نیست. با این حال، شما می توانید انتخاب کنید که واکنش بهتری نسبت به آنها داشته باشید. بجای ناراحت شدن، سختی ها را به عنوان بخشی از زندگی بپذیرید. سپس، با کسانی که از شما حمایت می کنند ارتباط برقرار کنید.

 • برای مثال، فرض کنید شغلی را که واقعاً می خواستید از دست داده اید. بجای توجه به ضرر، به این فکر کنید که چگونه می توانید از این تجربه برای بهتر شدن شرایط استفاده کنید.
  دکتر جو دیسپنزا کیست؟ زندگینامه کامل جو دیسپنزا | زندگی شخصی و حرفه ای

 

3- در موانع یا سختی ها به دنبال کسب تجربه باشید.

این روش به شما کمک می کند تا دست آوردهایی را که سختی ها برای شما به ارمغان آورده و رشد شخصی خود را ببینید.

 • برای مثال، شکست در یک کلاس ممکن است به شما یاد دهد که چگونه در کلاس بعدی دانش آموز بهتری باشید، و گذر از یک جدایی بد ممکن است به شما یاد دهد که در یک رابطه چه چیزی را می خواهید.

 

4- پس از یک شکست یا سختی کنترل را به دست بگیرید تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

رویارویی با یک مانع می تواند اعتماد به نفس شما را متزلزل کند و نگرش مثبت شما را از بین ببرد. اما کنترل شکست، قدرت را به شما باز می گرداند. فهرستی از اقداماتی تهیه کنید که می تواند شما را به سمت جلو حرکت دهد. سپس، یک کار کوچک انجام دهید، این روش به شما کمک می کند تا در مسیر درست حرکت کنید.

 • برای مثال، فرض کنید شغل خود را از دست داده اید. به جای اینکه بنشینید، رزومه خود را به روز کنید و لیست مشاغل را مرور کنید. در حالی که برای مشاغل جدید رزومه ارسال می کنید، در یک کلاس آنلاین رایگان شرکت کنید تا به تقویت مهارت های شغلی شما کمک کند.
 • نکته: اگر به کمک نیاز دارید، به دوستان و آشنایان خود مراجعه کنید. دریافت حمایت از دیگران می تواند بخشی از کنترل سختی ها و بازیابی اعتماد به نفس باشد.

 

خلاصه اینکه…

برای استفاده از قانون جذب و دریافت و بازنگری عناصر مثبت، از انرژی مثبت کمک بگیرید. شما می توانید با افکار مثبت، رویاهای خود را در راه درست تجسم کنید، و قدردان چیزهایی که در حال حاضر باشید.

به عنوان مثال، شما می توانید یک دفترچه قدردانی درست کنید و 3 چیز را که هر روز صبح بابت آن سپاسگزار هستید در آن یاداشت کنید، یا می توانید یک تابلوی آرزوها درست کنید و در آن تصاویر تمام چیزهایی را که در زندگی می خواهید نصب کنید.

علاوه بر داشتن افکار مثبت، سعی کنید هر روز حداقل 15 دقیقه را به تمرین قانون جذب بپردازید. با گذشت زمان، گام‌های کوچکی که هر روز برمی‌دارید اضافه می‌شوند و به شما کمک می کند به چیزهای بزرگتری دست پیدا کنید!

 

نکات تکمیلی نحوه استفاده از قانون جذب

✅ قانون جذب مانند آرزو کردن و برآورده شدن خواسته ها بوسیله کائنات نیست. شما باید توجه خود را بر روی انرژی مثبت متمرکز کنید تا بدینوسیله انرژی مثبت بیشتری را جذب کنید.

✅ با گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود و لذت بردن از آن و معاشرت با دوستان، احساسات خوب را تحریک کنید. این به شما کمک می کند تا مثبت بمانید.

✅ با تمرکز بر اهداف کوچک و اندازه گیری آن متوجه عملکرد قانون جذب می شوید. به عنوان مثال، شما ممکن است بر روی کسب نمره خوب در کلاس یا خرید یک حیوان خانگی جدید تمرکز کنید. بعد از تمرکز شما می توانید بررسی کنید تا چه اندازه به هدفتان نزدیک شده اید.

✅ صبور باشید زیرا تغییر زمان می برد. اگر ناامید شوید، افکار منفی را به کائنات می فرستید، این موضوع باعث می شود به خواسته هایتان دیرتر دست پیدا کنید و برآورده شدن آرزوها بیشتر طول بکشد.

 

شما بگویید که چطور از قانون جذب در زندگی شخصی خود برای رسیدن به آرزوها و خواسته هایتان استفاده می کنید؟ چه تجربه ای دارید؟ برای ما بنویسید.

Rating 4.32 from 25 votes

نقشه راه قانون جذب

باب پراکتور

11 قسمت

۰۴:۰۱:۴۰

249000 تومان
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

ذهنیت و انرژی مثبت بزرگترین قدمه، عالی

جلیل شعبانی
جلیل شعبانی
5 ماه قبل

من دارم به این فکر میکنم، که قانون جذب مثلا میگه نباید در مورد بیماری صحبت کنی چون بیمار میشی، یا نباید فیلم بد ببینی چون اتفاقات بد وارد زندگیت میشه. آیا من مثلا وقتی فیلم اکشن زیاد میبینم، بعد یه عده در زندگی واقعی به سمت من حمله میکنن؟ یا کائنات اون آدمارو میفرستن؟ 😅 اگه در مورد این قضیه میدونین به منم بگین بدونم. حتی اگه در مورد بیماری صتبت کنیم به نظرم مهم نتیجه گیری ماست که مثبته یا منفی. اگه منفی باشه تاثیر داره ولی اگه مثلا بگیم خدایا شکرت که بهبود پیدا کردیم مثبت تاثیر داره. اینطور نیست؟

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×