10 قانون جول اوستین

سریال «10 قانون جول اوستین» – قسمت اول

افکار منفی چیست؟

 

سریال «10 قانون جول اوستین»

قسمت اول: افکار منفی را از ذهن خود خارج کنید

 

 

دانلود رایگان کلیپ انگیزشی

 

متن قسمت اول:

گذراندن زندگی با افکاری که ما را در سطوح پایین نگه می دارند، کار سختی نیست. افکاری مثل گناه، خشم، شک و نگرانی. مشکل اینجاست که وقتی ما به این نوع افکار اجازه ورود به ذهن مان را می دهیم، جای افکار خوبی که باید در ذهن ما باشند را می گیریم.

تصور کنید که ذهن شما مثل یک جعبه است. شما خلق شده اید تا پر از شادی، احساس آرامش، اعتماد به نفس و خلاقیت باشید. اما اگر به احساس نگرانی اجازه ورود به این جعبه را بدهید احساس آرامش شما از این جعبه خارج می شود.

چون برای هر دو جا نیست. ظرفیت جعبه شما نمی تواند بیشتر از ۱۰۰ درصد بشود. ظرفیت جعبه شما محدود است.

اگر به احساس گناه اجازه ورود به این جعبه را بدهید، دیگر برای داشتن احساس اعتماد به نفس فضایی در جعبه وجود ندارد. دلیلی که اکثر مردم از زندگی شان لذت نمی برند، به خاطر جعبه ذهن شان است.

قلب آنها توسط چیزهای مختلفی آلوده شده است. جعبه آنها از چیزهای زیر ممکن است پر شده باشد:

به خاطر «داشتن استرس برای کارشان»، ۱۰ درصد از «نگرانی» پر شده است.

به خاطر «عصبانیت از دست همسایه شان»، ۱۲ درصد از «ناراحتی» پر شده است.

به خاطر «سرزنش خود برای اشتباهات گذشته شان»، ۲۰ درصد از «احساس گناه» پر شده است.

به خاطر «زیباتر بودن همکارشان از خودشان»، ۹ درصد از «حسادت» پر شده است.

آنها این موضوع را متوجه نیستند که همین الان ۷۰ درصد از جعبه ذهن آنها از چیزهای منفی پر شده است. با این حال تعجب می کنند که چرا شاد نیستند، خلاق نیستند یا انگیزه ندارند. چون فقط ۳۰ درصد برای چیزهای خوبی که می تواند در ذهن شان باشد، جا دارند.

کتاب مقدس می گوید اجازه ندهید دشمن فضایی را اشغال کند. منظورش فقط نیروهای تاریکی نیست، بلکه منظورش این است که اجازه ندهید «احساس گناه» وارد ذهن تان شود، اجازه ندهید «احساس نگرانی» وارد ذهن تان شود، اجازه ندهید «احساس عصبانیت» وارد ذهن تان شود.

این چیزها خود به خود وارد ذهن شما نمی شوند، بلکه شما کنترل می کنید که چه چیزی وارد جعبه ذهن تان بشود، شما کنترل می کنید که در مورد چه چیزی فکر کنید. شما کنترل می کنید که چه چیزی را انتخاب کنید تا وارد این جعبه شود. همه ما دارای هیجانات و احساسات منفی هستیم.

شما باید انتخاب کنید که من به «حسادت»، «عصبانیت» و «خشم» اجازه ورود به فضای باارزش جعبه ذهنم را نمی دهم تا زندگی مرا سمی کنند. من مراقب ورودی های ذهنم هستم.

هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم باید ابتدا هر چیز منفی که از روز قبل در ذهن ما باقی مانده است را پاک کنیم. می توانیم به راحتی اجازه دهیم که اثرات منفی آن در ذهن مان بماند.

گاهی اوقات شاید این کار حس خوبی هم به ما بدهد. اما باید انضباط شخصی داشته باشید و بگویید که من به این دلخوری ها اجازه نمی دهم جعبه ذهنم را اشغال کنند و اجازه نمی دهم روز مرا خراب کنند.

آنها یکبار حال شما را گرفتند، پس اجازه ندهید با نگه داشتن اثرات منفی و مرور آن در ذهن تان تمام روز حال شما گرفته باشد. اگر این کار را نکنید به آنها آسیبی نمی رسانید بلکه به خودتان آسیب می رسانید. چون جای چیزهایی که برای رسیدن به سرنوشت تان نیاز دارید را در این جعبه اشغال می کنند.

لیست چیزهایی که نیاز دارید تا وارد این جعبه کنید را یادداشت کنید. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که آن را با افکار منفی که مانعی برای پیشرفت ما هستند، بگذرانیم.

 

دانلود قسمت های دیگر این سریال:

قسمت دوم

 

قسمت سوم

 

قسمت چهارم

 

قسمت پنجم

 

قسمت ششم

 

قسمت هفتم

 

قسمت هشتم

 

قسمت نهم

 

قسمت دهم

 

در همین مورد این مطالب را هم ببینید:

کلیپ انگیزشی جول اوستین «خارج کردن افکار منفی از ذهن»

مقاله ای از جول اوستین «چگونه افکار منفی را از ذهن خود خارج کنیم؟»

محصول فیلم کامل جول اوستین «خارج کردن افکار منفی از ذهن»

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مسبی
مسبی
4 سال قبل

متشکرم دوست عزیز