درک درست قانون جذب با جک کنفیلد + ویدیو

بفرست برای دوستت
درک درست قانون جذب

فهرست مطالب

درک درست قانون جذب به شما کمک می کند که از آن به درستی و به نفع خود در جهت سریعتر رسیدن به خواسته هایتان استفاده کنید. آیا می دانید قانون جذب چیست؟ قانون جذب قدرتمندترین قانون جهان است که در یک جمله خلاصه می گوید روی هر چیزی تمرکز کنید، آن را وارد زندگی خود می کنید. این قانون درست مانند قانون جاذبه، همیشه تاثیرگذار، فعال و در حرکت است. قانون جذب دقیقاً در همین لحظه از زندگی شما نقش دارد و خیلی ها چون آن را به درستی درک نکرده اند، گمراه شده اند یا از آن اشتباه استفاده می کنند و نتیجه ی عکس می گیرند. برای همین درک درست قانون جذب بسیار مهم و حیاتی است.

درک درست قانون جذب و مراحل آن

شما همیشه در حال آفریدن هستید. شما در هر لحظه از هر روز در حال خلق واقعیت زندگی خود هستید. شما با هر فکر، آینده ی خود را می آفرینید، چه به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه. نمی توانید از آن فاصله بگیرید و تصمیم بگیرید که دیگر خلق نکنید زیرا آفریدن آینده هیچگاه متوقف نمی شود.

مردم اغلب می پرسند:

آیا قانون جذب واقعی است؟

آیا واقعا تاثیری دارد؟

هر وقت چنین سوالاتی از من پرسیده می شود، خوشحال می شوم که نظر خود را در مورد آن بیان کنم. این کار به این دلیل است که من معتقدم درک درست قانون جذب کلید اساسی برای موفقیت همه افراد است.

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید و خود را برای ایجاد آینده ای شگفت انگیز توانمند سازید، پس باید نقش خود را در قانون جذب درک کنید.

انتظار رخ دادن معجزه را داشته باشید.

قانون جذب فرصت کسب امکانات، رفاه و لذت بی نهایت را فراهم می کند. هیچ سختی ای مانع آن نمی شود و اگر اجازه دهید می تواند از هر لحاظ زندگی شما را تغییر دهد.

برای اینکه قانون جذب را درک کنیم و بدانیم که در زندگی ما چگونه کار می کند، باید چند مورد را بررسی کنیم.

 

در این مقاله یاد خواهید گرفت

 • قانون جذب چیست
 • درک درست قانون جذب و چگونگی تسلط بر آن جهت کسب موفقیت در بسیاری از زمینه های زندگی تان،
 • یک تکنیک مدیتیشن (مراقبه)
 • برخی نکات برای فراوانی

(این مقاله از جک کنفیلد هست ولی جاهایی که نیاز هست برای درک بهتر، نکاتی هم به صورت ویدیویی از باب پراکتور قرار داده خواهد شد.)

 

قانون جذب چیست؟

به زبان ساده، قانون جذب می گوید بر هر آنچه که تمرکز کنید آن را در زندگی خود جذب خواهید کرد. به هر آنچه انرژی و توجه خود را می دهید به شما بازمی گردد. این تعریف پیچیده ای نیست اما معنای زیادی دارد.

بنابراین، اگر بر چیزهای خوب و مثبت زندگی خود متمرکز باشید، به طور خودکار چیزهای مثبت را به زندگی خود جذب می کنید. اما اگر روی کمبودها و افکار منفی تمرکز کنید، آنگاه چیزهای منفی را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

 

عملکرد قانون جذب

آموزش قانون جذب

چیزهای مشابه یکدیگر را جذب می کنند. اگر احساس هیجان، محبت، اشتیاق، شادی، پرشور بودن، قدردانی و یا رفاه دارید، در حال ارسال انرژی مثبت هستید.

از طرف دیگر، اگر احساس کسالت، اضطراب، استرس، عصبانیت، کینه و ناراحتی دارید، در حال ارسال انرژی منفی هستید.

جهان از طریق قانون جذب به هر دوی این ارتعاشات، مشتاقانه پاسخ خواهد داد. او تصمیم نمی گیرد که کدام یک برای شما بهتر است، فقط به هر انرژی ای که ایجاد می کنید پاسخ می دهد و همان انرژی را بیشتر به خودتان بر می گرداند. دقیقاً همان انرژی که به جهان هستی ارسال می کنید را دریافت خواهید کرد.

هر فکر و احساسی که در لحظه داشته باشید، اساساً درخواست شما از جهان برای دریافت بیشتر از همان نوع فکر و احساس است.

به یاد داشته باشید که:

ارتعاشاتِ انرژی شما باعث جذب انرژی با همان فرکانس به شما می شود.

این بدان معنی است که شما باید اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم از انرژی، افکار و احساسات خود آگاه هستید. با انجام این کار شما همیشه ارتعاشاتی را ارسال می کنید که با آنچه می خواهید باشید، انجام دهید و تجربه کنید هماهنگ باشد.

باید بدانید که:

فرکانس های انرژی شما باید با آنچه می خواهید در زندگی خود جذب کنید، هماهنگ باشند.

اگر شادی و عشق همان چیزی است که می خواهید جذب کنید، باید فرکانس های ارتعاش شادی و عشق را منعکس کنید.

 

مزایای استفاده از قانون جذب

وقتی قانون جذب و نحوه استفاده درست از آن را درک کنید:

می توانید آگاهانه و به دست خود زندگی بهتری ایجاد کنید.

می توانید انتخاب کنید که به موقعیت هایی که در طول روز شما بوجود می آیند، متفاوت پاسخ دهید.

می توانید متفاوت فکر کنید.

می توانید تمرکز کنید و به چیزهایی که بیشتر در زندگی خود می خواهید، فکر کنید.

می توانید مواردی که باعث می شوند احساس خوبی داشته باشید را بیشتر تجربه کنید.

  خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هوندا

می توانید با مدیریت افکار و احساسات خود به طور مستقیم در خلق آینده خود شرکت کنید.

 

مراحل قانون جذب

استفاده از قانون جذب یک فرآیند سه مرحله ای است:

 1. درخواست کنید،
 2. باور داشته باشید
 3. و دریافت کنید.

بیایید جزئیات مربوط به هر جنبه را بررسی کنیم.

 

1- آنچه می خواهید را از جهان درخواست کنید، نه آنچه را که نمی خواهید.

شما هر روز درخواست هایی را به جهان هستی و همچنین ذهن ناخودآگاه خود به صورت افکار ارسال می کنید، از طریق:

 • آنچه که در مورد آن فکر می کنید،
 • درباره آن می خوانید،
 • درباره آن صحبت می کنید و
 • توجه خود را به آن معطوف می کنید.

متأسفانه، آنچه که به آن توجه می کنیم غالباً تصادفی است و عمدی نیست، شما به سادگی فقط به موقعیت های مختلف پاسخ می دهید.

چرا که قانون جذب می گوید شما هر آنچه را که انرژی، تمرکز و توجه خود را به آن اختصاص دهید – خواسته یا ناخواسته – به زندگی خود جذب خواهید کرد.

شما باید در مورد آنچه فکر می کنید و احساس می کنید توجه بیشتری داشته باشید. برای داشتن توجه بیشتر در مورد افکاری که به جهان ارائه می دهید، باید تصمیم بگیرید که چه می خواهید. همچنین احساساتی را که هنگام داشتن آن تجربه خواهید کرد را نیز تمرین کنید.

شاید شما می خواهید شغل خود را تغییر دهید، به یک کشور دیگر بروید، یک جایزه بزرگ حرفه ای برنده شوید، برنامه تلویزیونی خود را داشته باشید یا بیماری تان بهبود یابد.

به این سوالات باید پاسخ دهید:

 1. وقتی به هدف خود برسید، چه احساسی خواهید داشت؟
 2. در طول روز چه کاری انجام خواهید داد؟
 3. با چه کسی وقت خواهید گذراند؟

هرچه بیشتر روی آنچه می خواهید متمرکز شوید و درباره آن صحبت کنید (به جای آنچه نمی خواهید)، سریعتر به رویاها و اهداف خود دست خواهید یافت.

 

2- باور داشته باشید که به خواسته تان خواهید رسید، سپس عمل کنید.

یعنی چه که باور داشته باشید به خواسته تان خواهید رسید؟

این به معنای داشتن انتظار برای دریافت چیزهای مثبت و گذراندن روزتان با اطمینان است، با این آگاهی که با این کار آینده خود را در اختیار قدرت هایی بزرگتر از خود قرار داده اید. این نیرو با اطمینان تصمیم می گیرد که آنچه شما می خواهید دقیقا اتفاق خواهد افتاد.

این کار همیشه آسان نیست. بسیاری از افراد باورهای محدود کننده ای دارند که مانع ورود فراوانی و شادی به زندگی آنها می شود.

اگر این مورد شما را توصیف می کند، درک کنید که ابتدا باید باورهای محدودکننده خود را تغییر دهید و باور داشته باشید که مستحق، شایسته، دوست داشتنی، جذاب و توانمند هستید.

وقتی باور کردید که به خواسته تان می رسید، قسمت دوم معادله، اقدام کردن است. اقدام به عملی که نتیجه دلخواه شما را ایجاد می کند و باور شما را در مورد امکان پذیر بودن آنچه می خواهید تأیید می کند.

 

3- با هم ارتعاش شدن با خواسته تان، آن را دریافت کنید.

برای دریافت آنچه که شما در نظر دارید، باید با آنچه می خواهید در زندگی خود جذب کنید، “هم فرکانس” شوید.

آسانترین راه برای هم فرکانس شدن، تمرکز بر ایجاد احساسات مثبت عشق، شادی، قدردانی و سپاسگزاری در طول روز است.

این ویدیو از باب پراکتور را برای درک بهتر این موضوع برای شما اینجا قرار داده ام، امیدوارم برایتان مفید باشد:

همچنین می توانید احساساتی را که پس از بدست اوردن خواسته تان تجربه خواهید کرد را تمرین کنید. همچنین می توانید از طریق افکاری که دارید این احساسات را ایجاد کنید.

در حقیقت، افکار شما دائماً احساسات را ایجاد می کنند، بنابراین مهم است که وقتی احساساتتان منفی می شوند خود را درگیر کنید و آنها را به احساسات مثبت تبدیل کنید.

مانند همه موارد، این کار به زمان و تمرین نیاز دارد. با این حال، هرچه بیشتر تلاش آگاهانه در جذب آنچه می خواهید انجام دهید، پیروی از این مراحل آسان تر خواهد شد.

 

قانون جذب پول

اگر می خواهید در زندگی خود رفاه مالی داشته باشید، پس با تمرکز بر رفاه و پول وارد شده به زندگی خود شروع کنید.

تصور کنید که چک ها از طریق پست ارسال می شوند. مبلغی را که می خواهید امسال کسب کنید در یک چک نوشته و آن را در جایی بگذارید که دائم بتوانید ببینید. هر وقت آن را دیدید، این احساس باور را در خود ایجاد کنید که این کار ممکن است.

یادتان باشد لحظه ای وقت بگذارید و سپاسگزار همه چیزهایی باشید که دارید. با این کار، شما در حال ایجاد یک هماهنگی ارتعاشی با رفاه مالی هستید که می خواهید در زندگی آینده خود به دست آورید.

همچنین در این مورد می توانید از مقاله جذب ثروت با عبارات تاکیدی جک کنفیلد استفاده کنید.

  خلاصه کتاب مثل یک راهب فکر کن اثر جی شتی

 

قانون جذب عشق و روابط عاطفی

اگر می خواهید عشق زیادی در زندگی خود ایجاد کنید، پس بر عشق تمرکز کنید. عشقی باشید که می خواهید جذب کنید.

با دیگران و با خود محبت و سخاوت بیشتری داشته باشید. با ایجاد و ارسال فرکانس های عشق، به طور خودکار عشق بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

روی هر آنچه که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید، تمرکز کنید و به خاطر داشته باشید که بابت داشته های خود سپاسگزار باشید.

قدردانی به خودی خود نوعی رفاه است و فرکانس ارتعاشی قدردانی و سپاسگزاری به طور خودکار موارد بیشتری را برای قدردانی فراهم می کند.

 

قانون جذب مراقبه برای هدایت

هر روز وقت بگذارید و از شلوغی و سر و صدا فاصله بگیرید. تعهد روزانه برای گذراندن وقت در این مکان ساکت و آرام، تعهد به وضوح و آرامش درونی است.

ما به این زمان و مکان در زندگی خود نیاز داریم تا به یاد بیاوریم که واقعاً چه کسی هستیم، چه چیزهایی مهم هستند و حقیقت شخصی ما چیست. وقت آن است که روح را آرام کنیم و روان خود را تسکین دهیم.

شما می توانید یاد بگیرید که چگونه به روش های مختلف مدیتیشن (مراقبه) کنید، اما به طور کلی، مدیتیشن شامل سکوت برای مدت زمانی خاص و تمرکز بر نفس یا مانترا است.

اگر در تمرین مراقبه تازه وارد هستید، افکار شما بی اراده کار می کنند و ذهن شما در ابتدا سرگردان خواهد شد. به یاد داشته باشید که وقتی این اتفاق می افتد به خود سخت نگیرید. این فقط بخشی از یادگیری نحوه مراقبه است.

اگر قبلاً هرگز مدیتیشن نکرده اید، در اینجا یک ساختار ساده از تمرینات وجود دارد که می توانید برای شروع استفاده کنید.

 

ساختار ساده برای مراقبه

1- یک مکان ساکت پیدا کنید، چشمان خود را ببندید و تمرکز خود را بر روی کاهش سرعت تنفس خود بگذارید.

2- یک کلمه یا عبارت تأکیدی الهام بخش را تکرار کنید.

3- وارد یک حالت آرامش شوید

4- خود را داخل یک کره نور تصور کنید.

تمرین منظم مراقبه به پاک کردن ذهن شما از حواس پرتی، تمیز کردن افکار و تقویت ارتباط معنوی شما کمک می کند. روح را تجدید می کند، بدن را آرام می کند و به روان انسان آرامش می بخشد.

یک ویدیوی مراقبه برای ثروت و سلامتی از باب پراکتور برای شما اینجا قرار داده ام که می توانید همین الان یک مراقبه ی ده دقیقه ای داشته باشید، امیدوارم از انجام این کار لذت ببرید، نظرتان را حتما در انتهای این مقاله برای من بنویسید.

 

 

داستان های موفقیت آمیز بودن قانون جذب

قانون جذب می گوید شما بر هر چه تمرکز کنید، آن را به زندگی خود جذب خواهید کرد. هزاران داستان وجود دارد که مردم از آن برای دستیابی به موفقیت، معجزه و چیزهایی استفاده می کنند که هرچند ممکن نیست.

بگذارید داستانم را برای شما تعریف کنم. مربی من شخصی به نام W. Clement Stone (کلمنت استون) بود که وقتی من برای او کار می کردم ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه داشت.

او زمانی که من در شیکاگو با درآمد سالانه ۸۰۰۰ دلار در سال معلم بودم، مربی قانون جذب من شد. او به من گفت، “من می خواهم هدفی را تعیین کنی که آنقدر بزرگ باشد که اگر به آن برسی، بدانی که این به خاطر رازی است که من به تو می آموزم.”

من تصمیم گرفتم که هدفم درآمد ۱۰۰ هزار دلار در آن سال باشد. من تصویری از اسکناس 100 هزار دلاری را به سقف بالای تختم آویزان کردم.

هر روز صبح آن تصویر را می دیدم. تجسم می کردم که داشتن ۱۰۰ هزار دلار چگونه خواهد بود. هر کاری که کردم برای رسیدن به آن هدف بود. در پایان سال، من ۹۷ هزار دلار درآمد کسب کردم. این امر بدون:

 1. قانون جذب،
 2. تکنیک های تصویرسازی و
 3. مراقبه

هرگز امکان پذیر نبود.

من از آن زمان با استفاده از قانون جذب در زندگی ام فراتر از آن هدف رفته ام.

 

نقل قول های قانون جذب

جملات قانون جذب

در طول تاریخ، بزرگترین ذهن ها و معلمان و رهبران معنوی به این حقیقت ساده اشاره کرده اند. این افراد قدرتی را که افکار ما در زندگی ما دارند، می دانستند. در اینجا 10 نقل قول در مورد قانون جذب برای ایده یابی و درک درست قانون جذب آورده شده است.

1- آینده شما با آنچه امروز انجام می دهید و نه فردا، ایجاد می شود. – رابرت کیوساکی

2- جهان تغییر کرده است. زندگی ما همان چیزی است که افکار ما آن را می سازند. – مارکوس اورلیوس آنتونینوس

3- اگر کاری را که همیشه انجام داده اید انجام دهید، آنچه را که همیشه بدست آورده اید بدست خواهید آورد. – آنتونی رابینز

  خلاصه کتاب هفت استراتژی برای کسب ثروت و خوشبختی اثر جیم ران

4- اینکه بگذارید زندگی برای شما اتفاق بیفتد غیرمسئولانه است. خلق روز خود حق الهی شماست. – رامتا

5- شما همان چیزی هستید که در طول روز به آن فکر می کنید. – دکتر رابرت شولر

6- تمام آنچه که ما هستیم نتیجه آنچه فکر کرده ایم است. – بودا

7- هنگامی که شما تصمیم می گیرید، جهان برای تحقق آن تمام تلاش خود را می کند. – رالف والدو امرسون

8- اعتراف می کنم که افکار بر بدن تأثیر می گذارند. – آلبرت انیشتین

9- اکنون از نظر علمی ثابت شده است که یک فکر مثبت صدها برابر قدرتمندتر از یک فکر منفی است. – مایکل برنارد بکویث

10- آنچه ذهن انسان بتواند تصور کند و باور کند، انسان می تواند به آن دست یابد. – ناپلئون هیل

 

نکاتی در مورد قانون جذب 

اکنون که کمی بیشتر در مورد چگونگی مشارکت در روند قانون جذب فهمیدید، می توانید مسئولیت همه چیزهایی را که در حال حاضر به زندگی خود جذب می کنید را بر عهده گیرید.

اکنون که از نقشی که در ایجاد زندگی خود دارید آگاه شدید، دیگر نمی توانید آینده خود را به طور تصادفی یا پیش فرض خلق کنید! این را جدی بگیرید، زیرا این لحظه، زمان شماست تا آگاهانه و عمداً در خلق آینده ای که می خواهید تلاش کنید. به این نکات دقت کنید:

 

1- افکار شما خواسته های شما را تعیین می کنند

افکار شما قدرتمند هستند. آنها واقعی هستند، قابل اندازه گیری هستند، انرژی دارند. هر فکر شما بیانگر خواسته های شما نسبت به جهان هستی است. افکاری که امروز دارید، احساساتی که امروز تجربه می کنید و اقداماتی که امروز انجام می دهید، تجربیات فردای شما را تعیین می کنند.

بنابراین ضروری است که شما یاد بگیرید که چگونه فکر کنید و رفتار مثبتی داشته باشید تا با آنچه در نهایت می خواهید باشید، انجام دهید و در زندگی تجربه کنید همسو باشد.

 

2- رویاهای بزرگی داشته باشید

 رویاها و تصور خود را با کاربردها و احتمالات سانسور نکنید. نیازی نیست که تک تک قدم هایی را که برای دستیابی به اهداف شما نیاز است را بلد باشید. فقط تصمیم بگیرید که چه می خواهید. بدانید که لیاقت آن را دارید. باور کنید می توانید آن را داشته باشید، سپس آن را رها کنید.

نسبت به احتمال های بی نهایتی که وجود دارند گشاده روی باشید. مراقب علائم باشید. معجزه ها را ببینید. اکنون، این احتمال را در نظر بگیرید – اگر بتوانید همه را به تنهایی انجام دهید، احتمالا رویای شما به اندازه کافی بزرگ نباشد!

 

3- از عبارات مثبت استفاده کنید

گفته های شما به راحتی باورهای مثبت شما در مورد خود و زندگی را تأیید می کنند. هر فکری که دارید و هر کلمه ای که می گویید تأییدی بر خود است. افکار و سخنان شما بیانگر این است که شما خود را چگونه فردی می دانید و چگونه جهان را درک می کنید.

عبارات مثبت و محکم، ابزار قدرتمندی برای ایجاد تحول در خود و عنصری اصلی در ایجاد زندگی مورد نظر شما هستند. آنها با هدف قرار دادن باورهای محدودکننده، باورهای منفی و گفتگوی شخصی و درونی که در طول این سالها پذیرفته اید، اظهارات مثبتی را جایگزین می کنند که نشان می دهند می خواهید چه کسی باشید و چگونه می خواهید زندگی را تجربه کنید.

 

۴اهداف خود را مشخص کنید

 رویاها و اهداف شما محدودیتی ندارند. تمام دنیا آنجاست و فقط منتظر شما هستند. این یک روش الهام بخش است که ممکن است بخواهید آن را نیز امتحان کنید.

یک فرایند عالی برای واضح کردن برخی از اهداف و رویاهای طولانی مدت زندگی شما تهیه لیستی از 101 هدف است که دوست دارید قبل از مرگ به آنها دست یابید – 101 کاری که دوست دارید انجام دهید، باشید یا داشته باشید.

 

۵برای جذب منابعی که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کنند، از تابلوی آرزوها (vision board) استفاده کنید

داشتن تمرین تابلو اهداف به صورت روزانه ذهن شما را به اهداف خود معطوف می کند. در ویدیوی زیر که در مورد تابلوی آرزوها توسط پسر باب پراکتور یعنی «برایان پراکتور» هست، در این مورد بیشتر یاد می گیرید:

 

اعمال مثبت انجام دهید!

با باز کردن ذهن و قلب خود شروع کنید. تلاش کنید تا از همزمانی شگفت انگیزی که از قبل در زندگی شما وجود داشته آگاه شوید. هرگونه افکار یا احساسات منفی ماندگار را از بین ببرید.

هر شک و تردیدی را از بین ببرید. و سپس هر روز اقداماتی انجام دهید که شما را به سمت هدف و تحقق رویاهایتان سوق دهد.

قانون جذب فرصت کسب امکانات، رفاه و لذت بی نهایت را فراهم می کند. هیچ سختی مانع آن نمی شود و اگر اجازه دهید می تواند از هر لحاظ زندگی شما را تغییر دهد.

Rating 5.00 from 6 votes

آموزش پیشنهادی
نقشه راه قانون جذب
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×