کتاب الکترونیکی

مقاله موانع ثروتمند شدن (قسمت دوم)

موانع رسیدن به ثروت

موانع ثروتمند شدن (قسمت دوم)

موانع ثروتمند شدن

 

اگر قسمت اول این مقاله را نخواندید، کلیک کنید

دلیل چهارم:

مشکل چهارم که نسبتاً ساده تر به نظر می رسد، شکست در پیگیری مداوم برنامه ای است که جهت به دست آوردن ثروت طراحی کرده اید. به عبارت دیگر نداشتن انضباط شخصی باعث می شود شما از از ادامه ی راه دست بکشید.

کسانی هستند که برنامه های بسیار خوبی تنظیم می کنند، به سختی کار می کنند، اما هرروز پیگیری نمی کنند. موفقیت در اجرای یک طرح مهم در گروی عمل به آن است پس باید خود را برای فعالیت کردن شرطی کنید. 

تمرین:

در اجرای برنامه های مالی خود پیگیر هستید؟ برای بالا بردن قدرت درونی تان کافی است فقط هر روز کمی تمرین کنید.

 

موانع ثروتمند بودن

 

دلیل پنجم:

مشکل بعدی برخوردار نبودن از هنر خرج کردن است. باید در این هنر به درجه ای از مهارت برسید که بتوانید در هر لحظه تصمیمات مالی مناسبی بگیرید. در غیر این صورت ناچارید ضررهای مالی بزرگی را تحمل کنید. ضررهایی که ممکن است موجب نابودی شما شود.

منظورم این نیست که باید خسیس باشید، اما می توانید هر ماه مثلا ده درصد از درآمدتان را برای کمک به مردم کنار بگذارید. برای هزینه کردن پولتان باید تمام جوانب کار را در نظر بگیرید.

مسئولیت هر تصمیم مالی بر عهده ی خودتان است. می توانید از چنین تصمیمی بهره مند شوید و یا ضرر کنید.

تمرین:

فهرستی از خرج های بی مورد خود تهیه کنید و سپس بررسی کنید که چطور می توان از مصرف بی مورد این پول ها جلوگیری کرد.

 

دلیل ششم:

یکی دیگر از موانع ثروتمند شدن، رضایتمندی از امور مالی است. مطمئن ترین و راحت ترین راه برای شکست، رضایت از خویش است. اگر از خود رضایت داشته باشید به قدری راحت خواهید بود که دیگر توجه به خویش را فراموش می کنید.

اگر می خواهید موفقیت درازمدت خود را تضمین کنید باید بدانید هر چیزی که از آن استفاده نکنید از دست خواهد رفت. اگر پس از ازدواج دیگر عشق تان را به همسرتان ابراز نکنید روابط تان تیره خواهد شد.

 

باورهای محدودکننده ثروت

 

داستان بازرگان و سکه هایش را شنیده اید؟

بازرگانی می خواست به سفر رود اما نگران سکه های نقره ی خود بود. می خواست زمانی که در سفر است با این سکه ها سرمایه گذاری کند.

او خدمتگزاران خود را صدا کرد و به هر کدام چند سکه داد تا آن سکه ها را برای او حفظ کنند. به اولین نفر پنج سکه داد و به او گفت لطفاً از این سکه ها تا زمانی که من برمیگردم مراقبت کن.

به دومین نفر دو سکه دارد و همین جمله را به او گفت اما به خدمتگزار سوم فقط یک سکه داد. پس از مدتی بازرگان برگشت و آن سه نفر را صدا زد و از آنها خواست بگویند چه کرده اند.

اولین مرد گفت: «من با پنج سکه شما کار کرده ام و با آنها سرمایه گذاری کردم و اکنون این پول دوبرابر شده است. من ده سکه برایتان جمع کرده اند.»

دومین مرد گفت: «وقتی این دو سکه را به من دادید دزدان به من حمله کردند و خواستند دو سکه را بربایند. من با بدبختی یک سکه را از دست آنها نجات دادم و سپس با آن سرمایه گذاری کردم و اکنون این سکه ها دو برابر شده است و من باز هم دو سکه دارم.»

سومین مرد گفت: « شما یک سکه به من دادید و راهی پیش پایم نبود، پس تصمیم گرفتم آن را پنهان کنم. سکه را در پارچه ای پیچیدم و در خاک دفن کردم. بدین ترتیب هیچ کس نتوانست آن را برباید و اکنون این سکه را برای شما آورده ام.»

بازرگان گفت: «به دو مرد اول پاداش خوبی بدهید اما سکه ی سومی را بگیرید و به آنهایی بدهید که از سکه هایشان استفاده کرده اند.»

شاید بگویید اصلاً عادلانه نیست. بله ولی زندگی هیچوقت عادل نبوده است. 

تمرین:

در چند جمله موقعیت مالی فعلی خود را شرح دهید. بگویید اکنون در چه موقعیت مالی قرار دارید و آرزو دارید چه حدی از ثروت را بدست آورید. توجه به مسائل مالی به شما قدرت فعالیت می دهد.

 

دلیل هفتم:

مشکل هفتم پس از موفقیت به وجود می آید. پس از موفقیت و عبور از موانعی که گفتیم، باز هم احتمال شکست وجود دارد.

در زندگی هر فردی اوقاتی هست که ناگهان همه چیز به هم می ریزد. یک روز اتفاقی می افتد که هرگز پیش بینی نمی کردید. 50 درصد از سرمایه تان یک شبه در بازار بورس یا هر جای دیگر از بین می رود. چه خواهید کرد؟

موفقیت، حاصل تصمیمات درست است. تصمیمات درست بر اساس تجربه گرفته می شوند و تجربه به دنبال تصمیم گیری های نادرست شکل می گیرد.

مسلماً همه ی ما در برخی موارد تصمیم های نادرستی گرفته ایم و بهایش را پرداخت کرده ایم. اما بدین معنی نیست که دیگر نباید آن کار را انجام دهیم، بلکه باید انجام دهیم اما به شکلی متفاوت با یک تصمیم درست.

هنگام بحران، به جای نشستن و غصه خوردن از جا بلند شوید تا بحران را پشت سر بگذارید، اما تجارب آن را با خود به فردا ببرید تا در فرصت های آینده از آن بهره بگیرید. تنها اینگونه می توان آینده ای متفاوت ساخت.

تمرین:

این باور را در خود بسازید (جمله پایین را چندین بار در طول روز با خود تکرار کنید):

«من از پس هر بحرانی که ممکن است در موقعیت مالی ام مشکل ایجاد کند، بر می آیم. مهم نیست از نظر اقتصادی دچار چه ضربه ی مهلکی بشوم، من قادرم دوباره بر اوضاع مسلط بشوم، من به خودم ایمان دارم.»

 

ثروت

 

همواره پیشگیری بهتر از درمان است. می توان هر مشکلی را پیش از وقوع آن کنترل کرد، چگونه؟

این هفت مشکل اصلی ثروتمند شدن را شناختید، پس باید آنها را برطرف کنید. این مشکلات را برطرف کنید تا بیشتر و بهتر از قبل پیش روید.

 

اگر در حال حاضر فرصت ندارید مقاله «موانع ثروتمند شدن» را بخوانید می توانید فایل PDF این مقاله را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کنید تا بعدا مطالعه کنید:

دانلود PDF با حجم 170 کیلوبایت

 

یک پیشنهاد ویژه:

اگر مدتها در آرزوی داشتن یک سایت کسب درآمد هستید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید مراحل گام به گام کار در این دوره بررسی می‌شود، برای تهیه این دوره کافیست روی عکس زیر کلیک کنید:

ستارگان کسب و کار

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها