زندگینامه آنتونی رابینز + نکات ناگفته بهترین شاگرد جیم ران

بفرست برای دوستت
زندگینامه تونی رابینز

فهرست مطالب

بعید می دانم امروزه کسی که در مسیر رشد فردی است با این استاد آشنا نباشد. در این مقاله می خواهیم زندگینامه آنتونی رابینز یا تونی رابینز (Tony Robbins) را مورد بررسی قرار دهیم و با این استاد بزرگ و مؤثر بیشتر آشنا شویم.

به شما قول می دهم از زندگی پر فراز و نشیب او نکته ها خواهید آموخت و می فهمید که او چگونه تا این حد تبدیل به فردی قوی و سخت کوش شده است. تونی رابینز بر خلاف بسیاری از دوستانش، دلش نمی خواست که فردی متوسط و معمولی باشد. به همین خاطر از زمان تحصیلش در دبیرستان، با خودش عهد بست که تبدیل به یک ستاره تلویزیونی شود.

همچنین در زندگینامه تونی رابینز با شکست های او در زندگی آشنا می شوید، شکست هایی که جزو پرارزش ترین تجارب زندگی او بوده اند و می فهمید که آنتونی رابینز، یعنی بهترین شاگرد جیم ران، چطور در زندگی تا این حد پیشرفت کرد. بله درست خواندید!!!

تونی رابینز شاگرد جیم ران بود.

 

تونی رابینز کیست؟

آنتونی رابینز کیست؟

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) که به تونی رابینز (Tony Robbins) معروف است و خیلی ها از روی صمیمیت او را تونی صدا می زنند، نویسنده پرفروش ترین کتاب ها در زمینه رشد فردی، سخنران، مربی موفقیت و مشاور رشد فردی در 29 فوریه 1960 میلادی (9 اسفند 1338 شمسی) در شمال هالیوود در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد.

تونی رابینز یکی از مشهورترین و برجسته ترین نویسندگان و سخنرانان رشد فردی و انگیزشی در جهان است. او برای بازرگانان، تیم های ورزشی، رهبران غیرنظامی، موسیقیدان ها و افراد معمولی سمینارهای آموزشی برگزار می کند.

تونی رابینز برای مردم عادی و ستارگان سینما فعالیت های زیادی انجام داده و از طرفی مشاور ارتش آمریکا و همچنین بیل کلینتون (رئیس جمهور سابق آمریکا) نیز بوده است.

در ایران عمدتا او را از طریق کتاب هایی که نوشته و به فارسی ترجمه شده است، می شناسند ولی ما در نگرش نیک قرار است آموزش های ویدیویی او را هم برای شما ترجمه کنیم. (منتظر باشید😉)

آموزش های تونی رابینز را در سایت نگرش نیک در لینک زیر می توانید دنبال کنید:

صفحه مخصوص آموزش های تونی رابینز (ویدیو + کتاب)

 

تونی رابینز، ناجی مردم

تونی تابحال برای بسیاری از مردم حکم یک ناجی بزرگ را داشته است. افرادی که سوال های مبهم فراوانی در زندگی داشته اند، نظیر:

 • معنای زندگی چیست؟
 • چگونه موفق شوم؟
 • چطور می توانم شاد باشم؟

به نظر شما شخصی نظیر تونی رابینز که تحصیلاتی در حد دبیرستان دارد، چطور تا این حد خواستنی شده است؟ چه ویژگی منحصر به فردی در تونی رابینز می شناسید که او را در دنیا به این میزان خاص کرده است؟

برای فهمیدن علت های پیشرفت او باید به سال ها قبل برگردیم و کشف کنیم که چه انگیزه هایی حرکت اولیه را در او پدید آورد.

 

دوران نوجوانی تونی رابینز: آغاز حرکت

دوران جوانی تونی رابینز

زمانی که تونی در دبیرستان مشغول تحصیل بود، معلم تاریخ اش آقای کوب استعداد او را در سخنرانی کشف و او را تشویق کرد که به تقویت مهارت سخنرانی بپردازد و به او متنی داد که آن را از بر شود تا در مسابقه سخنرانی که قرار بود برگزار شود، شرکت کند. تونی متن سخنرانی را حسابی تمرین کرد و در نهایت رتبه اول مسابقات سخنرانی را به دست آورد. همین تجربه، سرنوشت او را در آینده رقم زد. این همان عاملی است که ایجاد تفاوت می کند و تونی مبدل به یک سخنران شد.

دوتا از اولین کتاب هایی که تونی رابینز مطالعه کرد:

 

او برای یادگیری موضوع مورد علاقه اش یعنی نحوه کسب موفقیت، بیش از 700 جلد کتاب در زمینه رشد فردی مطالعه کرد. همین امر باعث شد که او شدیداً به موضوع رشد و تکامل انسانی علاقمند شود.

دو تا از اولین کتاب هایی که او مطالعه کرد، عبارت بودند از:

 1. کتاب قدرت ذهن اثر هری لورین
 2. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

تونی در 17 سالگی شخصیتی را تحت عنوان «حلال مشکلات» برای خودش برگزید. این شخصیت بعدها خیلی به کار تونی آمد زیرا هر وقت کسی در مدرسه با دوستش مشکل پیدا می کرد، از تونی نظر می خواست.

 

دوران جوانی تونی رابینز

دوران جوانی آنتونی رابینز

تونی رابینز در یک خانواده ای با وضع مالی بسیار نامناسیب به دنیا آمد. او اصالتاً کروات است که بعد‌ها نام پدرخوانده‌اش، یعنی رابینز را برای خود انتخاب نمود.

او در آزوسا (Azusa) شهری در لس آنجلس ایالت کالیفرنیا بزرگ شد و به دبیرستان گلندورا رفت. تونی رابینز پس از گرفتن دیپلم کارھای مختلفی را انجام داد ولی موفقیت زیادی حاصل نشد. به قول خودش آن میزان اعتماد به نفسی که نیاز داشت را نداشت.

در سن 22 سالگی در آپارتمان 40 متری کوچک خود زندگی مجردی داشت و بسیار بی پول بود. آن زمان در یکی از بدترین محله های آمریکا زندگی می کرد. دقت کنید که 22 سالش بود ولی همچنان بی پول بود و هنوز مأموریت زندگی خودش را کشف نکرده بود. (قابل توجه نوجوانانی که در سنین پایین ناامید می شوند.😉)

به گفته خودش، ناچار بود ظرف های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از اوضاع بد مالی که داشت. تونی رابینز برای کسب درآمد و داشتن زندگی بهتر مجبور شد تا یا چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به اهداف خود به مطالعه درباره چگونگی کسب ثروت و درآمد بپردازد.

  8 نکته برای تقویت حافظه عضلانی

چون در اثر پرخوری و بدغذایی، بیش از 120 کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی، دچار تنبلی، کسلی و خواب آلودگی شده بود تا اینکه روزی می رسد که دیگر نمی تواند آن اوضاع را تحمل کند و تصمیم می گیرد همه چیز را تغییر دهد.

تونی رابینز پس از چندین ماه تحقیق کردن تصمیم گرفت تا فردی سالم که دارای تناسب اندام است را پیدا کند و از افکار، اعتقادات و نحوه تغذیه او الگو برداری کند و او را به عنوان الگوی خود در زمینه ورزش و تناسب اندام قرار دهد. به این ترتیب او با استفاده از شیوه های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن توانست حدود 15 کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

او تصمیم گرفت از همین روش برای کسب در آمد و موفقیت نیز استفاده کند. نتیجه ای که او در زمینه تناسب اندام از این روش فوق العاده مؤثر گرفته بود او را مشتاق کرده بود تا در تمامی زمینه های زندگی از این روش استفاده کند. تونی رابینز توانست به کمک این روش و در کمتر از ۲ سال از نظر مالی زندگی خود را تغییر دهد.

آنتونی رابینز مرد موفق نام آشنایی است که در عین فقر و فلاکت، رویاھا و آرزوھای جاه طلبانه ای داشت و همیشه خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می ساخت و برای خود همسری لایق و اتومبیلی گران قیمت در نظر می گرفت.

او یک جمله خیلی معروف دارد که می گوید:

گذشتۀ شما با آینده شما مساوی نیست.

 

زندگی شخصی تونی رابینز

زندگی شخصی تونی رابینز

آنتونی رابینز در سال 1982 در سن 22 سالگی با بَکی ازدواج کرد. بَکی از ازدواج قبلی خود یک دختر داشت که بعد از ازدواج با آنتونی رابینز دخترش جولی را نیز نزد خود بزرگ کرد. در سال 2001 در سن 41 سالگی آنتونی رابینز و بکی از هم جدا شدند😔 و در همان سال با سیج ازدواج کرد😊.

 

نقطه عطف تونی رابینز در حوزه سلامتی

تونی رابینز در دوران جوانی پس از آشنایی با استادش جیم ران، مسیر موفقیت را خیلی سریع طی کرد و آنقدر سریع بود که یک فکر وحشتناک به ذهنش رسید که نکند بخاطر اینکه قرار است خیلی زود در جوانی بر اثر سرطان یا هر بیماری دیگری بمیرد، این اتفاق دارد برایش می افتد؟!!!

چندی بعد اتفاق بدی برایش افتاد که به این طرز فکرش کمی دامن زد. یک روز دوست دخترش لیز با گریه وارد آپارتمان تونی شد و گفت مادرش جنی سرطان دارد و به او گفته اند که فقط 9 هفته دیگر زنده است.

این خبر خیلی تونی را شوکه کرد و تمام تلاشش را کرد تا بتواند راه حلی برای درمان مادر دوستش پیدا کند. از خودش سوال درستی پرسید، اینکه شاید افرادی که قبلا از شر این بیماری خلاص شده اند، در حال حاضر سرنخی برای موفقیت شان به جا گذاشته باشند و پس از پرسیدن این سوال به دنبال این سرنخ گشت و در نهایت با روش هایی که به جنی گفت و او با باورهای خدشه ناپذیری که در مؤثر بودن آن روش ها داشت، انجام شان داد و در نهایت سرطانش درمان شد.

این تجربه، تونی را برای همیشه تغییر داد و نقطه عطفی در باور او نسبت به سلامتی ایجاد کرد و به این باور رسید که همیشه حتی در بدترین شرایط، یک راه حلی وجود دارد و یاد گرفت که همیشه با ذهنی باز و پرسشگر باید به دنبال آن راه حل بگردد. 

مهمترین نتیجه ای که تونی از این اتفاق گرفت این بود که انتخاب سبک زندگی ما در این 4 زمینه نقش بزرگی در بهینه کردن سلامتی ما دارد:

 1. تغذیه
 2. خواب
 3. ورزش
 4. طرز فکر

 

یک اتفاق بد و آشنایی تونی با پزشکیِ دقیق

مقوله سلامتی خیلی ریسک دارد و نمی توانیم مصرف کننده های ساده ای باشیم و هر چیزی که به ما می‌فروشند یا پیشنهاد می‌دهند را راحت بپذیریم. در این حالت، مثل این است که صرفاً از روی لیست بنگاه‌دار، خانه بخرید بدون اینکه خانه را ببینید یا از یک بازرس بخواهید آن را بررسی کند.

قبل از به کار بردن یک روش درمانی باید شدیداً مراقب آن باشیم. چه استفاده از داروهایی با عوارض وخیم باشد، چه یک عمل جراحی پرخطر. در بعضی موارد ارزش دارد که روش‌های کمتر خطرناک را به کار برد. به زودی می‌بینید که یکی از فضیلت‌های پزشکی ترمیمی این است که به طور اساسی با درمان‌های متداول و مستقیم که اغلب مردم از آنها استفاده می‌کنند متفاوت است. پزشکی ترمیمی فقط نشانه‌ها را درمان نمی‌کند بلکه هدفش برعکس کردن یا درمان مشکل نهفته در بدن است.

اگر به خاطر تصادف وحشتناکی که سبک زندگی من را در ۵۴ سالگی تهدید کرد، نبود، شاید هرگز در مورد قدرت پزشکیِ دقیق و روش‌های خلاقانه پزشکی ترمیمی چیزی نمی‌شنیدم.

این داستان را از زبان خودِ تونی رابینز با صدای خودش در ویدیوی پایین که بخشی از کتاب نیروی حیات اوست، بشنوید:

 

درآمد و ثروت آنتونی رابینز در سال 2022

دارایی خالص او در سال 2022 حدود 600 میلیون دلار تخمین زده شده است و درآمد او ماهیانه بیش از 4.5 میلیون دلار است. او سالیانه بیش از 40 میلیون دلار درآمد دارد و اعتقاد دارد ذهن انسان می تواند از پس موانع عبور کند. این دقیقا همان چیزی است که وی سال هاست آموزش می دهد.

  خلاصه کتاب سایکو سایبرنتیک جدید اثر ماکسول مالتز

درست است که ابتدا هیچ کس حتی به رایگان حاضر نبود تا به سخنان آنتونی رابینز گوش بسپارد، اما امروزه سخنان او در مدارس و در دانشگاه ها آموخته می شود. شرکت هاروارد بیزنس کل دارایی رابینز را در حدود ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده است.

 

بهترین کتاب های آنتونی رابینز

کتاب هایی که تونی رابینز در طول سال های فعالیتش نوشته است، جزو پرفروش ترین کتاب ها بوده اند. اینجا می خواهم لیست بهترین کتاب های آنتونی رابینز را به شما معرفی کنم:

 1. به سوی کامیابی
 2. کتاب قدرت نامحدود
 3. رهاسازی قدرت درون
 4. 365 گام تا موفقیت
 5. موفقیت نامحدود در 20 روز
 6. تکنیک های ساده برای کنترل زندگی
 7. قدرت شگرف درون
 8. مهارت در بازی زندگی
 9. افکار بزرگ
 10. کتاب نیروی حیات (جدیدترین کتاب تونی رابینز ۲۰۲۲)

 

جدیدترین کتاب تونی رابینز

کتاب نیروی حیات آنتونی رابینز

کتاب نیروی حیات (Life Force) جدیدترین کتاب تونی رابینز است که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد و ما در سایت نگرش نیک این کتاب فوق العاده را در دو نسخه ویدیویی و پی دی اف ترجمه کرده ایم.

این کتاب در حوزه سلامتی و پزشکی توسط تونی رابینز و دو تا دکتر برتر یعنی دکتر پیتر اِچ. دیاماندیس و دکتر رابرت حریری نوشته شده است.

تونی رابینز در کتاب جدیدش می گوید که چطور دستاوردهای پزشکیِ دقیق می تواند زندگی شما و عزیزان تان را متحول کند. این کتاب نتیجه یک تجربه 3 ساله در زندگی تونی رابینز است که می خواهد با خواندن آن به بهبود سلامتی تان بپردازید. چرا؟

به دلایل زیادی، اول اینکه آدم سالم، میلیون ها رؤیا دارد ولی کسی که سالم نباشد، تنها رؤیایش سلامتی است.

تونی رابینز می خواست بداند که بهترین دستاورد پزشکی ترمیمی چیست و چیزی که باعث شد این کتاب را بنویسد، یک سری مشکلات سلامتی اش بود. چون به او گفته بودند که مشکلات جسمی اش قابل حل نیستند ولی او نمی خواست این حرف را بپذیرد. در این مورد به طور مفصل در کتابش صحبت می کند.

در این زمینه یک تکنولوژی جدید وجود دارد. الان تکنولوژی، کامپیوتری را در دست شما قرار می دهد که هزار برابر قوی تر از کامپیوتری هست که آپولو را به کره ماه فرستاد. همین اتفاق دارد در زمینه سلامتی هم می افتد.

تمام بدن ما توسط دی اِن اِی و کدهایش کنترل می شود و دانشمندان برتر دنیا در حال پیشرفت هایی هستند که جایگزین روش هایی می شود که در گذشته شاهدشان بوده ایم. تونی رابینز در این کتاب با 150 نفر از باهوش ترین افراد در زمینه پزشکی ترمیمی مصاحبه کرده است. با افرادی که ابزارهایی ساخته اند که انتظار می رفت 10، 20 یا 30 سال دیگر ساخته می شدند، ولی الان ساخته اند.

او این کتاب را نوشت تا جواب سوالاتش را پیدا کند و توانست بدنش را شفا دهد و بعد تصمیم گرفت در این زمینه بیشتر تلاش کند. پس اگر می خواهید مدیرکل سلامتی خودتان باشید و یک زندگی با کیفیت می خواهید همین الان این کتاب را بخوانید. چرا قسمت اول این کتاب را در ویدیوی پایین نمی بینید؟

 

آدرس سایت رسمی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز یک وبسایت بزرگ دارد که می توانید از مقالات رایگان آن استفاده کنید یا می توانید از زمان برگزاری سمینارها و رویدادهای پیش رو مطلع شوید.

سایت آنتونی رابینز

 

خیریه تونی رابینز

تونی رابینز می گوید وقتی 11 سالش بود، محتاج نان شب شان بودند. پولی برای خرید غذا نداشتند و یک نفر دیگر به آنها غذا می داد و همین موضوع باعث مسیر متفاوتی در زندگی داشته باشد. (نکته این قسمت را بگیرید، تبدیل مشکل به فرصت😉)

این ویدیو را در همین مورد که برای قسمت اول سمینار چالش رشد 2022 تونی رابینز می باشد، ببینید و لذت ببرید و بعد ادامه مقاله را بخوانید:

 

در سال 1991 موسسه ای غیرانتفاعی با هدف کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان توسط آنتونی رابینز تاسیس شد. تونی رابینز با شرکت در خیریه های آمریکایی در چند سال گذشته توانسته است بیش از 70 میلیون وعده غذا برای نیازمندان تأمین کند. آنتونی رابینز در حال تلاش است که بتواند یک میلیارد وعده غذایی برای یک سال فقرا تامین کند.

همچنین تونی مقدار قابل توجهی از درآمد خود را وقف فقرا کرده است. رابینز مدرسه ها و دانشگاه ها و همچنین بناهای بسیار زیادی را برای فقرا ساخته است. تونی رابینز برنامه‌هایی را در بیش از 1500 مدرسه، 700 زندان و 50000 سازمان خدماتی و پناه‌گاه‌ها آغاز کرده‌ است. در حال حاضر وی به 250000 کودک در هندوستان آب رسانی می کند.

آنتونی رابینز معتقد است که بخشش باعث افزایش پول و ثروت می شود. او در سمینار ها، دوره ها و همینطور کتاب های خود بارها تاکید کرده است با بخشیدن می توانید درآمد بیشتری داشته باشید. انسان دوستی تونی رابینز باعث شده تا او در بین مردم محبوبیت بیشتری داشته باشد.

  هر آنچه که باید در مورد قانون جذب عشق بدانید

 

10 قانون موفقیت تونی رابینز

 

قانون شماره 1: مهارت جدید یاد بگیرید

قانون شماره 2: ذهن تون رو منظم کنید

قانون شماره 3: یاد بگیر که اقدام کنی

قانون شماره 4: به مهارت تأثیرگذاری مسلط بشوید

قانون شماره 5: در زندگی و کار انسجام داشته باشید

قانون شماره 6: انرژی بده

قانون شماره 7: یاد بگیرید چطور رهبری کنید

قانون شماره 8: داستانت رو تغییر بده

قانون شماره 9: بازخورد بگیرید

قانون شماره 10: خوشحالی را پیدا کنید

 

جملات انرژی زا از آنتونی رابینز

جملات انگیزشی انتونی رابینز

✅ موفقیت یعنی هر کاری که دلتان می خواهد، در هر زمان که دلتان می خواهد، با کمک هر کسی که دلتان می خواهد و هر اندازه که دلتان می خواهد، انجام دهید.

✅ پیشرفت دائمی و پایان ناپذیر، بسیار حائز اهمیت است زیرا این تنها راه خشنودی است. (این جمله ای است که یک شاگرد دبستانی به تونی رابینز گفته بود)

✅ شما اکنون بر سر یک دوراهی قرار دارید. این فرصت برایتان پیش آمده است که مهمترین تصمیم زندگی تان را بگیرید. گذشته خود را فراموش کنید. ببینید اکنون کی هستید؟ چه کسی تصمیم گرفته است که شما چیزی باشید که الان هستید؟ به چیزی که بوده اید فکر نکنید. الان چه هستید؟ تصمیم گرفته اید در آینده چه بشوید؟ این تصمیم را آگاهانه و از روی دقت بگیرید. این تصمیم را با قدرت بگیرید.

لیست برترین جملات تونی رابینز را در مقاله ای دیگر برای شما به همراه عکس نوشته های باکیفیت جمع آوری کرده ام. پیشنهاد می کنم حتما از این صفحه دیدن کنید:

لیست برترین جملات تونی رابینز

 

سوالات متداول در مورد آنتونی رابینز

1- آنتونی رابینز خودش چطور رشد فردی را آموخت؟

در دوران جوانی اش، تونی رابینز متوجه شد که استعداد سخنرانی در جمع را دارد. او شروع به خواندن آثار نویسندگان الهام بخشی مانند رالف والدو امرسون و دیل کارنگی کرد. آنتونی رابینز به دانشگاه نرفت، بلکه به جای آن، شغل سازماندهی سمینارها را برای جیم ران که بعدها تبدیل به مربی اصلی او شد، بر عهده گرفت و رشد فردی را از او آموخت.

 

2- آنتونی رابینز چطور هدفگذاری می کند؟

رابینز به افراد یاد می دهد که ابتدا اهداف بلندمدت خود را تعیین کنند و سپس بازه زمانی آن را نصف کنند. یعنی چه؟ یعنی مثلا اهداف ۵ ساله خود را تعیین کنید و سپس بنویسید که برای دستیابی به اهداف ۵ ساله خود، در مدت زمان ۲.۵ سال، چه کارهایی باید انجام دهید؟ سپس همین روند را تکرار می کنید.

 

3- از نظر آنتونی رابینز بهتر است روی چه اهدافی تمرکز کنیم؟

«هر جا که تمرکزتان برود، انرژی هم به همان جا سرازیر می‌شود»، این حرفی است از تونی رابینز. قدرت تمرکز روی تمام جنبه‌های زندگی شما تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید روی اهداف بیزینسی، روابط‌تان یا اهداف شخصی مانند تناسب اندام و سلامت عاطفی تمرکز کنید و این اهداف را به واقعیت تبدیل کنید.

 

4- یکی از مهمترین روتین های آنتونی رابینز که هر روز انجام می دهد، چیست؟

اگرچه مدیتیشن را می توانید در هر ساعتی از روز انجام دهید، اما به طور معمول بخشی از یک برنامه صبحگاهی روزانه است که تونی هم انجام می دهد. تونی رابینز هر روز 10 دقیقه را صرف یک تمرین “آماده سازی” می کند، نوعی “تمرکز فعال” که در آن سپاسگزاری انجام می دهد و اهداف خود را برای آن روز مشخص می کند و ذهن خود را برای ادامه روز آماده می سازد.

 

5- 6 نیاز اساسی انسان از نظر آنتونی رابینز چیست؟

1- نیاز به اطمینان و ثبات: این نیاز به احساس امنیت و آرامش در زندگی اشاره دارد. انسان ها به دنبال محیطی امن و قابل پیش بینی هستند تا بتوانند در آن رشد و پیشرفت کنند.

2- نیاز به عدم اطمینان و چالش: انسان ها ذاتاً موجوداتی کنجکاو و جستجوگر هستند و به دنبال تنوع و چالش در زندگی خود هستند. این نیاز باعث می شود تا انسان ها به دنبال یادگیری چیزهای جدید، تجربه ی موقعیت های جدید و پیشرفت در زندگی خود باشند.

3- نیاز به اهمیت و احساس ارزشمندی: انسان ها نیاز دارند که احساس ارزشمندی و اهمیت کنند و مورد احترام دیگران واقع بشوند. این نیاز از طریق کسب موفقیت، به رسمیت شناخته شدن توسط دیگران و انجام کارهای مفید و ارزشمند ارضا می شود.

4- نیاز به عشق و صمیمیت: انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و به دنبال عشق، صمیمیت و تعلق خاطر به دیگران هستند. این نیاز از طریق روابط عاطفی با خانواده، دوستان و شریک زندگی ارضا می شود.

5. نیاز به رشد و پیشرفت: انسان ها به طور ذاتی تمایل به رشد و پیشرفت در زندگی خود دارند. این نیاز از طریق یادگیری، تجربه ی چیزهای جدید و ارتقای سطح دانش و مهارت های خود ارضا می شود.

6. نیاز به معنویت و هدفمندی: انسان ها به دنبال یافتن معنا و هدف در زندگی خود هستند. این نیاز از طریق تعلق به یک مذهب، فلسفه یا آرمان و انجام کارهایی که به نظر خودشان مفید و ارزشمند است ارضا می شود.

Rating 3.00 from 3 votes

آموزش پیشنهادی
guest
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

تونی رابینز واقعا آدم بزرگیه، مرسی که ما رو بیشتر باهاش آشنا کردین

ساجده حنایی
ساجده حنایی
1 سال قبل

عالی و کامل، دم شما گرم نگرش نیک

mahmood
mahmood
1 سال قبل

ممنون از ویدیوهایی که از آنتونی رابینز گذاشتین، حتما سمینارهاشم بذارین

سعید
سعید
1 سال قبل

خیلی ادم تاثیرگذاریه

a.shokri7214
a.shokri7214
1 سال قبل

خیلی هم عالییی
دمت گرم

عاطفه مهرجان
عاطفه مهرجان
1 سال قبل

تونی رابینز شاگرد جیم ران بود و همیشه مطالبش رو دنبال می کنم. جدیدا با سایت شما آشنا شدم و خوشحالم که آموزش های تونی رابینز رو دارین می ذارین، خیلی عالین، حتما شما رو به دوستانم معرفی می کنم که انقدر باکیفیت دارین کار می کنین

محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

واقعا تونی رابینز تکرار نشدنیه

saber23
saber23
2 ماه قبل

آنتونی رابینز بهترین استاد دنیاست واقعا، مرسی از شما که آموزش هاش رو توی سایت نگرش نیک گذاشتید

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×