کتاب الکترونیکی

مقاله آیا ما با بال های گشوده زندگی می کنیم؟

مشکلات زندگی

آیا ما با بال های گشوده زندگی می کنیم؟

مشکلات زندگی

در یک سرزمین دور افتاده پادشاهی بود که به پرندگان شکاری علاقه خیلی زیادی داشت. او در دربار خود دو عقاب بسیار زیبا داشت. یکی از آنها هر روز در بلندای کاخ زیبای پادشاه به پرواز در می آمد و هر بار با بر چنگ داشتن شکاری، بازگشت پیروزمندانه ی خود را جشن می گرفت. پادشاه از دیدن توانمندی های بالای عقاب خود بسیار خوشحال میشد.

اما در مقابل، عقابی دیگر بود که روی شاخه ای تنها نشسته بود و هیچ تلاشی برای گشودن بال های توانایش، برای به پرواز در آمدن از خود نشان نمی داد و این سکون، پادشاه را بسیار ناراحت می ساخت. به همین دلیل به دستور پادشاه کشاورزی را به دربار آوردند که مدعی بود «دوای درد پادشاه» در دستان اوست.

چند دقیقه پس از ورود کشاورز به قصر، پادشاه هر دو عقاب را مشاهده کرد که در بلندای آسمان به پرواز در آمده اند و جهان را زیر بال های قدرتمندشان سیر می کنند. پادشاه با تعجب از کشاورز پرسید: «چه جادو و حیله ای را به کار گرفتی تا توانستی او را مجبور به پرواز کنی؟»

کشاورز با لبخند گفت: «سرورم هیچ جادو و مکر و حیله ای در کار نبود، من تنها شاخه ای که پرنده روی آن نشسته بود را بریدم، وقتی پرنده دید راهی جز پرواز ندارد بال های خود را گشود و با تمام اشتیاق به پرواز در آمد. عقاب توانایی پرواز داشت اما تکیه بر جایگاهی سست، او را از به پرواز در آمدن محروم ساخته بود».

بسیاری از ما آدم ها درست مثل این عقاب گوشه گیر هستیم و با وجود داشتن توانایی های بسیار، تکیه بر جایگاه سست را به حکم عادت، به سیر در جهان و به پرواز درآمدن در آن ترجیح می دهیم و اینجاست که شکستن شاخه ها به دست حکیمی حاکم (خدا) آغاز می شود.

پس اگر روزی دیدی شاخه ای سست زیر پایت شکسته شد بدین معنا که در زندگی به مشکلی برخورد کردی، بدان که خداوند می خواهد با گشودن بال های افکارت، پرواز در جهان موفقیت را به تو بیاموزد.

خدا به مشکلات و سختی اجازه ورود به زندگی تان را نمی دهد مگر اینکه شما برابر با آن یا قوی تر از آن و قادر به حل آن باشید و همچنین به نوعی برایت خوب باشند و مسبب یک حرکت رو به جلو به سمت سرنوشتت باشند.

شما باید با برداشتن میم مشکلات، از آن به عنوان سمباده ای برای صیقل دادن خود استفاده کنید. این را بدانید که سختی ها و مشکلات زندگی شما را نمی کشد بلکه قوی تر می کند.

بی تردید، پس از هر سختی آسانیست.

مشکلات زندگی

در ادامه می توانید یک کلیپ انگیزشی در همین مورد را ببینید:

دانلود کلیپ بالا با حجم 8/5 مگابایت

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 150 کیلوبایت

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها