10 قانون جول اوستین

سریال «۱۰ قانون جول اوستین» – قسمت ششم

رشد و توسعه فردی

 

سریال «۱۰ قانون جول اوستین»

قسمت ششم: بگذار دشمنان ات سکوی پرتاب ات باشند

 

 

دانلود رایگان کلیپ انگیزشی

 

متن قسمت ششم:

در سال ۲۰۰۲ ما شنیدیم که تیم بسکتبال هیوستون راکتز می خواهد از این ساختمان نقل مکان کند و شهرداری هم می خواهد آن را بفروشد. ما هم آن موقع به یک سالن بزرگ تر نیاز داشتیم. وقتی این خبر را شنیدم انگار جانی تازه گرفتم انگار می دانستم که آنجا قرار است مال ما شود.

این خبر در شهر پخش شد که ما به این ساختمان علاقه مند هستیم، انواع مذاکره ها باید برای این ساختمان اتفاق می افتاد. یکی از دوستان من که در کار راه اندازی کسب و کار بود با چند نفر از مقام های اجرایی قدرتمند جلسه گذاشت.

یکی از این مقام های اجرایی که آدم بانفوذی هم بود، متوجه شد که دوست من به لیکوود رسیدگی می کند. او شروع به صحبت کردن در مورد مرکز کامپک کرد و
مخالفت خود با ما را اعلام کرد.

در مورد اینکه این کار چقدر اتفاق وحشتناکی برای این شهر است و اینکه هرگز یک کلیسا نباید چنین ساختمانی داشته باشد. افراد دیگر پای میز هم با او موافق بودند
همگی به ما می خندیدند و ما را مسخره می کردند و در مورد این صحبت کردند که لیکوود هیچ شانسی برای بدست آوردن آن ندارد.

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» – قسمت نهم

در نهایت، آن مقام اجرایی به دوست من نگاه کرد و با طعنه گفت امکان ندارد لیکوود این ساختمان را بگیرد. دوستم با من تماس گرفت و در مورد آن گفتگو به من گفت. گفتم بابت خبر خوشحال کننده ات ممنونم، بابت این دلگرمی از تو ممنونم.

اما واقعیت این است که آن گفتگو توسط خداوند مقدر شده بود. او یکی از موانعی بود که خداوند به طور استراتژیکی در مسیر ما قرار داده بود.

وقتی شنیدم که او چقدر با ما مخالف است با اینکه از قبل برای بدست آوردن این ساختمان مصمم بودم، اما ناگهان غوغایی درونم به پا شده بود که من یک عزم الهی پیدا کنم. بنابراین آتش و عزم قوی تری از قبل درونم بیدار شد.

هربار که شرایط برایم سخت می شود و اینطور به نظر می رسد که قرار نیست کارها طبق برنامه پیش بروند، وسوسه می شوم که ناامید شوم، اما این جمله را می شنوم که می گوید امکان ندارد.

آنگاه دوباره اشتیاقم را بدست می آورم، فقط ۵ ثانیه برای من طول می کشد. گاهی اوقات خداوند یک دشمن در زندگی شما قرار می دهد تا شما را هوشیار نگه دارد.

او به منتقدان، شکاکان و ناامیدکنندگان و حتی بعضی از بدخواهان اجازه می دهد تا وقتی که خسته شدید و فکر می کنید که می خواهید تسلیم شوید، مجبور شوید رو به جلو حرکت کنید و مقاومت کنید نه به خاطر این که شما از این شرایط خوشتان می آید، بلکه به خاطر اینکه شما نمی خواهید به دشمنان تان لذت دیدن شکست خودتان را بدهید.

  سریال «10 قانون جول اوستین» - قسمت دوم

نه برای خشنودی و نه از روی تکبر، بلکه این یک عزم الهی و مقدس است. خداوند از منفی ها استفاده می کند تا ما را سرحال و آماده شروع نگه دارد. آن مدیر کسب و کار که خیلی با ما مخالف بود، او این را متوجه نشد اما خداوند از او بیشتر از دوستانم استفاده کرد.

در گرفتن این ساختمان، او یکی از افراد سودمند برای ما بود. نکته جالب و خنده دار این است که او با ما نبود بلکه بر علیه ما بود. خداوند از دشمنان ما برای سعادتمند کردن ما استفاده می کند.

اگر روزی آن مرد را ببینم او را به شام دعوت می کنم، شاید برایش مک دونالد بخرم. من احساس می کنم که باید برای بعضی از دشمنانم چکی بنویسم. اگر آنها بر علیه من نبودند من آنقدر زیاد دعا نمی کردم. اگر آنها با من خوب بودند من خیلی زودتر تسلیم می شدم.

اگر آنها به من نگفته بودند که من نمی توانم این کار را بکنم و چیزی که لازم است را ندارم، شاید ازخودراضی و تن پرور می شدم و همان جایی که بودم، می ماندم. این مخالفت آنها بود که من را به جلو حرکت داد. خیلی از اوقات خداوند از دشمنان شما بیشتر از دوستان تان استفاده می کند تا شما را به سمت موفقیت پرتاب کند.

  سریال «۱۰ قانون جول اوستین» – قسمت دهم (آخر)

داوود گفته است خداوند در حضور دشمنان ام، یک میز در مقابل من فراهم می کند. توجه کنید وقتی خداوند به شما ارمغانی به واسطه ی مخالفت ها می دهد او این کار را به دور از چشم دیگران انجام نمی دهد، او این کار را در مقابل تمام دشمنان شما انجام می دهد تا آنها ببینند.

این ساختمان در دومین خیابان شلوغ این ایالت قرار دارد. وقتی در این شهر رانندگی می کنید خیلی طول نمی کشد که ببینید خداوند برای ما چه کرده است.

آن مردی که با ما مخالف بود فقط می توانم تصور کنم که هروقت از این اطراف می گذرد چیزی در گوش اش می گوید امروز باید سردترین روز در جهنم باشد، چون آنها اینجا هستند.

 

دانلود قسمت های دیگر این سریال:

قسمت اول

 

قسمت دوم

 

قسمت سوم

 

قسمت چهارم

 

قسمت پنجم

 

قسمت هفتم

 

قسمت هشتم

 

قسمت نهم

 

قسمت دهم

 

guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Dr.ali
Dr.ali
5 سال قبل

سلام احترام
سپاس از زمتی که کشیده اید و مهربانی ببینید
این قسمت یک هست
لطفا قسمت 6 را بگذارید
ممنون

سمیرا
سمیرا
5 سال قبل

سلام ممنونم از مطالب خیلی خوبی که از آقای جول اوستین میذارید برای خود من هم مشکلاتی بوجود اومده وقتی اینا رو میخونم خیلی آروم میشم.