چاکرای هشتم: راهی برای ارتقای آگاهی و اتصال به خود برتر

بفرست برای دوستت
چاکرای هشتم چیست

فهرست مطالب

چاکرای هشتم چاکرای فرعی است که در امتداد هفت چاکرای اصلی بدن که در امتداد ستون فقرات قرار دارند، کمی بالاتر از مرکز انرژی هفتم (تاج سر) قرار دارد. اسم آن ستاره روح است و یک مرکز انرژی قدرتمند است که فراتر از بدن فیزیکی قرار دارد و دروازه ای به سوی قلمرو معنوی و نقطه اتصال به ذات الهی جهان هستی است.

همانطور که از اسمش پیداست، چاکرای ستاره ی روح، نقشه‌ی کلی سفر منحصر به فرد روح شما را در خود جای داده است و کلید دستیابی به هدف واقعی شما به عنوان یک وجود جاودان را در اختیار دارد.

اگر راهی برای گسترش آگاهی فراتر از دنیای مادی وجود داشته باشد، چاکرای ستاره ی روح می تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند.

 

هفت چاکرا به چه معنا هستند؟

7 چاکرای اصلی بدن

چاکرا در لغت به معنای “چرخ” است. به عبارتی چاکراها چرخ های زندگی یا مراکز انرژی چرخان و کروی شکل در بدن شما هستند. به آنها دروازه‌هایی بین دنیای درون و بیرون نیز می گویند. بنابراین، هر کاری که در درون خود انجام دهید، دنیای بیرون را متحول می کند.

زمانی که مراکز انرژی شما متعادل باشند، از سلامتی جسمانی، ذهنی، عاطفی و معنوی پرنشاطی لذت می برید. بدن، ذهن و روح شما یکی می شوند. علاوه بر این، می توانید از آنها برای تجلی بزرگترین رویاهایتان استفاده کنید.

 

چاکرای هشتم چیست؟

در زبان سانسکریت، به این چاکرا «ویپینی – Vyapini» نیز می گویند که به معنی «همه گیر» است. اغلب به آن «چاکرای ستاره روح» گفته می شود که متعلق به سیستم دوازده چاکرا است که شامل هفت چاکرای اصلی در بدن و پنج مرکز انرژی اضافی یا فرعی است که در بالا و پایین بدن قرار دارند.

در کندالینی یوگا (Kundalini yoga)، به آن هاله گفته می شود، میدان الکترومغناطیسی که بدن شما را احاطه کرده است. در بسیاری از سنت های باستانی، عملکرد اصلی هاله محافظت از شما و ایجاد محیطی برای شکوفایی شماست.

از نظر علمی، هاله ها مانند امضای انرژی هستند که هر فرد را احاطه کرده و رفتار و طرز فکر او را کنترل می کند.

این چاکرا مربوط به عشق الهی و شفقت معنوی است. همچنین تمام الگوهای انرژی عادتی شما را که در طول زندگی های متعدد به آنها چسبیده اید، در خود جای داده است.

  تفاوت های فروش و بازاریابی چیست؟

 

مرکز انرژی هشتم کجا قرار دارد؟

مکان چاکرای هشتم کجاست

این مرکز انرژی حدود 60 سانتیمتر بالاتر از سر شما، در امتداد و بالاتر از چاکرای تاج سر قرار گرفته است.

برخی از افراد ممکن است این چاکرا را به عنوان یک کره یا دیسک نورانی در بالای سر خود احساس کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط یک حس ارتعاش یا انرژی در این ناحیه را تجربه کنند.

هیچ راه درست یا غلطی برای تجربه مرکز انرژی ۸ام وجود ندارد و مهم ترین چیز این است که برای دریافت راهنمایی و بینش به آن باز باشید.

نشانه های چاکرای هشتم نامتعادل

همه چیز در مورد ارتباط معنوی، هدایت الهی و آگاهی برتر شماست. زمانی که این مرکز متعادل باشد، احساس هدایت الهی و اتصال به هدف والاتر خود را خواهید داشت.

با این حال، زمانی که مرکز ستاره روح نامتعادل است، ممکن است احساس گمگشتگی، سردرگمی و جدایی از خود معنوی خود داشته باشید. در اینجا رایج ترین علائم عدم تعادل چاکرای هشتم آورده شده است:

 • احساس جدایی از معنویت یا هدف والای خود
 • فقدان شفافیت یا جهت گیری در زندگی
 • احساس سردرگمی در مورد مسیر معنوی منحصر به فرد خود
 • احساس عدم ارتباط با راهنمایی درونی
 • نداشتن هدف والا در زندگی
 • احساس بریدگی از ابعاد معنوی واقعیت
 • احساس جدایی از دیگران
 • هماهنگ نبودن با بدن خود یا واقعیت فیزیکی

با توجه به این نشانه‌ها، می‌توانید برای تعادل چاکرای هشتم خود و ارتقای سطح معنوی خود فراتر از چاکرای تاج، اقداماتی انجام دهید.

چرا باید چاکرای 8ام را باز کنیم؟

با باز کردن این چاکرا، به طور ناگهانی آگاهی معنوی بیشتری پیدا می کنید. همچنین فرصتی برای ارتباط با خود برترتان پیدا می کنید.

دبورا می گوید: “مراکز انرژی رازهای احساس شما نسبت به خود و دنیای اطرافتان را نگه می دارند.” او اضافه می کند که آنها نشان دهنده موارد زیر هستند:

 • چگونگی کنار آمدن با دیگران
 • سلامت بدن و وضعیت مالی شما
 • نحوه تصمیم گیری
 • پیشرفت معنوی شما
 • دسترسی به هدایای معنوی شما

برخلاف هفت چاکرای اصلی بدن که در امتداد ستون فقرات با قسمت های فیزیکی بدن مطابقت دارند، ستاره روح بر چیزی تأثیر می گذارد که نمی توانیم ببینیم.

 

رنگ چاکرای ستاره روح چیست؟

فرکانس چاکرای ستاره روح 1074 هرتز است و رنگ مرتبط با آن سفید طلایی است. به همین دلیل است که اغلب با یک ستاره درخشان سفید، یک پرتو نور خورشیدی یا هاله ای از نور نشان داده می شود.

  آموزش تندخوانی و تقویت حافظه [با جیم کوئیک] + ویدیو

نماد رایج دیگر یک گل لوتوس سفید یا طلایی با هزاران گلبرگ است که انرژی معنوی خالص را ساطع می کند.

 

چطور چاکرای ستاره روح را فعال کنیم؟

فعالسازی چاکرای هشتم

فعال کردن چاکرای هشتم می‌تواند به شما کمک کند تا به حداکثر پتانسیل خود دست پیدا کنید و با ذات الهیِ جهان هستی ارتباط برقرار کنید. دو مرحله برای کمک به انجام این کار وجود دارد:

مرحله ۱: پیدا کردن

1- سه نفس عمیق بکشید، از طریق بینی وارد کنید و از دهان خارج کنید.

2- سپس، توجه خود را به چاکرای ریشه خود معطوف کنید. این ریشه مرکز انرژی شما است که در پایین ستون فقرات یا لگن شما قرار دارد و با یک نور قرمز آتشفشانی نشان داده می شود.

3- سپس، به چاکرای دوم خود، یعنی خاجی، که بین مرکز انرژی ریشه و ناف شما قرار دارد، بالا بروید. این چاکرا با رنگ نارنجی مرجانی نشان داده می شود. هنگام تمرکز روی چاکرا، این رنگ را تصور کنید.

4- بعد، به مرکز انرژی شبکه خورشیدی خود، که درست در مرکز ناف قرار دارد، بروید. روی نور زرد گرم و کره ای این چاکرا تمرکز کنید.

5- چاکرای بعدی شما در ناحیه قلب قرار دارد و با رنگ سبز برگ های پر جنب و جوش نشان داده می شود. این رنگ را در مرکز انرژی قلب خود احساس کنید و لحظه ای را برای نشستن در آن فضا به خود اختصاص دهید.

6- حالا به سمت تیموس (تیموز)، محل رشد معنوی‌تان، حرکت کنید. این غده بین چاکرای قلب و گلو قرار گرفته است. روی تیموس تمرکز کنید. نفس عمیقی بکشید.

7- حالا به سمت چاکرای گلو حرکت کنید، که با رنگ آبی تند مانند پر طاووس شناخته می‌شود. روی آن تمرکز کنید و انرژی‌ای که در آن ساکن است را احساس کنید.

8- بعد به مرکز انرژی چشم سوم که درست بین ابروهای شما قرار دارد، حرکت کنید. رنگ آن، نیلی عمیق و نفوذپذیر است. نفس عمیق بکشید.

9- در نهایت، برای دسترسی به چاکرای تاج به بالای سر خود بروید. بگذارید نور سفید طلایی تاج از درون به بیرون بتابد. حضور این نور را احساس کنید.

  جملات آنتونی رابینز | عکس نوشته های انگیزشی + ویدیو

10- یک نخ نقره ای را تصور کنید که از تاج شما به سمت بالای آسمان بالا می رود. این بند ناف، اتصال شما به ابعاد بالاتر است. به آگاهی خود اجازه دهید تا از طریق این بند بالا بیاید تا زمانی که در حدود 60 سانت بالاتر از سر خود معلق شوید. این مرکز انرژی، جایگاه شفقت الهی و بیداری معنوی است.

 

مرحله 2: باز کردن (فعال کردن – متعادل کردن)

1- در همین حالت باقی بمانید و توجه خود را روی فضایی حدود 60 سانتیمتر بالاتر از سرتان، بالاتر از مرکز انرژی تاج، متمرکز کنید.

2- ممکن است در ابتدا احساس عجیبی داشته باشید، زیرا به احتمال زیاد زمان زیادی را صرف تمرکز روی این قسمت از میدان انرژی خود نکرده اید. ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در انگشتان خود کنید. ممکن است کمی سرگیجه بگیرید.

3- راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید، روی مکان این مرکز انرژی تمرکز کنید.

مدیتیشن روی این مرکز انرژی می تواند شما را با خود برترتان مرتبط کند. بسیاری از کسانی که این مدیتیشن چاکرا را انجام می دهند، احساس آرامش عمیق و پاکسازی کننده را گزارش می کنند.

 

مجموعا چند مرکز انرژی داریم؟

در بدن انسان هفت چاکرای اصلی وجود دارد که از قاعده ستون فقرات تا بالای سر امتداد دارند.

در سیستم 12گانه، بر این باورند که شش چاکرای فرعی دیگر به اصلی ها اضافه شده است. از نظر فنی، این سیستم دارای 13 چاکرا است که در امتداد ستون فقرات در بالا و پایین بدن ما قرار دارند، اما چاکرای ستاره زمین به عنوان چاکرای 0 نامگذاری شده است.

لیست نامگذاری چاکراها از پایین به بالای بدن به این شکل است:

 • 0: ستاره زمین
 • 1: ریشه
 • 2: خاجی
 • 3: شبکه خورشیدی
 • 4: قلب
 • 5: گلو
 • 6: چشم سوم
 • 7: تاج
 • 8: ستاره روح
 • 9: ستاره معنویت
 • 10: جهانی
 • 11: کهکشانی
 • 12: دروازه الهی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پس چرا فقط از هفت چاکرا صحبت می‌شود؟ جواب این است که چون سیستم هفت تایی به دلیل سادگی و کاربردی بودن در یوگا و سایر تمرینات معنوی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قسمت اول دوره طراحی مجدد سرنوشت

Rating 4.00 from 3 votes

آموزش مکمل
این مطالب را هم بخوانید:
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×