متن کتاب

تمرین روز پنجم کتاب معجزه شکرگزاری

پاداش شکرگزاری,فواید شکرگزاری در زندگی

با معجزه شکرگزاری برای کسب ثروت و فراوانی آشنا شوید، یک تمرین شکرگزاری برای پول را یاد بگیرید و انجام بدهید و همچنین تمرین های شکرگزاری روز پنجم کتاب معجزه شکرگزاری را هم در انتها فراموش نکنید.

ثروت، پاداش شکرگزاری

اگر در زندگی شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و ناامیدی ،دلسردی، شک و ترس درباره ی پول، هیچ گاه برای شما پول بیشتر نمی آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی می شود که اکنون دارید.

شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن درباره ی پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن درباره ی قیمت چیزی نشانه های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگی شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می شود.

فرقی نمی کند که موقعیت فعلیِ شما چه باشد، اندیشیدن به اینکه شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجه ی نبودِ قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما می بایست موقعیت فعلیِ خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت، خارق العاده ای افزایش خواهد یافت.

هرکس برای پولی که به او داده شده است احساس شکرگزاری داشته باشد، به او بیشتر داده خواهد شد. هرکس که شکرگزار پولی نباشد که اکنون به او داده شده است، آنچه را که امروز دارد و پیشتر به او داده شده نیز از او بازپس گرفته خواهد شد.

شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزاری نباشد، هیچ تغییری پدید نمی آید، به شکرگزاری بودن متقاعد خواهید شد.

تمرین شکرگزاری برای ثروت

برای افراد زیادی، پول مسئله ای فریبنده است. به ویژه وقتی که پول کافی ندارند، بنابراین، دو گام برای رسیدن به پول مورد نیاز وجود دارد. بسیار مهم است که شما تمرین را با دقت در ابتدای روز مطالعه کنید، چرا که می باید تمرین پول را در طول روز اجرا کرد:

 چند لحظه بنشینید و به دوران کودکیِ خود بیندشید، در آن دوران شما پولی نداشتید. هر چیزی را به یاد می آورید که پول آن برای شما پرداخت شده بود، با تمام وجودتان بابت آن احساس شکرگزاری کنید. کلمه ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

  تمرین روز چهارم کتاب معجزه شکرگزاری

✔ آیا همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟

✔ آیا در خانه زندگی می کردید؟

آیا طیِ چند سال تحت تعلیم و تربیت بودید؟

✔ هر روز چگونه به مدرسه می رفتید؟ کتاب های مدرسه را داشتید؟

✔ تغذیه ی مناسب داشتید؟

✔ آیا چیزهای لازم را برای تحصیل داشتید؟

آیا در دوران کودکی به تعطیلات می رفتید؟

✔ جذاب ترین هدیه ی تولدی که در دوران کودکی گرفتید چه چیزی بود؟

✔ آیا دوچرخه، اسباب بازی یا حیوانات خانگی داشتید؟

✔ آیا وقتی که به سرعت در حال رشد بودید در تمام مراحل رشد، لباس مناسب داشتید؟

✔ آیا به سینما می رفتید؟ ورزش می کردید؟ آیا می توانستید سرگرمی هاتان را دنبال کنید؟

✔ آیا به هنگام بیماری، به دکتر می رفتید و می توانستید داروهاتان را تهیه کنید؟

✔ آیا به دندانپزشکی می رفتید؟

✔ آیا اشیاء مورد نیاز روزانه تان را مثل مسواک، خمیردندان، صابون، یا شامپو داشتید؟

✔ آیا با ماشین به مسافرت می رفتید؟

✔ آیا تلویزیون تماشا می کردید؟ می توانستید تلفن بزنید؟ می توانستید چراغ و لوازم برقی داشته باشید یا آب مصرف کنید؟

تمام این لوازم مستلزم صرف هزینه است و شما بسیاری از آنها را داشتید، بی آنکه پولی بپردازید! وقتی به خاطرات کودکی یا نوجوانی تان مراجعه می کنید، در می یابید که چه لوازم و امکانات گران قیمتی داشتید.

برای هر مورد از این امکانات با تمام وجود شاکر باشید.

چرا که وقتی خالصانه نسبت به داشته هاتان در گذشته احساس شکر دارید، پول و داراییِ شما به صورت معجزه آسا افزایش می یابد. این افزایش با قانون جهانی تضمین شده است.

در ادامه ی تمرین، یک قبض یا یک صورتحساب کم مبلغ را بردارید و بر روی آن یک یادداشت بگذارید:

«برای تمام پولی که در طول زندگی ام به من داده شده است، سپاسگزارم»

قبض کم مبلغ را توی کیف پول یا جیبتان بگذارید. دست کم یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، آن را بیرون بیاورید و در دست تان بگیرید. جمله هایی را که نوشته اید بخوانید و برای پول فراوانی که در زندگی به شما داده شده احساس شکرگزاریِ بسیاری داشته باشید.

  تمرین روز دوم کتاب معجزه شکرگزاری

هر چقدر این حس شما خالصانه تر باشد، تغییرات معجزه آسا در مسائل پولیِ زندگیِ شما با شتاب به وقوع می پیوندد.

در انتها پیشنهاد می کنم عبارت تاکیدی زیر از باب پراکتور را هم برای جذب ثروت هر روز تکرار کنید:

استفاده از نیروی شکرگزاری برای فراوانی

شما هیچ گاه نخواهید فهمید چه زمانی پول تان افزایش می یابد ولی خواهید دید که شرایط به گونه ای پیش خواهد رفت که پول تان فزونی می گیرد. پولی را به دست خواهید آورد که نخواهید فهمید چگونه به شما می رسد، به صورت غیر منتظره چکی به دست شما می رسد، تخفیف شامل حال تان می شود، لوازمی به دست تان می رسد که باید برای شان پول می پرداختید.

بعد از امروز، قبض یا صورتحساب یا صورتحساب تان را در محلی بگذارید که هر روز آن را ببینید و برای پول فراوانی که به شما داده شده، سپاسگزار باشید.

هیچ گاه فراموش نکنید، هر چه قدر بیشتر به قبض تان نگاه کنید و برای پول زیادی که به شما داده شده سپاسگزار باشید، معجزه ی بیشتری در زندگی تان پدیدار خواهد شد. فراوانیِ شکر نسبت به پول، پول فراوانی را برای شما به ارمغان می آورد.

اگر شما در موقعیتی قرار می گیرید که می خواهید نسبت به چیزی که به پول مربوط است اعتراض کنید، چه اعتراض زبانی باشد یا اعتراض فکری، آن گاه از خودتان بپرسید: آیا می خواهم و آمادگیِ آن را دارم که هزینه ی این اعتراض را هم بپردازم؟ چرا که همین یک اعتراض جریان پولی را کُند یا متوقف می کند.

از امروز به بعد به خودتان قول دهید که هرگاه پولی به دست تان می رسد، حتی اگر حقوق و در ازای کارتان باشد یا تخفیف یا بازپرداخت پول یا چیزی که کسی به شما می دهد و بابت اش پولی خرج شده، احساس شکرگزاری داشته باشید.

هر کدام از این موارد یعنی که شما پولی دریافت کرده اید، هرکدام از این موارد به شما این فرصت را می دهد که نیروی شکرگزاری را برای افزایش پول تان به کار گیرید و بیشتر برای پولی که دریافت می کنید سپاسگزار شوید.

  یک درس از آرنولد شوارتزنگر - متن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

تمرین روز پنجم معجزه شکرگزاری برای ثروت

1- گام های یک تا سه را از تمرین شماره ی یک تکرار کنید، موهبت های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هر کدام از این موهبت ها علت قدرشناسی تان را نسبت به آن بنویسید، سپس لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.

 

2- بنشینید و چند دقیقه به دوران کودکی تان فکر کنید و به آن چیزهایی بیندیشید که در آن دوران برای شما بدون پرداخت هزینه مهیا شده بود.

 

3- وقتی یک خاطره را به یاد می آورید که در آن پولی برای شما خرج شده است، واژه ی سپاسگزارم را از صمیم قلب بگویید.

 

4- یک قبض کم مبلغ را بردارید و روی آن یک یادداشت بچسبانید که در آن یادداشت با حروف بزرگ نوشته اید: برای پولی که در تمام زندگی به من داده شده است سپاسگزارم.

 

5- امروز قبض تان را با خودتان حمل کنید، و دست کم یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، یا به هر تعداد که می خواهید، قبض تان را در دست بگیرید و آن را بخوانید و به شدت برای پول فراوانی که به شما داده شده است، احساس شکر و سپاسگزاری کنید.

 

6- از امروز به بعد قبض تان را در جایی پیش چشم بگذارید که هر روز آن را ببینید و پیوسته شکرگزار بودن تان را نسبت به پول زیادی که به شما داده شده، یادآوری کند.

7- پیش از آنکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقاتی که در طول روز برای شما رُخ داده بر زبان بیاورید.

کتاب معجزه شکرگزاری را از کجا تهیه کنیم؟

دیگر تمرین های کتاب معجزه شکرگزاری را هم بخوانید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها