آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 11

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

تندخوان ها وضعیت مطالعه تان چطور است؟ در قسمت یازدهم آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک می خواهیم یک تست سرعت انجام بدهیم. در این قسمت با تمرینی آشنا می شوید که انجام آن سرعت شما را شدیدا افزایش می دهد.

 

روز سوم

جیم کوییک می خواهد در روز سوم از هفته دوم دوره تندخوانی کاری کند که 4 برابر سرعتی که فکر می کردید شدنی است، مطالعه کنید. تمرینی که امروز یاد می گیرید تمرین «۴-۳-۲-۱» است.

 

نحوه انجام تمرین ۴-۳-۲-۱

کتاب خود را بیاورید. از جایی که تمام کرده اید و الان می خواهید شروع به مطالعه کنید، یک علامت بگذارید. قرار است 4 بار مختلف مطالعه کنیم. بار اول 4 دقیقه مطالعه می کنید. از انگشت استفاده کنید و طوری بخوانید که متن را کامل درک کنید. پس 4 دقیقه مطالعه با درک کامل متن انجام دهید. شروع کنید.

 

[دانلود ویدیو]

خب توقف کنید تندخوان ها و تا جایی که خواندید علامت بگذارید. حالا یک نقطه شروع و یک نقطه پایان دارید. حد فاصل این دو نقطه، مسیر شماست. می خواهیم 3 بار دیگر هم این مسیر را از ابتدا تا انتها طی کنیم. ولی تفاوت این است که متنی که در 4 دقیقه خواندید را این بار باید در 3 دقیقه تمام کنید!!!

حالا برگردید به نقطه شروع و 3 دقیقه مطالعه کنید و در این زمان سعی کنید به نقطه پایان تان برسید. درک مطلب شما به اندازه دفعه قبل خوب نمی شود و شاید کمی کاهش پیدا کند. اما مهم نیست، هدف شما و چیزی که در این تمرین مهم است، این است که در زمان مشخص شده هر طور هست به پایان متن برسید. آماده اید؟

  خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما

شروع کنید…

 

[دانلود ویدیو]

توقف کنید، چه حسی داشت؟ بعضی ها ممکن است بگویند بله قابل انجام هست و کمی فهمیدم چه می خوانم، فقط کمی تندتر خواندم.

حالا قرار است کمی سخت تر شود، ولی با اجازه ای که به عنوان مربی تندخوانی شما دارم، بخشی از کارم این است که به شما فشار بیاورم تا بتوانید از محدودیت هایتان عبور کنید.

الان می خواهم همین مسیر ابتدا تا انتها را در 2 دقیقه تمام کنید. حتی اگر لازم شد بعضی از خط ها را رد شوید و نخوانید ولی از انگشت و روش فاصله گذاری از دو طرف خط استفاده کنید، تنها هدف این تمرین این است که در 2 دقیقه به انتهای متن برسید. آماده اید؟

شروع کنید.

 

[دانلود ویدیو]

توقف کنید. چطور بود؟ دارید تمرین های خیلی سخت انجام می دهید تا فراتر از چیزی که فکر می کردید، تمرین کنید. حالا به سخت ترین بخش ماجرا می رسیم و متنی که به طور طبیعی 4، 3 یا حتی 2 دقیقه مطالعه اش طول می کشید را اینبار قرار است در 60 ثانیه بخوانید، یعنی فقط یک دقیقه برای عبور از خط پایان وقت دارید.

موقع خواندن از انگشت و تورفتگی استفاده کنید. حتی اگر سریع از روی تمام خطوط رد شوید، اشکالی ندارد ولی چشم هایتان باید انگشت شما را دنبال کند و در 60 ثانیه انگشت شما از خط پایان عبور کند. حالا به نقطه ابتدایی برگردید و شروع کنید.

  خلاصه کتاب خاص بودن یا معمولی ماندن اثر گرنت کاردون

 

[دانلود ویدیو]

توقف کنید. چطور بود؟ سخت بود؟ قاعدتاً بله سخت بود.

 

می گویید جیم اینکه خواندن نشد! 

بله قرار بود فقط متن را اسکن کنید و از کلماتش رد شوید. هدف از انجام این تمرین این است که ذهن تان را تمرین می دهد که اطلاعات را سریعتر بپذیرد و بتواند آنها را سریعتر پردازش کند. مثل این است که تردمیل را روی سریعترین سرعت بگذارید و بعد وقتی روی سرعت معمولی تمرین کنید، سطح سرعت معمولی شما تغییر می کند و از قبلش بالاتر می آید. برای ذهن هم به همین شکل است. وقتی که با استرس یا چالش روبرو می شوید، عضلات ذهن قوی تر می شوند.

 

کتاب خود را بیاورید

الان می خواهیم دو دقیقه مطالعه روزانه تمرینی خودمان را انجام دهیم و سرعت پایه امروزمان را بسنجیم. سراغ جایی که خواندن تان تمام شد بروید. تمام اصول را رعایت کنید و متن را کامل درک کنید، می توانید کمی فشار بیاورید و سرعت خود را بالا ببرید اما درک مطلب کامل داشته باشید، می خواهیم ببینیم بعد از انجام تمرین 4-3-2-1 در چه سطحی قرار گرفته اید.

  خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت کلاوسر

شروع کنید.

[دانلود ویدیو]

 

توقف کنید، حالا می خواهم سرعت جدیدتان را به دست بیاورید و حتما این سرعت را در قسمت دیدگاه ها با دوستان تان به اشتراک بگذارید. راستی اولین بار در روز اول که سرعت پایه تان را محاسبه کرده اید چقدر بود؟ امروز چقدر پیشرفت کردید؟ همین الان مقایسه شان کنید و هرچقدر که پیشرفت کردید به خودتان تبریک بگویید.

یادتان باشد که موفقیت، موفقیت می آورد.

 

تمرین های روز دهم

1- تمرین 4-3-2-1 را حداقل روزی یک بار انجام دهید.

2- 10 دقیقه مطالعه روزانه با رعایت اصولی که تابحال یاد گرفتید را بعد از تمرین 4-3-2-1 انجام دهید و سرعت جدید خود را بسنجید. (راستی تمرین هشت تنبل را هم فراموش نکنید)

 

Rating 3.92 from 25 votes

لیست دروس تندخوانی

جیم کوییک

24 قسمت

۰۵:۴۱:۳۵

249000 تومان

با صدای من یاد بگیر

guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

چه جمله ای موفقیت موفقیت می یاره

خاطره
خاطره
9 ماه قبل

پس از تمرین ۱۲۳۴ تمرکزم تا حد متوسطی پایین اومد و برای اندازه گیری سرعت پایه تمرکز کمتری داشتم سرعت بنده روز اول بادرک مطلب ۱۰۴ کلمه بر دقیقه بود و امروز با درک مطلب ۲۳۱ کلمه بر دقیقه هست

آخرین ویرایش 9 ماه قبل توسط خاطره
فاطمه
فاطمه
8 ماه قبل

سرعتم به ۸۴۵کلمه در دقیقه رسیده😍

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط فاطمه
مهران محمدی
مهران محمدی
7 ماه قبل

من فکر می کردم استفاده از انگشت سرعت خوندن رو کم می کنه

کوشا
کوشا
پاسخ به  مهران محمدی
5 ماه قبل

همچنین

کوشا
کوشا
5 ماه قبل

روز 1 = 100
آخرین روز = 171 با کمی درک مطلب پایین

پرنیان محمودی
پرنیان محمودی
2 ماه قبل

روز اول: ۱۰۸ کلمه روز دهم :۱۵۰

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×