مقاله مولتی ویتامین روح (جملات جول اوستین) – قسمت سوم

بفرست برای دوستت
چگونه شاد باشیم

فهرست مطالب

جول اوستین در این مقاله در مورد اینکه چگونه شاد باشیم صحبت می کند.

 

مطالعه قسمت اول

مطالعه قسمت دوم

 

با استفاده روزانه مولتی ویتامین روح (جملات جول اوستین)

می توانید شادی را به زندگی تان تزریق کنید.

 

منتظر شرایط نباشید تا تغییر کنند و بعد شاد باشید، شاد باشید تا شرایط تغییر کنند.

 

چگونه شاد باشیم؟

چندی قبل از میان جنگلی می گذشتم تا اینکه به زمین وسیعی پر از علف های هرز بلند قهوه ای، خشکیده و مرده رسیدم. چند متر که جلوتر رفتم، گل زیبایی را دیدم. بسیار شاداب، معطر و خوش رنگ بود که در میان هکتارها علف هرز خشک شکوفا شده بود.

با خودم گفتم واقعا این همان چیزی است که خدا از ما می خواهد باشیم. یعنی در همان جا که کاشته شده ایم، شکوفا شویم.

ممکن است در اطراف تان علف های هرز زیادی باشند، افراد منفی باف و افسرده ای که از آنچه هستند، راضی نیستند و دائم آیه یأس می خوانند و افکار منفی وارد ذهن شما می کنند. افرادی که همسرشان، شغل شان یا محل زندگی شان را دوست ندارند.

نکته ای که باید دقت کنیم این است:

شما نمی توانید صبر کنید تا اوضاع بهتر شود، آن وقت تصمیم بگیرید که نگرش بهتری داشته باشید. شما باید در همان جایی که هستید بهترین باشید و احساس خوبی داشته باشید تا اتفاقات خوبی براتون به وجود بیاید و برعکس این موضوع را فراموش کنید.

 

چگونه شاد باشیم

 

برای اینکه یاد بگیریم چگونه شاد باشیم باید این نگرش را برای خود ایجاد کنیم:

«خداوند از این آدم های علف هرز مانند، استفاده می کند تا مثل سمباده، لبه های تیز ما را صاف و نرم کنند. از آن ها استفاده می کند تا ما را رشد دهد.»

در شرایط سختی که باب میل شما نیست بگویید:

«خدایا من این شرایط را دوست ندارم، اما می دانم که جزئی از برنامه الهی تو هستم و تو این مشکلات را سر راهم قرار نداده ای مگر اینکه هدفی از آن برای بهتر شدن وضعیت من داشته باشی.

باور دارم که در نهایت تمام این شرایط سخت را به نفع من تغییر می دهی. امروز فقط تکه ای از پازل زندگی من است.»

پس هروقت گرفتار مشکلات شده اید به خودتان یادآوری کنید که هر چیزی که قصد زمین زدن شما را دارد می تواند از طرف خداوند باشد که می خواهد از آنها در راستای رشد و پیشرفت شما استفاده کند.

 

 

چگونه می توان شاد زندگی کرد؟

اغلب اوقات خودمان را می بینیم که داریم برای به دست آوردن شادی می جنگیم. همیشه سعی می کنیم برای شاد بودن به جایی و موقعیتی دیگر برسیم. مثل:

نقل مکان به خانه ای بهتر

بدست آوردن شغلی با درآمد بیشتر

آشنایی با دوستان جدید

این نحوه تفکر فقط شما را از رسیدن به شادی باز می دارد. نگرش بهتر است:

«اینجا همان جایی است که الان خداوند مرا در آن قرار داده است و تا زمانی که من در اینجا هستم، از بودن در آن لذت می برم و احساس شادی می کنم.»

هر جا که هستید بدانید خداوند به یک دلیلی شما را آنجا گذاشته است. اگر این موضوع را درک کنید، خوب و بد شدن حالتان دیگر به موقعیت و نحوه رفتار دیگران با شما بستگی ندارد، بلکه در وضعیتی پایدار قرار خواهید گرفت و این نشانه یک فرد بالغ است.

 

 

نگرش مسئولیت پذیری

من طرفدار این نگرشم چون بهانه ها را از بین می برد و مسئولیت شاد بودن را روی دوشمان می گذارد.

افراد بسیاری را می شناسم که شغلشان را دوست ندارند. چقدر شرم آور است که چهل ساعت در هفته سر کاری باشید که از آن لذت نمی برید و تمام تلاش تان را می کنید تا دیرتر به سرکار بروید و زودتر آن را بپیچانید!

اگر اینگونه هستید، به خودتان مدام بگویید:

«من قدرت این را دارم که از شغلم لذت ببرم. امروز روز فوق العاده ای خواهم داشت. از هم صحبتی با همکارانم لذت می برم. فردی فعال و کارآمد خواهم بود. در همین جایی که هستم شکوفا خواهم شد و احساس شادی می کنم و باور دارم که خداوند با این کار مرا به جایی که دوست دارم، می برد.»

اگر از شغلی که دارید لذت نمی برید پیشنهاد می کنم مهارتی برای خود بسازید و در آن مشغول به کار شوید. مسئولیت زندگی خود را قبول کنید، خودتان باید زندگی خود را بسازید، خودتان هم میتوانید برای خود شغل دست و پا کنید و آقا یا خانم خودتان باشید.

شما می توانید به راحتی هر مهارتی را یاد بگیرید، فیلم زیر از جول اوستین را ببینید و سپس مولتی ویتامین های زیر را برای امروز استفاده کنید:

 

 

مولتی ویتامین یازدهم

ما مسئول کمک کردن، تشویق کردن و راهنمایی کردن دیگران در جهت پیشرفت هستیم، اما مسئول انتخاب های آنان نیستیم. شما نمی توانید دیگران را به داشتن چیزی تحمیل کنید.

شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید فقط خودشان با انتخاب هایی که می کنند، می توانند اینکار را بکنند.

شما نمی توانید دیگران را مجبور کنید که شاد باشند یا باور درستی نسبت به مسائل زندگی پیدا کنند. اگر دیگران می خواهند در داخل چاه، افسرده و غمگین و ناامید زندگی کنند، این انتخاب آنهاست. اجازه ندهید شما را هم با خودشان به داخل چاه بکشند.

من فهمیده ام که خیلی از آدم ها نمی خواهند شاد باشند.

اگر شما هم با اینگونه افراد در ارتباطید، تصمیم بگیرید با خود بگویید:

«اگر شما نمی خواهید شاد باشید، اشکال ندارد، اما نمی توانید مرا از شاد بودن محروم کنید. من نگرش مثبت را انتخاب می کنم، می خندم و بدون توجه به شرایط خوب یا بد زندگی ام خوشحالم.»

ممکن است الان در محیط منفی و نامناسبی باشید، شاید اصلا ندانید که باید چگونه خود را بالا بکشید و شاید ساده ترین راه این باشد که همانجایی که هستید بمانید و فکر کنید که سرنوشت تان همین است.

اما من می خواهم با شما مخالفت کنم. این سرنوشت شما نیست. شما برای بهترین ها آفریده شده اید. شما تنها باید سهم خودتان را انجام دهید و استعدادها و توانایی های خود را تقویت کنید.

شغلتان هرچه که هست، تمام تلاش تان را بکنید که بهترین باشید. مهارت هایتان را پرورش دهید. کتاب بخوانید. در دوره های آموزشی شرکت کنید. اگر لازم است ادامه تحصیل بدهید اما اصلا عقب ننشینید و در همان جایی که هستید نمانید.

به عبارتی منفعل عمل نکنید، فعال باشید. وقتی شما دست به کار شوید و سهم خودتان را انجام دهید، خداوند هم دست به کار می شود و کاری را که به تنهایی نمی توانستید انجام دهید را برایتان انجام می دهد.

 

چگونه شاد باشیم از جول اوستین

 

مولتی ویتامین دوازدهم

مراقب حرف هایی که به خودت می زنی باش. خودت را از امروز اینگونه صدا کن:

«من خوشبخت، قوی، سالم، خلاق، جذاب، شاد و آدم کاملی هستم.»

با خدایت در مورد بزرگی مشکلاتت صحبت نکن، بلکه با مشکلاتت در مورد بزرگی خدایت صحبت کن.

 

مولتی ویتامین سیزدهم

باید یاد بگیرید از قلبتان پیروی کنید. شما نمی توانید به دیگران اجازه دهید به شما فشار بیاورند که به چیزی تبدیل شوید که نیستید.

اگر می خواهید الطاف الهی را در زندگی خود داشته باشید، باید تبدیل به همان کسی شوید که خدا می خواهد، نه آن کسی که رئیس تان می خواهد و نه آن کسی که پدر و مادر و همسرتان می خواهد.

  مقاله مولتی ویتامین روح (جملات جول اوستین) - قسمت اول

نباید اجازه دهید عوامل بیرونی و انتظارات دیگران مانع پیروی شما از قلب تان شود.

 

مولتی ویتامین چهاردهم

برای اینکه بهتر از همیشه زندگی کنید، باید به زمانبندی خدا اعتماد کنید.

ممکن است فکر کنید که خدا از شما غافل شده است اما باید مطمئن باشید که همین الان در پشت صحنه خدا در حال چیدن تمام قطعات پازل زندگی شما کنار هم می باشد تا بهترین شرایط و اتفاقات در زندگی شما رقم بخورد.

وقتی آزمون شکوفا شدن را در آن محلی که کاشته شده اید با موفقیت پشت سر می گذارید و با اینکه ممکن است احساس خوبی نداشته باشید، اما نگرش مثبت تان را حفظ می کنید، دارید بذری را برای خداوند می کارید تا شما را به جایی ببرد که می خواهید.

چرا نگرش تان را تغییر نمی دهید؟!

 

 

مولتی ویتامین پانزدهم

مطمئنا، اطرافیان شما:

می توانند برای شما دعا کنند

می توانند شما را تشویق کنند و به شما انگیزه بدهند

می توانند شما را باور داشته باشند

اما شما باید تمرین کنید تا ایمان خود را تقویت کنید و خودتان، خودتان را باور کنید.

اگر شما همیشه از دیگران می خواهید شما را شاد نگه دارند، به شما انگیزه بدهند یا مشکلات تان را حل کنند، اینگونه همیشه ضعف و ناامیدی را تجربه خواهید کرد.

شما باید مسئولیت زندگی خود را بپذیرید، به دیگران وابسته نباشید و نگرش تان اینگونه باشد:

«مهم نیست چه اتفاقی برای من می افتد و چه موانعی سر راه من قرار می گیرند، من به خدا ایمان دارم. من چشم انداز بلند و مثبتی برای زندگی خودم دارم.»

چیزی که خودتان به آن باور داشته باشید تأثیرش خیلی بیشتر از آن است که یک نفر دیگر به آن چیز باور داشته باشد. ایمان ما می تواند قدرت خداوند را در زندگی ما فعال کند.

دو فیلم زیر را از جول اوستین ببینید:

 

 

 

 

برای مطالعه قسمت چهارم روی عکس زیر کلیک کنید:

 

زندگي در لحظه حال

 

Rating 5.00 from 1 votes

آموزش پیشنهادی

جول اوستین

233 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×