زندگینامه دیوید گاگینز – دیوید گاگینز کیست؟

بفرست برای دوستت
زندگینامه دیوید گاگینز

فهرست مطالب

دیوید گاگینز، متولد 17 فوریه 1975 (۴۸ ساله در سال ۲۰۲۳)، یکی از معدود مردانی در جهان است که می تواند بگوید به کشور خود خدمت کرده، یک ورزشکار حرفه ای بوده و همچنین نویسنده دو کتاب فوق العاده نیز می باشد که در ادامه زندگینامه دیوید گاگینز آنها را معرفی خواهیم کرد.

این ورزشکار، نویسنده و کهنه سرباز با استعداد، در بوفالو-نیویورک از پدر و مادری به نام ترونیس و جکی گاگینز متولد شد. اگرچه او ممکن است ساده ترین شروع زندگی را نداشته باشد، اما گاگینز یک الهام واقعی برای بسیاری افراد در سراسر جهان است. او کار خود را در ارتش آغاز کرد و فعالیت خود را در نیروی دریایی ادامه داد.

او پس از بازگشت از جنگ، شروع به دویدن کرد تا برای بنیاد رزمندگان عملیات ویژه کسب درآمد کند. او یک دونده اولترا ماراتن و حتی رکورددار گینس است. با توجه به سالگرد تولد گاگینز، بیایید تمام دستاوردهای او را در زندگی مرور کنیم و به آنها احترام بگذاریم. با ادامه زندگینامه دیوید گاگینز در سایت نگرش نیک همراه باشید.

 

زمینه

دیوید گاگینز در 17 فوریه 1975 از پدر و مادری به نام های ترونیس و جکی گاگینز متولد شد. گاگینز دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت. پدرش بدرفتار بود. گاگینز در مدرسه نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفت. او ناتوانی های یادگیری داشت، که در بیشتر دوران تحصیلی اش تشخیص داده نشد و درمان نشد و به سختی از دبیرستان فارغ التحصیل شد. او پس از اتمام تحصیلات، می خواست به سربازی برود اما تنها پس از یک هفته آموزش، منصرف شد.

او چند سال بعد، در حالی یک تبلیغ در زمینه هسته دریایی تماشا کرد، متوجه شد که می خواهد بیشتر در زندگی خود کار کند و در سال 1998، زمانی که گاگینز فقط 24 سال داشت، شروع به درخواست برای برنامه آموزشی کرد. او تغییرات زیادی در زندگی ایجاد کرده بود و به او گفته شد که باید بیش از 100 پوند وزن کم کند!

گاگینز به طرز شگفت انگیزی وزن کم کرد و برنامه را تکمیل نمود! در سال 2005، سالها پس از تفنگداران دریایی، گاگینز بسیاری از نزدیکترین دوستان خود را در یک سانحه هلیکوپتر از دست داد. او م ی‌خواست در مسابقه اولترا ماراتون بدود و برای بنیاد پول جمع‌آوری کند، اما به او گفته شد که باید حداقل یک ماراتن و اولترا ماراتن دیگر را انجام دهد تا بتواند در مسابقه شرکت کند.

پس از تکمیل ماراتن ‌ها و اولتراماراتن ‌های دیگر، سرانجام در سال 2006 از گاگینز برای شرکت در مسابقه چالش ‌برانگیز بدواتر دعوت شد. گاگینز به همین جا بسنده نکرد و با پشتکار به تمرین ادامه داد و قدرت خود را افزایش داد. او در سال 2013 با انجام 4030 کشش در 17 ساعت، رکورد جهانی بیشترین تعداد کشش در بیست و چهار ساعت را شکست!

گاگینز از سختی های باورنکردنی در زندگی خود عبور کرده بود و تصمیم گرفت که قلم روی کاغذ بیاورد و نحوه غلبه بر همه کارهایش را مستند کند. در سال 2018، او رمان «نمی ‌توانی به من صدمه بزنی: بر ذهنت مسلط شو و از شانس‌ ها سرپیچی کن» را منتشر کرد که در آن به تشریح مبارزاتی که او در طول زندگی با آنها دست و پنجه نرم می ‌کرد و چگونگی ایجاد اراده برای غلبه بر این مبارزات را نشان ‌داد.

گاگینز در طول زندگی خود کارهای زیادی انجام داده و به دست آورده است، و ما نمی توانیم منتظر باشیم تا ببینیم آینده این ورزشکار چه خواهد شد!

 

آمار سن، قد و بدن

این دونده اولترامارتون 44 سال سن دارد. همچنین، در ارتفاع حیرت‌ انگیز 1.85 متری 6’2 اینچ (188 سانتی ‌متر) ایستاده است و به همین ترتیب، وزن او 86 کیلوگرم (190 پوند) است. ورزشکار بودن بدون شک هیکل تنومندی می خواهد. گاگینز که قبلاً با اختلال خوردن و چاقی دست و پنجه نرم می کرد، جدول را به نفع خود تغییر داد.

روال روزانه دیوید که ماشین انسان نامیده می شود، از ساعت 3:45 صبح شروع می شود. او هر روز 15 مایل می دود و 60 مایل دوچرخه سواری می کند. دیوید در دوره اولیه دو ماراتن، از حمایت همسر و مادرش برخوردار بود و در طول دوره، در معرض بسیاری از بیماری ‌های ناتوان کننده قرار گرفت. دیوید که اکنون یک نام محبوب در دنیای ورزش است، حتی اگر به سرعت به میانسالی نزدیک شود، از ورزش دست نمی کشد.

«سن فقط یک عدد است»، این یک ضرب المثل تکراری و در عین حال انگیزشی برای دیوید است که موانع را برای رسیدن به عظمت می شکند.

 

شغل نظامی

زندگی در ارتش به معنای مالیات است. گاگینز پس از پیوستن به نیروی هوایی ASVAB در ایالات متحده شکست خورد. سرانجام هنگامی که او موفق شد، یکی از پزشکان بیماری او را تشخیص داد.

  درس اول: فقر زمانی

مطمئناً این موضوع زندگی او را آسانتر نکرد. دیوید پس از یک هفته استراحت به تمرینات بازگشت. با این حال، فرمانده اظهار داشت که باید هر فرآیند آموزشی را دوباره انجام دهد. به طور مشابه، خدمت دیوید تا سال 1999 ادامه یافت و پس از آن تصمیم گرفت نیروی هوایی را ترک کند.

سال ها بعد او تمرینات BUD/S را در دو ماراتن تکمیل کرد، اگرچه به اندازه سه تلاش برای او طول کشید. او با انعطاف پذیری فوق العاده ای در این زمینه نشان داد. گاگینز حتی با وجود بیماری و شکست های بی شمار، تشنه به دست آوردن جایگاه بود. دیوید پس از منصوب شدن به تیم SEAL FIVE، در طول دوران جنگ در عراق خدمت کرد.

 

زندگی یک ورزشکار

در این قسمت از زندگینامه دیوید گاگینز می خواهیم به زندگی ورزشی او بپردازیم. دیوید این میل را داشت که برای فرزندان دوستان جنگجوی خود کاری انجام دهد. سپس او با شروع اولتراماراتن در تیم بدواتر، خود را به عنوان یک ورزشکار تثبیت کرد. یک دوی 135 مایلی از طریق دره مرگ که به پورتال ویتنی منتهی می شد، منتظر دیوید بود. حتی زمانی که کلیه‌ های او در حال خاموش شدن بودند، یک دور کامل 100 مایلی به اضافه یک مایل بیشتر را در کمتر از 19 ساعت کامل کرد.

با این حال، رفتن به دکتر برای او یک گزینه نبود. دیوید در ده روز آینده، لاس وگاس را در 3:08 دقیقه دوید. دوباره بعد از یک ماه، شرکت در HURT 100 او را روی ویلچر گذاشت. آیا او متوقف شد؟ دیوید در سال ،2006 بادواتر 135 را دوید و نفر پنجم شد. مهمتر از همه، دیوید می خواست آزمایش کند که بدن پس از قرار گرفتن در معرض رویدادهای استقامتی سطح بالا چقدر دوام می آورد.

 

شغل بعدی

دیوید برای شروع پس از سه روز، در یک مسابقه اولترامن 320 مایلی و دوچرخه سواری تقریباً 261 مایلی، مقام دوم را به دست آورد. به همین ترتیب، در سال 2007 برای ماراتن بدواتر مقام سوم را به دست آورد.

دیگر رکورد برجسته دیوید زمانی بود که رکورد قبلی را با 20 مایل پشت سر گذاشت و 203.5 مایل را در مسابقات قهرمانی کشوری 48 ساعته به پایان رساند. این موضوع در مقایسه با آنچه که او در 20 ژانویه 2013 بدست آورد، مزخرف بود. اما پس از آن، او رکورد 4025 کشش زیر 17 ساعت را در تلویزیون زنده، با وضعیت افسانه ای نشان داد. دیوید این کار را در حالی انجام داد که از بیماری قلبی رنج می برد. بعداً برای ترمیم نقص سپتوم دهلیزی قلبش، جراحی قلب انجام داد.

 

دیوید گاگینز و عملیات بال های سرخ

تا اواسط دهه 2000، دیوید گاگینز (david goggins) هنوز مسافت ‌های طولانی را برای مسابقات دو تجربه نکرده بود. این یک اتفاق غم انگیز بود که او را به این دنیا انداخت. گاگینز عهد کرد که در مسابقه 135بدواتر شرکت کند، بدون اینکه کاملاً بداند این یکی از سخت ترین مسابقات در جهان است: دوی بی وقفه، 135 مایلی در کوه ها در گرمای شدید.

حتی واجد شرایط بودن برای این رویداد یک شاهکار است. انگیزه او کسب درآمد برای بنیاد جنگجوی عملیات ویژه بود. او می خواست هزینه تحصیل کالج کودکانی که والدینشان در اپراتورهای ویژه جنگ کشته شدند را پرداخت کند.

گاگینز پس از فاجعه عملیات بال ‌های سرخ در افغانستان در سال 2005 به دنبال راهی برای ایجاد تغییر بود. دوازده نیروی دریایی SEAL کشته شدند و گاگینز هر یک از آنها را شخصاً می‌ شناخت. او به نشریه “همه دست ها” در نیروی دریایی ایالات متحده گفت: “من می خواستم راهی پیدا کنم که بتوانم برای خانواده های آنها پول جمع آوری کنم.”

در ژوئیه 2006، او مسابقه 135بدواتر را در دره مرگ کالیفرنیا، در جایگاه پنجم به پایان رساند. او بیش از 2 میلیون دلار برای بنیاد جنگجوی عملیات ویژه جمع آوری کرد.

 

کاهش وزن دیوید گاگینز

در ادامه زندگینامه دیوید گاگینز می خواهیم در مورد موضوع کاهش وزن دیوید گاگینز صحبت کنیم.دیوید گاگینز در 19 سالگی به نیروی هوایی ایالات متحده پیوست و حدود 200 پوند وزن داشت، اما تشخیص داده شد که سلول داسی دارد و متعاقباً از آموزش حذف شد. او بعداً اعتراف کرد که این تشخیص بهانه ‌ای شد برای رهایی از تمرین شنا، زیرا به دلیل عدم اعتماد به آب از آن متنفر بود.

گاگینز بقیه قرارداد نیروی هوایی خود را به عنوان یک کنترل کننده هوای تاکتیکی به پایان رساند، اما از نظر روانی با انصراف از ” گروه چتربازان نجات” تحت فشار قرار گرفت و با بازگشت به زندگی غیرنظامی وزن اضافه کرد.

هنگامی که در شیفت های شب در رستوران کار می کرد، خوردن فست فود و ورزش نکردن باعث شد وزن او به 297 پوند (135 کیلوگرم) برسد. با این حال، در سن 24 سالگی، یک برنامه تلویزیونی در مورد آموزش نیروی دریایی الهام بخش تغییری در سبک زندگی گاگینز شد. پس از اینکه متوجه شد او برای انجام این کار باید 191 پوند (87 کیلوگرم) وزن داشته باشد، دست به تحولی باورنکردنی زد.

  درس دوم: زمان باکیفیت

گاگینز در کمتر از سه ماه، 106 پوند (48 کیلوگرم) وزن کم کرد و 5000 کالری در روز با یک رژیم تناسب اندام طاقت فرسا سوزاند، این در حالی بود که فقط 800 کالری مصرف می کرد. او ساعت 4:30 صبح از خواب بیدار می ‌شد و تنها با یک موز و آب سوخت می‌ گرفت، دو ساعت دوچرخه ‌سواری می ‌کرد، و قبل از یک تمرین سه ساعته با تکرار بالا حدود دو مایل در دو ساعت در یک استخر محلی شنا می‌ کرد.

یک ساعت دیگر قبل از دویدن بین دو تا شش مایل، روز را با یک شام پر پروتئین و کم کالری و یک دور دوچرخه دیگر، به پایان می رساند. گاگینز این روال را برای 85 روز متوالی تکرار کرد، به این معنی که او به طور متوسط بیش از 1 پوند (0.45 کیلوگرم) در روز وزن کم می کرد.

 

دارایی خالص، حقوق و درآمد | حمایت ها و تلاش های بشردوستانه

گاگینز پس از این همه سال تحمل و به چالش کشیدن خود، 2.5 میلیون دلار به دست آورد. دیوید سالانه 80 هزار دلار حقوق دریافت می کند. متأسفانه، منابع درآمد دیگری وجود نداشت، زیرا او کاملاً به دو و میدانی متکی بود.

هنگامی که دوستان دیوید در طی یک عملیات مخفیانه در افغانستان در سال 2005 جان باختند، او امیدوار بود که برای بنیاد رزمندگان عملیات ویژه، کمک مالی جمع آوری کند. در نتیجه، او شروع به دویدن در مسافت ‌های طولانی کرد و مجبور شد در بسیاری از چالش ‌های استقامتی شرکت کند.

به عنوان مثال، این ورزشکار سه بار متوالی در اولتراماراتن بدواتر شرکت کرد و تقریباً 2 میلیون دلار برای بنیاد جمع آوری کرد. علاوه بر این، گاگینز با درک سختی‌ هایی که با آن روبرو بود، ذاتاً تمایل داشت که ادامه دهد. اغلب، با تیم‌ های ورزشی مختلفی سفر می ‌کرد، که برخی از آنها آتلانتا هاکس و سیاتل سیهاوکز و ورزشکاران سطح کالج از آلاباما، تنسی و میشیگان بودند.

جسی ایتزلر، کارآفرین مشهور از دیوید دعوت کرد تا در مقطعی از زندگی خود به مدت یک ماه با او زندگی کند. زیرا او از عزم گاگینز شگفت زده و الهام گرفته بود. ایتزلر بعداً به انتشار ” زندگی با مهر” ادامه داد.

به همین ترتیب، دیوید دو کتاب خاطرات خودیاری به نام های ” از شانس ها سرپیچی کنید ” و “نمیتونی به من صدمه بزنی: بر ذهنت مسلط باش ” را منتشر کرد. در اینجا چند نقل قول از کتاب های معروف وجود دارد که الهام بخش شما برای ادامه دادن به محدودیت هایتان است:
“شما در مسیر خطرناک زندگی آنقدر راحت و آرام هستید که بدون اینکه هرگز پتانسیل واقعی خود را درک کنید، می میرید.”
“در ارتش، ما همیشه می گوییم که به سطح انتظارات خود نمی رسیم. ما در سطح آموزش خود سقوط می کنیم.”

 

رابطه، همسر و بچه ها

دیوید با آلیزا که پرستار بود، ازدواج کرد و او در طول سال های تلاش گاگینز بعنوان یک سیستم پشتیبانی بود. آلیزا، ساکن ژاپن، پس از پایان مدت ویزای خود به کشورش بازگشت.

با این وجود، رفتن او به دلیل مشارکت گاگینز در فعالیت های شدید بود، زیرا ازدواج آنها را به خطر انداخت. اکنون آنها به طور جداگانه زندگی می کنند. احتمال آشتی دیوید با همسر سابقش مشکوک است، اما ما برای او از نظر شخصی و حرفه ای بهترین ها را آرزو می کنیم.

 

جملات الهام بخش دیوید گاگینز

 • وقتی خسته هستم متوقف نمی ‌شوم، وقتی کارم تمام شد می ‌ایستم.
 • عظمت میانه روی را به گِل می کشد. در دنیای بیرون به دنبال رویاهایت برو.
 • سرسختی ذهنی یک سبک زندگی است.
 • هرگز اجازه نده افرادی که کمترین مقاومت را انتخاب می کنند، شما را از مسیر انتخابی در جهت رسیدن به اهدافتان دور کنند.
 • دانه ها در یک آیین ویرانگر زندگی جدید، از درون به بیرون می ترکند.

 

جدول زمانی شغلی

1988:

او به تفنگداران دریایی می پیوندد. گاگینز به تفنگداران دریایی می پیوندد تا زندگی خود را بسازد.

 

2006:

او در تیم بدواتر رقابت می کند. گاگینز این فرصت را پیدا می کند که در اولتراماراتن بدواتر مسابقه دهد، جایی که بیش از 2 میلیون دلار برای امور خیریه جمع آوری می کند.

 

2013:

او یک رکورد جهانی ثبت می کند. گاگینز رکورد بیشترین تعداد کشش انجام شده در 24 ساعت را شکست و 4030 کشش را در 17 ساعت شگفت انگیز انجام داد!

  5 کتاب برتر رشد شخصی از نظر جک کنفیلد

 

2018:

او کتاب می نویسد. او کتاب: «نمی ‌توانی به من صدمه بزنی: بر ذهنت مسلط شو و از شانس ‌ها سرپیچی کن»، را می نویسد. این کتاب ادای احترامی است به تمام کارهایی که در زندگی ‌اش برای رسیدن آرزوهایش، انجام می‌ داد.

 

2022:

او کتاب می نویسد. او کتاب “هرگز تمام نشد” را نوشت.

 

چرا مردم دیوید گاگینز را دوست دارند؟

 1. او به شدت برای اهداف خوب کار می کند

گاگینز سفر ماراتن خود را با جمع آوری پول برای اهداف شگفت انگیز آغاز کرد. با وجود ترس های فراوان در زمینه سلامتی، او توانست در عین رسیدن به اهدافش به جامعه نیز کمک کند.

 1. او عاشق کشورش است

گاگینز سال های زیادی را در خط مقدم جنگ سپری کرد و برای کشورش جنگید. او یک وطن پرست واقعی است که دوست دارد حتی در حال حاضر به ملت و مردم خود خدمت کند.

 1. او سرسخت است

در سال 2021، گاگینز با چالش جالبی روبرو شد، که آن را برای خیریه شروع کرد. هدف از این چالش دیوید گاگینز (چالش ۴۸*۴*۴) جمع آوری سرمایه بوسیله دویدن چهار مایل، هر چهار ساعت به مدت 48 ساعت بود!

 

5 حقیقت شگفت انگیز در مورد دیوید گاگینز

 1. او یک عمل جراحی بزرگ انجام داد

گاگینز در سال 2021، پای چپ خود عمل کرد و حتی چندین میله و پیچ در استخوان هایش تعبیه شد تا به بهبودی او کمک کند.

 1. قلب او نقص مادرزادی دارد

در سال 2010، گاگینز متوجه شد که یک نقص مادرزادی در قلبش به نام نقص دیواره بین دهلیزی دارد.

 1. او از عزت نفس پایین رنج می برد

گاگینز وقتی جوانتر بود به دلیل ناتوانی در یادگیری و لکنت کم، از عدم عزت نفس رنج می برد.

 1. او با آسیب های جدی دست و پنجه نرم کرده بود

گاگینز علیرغم مواجهه با آسیب های جدی مانند شکستگی پا و زانو توانسته به اهداف خود دست یابد.

 1. او در سه ماه، 100 پوند وزن کم کرد

گاگینز توانست با موفقیت تنها در سه ماه، 100 پوند وزن کم کند تا به برنامه آموزشی تفنگداران دریایی بپیوندد.

کتاب های دیوید گاگینز

1- هرگز تمام نشد

خاطرات موفق دیوید گاگینز، در کتاب “نمی توانی به من صدمه بزنی” نشان داد که ما چقدر توانایی های دست نخورده ای داریم، همچنین این کتاب صرفاً مقدمه ای برای قدرت ذهن بود.

گاگینز در کتاب “هرگز تمام نشد” شما را به آزمایشگاه ذهنی می برد، جایی که فلسفه، روانشناسی و استراتژی هایی را توسعه داد، بطوریکه او را قادر ساخت بیاموزد آنچه که فکر می کرد محدودیت اوست، فقط شروع او و تلاش برای عظمت پایان ناپذیر بود.

داستان‌ ها و درس ‌های این خاطرات آشکار و تزلزل‌ ناپذیر، طرحی را به خواننده ارائه می ‌دهد که می ‌تواند از آن برای بالا رفتن در زمان ناامیدی استفاده کند.

چه در زندگی احساس ناامنی کنید، چه به دنبال این هستید که پتانسیل خود را به حداکثر برسانید یا روح خود را تخلیه کنید تا از سقف شیشه ای عبور کنید، این تنها کتابی است که همیشه به آن نیاز خواهید داشت. این کتاب فوق العاده دیوید گاگینز را ما در سایت نگرش نیک برای شما ترجمه کرده ایم.

دریافت کتاب هرگز تمام نشد دیوید گاگینز

 

2- نمی توانی به من صدمه بزنی

برای دیوید گاگینز، دوران کودکی یک کابوس بود. فقر، تعصب و آزار جسمی روزهای او را رنگی و شب ‌هایش را خالی از سکنه می‌ کرد. اما دیوید از طریق نظم و انضباط شخصی، سرسختی ذهنی و سخت کوشی، خود را از یک مرد جوان افسرده و چاق و بدون آینده به نماد نیروهای مسلح ایالات متحده و یکی از برترین ورزشکاران استقامتی جهان تبدیل کرد.

تنها مردی در تاریخ که آموزش های نخبگان را به عنوان نیروی دریایی، تکاور ارتش، و کنترل کننده هوای تاکتیکی نیروی هوایی به پایان رساند، در بسیاری از رویدادهای استقامتی رکوردهایی را به نام خود ثبت کرد و در مجله “Outside” به عنوان یک فرد الهام بخش شناخته شد، بطوریکه او را به عنوان “تندرست ترین مرد آمریکا” معرفی کرد.

او در کتاب “نمی توانی به من صدمه بزنی”، داستان زندگی حیرت‌ انگیز خود را به اشتراک می‌ گذارد و فاش می ‌کند که اکثر ما فقط از 40 درصد توانایی ‌های خود بهره می ‌بریم. گاگینز این قانون را قانون 40 درصد می نامد و داستان او مسیری را روشن می کند که هر کسی می تواند آن را دنبال کند، تا درد گذشته را پشت سر بگذارد، ترس را از بین ببرد و به پتانسیل کامل خود برسد. پیشنهاد می کنم خلاصه کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی دیوید گاگینز را در سایت نگرش نیک بخوانید.

Rating 3.65 from 122 votes

آموزش پیشنهادی

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sh.nikan1380
sh.nikan1380
7 ماه قبل

امروزه، بسیاری از والدین احساس می کنند که تحت فشار هستند تا راه بیشتری را طی کنند. آنها کودک چهار ساله خود را به فوتبال خصوصی می فرستند، برای بچه های خردسال خود هدایایی درست می کنند، یا غذای کودک را از ابتدا تهیه می کنند. اما این فعالیت ها لزوماً باعث ایجاد رابطه محبت آمیز با فرزند شما نمی شود.

ایمان خسروی
ایمان خسروی
1 ماه قبل
 • این جمله دیوید که می گه”وقتی خسته هستم متوقف نمی ‌شوم، وقتی کارم تمام شد می ‌ایستم.” مثل این جمله هست که “فرق یک اماتور و یک حرفه ای این هست که اماتور وقتی که مبارزه می کنه یک حددی بیشتر جلو نمی ره ولی یه حرفه ای از اون مرز خستگی جلو می زنه واین تفاوت هست”

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×