متن کتاب

تمرین روز دوم کتاب معجزه شکرگزاری

قدرت شکرگزاری

تابحال شکرگزاری کرده اید؟ یعنی چه؟ منظورم این است که تابحال به خاطر داشته هایتان از خدا تشکر کرده اید؟ آیا تابحال شده حتی به خاطر چیزهایی که ندارید ولی آرزوی داشتش را دارید از خدا تشکر کنید؟ آبا قدرت شکرگزاری را درک کرده اید؟ آیا به شکرگزاری و انرژی مثبت آن اعتقاد دارید؟

پیشنهاد می کنم این ویدیو را بینید که چرا اصلا باید شکرگزاری کنیم؟

شکرگزاری یعنی چه

شکرگزاری یعنی اینکه از خدا به خاطر نعماتی که داریم، تشکر کنیم، یعنی به خاطر مشکلات و اتفاقات بدی که می توانست برای ما پیش بیاید، ولی نیامد هم تشکر کنیم.

همه ی ما در طول روز حتی به طور ناخودآگاه در حال شکرگزاری هستیم. مثلا اتفاقی برایمان می افتد و می گوییم:

  • خب خداروشکر که بخیر گذشت
  • خداروشکر که بدترش پیش نیامد، می توانست بدتر هم باشد

برای شما هم پیش آمده است که از این جملات استفاده کنید؟ 

شما در طول روز می توانید به خاطر تک تک نعماتی که دارید، به خاطر همین که دارید نفس می کشید، می توانید راه بروید، ببینید، لمس کنید، بو کنید خدا را شکر کنید.

این ویدیو را هم ببینید:

 

فکر سازنده

در ابتدای کار با این تمرین ها باید چند روز اول را به صورت پشت سر هم برای بدل شدن قدرشناسی به یک عادت تمرکز کنید. هر چیزی که شما را نسبت به قدرشناس بودن تشویق و ترغیب می کند، به شما یاری می دهد تا زندگی تان را به طلا تبدیل کنید و این به درستی همان چیزی است که این تمرین شما را برای آن آماده می کند.

لی براور، تمرین قدرشناسی را در فیلم و کتاب راز ارائه کرده است. آنجا که او درباره ی آن پسر مُردنی می گوید که پدرش از نیروی قدرشناسی و شکرگزاری برای بهبودیِ پسرش استفاده کرد و پسر سلامتیِ خود را بازیافت. از آن موقع تمرین قدرشناسی برای بسیاری به عنوان عامل موفقیت به حساب آمده که از آن برای دستیابی به پول و شفا و شادمانی استفاده کرده اند.

همین امروز این کار را انجام دهید

ابتدا یکی از موفقیت های خود را به یاد آورید و راهکارهای رسیدن به آن را در ذهن تان مرور کنید و از این بابت که به آن دست یافته اید، شکر خداوند را به جای آورید و سپاسگزار باشید.

  تمرین روز چهارم کتاب معجزه شکرگزاری

سپس هدف دیگری را در ذهن خود متمرکز کنید و به بررسیِ راهکارهای دستیابی به آن بپردازید.

امشب وقتی برای خوابیدن به بستر می روید، افکارتان را متمرکز کنید آنگاه به مرور تمام اتفاق های خوشایندی که در طول آن روز برای تان رُخ داده بپردازید. به مرور کلمه ی سپاسگزارم را به یاد آورید. سپس چشم هایتان را ببندید و بخوابید. کار تمام است!

در 26 شب آینده نیز این کار را تکرار کنید. پیش از به خواب رفتن، به اتفاق های خوشایندی که در طول روز برای شما رخ داده بیندیشید و بهترین اتفاقی را که برای شما افتاده برگزینید. در حالی که افکارتان را متمرکز کرده اید، تا آنجا که می توانید قدرشناس باشید و بعد کلمه ی سپاسگزارم را به زبان بیاورید.

این تمرین ساده به نظر می رسد ولی در حین اجرای آن، در می یابید که اتفاق های خوشایندی در زندگیِ شما رخ می دهد.

قدرت شکرگزاری

هنگامی که در جستجوی بهترین چیزی هستید که برایتان اتفاق افتاده، تمام رخدادهای خوشایندی را که آن روز برایتان پیش آمده مرور کنید و در روند فرایند جستجو و انتخاب بهترین رویداد روزانه، قدرشناس آنها خواهید شد. به این صورت شما هر شب در حالی که احساس سپاسگزاری دارید می خوابید و برمی خیزید.

شمارش مواهب تان یکی از تمرین هایی ست که این اطمینان خاطر را به شما می بخشد تا روزتان را با شکرگزاری برای خواسته هایتان آغاز کنید و با شکرگزاری به پایان برسانید. در حقیقت آنها به قدری توانمند هستند که زندگیِ شما را در چند ماه تغییر می دهند.

اما کتاب معجزه شکرگزاری بر آن است که زندگی تان را در اثر وفور شکرگزاری و تمرین های آن هرچه سریع تر دگرگون کنید. زیرا شکرگزاری مانند یک آهن رباست و چیزهای بیشتری را برای شکرگزار بودن جذب می کند.

تمرکز بر قدرشناسی در مدت 28 روز باعث تمرکز و افزایش قدرت شکرگزاری می شود. هنگامی که شما به قدرت شکرگزاری مجهز هستید، هر چیزی را که دوست دارید و می خواهید مانند آهن ربا به سمت خود جذب خواهید کرد!

  تمرین روز پنجم کتاب معجزه شکرگزاری

  

متن شکرگزاری از خدا

خدایا شکرت که امروز از خواب بیدار شده ام و می توانم یک روز دیگر را هم در دنیای تو زندگی کنم

خدایا شکرت به خاطر خبرهای بسیار خوبی که امروز به من می رسد

خدایا شکرت به خاطر خانه ی رؤیایی ام که دقیقا همان چیزی است که می خواستم

خدایا شکرت به خاطر نتایج آزمایش های پزشکی ام که نشان می دهد من دوباره سالم و پاک هستم

خدایا از تو سپاسگزارم به خاطر پول غیرمنتظره ای که به دستم رسید.

خدایا از تو سپاسگزارم به خاطر ایده هایی که باعث جذب بهترین مشتری ای شد که تابحال داشته ام.

خدایا از تو سپاسگزارم به خاطر همسر خوبی که دارم

این لیست را شما کامل تر کنید، شما به خاطر چه چیزی سپاسگزار هستید؟ در انتهای این صفحه بخش دیدگاه ها نظر خود را بنویسید.

دقت کنید صرفا گفتن جملات کافی نیست، شما باید قشنگ آن را احساس کنید و این احساسی که حین گفتن جملات شکرگزاری پیدا می کنید، قدرت شکرگزاری را در زندگی شما نمایان می کند.

 

شکرگزاری و ثروت

اگر در زندگی شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و ناامیدی ،دلسردی، شک و ترس درباره ی پول، هیچ گاه برای شما پول بیشتر نمی آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی می شود که اکنون دارید.

شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن درباره ی پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن درباره ی قیمت چیزی نشانه های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگی شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می شود.

فرقی نمی کند که موقعیت فعلیِ شما چه باشد، اندیشیدن به اینکه شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجه ی نبودِ قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما می بایست موقعیت فعلیِ خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت، خارق العاده ای افزایش خواهد یافت.

هرکس برای پولی که به او داده شده است احساس شکرگزاری داشته باشد، به او بیشتر داده خواهد شد. هرکس که شکرگزار پولی نباشد که اکنون به او داده شده است، آنچه را که امروز دارد و پیشتر به او داده شده نیز از او بازپس گرفته خواهد شد.

شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزاری نباشد، هیچ تغییری پدید نمی آید، به شکرگزاری بودن متقاعد خواهید شد.

  یک درس از آرنولد شوارتزنگر - متن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

در تمرین روز پنجم در مورد شکرگزاری و ثروت بیشتر توضیح داده شده است و همچنین تمرینی دارد که می توانید همین الان انجامش دهید:

شما شکرگزار هستید یا ناسپاس؟

وقتی حالتان بد است، اگر فقط به اطراف تان نگاه کنید، متوجه نعمت هایی که دارید، خواهید شد. وقتی ناسپاس باشیم به این معنی است که همه می توانند نعمت های ما را ببینند، غیر از خودمان.

این ویدیو را برای درک بهتر ببینید:

در قسمت دیدگاه ها برای ما این تمرین را بنویسید

1- گام های یک تا سه را در تمرین روز اول تکرار کنید.

موهبت های خود را برشمارید. لیستی بنویسید از ده موهبتی که به شما ارزانی شده و در پایان هر مورد سه بار کلمه ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می توانید حس سپاسگزاری داشته باشید.

 

2- امشب پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و به بهترین اتفاقی بیندیشید که در طول این روز برای تان رُخ داده است.

 

3- در قبال بهترین اتفاقی که آن روز برای شما افتاده است کلمه ی سپاسگزارم را بیان کنید.

 

4- این تمرین را در 26 شب آینده نیز تکرار کنید.

کتاب معجزه شکرگزاری را از کجا تهیه کنیم؟

دیگر تمرین های کتاب معجزه شکرگزاری را هم بخوانید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها